Постанова № 56535099, 14.03.2016, Краматорський міський суд Донецької області

Дата ухвалення
14.03.2016
Номер справи
234/21094/15-а
Номер документу
56535099
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 234/21094/15-а

Провадження № 2-а/234/21/16

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 березня 2016 року місто Краматорськ

Краматорський міський суд у складі

Головуючого - судді Клімова В.В.

при секретарі - Ткачовій А.О.,

за участю позивача - ОСОБА_1

представника відповідача - Шейко І.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов ОСОБА_1 до Краматорської міської ради про визнання противоправним та нечинним рішення Краматорської міської ради від 23.12.2015р. № 2/VII-50 "Про міський бюджет на 2016 рік", -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Краматорської міської ради про визнання противоправним та нечинним рішення Краматорської міської ради від 23.12.2015р. № 2/VII-50 "Про міський бюджет на 2016 рік".

Свої вимоги позивач обґрунтував тим, що Рішення «Про міський бюджет на 2016 рік» прийнято з порушенням Конституції України, так як депутати проігнорували і не виконали вимоги ст. ст. 5, 7, 8, 19, 68, 69, 140, 143 та рішення загальних зборів від 26.04.2014 р., 27.09.2015 р., 05.11.2015 р.

Краматорська міська рада є органом загальнодержавного управління і не має ніякого відношення до місцевого самоврядування.

Вибори до Краматорської міської ради проведено незаконно, так як на загальних зборах громадян 27.09.2015року було прийнято рішення про незаконність місцевих виборів депутатів до юридичної особи з назвою «Краматорська міська рада». Також копа-рада територіальної громади Краматорська своїм рішенням від 07.10.2015 р. відмінила призначені на 25.10.2015 р. вибори у місті Краматорську у зв'язку із встановленням фактів узурпації місцевого самоврядування організованою злочинною групою з назвою "Краматорська міська рада" при співучасті посадових осіб в органах державної влади, які працюють у Краматорську. Про це одразу були повідомлені Верховна Рада України та інші органи.

Краматорський міський голова не виконав постанову Донецького апеляційного адміністративного суду від 21.09.2015 р., якою був зобов'язаний скликати щорічні загальні збори жителів (представників) територіальної громади м. Краматорська. У зв'язку з цим подано заяву про кримінальне правопорушення, 26.11.2015р. відкрите кримінальне провадження №12015050390002637 і на загальних зборах 10.12.2015 р. Краматорському міському голові ОСОБА_3 було виражено недовіру. Так як не відбулися щорічні загальні збори, то громадяни не змогли реалізувати своє право на безпосереднє управління справами територіальної громади, затвердите бюджет з урахуванням програми територіальної громади.

У судовому засіданні позивач повністю підтримав свої вимоги, та послався на обставини, які викладені в позові.

Представник відповідача - Шейко І.О., яка діє на підставі довіреності від 30.11.2015 р.( а.с.34), у судовому засіданні позов не визнала та просила відмовити в задоволені позовних вимог, обґрунтувавши свої заперечені тим, що статтею 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21 травня 1997 року N 280/97-ВР до виключної компетенції міських рад відноситься питання: «затвердження місцевого бюджету, внесення змін до нього; затвердження звіту про виконання відповідного бюджету;».

Відповідно до ч.2. ст.77 Бюджетного кодексу України: "Місцеві бюджети затверджуються рішенням Верховної Ради Автономної Республіки Крим, відповідної місцевої ради до 25 грудня року, що передує плановому".

Згідно стаття 28 Бюджетного кодексу України інформація про бюджет оприлюднюється відповідно до вимог, визначених цим Кодексом. Пунктом 4 вказаної вище статті: "Верховна Рада Автономної Республіки Крим, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві державні адміністрації, органи місцевого самоврядування забезпечують публікацію інформації про місцеві бюджети, в тому числі рішень про місцевий бюджет та квартальних звітів про їх виконання. Рішення про місцевий бюджет має бути оприлюднене не пізніше ніж через десять днів з дня його прийняття у газетах, визначених Верховною Радою Автономної Республіки Крим, відповідними місцевими радами".

На виконання зазначених вище норм Краматорською міською радою в Міський газеті "Краматорська правда" №52 від 30.12.2015 було опубліковано рішення Краматорської міської ради від 23.12.2015 №2/VІI-50 «Про міський бюджет на 2016 рік».

Таким чином, Рішення Краматорської міської ради від 23.12.2015 «Про міський бюджет на 2016 рік» прийнято в межах повноважень міської ради, що визначені Законом України «Про місцеве самоврядування» та у спосіб, що передбачений Бюджетним кодексом України.

Вислухавши думку сторін, дослідивши матеріали справи, суд приходить до переконання про відмову в задоволені позову.

Позивач обґрунтовує свої вимоги тим, що вибори до Краматорської міської ради проведено незаконно, оскільки на загальних зборах громадян 27.09.2015року було прийнято рішення про незаконність місцевих виборів депутатів, а також копа-рада територіальної громади Краматорська своїм рішенням від 07.10.2015 р. відмінила призначені на 25.10.2015 року вибори у місті Краматорську, у зв'язку із встановленням фактів узурпації місцевого самоврядування організованою злочинною групою.

Статтею 19 Конституції України зазначено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 14 Закону України "Про місцеві вибори" ( Відомості Верховної Ради (ВВР), 2015, № 37-38 ) зазначено, що місцеві вибори можуть бути черговими, позачерговими, повторними, проміжними або першими.

Чергові місцеві вибори проводяться одночасно на всій території України в останню неділю жовтня п'ятого року повноважень рад, голів, старост, обраних на попередніх чергових місцевих виборах.

Рішення про проведення чергових виборів депутатів обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів, старост приймається Верховною Радою України.

Постановою Верховної Ради України «Про призначення чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів у 2015 році» (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2015, № 34, ст.337), призначено чергові вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів (крім визначених пунктами 2 і 3 цієї Постанови) на неділю 25 жовтня 2015 року.

З урахуванням вищенаведених правових норм, вбачається, що вибори до Краматорської міської ради проведені в строк призначений постановою Верховною Радою України, яка не була скасована в законом порядку. Тобто доводи позивача про незаконність виборів до Краматорської міської ради не ґрунтуються на законі.

Згідно ст. 143 Конституції України до повноважень органів місцевого самоврядування відноситься затвердження відповідних місцевих бюджетів та вирішення інших питань місцевого значення, віднесені законом до компетенції місцевого самоврядування.

Згідно до ч.3 ст.19 Бюджетного кодексу України, учасниками бюджетного процесу є органи, установи та посадові особи, наділені бюджетними повноваженнями (правами та обов'язками з управління бюджетними коштами).

Розділом 5 Бюджетного кодексу України чітко визначені державні органи, які мають право здійснювати контроль за дотриманням органами місцевого самоврядування бюджетного законодавства, яким не передбачено здійснення фізичними особами функцій контролю за бюджетоутворенням органів місцевого самоврядування.

Пунктом 23 частини 1 статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в України" зазначено, що затвердження місцевого бюджету, внесення змін до нього, затвердження звіту про виконання відповідного бюджету - виключна компетенція сільських, селищних, міських рад.

Оскаржуване рішення від 23.12.2015 року «Про міській бюджет на 2016 рік» було прийнято саме Краматорською міською радою.

Відносно доводів позивача про те, що оскаржуване рішення є незаконним, оскільки Краматорський міський голова не виконав постанову суду, щодо щорічних загальних зборів, а також вираженої недовіри міському голові на позачергових загальноміських зборах від 10.12.2015 р.( а.с.3), суд також вважає їх необґрунтованими.

Частиною 4 ст.42 Закону України "Про місцеве самоврядування в України" перелічені повноваження міського голови, дослідивши які встановлено, що до повноважень міського голови не відноситься прийняття рішення "Про Міський бюджет", а відповідно до вимог п. 3 ч.4 ст. 42 Закону України "Про місцеве самоврядування в України" міський голова тільки підписує рішення ради та її виконавчого комітету.

Окрім того статтею 79 Закону "Про місцеве самоврядування в України" визначені підстави дострокового припинення повноважень міського голови. У судовому засіданні не знайшло свого підтвердження факт припинення повноважень міського голови в розумінні ст. 79 вищезазначеного Закону.

Надані суду позивачем документи так званої "Територіальної громади міста Краматорська", а саме рішення: "про недовіру депутатам", "про міський бюджет на 2016 рік", про дострокове припинення повноважень Краматорського міського голови ОСОБА_3", "про надання повноважень міського голови і міської ради копі-раді територіальної громади, а також протоколи засідань копи-ради територіальної общини Краматорська, які підписані головою ОСОБА_4 та секретарем ОСОБА_6, суд не бере до уваги, оскільки суду не було надано жодного документа та доказу правового існування так званої "територіальної громади під керівництвом копи-ради".

Враховуючи викладене, рішення Краматорської міської ради від 23.12.2015 року "Про міський бюджет на 2016 рік № 2/VII-50 " прийнято в межах повноважень, у спосіб, передбачений Конституцією та законами України. Підстави для визнання його незаконним відсутні.

За таких обставин, у задоволенні позову слід відмовити.

Керуючись ст.ст. 2, 11, 17, 18, 87, 94, 99, 100, 158-163 КАС України.

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Краматорської міської ради про визнання противоправним та нечинним рішення Краматорської міської ради від 23.12.2015р. № 2/VII-50 "Про міський бюджет на 2016 рік" - відмовити у повному обсязі.

Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Краматорського

міського суду: В.В.Клімов