_____________________
Справа № 520/1491/16-а
Провадження № 2-а/520/317/16
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15.03.2016 року Київський районний суд міста Одеси у складі:
головуючого судді Реви С.В.,
при секретарі Кириковій О.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у місті Одесі справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Київському районі м. Одеси про визнання дій неправомірними та зобовязання здійснити певні дії, суд -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулась до суду з вказаним адміністративним позовом, яким просить визнати неправомірною відмову управління ПФУ в Київському районі м. Одеси, врахувати при розрахунку пенсії ОСОБА_1 «інші виплати» матеріальну допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових питань, індексацію. Крім того, позивач просить скасувати рішення управління ПФУ в Київському районі м. Одеси №836663 від 16.01.2016року та зобов'язати управління ПФУ в Київському районі м. Одеси здійснити перерахунок та виплати раніше призначеної пенсії ОСОБА_1 із 16.07.2015 року в розмірі 90% від суми заробітної плати державного службовця, в редакціїст. 37 Закону України «Про державну службу» на час призначення пенсії, не змінюючи базовий місяць індексації пенсії з урахуванням всіх складових на які нараховувався єдиний внесок на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, а з 01.01.2011 року єдиний внесок на загальнообовязкове державне соціальне страхування, в тому числі «інші виплати» матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, індексації. Крім того, ОСОБА_1 просить суд стягнути з Державного бюджету України на свою користь судову витрати.
Заявлені вимоги позивачка обґрунтовує тим, що позивач з 03.02.2010 року отримує пенсію відповідно доЗакону України «Про державну службу». Після призначення пенсії, позивачка звернулась до відповідача із заявою щодо включення для розрахунку вже призначеної пенсії інших виплат відповідно доЗакону України «Про державну службу», надавши довідку №14-08/13-148 від 11.01.2016 року.
На вказану заяву відповідачем було прийнято рішення №836663 від 16.01.2016 року про відмову у перерахунку пенсії через те, що інші виплати не входять до складу заробітної плати державних службовців згідноЗакону України «Про державну службу»і не враховуються при обчисленні пенсії.
З такою відмовою відповідача ОСОБА_1 не погоджується, вважає її неправомірною, що і змусило останню звернутись до суду.
09.03.2016 року відповідач надав суду заперечення на адміністративний позов, якими просив відмовити у задоволені вимог позивача, зазначивши при цьому, що управлінням ПФУ в Київському районі м. Одеси правильно розраховано розмір пенсії позивачки, у відповідності до вимогст. 33 Закону України «Про державну службу».
В судовому засіданні представник позивача свої вимоги підтримала, просила суд їх задовольнити.
Представник відповідача у судове засідання не зявився, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, надав заяву про розгляд справи без його участі.
Дослідивши та проаналізувавши матеріали справи, враховуючи пояснення позивача та заперечення представника відповідача на позов суд приходить до наступного.
Судом встановлено, що ОСОБА_1, з 03.02.2010 року отримує пенсію по інвалідності відповідно доЗакону України «Про державну службу».
З'ясувавши, що при призначенні пенсії не були враховані інші виплати отримані позивачем за останні 24 календарні місяці роботи, позивачка подала до управління ПФУ у Київському районі міста Одеси довідку та заявила вимогу про перерахунок пенсії, відповідно до Закону України «Про державну службу», з урахуванням інших виплат.
На своє звернення позивачкою отримано рішення №836663 від 16.01.2016 року про відмову у призначенні (перерахунку) пенсій , в якому зазначено, що інші виплати (матеріальна допомога на оздоровлення та на вирішення соціально-побутових питань,індексація) не входять до складу заробітної плати державних службовців згідност. 33 Закону України «Про державну службу»і не враховуються при обчисленні цього виду пенсій.
За положеннями ч. 1ст. 37 Закону України «Про державну службу»(в редакції, діючої на момент призначення пенсії), пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховані страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 80 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі.
За кожний повний рік роботи понад 10 років на державній службі пенсія збільшується на один відсоток заробітку, але не більше 90 відсотків заробітної плати.
Оскільки у позивачки стаж державної служби складає 20 років, пенсія розрахована в розмірі 90%, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Відповідно до частини 2статті 33 Закону України «Про державну службу» заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій доплати за ранги, надбавку за вислугу років на державній службі та інших надбавок.
За змістом частини 7 вказаної статті умови оплати праці державних службовців, розміри їх посадових окладів, надбавок, доплат і матеріальної допомоги визначаються Кабінетом Міністрів України.
Частина 2статті 2 Закону України «Про оплату праці»вказує, що в структуру заробітної плати входить також додаткова заробітна плата, яка визначена як винагорода за працю понад установлені норми, за трудові успіхи та винахідливість і за особливі умови праці. Вона включає доплати, надбавки, гарантії і компенсаційні виплати, передбачені чинним законодавством; премії, пов'язані з виконанням виробничих завдань і функцій.
Аналогічні положення містяться й в п.2.2.2, п.2.2.7 та п.2.3.3 Інструкції по статистиці заробітної плати, затвердженоїнаказом Державного комітету статистики України від 13 січня 2004 року №5, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27 січня 2004 року за №114/8713, де вказано, що у склад фонду додаткової заробітної плати входять премії та винагороди в тому числі за вислугу років, які мають систематичний характер, суми виплат, пов'язаних з індексацією заробітної плати працівників та матеріальна допомога, що має систематичний характер, надана всім або більшості працівників.
Також, згідно зістаттею 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення»до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно доЗакону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування»нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподаткованого доходу (прибутку), сукупного оподаткованого доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).
Відповідно до частини 1статті 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»до заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії враховуються суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески в межах встановленої законодавством максимальної величини заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, а після набрання чинностіЗаконом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» - максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначеної відповідно до закону.
За змістом наведених норм отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.
Аналогічна позиція викладена і в постанові Верховного Суду України від 20 лютого 2012р. у справі № 21-430а11.
Частиною 1статті 244-2 КАС Українивстановлено, що рішення Верховного Суду України, прийняте за результатами розгляду заяви про перегляд судового рішення з мотивів неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних відносинах, є обов'язковими для всіх судів України.
На підставі викладеного, суд приходить до висновку, що відмова Управління врахувати «інші виплати» при обчисленні пенсії ОСОБА_1, як державного службовця, суперечить чинному законодавству України, а від так позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 4-15,18,19,71, 79,94,160 - 163,185,186, 244-2 КАС України, ст.ст. 33, 37 Закону України «Про державну службу», ст. 2 Закону України «Про оплату праці», Інструкції по статистиці заробітної плати, затвердженоїнаказом Державного комітету статистики України від 13 січня 2004 року №5, ст. 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення», ст. 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», суд -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Київському районі м. Одеси про визнання дій неправомірними та зобовязання здійснити певні дії задовольнити.
Визнати неправомірною відмову Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Одеси, врахувати при розрахунку пенсії ОСОБА_1 «інші виплати» матеріальну допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових питань, індексацію.
Скасувати рішення Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Одеси №836663 від 16.01.2016року.
Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Одеси здійснити перерахунок та виплати раніше призначеної пенсії ОСОБА_1 з 16.07.2015 року в розмірі 90% від суми заробітної плати державного службовця, в редакціїст. 37 Закону України «Про державну службу» на час призначення пенсії, не змінюючи базовий місяць індексації пенсії з урахуванням всіх складових на які нараховувався єдиний внесок на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, а з 01.01.2011 року єдиний внесок на загальнообовязкове державне соціальне страхування, в тому числі «інші виплати» матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань,індексації.
Стягнути з Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Одеси, яке знаходиться за адресою: м. Одеса, вул. Ільфа і Петрова, 4а, ЄДРПОУ 20990714, на користь ОСОБА_1, ІПН НОМЕР_1, витрати по оплаті судового збору в розмірі 521 (пятсот пятдесят одна) гривня 20 (двадцять) копійок.
Постанову може бути оскаржено до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подання через Київський районний суд міста Одеси апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення.
Суддя Рева С. В.