ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
(про залишення без руху позовної заяви)
28 липня 2015 року Житомир Справа № 806/2852/15
Категорія 11.5
Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Черняхович І.Е., розглянувши позовну заяву управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Малинської міської ради до Малинського управління Державної казначейської служби України у Житомирській області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити дії,-
в с т а н о в и в :
Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Малинської міської ради звернулося до суду з позовом до Малинського управління Державної казначейської служби України у Житомирській області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити дії
Перевіряючи позовну заяву на відповідність нормам статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, встановлено, що вона підлягає залишенню без руху з огляду на наступне.
Відповідно до положень частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Згідно з пунктом 20 частини 1 статті 5 Закону України "Про судовий збір" від 8 липня 2011 року №3674-VI, від сплати судового збору звільняються, зокрема, органи праці та соціального захисту населення - за подання позовів щодо призначення і виплати всіх видів державної соціальної допомоги, компенсації, виплат та доплат, установлених законодавством.
Зі змісту позовної заяви вбачається, що позивач звернувся до суду з позовом не щодо призначення і виплати всіх видів державної соціальної допомоги, компенсації, виплат та доплат, установлених законодавством, а за захистом своїх прав, свобод та інтересів, порушених Малинським управлінням Державної казначейської служби України у Житомирській області.
В порушення частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, позивачем до позовної заяви не додано документ про сплату судового збору.
Підпунктом 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" (у редакції, чинній на момент звернення до суду, надалі - Закон) встановлено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру справляється судовий збір у розмірі 0,06 розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому подається відповідна заява.
Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону, за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Отже, з позовних заяв, що містять кілька вимог немайнового характеру, судовий збір справляється з кожної вимоги окремо.
Такий висновок узгоджується із постановою Пленум Вищого адміністративного суду від 23.01.2015 № 2 "Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 8 липня 2011 року N 3674-VI "Про судовий збір".
За таких обставин, а також враховуючи розмір мінімальної заробітної плати встановленої на 1 січня 2015 року, управлінню праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Малинської міської ради під час подачі позову до суду за кожну немайнову вимогу необхідно сплатити судовий збір по 73,08 грн.
Окрім того, під час розкриття конверта, надісланого управлінням праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Малинської міської ради, працівниками відділу документального забезпечення Житомирського окружного адміністративного суду виявлено недоліки, а саме: відсутня копія адміністративного позову, про що складено Акт № 93 від 27.07.2015
За приписами ч. 1 ст. 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
З огляду на вище викладене, позовна заява підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення недоліків шляхом надання до суду: доказів сплати судового збору на рахунок Житомирського окружного адміністративного суду №31213206784002 за такими реквізитами: отримувач коштів - УДКСУ у м. Житомирі, код отримувача - 38035726, банк отримувача - ГУДКСУ у Житомирській області, МФО - 811039, код класифікації доходів бюджету (код платежу) - 22030001, код ЄДРПОУ суду 34854954, у розмірі відповідно до кількості пред'явлених немайнових позовних вимог (73,08 * 2 = 146,16 грн ); копії адміністративного позову з додатками для відповідача.
За таких обставин позовна заява підлягає залишенню без руху.
Керуючись статтями 106, 165 КАС України, суддя, -
у х в а л и в :
Залишити позовну заяву управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Малинської міської ради без руху.
Надати строк для усунення недоліків до 21 серпня 2015 року
Якщо в даний строк недоліки, які зазначені в ухвалі, не будуть усунуті, позовна заява буде повернута позивачу .
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя І.Е.Черняхович