ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
(про залишення без руху позовної заяви)
12 листопада 2015 року Житомир Справа № 806/5144/15
Категорія 11.5
Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Капинос О.В. , розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Посадової особи відділу державної виконавчої служби Романівського районного управління юстиції ОСОБА_2 про визнання дій незаконними та скасування постанови,-
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до посадової особи відділу державної виконавчої служби Романівського районного управління юстиції ОСОБА_2 про визнання дій незаконними та скасування постанови.
Перевіряючи адміністративний позов на відповідність його вимогам ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України, вважаю, що він не відповідає вимогам даної норми КАС України з наступних підстав.
Згідно п.3 ч.1 ст. 106 КАС України в позовній заяві зазначається ім"я (наіменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв"язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.
Позивачем в адміністративному позові відповідачем зазначена Посадова особа відділу державної виконавчої служби Романівського районного управління юстиції ОСОБА_2, однак відповідачами у справах цієї категорії відповідно до ч. 3 ст. 181 КАС України є відповідний орган державної виконавчої служби.
Крім того, відповідно до ч.4 ст. 106 КАС України позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.
Проте, як вбачається з матеріалів адміністративного позову, ні один з поданих позивачем примірників позовної заяви не підписаний.
Відповідно до ч.3 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
Разом з тим, як вбачається з акту Житомирського окружного адміністративного суду №135 від 11.11.2015 року виявлені недоліки позовної заяви, а саме відсутні додатки: 2 ксерокопії ідентифікаційного номеру ОСОБА_1
Крім того, відповідно до ч.1 ст.9 Закону України "Про судовий збір", судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.
Аналіз наведеної норми дає підстави для висновку, що судовий збір підлягає сплаті виключно на рахунок суду, до якого відповідна заява або скарга подається.
Проте, як вбачається з матеріалів адміністративного позову, зокрема з квитанції №3 від 06.10.2015 р., позивачем було сплачено судовий збір в розмірі 243,60 грн. на рахунок Романівського районного суду Житомирської області.
Відповідно до ч.3 ст.106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до п.1 ч.3 ст.4 Закону України "Про судовий збір" (в редакції, що діє з 01.09.2015 року) за подання до адміністративного суду позову немайнового характеру, який подано фізичною особою ставка судового збору становить 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.
Відповідно до ч.1 ст.4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Законом України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" встановлено, що розмір заробітної плати з 1 січня 2015 року становить 1218 грн.
Враховуючи наведені норми законодавства, сума судового збору при зверненні фізичної особи із адміністративним позовом немайнового характеру становить 487,20 грн.
Отже, в порушення вказаних правових норм, позивачем судовий збір у відповідному розмірі не сплачено.
Таким чином, позовна заява підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення недоліків шляхом оформлення позовної заяви у відповідності до ст.106 КАС України з долученням до матеріалів справи оригіналу документу про сплату судового збору у сумі 487,20 грн., у якому будуть в обов"язковому порядку зазначені наступні реквізити: отримувач коштів - Управління Державного казначейства у м. Житомирі (м. Житомир), 22030001, код отримувача - 38035726, банк отримувача - УДКСУ у м. Житомирі, код банку отримувача (МФО) - 811039, рахунок отримувача - 31213206784002, код класифікації доходів бюджету - 22030001, призначення платежу - судовий збір, за позовом __(ПІБ, ідентифікаційний код; чи назва установи, організації позивача, код ЄДРПОУ), Житомирський окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ 34854954.
Згідно зі ч.1 ст. 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків
Керуючись ч.1 ст.108 КАС України, -
у х в а л и в :
Залишити позовну заяву ОСОБА_1 без руху.
Надати строк для усунення недоліків до 25 листопада 2015 року
Якщо в даний строк недоліки, які зазначені в ухвалі, не будуть усунуті, позовна заява буде повернута позивачу .
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
СуддяО.В. Капинос