Ухвала суду № 56524800, 16.03.2016, Обухівський районний суд Київської області

Дата ухвалення
16.03.2016
Номер справи
372/702/16-а
Номер документу
56524800
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 372/702/16-а

Провадження 2-а-27/16

ухвала

16 березня 2016 року Суддя Обухівського районного суду Київської області Кравченко М.В., розглянувши у приміщенні Обухівського районного суду Київської області адміністративний позов ОСОБА_1 до управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Житомирській області, головного інспектора будівельного нагляду відділу нагляду за діяльністю уповноважених органів з питань архітектури та містобудування управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Житомирській області ОСОБА_2 про визнання дій протиправними, скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду із вказаним позовом до відповідача.

Подана заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

За змістом п.п.8,9 ч.1 ст.3 КАС України позивач особа, на захист прав, свобод та інтересів якої подано адміністративний позов до адміністративного суду, а відповідач субєкт владних повноважень, а у випадках, передбачених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.

Згідно п.3 ч.1 ст.106 КАС України у позовній заяві зазначаються імя (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової особи, поштова адреса, а також номер засобу звязку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.

Згідно п.4 ч.1 ст.106 КАС України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частиною третьою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Згідно ч.2 ст.106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач зазначає докази, про які йому відомо і які можуть бути використані судом.

Всупереч вимогам законодавства в позовній заяві не конкретизовані позовні вимоги щодо кожного із відповідачів (не зазначено які саме дії просить позивач визнати протиправними, в резолютивній частині є вимоги про оскарження рішення лише одного із органів, вимоги щодо інших відповідачів не предявлені, хоч розмежування вимог є суттєвим для вирішення підсудності справи з огляду на те, що місцевому загальному суду як адміністративному суду підсудні вимоги лише до одного із відповідачів, і не підсудні за загальним правилом вимоги до іншого відповідача), відсутнє обґрунтування поєднання в одному позові вимог до різних відповідачів.

Позивачем не виконано вимоги ч.3 ст.106 КАС України в частині додання до позовної заяви копії квитанції, а також документу про сплату судового збору із відміткою або іншим доказом зарахування судового збору до Державного бюджету України у належній сумі, оскільки оплачено судовий збір лише за одну із позовних вимог, однак за інші дві вимоги судовий збір не оплачено. Доплаті підлягає судовий збір за дві вимоги немайнового характеру в розмірі 551 грн. 20 коп. + 551 грн. 20 коп. = 1102 грн. 40 коп. Сплата судового збору здійснюється за наступними платіжними реквізитами: отримувач коштів - УДКСУ Обухівського р-ну; код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37851055; банк отримувача - ГУ ДКСУ у Київській обл. м.Київ; код банку отримувача (МФО) 821018; рахунок отримувача 31213206700449; код класифікації доходів бюджету22030101.

Частинами 1 та 2 статті 99 КАС України передбачено, що адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Відповідно до ст.289 КУпАП скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови. В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.

Оскаржувана постанова винесена 09.02.2016 року, позов підписано позивачем 04.03.2016 року, дата направлення позову суду поштою з матеріалів справи не вбачається, але надійшов позов до суду 15.03.2016 року. При цьому мотивувальна частина позову не містить відомостей про час, коли позивач дізнався про порушення своїх прав, вмотивування неможливості своєчасно дізнатись про винесення оскаржуваного рішення, а резолютивна (прохальна) частина позову не містить заяв чи клопотань з приводу визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними, їх поновлення.

За таких обставин, вважаю, що позивачем пропущено передбачений законом строк звернення до адміністративного суду.

У відповідності дост. 100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

З наведеної норми процесуального права вбачається, що адміністративний позов підлягає залишенню без розгляду лише в тому разі, коли суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку.

У разі відсутності клопотання про поновлення строку звернення до адміністративного суду суддя повинен діяти в порядку, встановленому ст. ст.106,108 КАС України.

Згідно п. 5 ч. 1ст. 106 КАС Українив позовній заяві в разі необхідності зазначається заява про поновлення строку звернення до адміністративного суду.

Вказана правова норма зобов'язує осіб, які звернулися до суду з адміністративним позовом після закінчення строку, встановленогост. 99 КАС України, заявляти клопотання про його поновлення.

Вказані недоліки унеможливлюють відкриття провадження у справі і направлення відповідачеві судових викликів та повідомлень, а також визначення кола осіб, що беруть участь у справі, та характеру спірних правовідносин.

Відповідно до ч.1 ст.108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись ст.108 КАС України, -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Житомирській області, головного інспектора будівельного нагляду відділу нагляду за діяльністю уповноважених органів з питань архітектури та містобудування управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Житомирській області ОСОБА_2 про визнання дій протиправними, скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення, залишити без руху, надавши позивачеві строк до 31 березня 2016 року для усунення вказаних недоліків.

Розяснити, що інакше позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачеві.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя М.В.Кравченко