Постанова № 56493871, 17.02.2016, Білокуракинський районний суд Луганської області

Дата ухвалення
17.02.2016
Номер справи
409/195/16-а
Номер документу
56493871
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа №409/195/16-а

Пров.№2-а/409/5/16

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

17 лютого 2016 року смт.Білокуракине

Білокуракинський районний суд Луганської області у складі:

Головуючого суддіТретяка О.Г.,

при секретаріБушлі О.В.,

прокурора Кондака С.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт.Білокуракине справу за адміністративним позовом першого заступника керівника Старобільської місцевої прокуратури Луганської області до Шарівської сільської ради Білокуракинського району,третя особа- Шарівська загальноосвітня школа Білокуракинського району про визнання незаконною бездіяльність та зобовязання вчинити певні дії,-

В С Т А Н О В И В:

Перший заступник керівника Старобільської місцевої прокуратури Луганської області звернувся до суду з адміністративним позовом до Шарівської сільської ради Білокуракинського району,третя особа- Шарівська загальноосвітня школа Білокуракинського району про визнання незаконною бездіяльність та зобовязання вчинити певні дії.Свої вимоги позивач обгрунтовує наступним.Старобільською місцевою прокуратурою було розглянуто інформацію ВДАІ Білокуракинського ВП ГУНП України в Луганській області про результати проведення обстеження дорожніх умов території,прилеглої до навчальних закладів Білокуракинського району Луганської області.Обстеженням встановлено ,що прилегла до Шарівської загальноосвітньої школи І-Ш ступенів Білокуракинської районної ради Луганської області,яка розташована за адресою: вул. Новоселівська, с. Шарівка, територія не обладнана дорожніми знаками 1.33 «Діти». Згідно ст. 31 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до повноважень сільської ради належить в тому числі організація за рахунок власних коштів і на пайових засадах будівництва, реконструкції і ремонту об'єктів комунального господарства та соціально-культурного призначення, жилих будинків, шляхів місцевого значення, а також капітального та поточного ремонту вулиць і доріг населених пунктів та інших доріг, які є складовими автомобільних доріг державного значення (як співфінансування на договірних засадах).Відповідно до ст. 7 Закону України «Про дорожній рух» до компетенції сільських рад, їх виконавчих органів у сфері дорожнього руху належить, зокрема, організація та контроль за діяльністю підприємств з питань дорожнього руху і його безпеки; сприяння діяльності по утриманню у безпечному для дорожнього руху стані автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів та їх облаштуванню об'єктами сервісу; здійснення заходів щодо профілактики дитячого дорожньо-транспортного травматизму.

Відповідно до пп. 2.3 п. 2 розділу 33 (Дорожні знаки) Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 1306 від 10.10.2001 та п. 10.4.4 ДСТУ 4100-2002 «Знаки дорожні. Загальні технічні умови. Правила застосування», знак 1.33 «Діти» повинен установлюватись перед ділянками доріг, на які є вихід з території дитячих закладів (дошкільних закладів, шкіл, дитячих таборів тощо), що прилягають безпосередньо до даної дороги. Знак 1.33 повинен повторюватись. Перший знак повинен бути установлений на відстані 100 м, а другий не меншій ніж 50 м від початку небезпечної ділянки. З повторним знаком повинна застосовуватись табличка 7.2.1, на якій зазначають довжину ділянки дороги, що прилягає безпосередньо до території дитячого закладу. Шарівською сільською радою, в порушення вищевказаних норм законодавства, не вжито заходів щодо забезпечення безпечних умов руху транспортних засобів і пішоходів на прилеглій до Шарівської загальноосвітньої школи Білокуракинської районної ради Луганської області, оскільки вона не обладнана дорожніми знаками 1.33 «Діти».Бездіяльність Шарівської сільської ради з питання забезпечення безпечних умов руху транспортних засобів і пішоходів на прилеглій до Шарівської загальноосвітньої школи І-ПІ ступенів Білокуракинської районної ради Луганської області території ставить під загрозу закріплені ст.ст. 3, 27, 49, 53 Конституції України права 43 дітей (учнів навчального закладу) на життя, охорону здоров'я та загальнодоступність освіти, грубо порушує вимоги Законів України «Про автомобільні дороги», «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про дорожній рух».Відповідно до ст.121 Конституції України на органи прокуратури покладено функцію здійснення представництва інтересів громадян або держави в судах у випадках, передбачених законом.Згідно з ч. 2 ст. 60 Кодексу адміністративного судочинство України прокурор, який звертається до адміністративного суду в інтересах держави, в позовній заяві (поданні) самостійно визначає, в чому полягає порушення інтересів держави, та обґрунтовує необхідність їх захисту, а також зазначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах. У разі відсутності такого органу або відсутності у нього повноважень щодо звернення до адміністративного суду прокурор зазначає про це в позовній заяві і в такому разі прокурор набуває статусу позивача. Позивач просить визнати незаконною бездіяльність Шарівської сільської ради Білокуракинського району Луганської області з питання не забезпечення безпечних умов руху транспортних засобів і пішоходів на прилеглій до Шарівської загальноосвітньої школи I-III ступенів Білокуракинської районної ради Луганської області та зобовязати Шарівську сільську раду Білокуракинського району Луганської області вжити заходів щодо забезпечення безпечних умов руху транспортних засобів і пішоходів на прилеглій до Шарівської загальноосвітньої школи I-III ступенів Білокуракинської районної ради Луганської області, а саме: обладнати вул. Новоселівську дорожніми знаками 1.33 Діти в кількості 2 шт.Відповідно до п. 2 ч. З ст. 6 Закону України «Про судовий збір» - у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру. Статтею 8 Закону України «Про державний бюджет України на 2016 рік» встановлено розмір мінімальної заробітної плати на 2016 рік, яка з 1 січня поточного року складає 1378 грн.В зв'язку з тим, що в позовній заяві міститься дві вимоги немайнового характеру судовий збір складає 2756 грн. (1378*2),який позивач просить стягнути з відповідача.

В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_1 позовні вимоги підтримав в повному обсязі .

В судове засідання представник відповідача- Шарівської сільської ради Білокуракинського району Луганської області не зявився.Надав суду заяву про розгляд справи без його участі.Позов визнав повністю.

Представник третьої особи Шарівської загальноосвітньої школи І-Ш ступенів Білокуракинської районної ради Луганської області в судове засідання не зявився. Надав суду заяву про розгляд справи без його участі та не заперечує проти задоволення позову.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає адміністративний позов таким, що підлягає задоволенню, виходячи з наступного.Старобільською місцевою прокуратурою було розглянуто інформацію ВДАІ Білокуракинського ВП ГУНП України в Луганській області про результати проведення обстеження дорожніх умов території,прилеглої до навчальних закладів Білокуракинського району Луганської області.Обстеженням встановлено ,що прилегла до Шарівської загальноосвітньої школи І-Ш ступенів Білокуракинської районної ради Луганської області,яка розташована за адресою: вул. Новоселівська, с. Шарівка, територія не обладнана дорожніми знаками 1.33 «Діти»(а.с.12-15,17-18). Згідно ст. 31 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до повноважень сільської ради належить в тому числі організація за рахунок власних коштів і на пайових засадах будівництва, реконструкції і ремонту об'єктів комунального господарства та соціально-культурного призначення, жилих будинків, шляхів місцевого значення, а також капітального та поточного ремонту вулиць і доріг населених пунктів та інших доріг, які є складовими автомобільних доріг державного значення (як співфінансування на договірних засадах).Відповідно до ст. 7 Закону України «Про дорожній рух» до компетенції сільських рад, їх виконавчих органів у сфері дорожнього руху належить, зокрема, організація та контроль за діяльністю підприємств з питань дорожнього руху і його безпеки; сприяння діяльності по утриманню у безпечному для дорожнього руху стані автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів та їх облаштуванню об'єктами сервісу; здійснення заходів щодо профілактики дитячого дорожньо-транспортного травматизму.

Статтею 16 Закону України «Про автомобільні дороги» встановлено, що вулиці і дороги міст та інших населених пунктів знаходяться у віданні органів місцевого самоврядування і є комунальною власністю.

Згідно зі ст. 19 Закону України «Про автомобільні дороги», основними обов'язками органів місцевого самоврядування у частині управління функціонуванням і розвитком вулиць і доріг міст та інших населених пунктів є, зокрема, забезпечення безперервних, безпечних, економічних та зручних умов руху транспортних засобів і пішоходів вулицями і дорогами міст та інших населених пунктів; організація будівництва, реконструкції, ремонту та утримання вулиць і доріг міст та інших населених пунктів за встановленими для них будівельними нормами, державними стандартами та нормами.

Відповідно до пп. 2.3 п. 2 розділу 33 (Дорожні знаки) Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 1306 від 10.10.2001 та п. 10.4.4 ДСТУ 4100-2002 «Знаки дорожні. Загальні технічні умови. Правила застосування», знак 1.33 «Діти» повинен установлюватись перед ділянками доріг, на які є вихід з території дитячих закладів (дошкільних закладів, шкіл, дитячих таборів тощо), що прилягають безпосередньо до даної дороги. Знак 1.33 повинен повторюватись. Перший знак повинен бути установлений на відстані 100 м, а другий не меншій ніж 50 м від початку небезпечної ділянки. З повторним знаком повинна застосовуватись табличка 7.2.1, на якій зазначають довжину ділянки дороги, що прилягає безпосередньо до території дитячого закладу. Шарівською сільською радою, в порушення вищевказаних норм законодавства, не вжито заходів щодо забезпечення безпечних умов руху транспортних засобів і пішоходів на прилеглій до Шарівської загальноосвітньої школи Білокуракинської районної ради Луганської області, оскільки вона не обладнана дорожніми знаками 1.33 «Діти».Бездіяльність Шарівської сільської ради з питання забезпечення безпечних умов руху транспортних засобів і пішоходів на прилеглій до Шарівської загальноосвітньої школи І-ПІ ступенів Білокуракинської районної ради Луганської області території ставить під загрозу закріплені ст.ст. 3, 27, 49, 53 Конституції України права 43 дітей (учнів навчального закладу) на життя, охорону здоров'я та загальнодоступність освіти, грубо порушує вимоги Законів України «Про автомобільні дороги», «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про дорожній рух».Відповідно до ст.121 Конституції України на органи прокуратури покладено функцію здійснення представництва інтересів громадян або держави в судах у випадках, передбачених законом.Згідно з ч. 2 ст. 60 Кодексу адміністративного судочинство України прокурор, який звертається до адміністративного суду в інтересах держави, в позовній заяві (поданні) самостійно визначає, в чому полягає порушення інтересів держави, та обґрунтовує необхідність їх захисту, а також зазначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах. У разі відсутності такого органу або відсутності у нього повноважень щодо звернення до адміністративного суду прокурор зазначає про це в позовній заяві і в такому разі прокурор набуває статусу позивача. Позивач просить визнати незаконною бездіяльність Шарівської сільської ради Білокуракинського району Луганської області з питання не забезпечення безпечних умов руху транспортних засобів і пішоходів на прилеглій до Шарівської загальноосвітньої школи I-III ступенів Білокуракинської районної ради Луганської області та зобовязати Шарівську сільську раду Білокуракинського району Луганської області вжити заходів щодо забезпечення безпечних умов руху транспортних засобів і пішоходів на прилеглій до Шарівської загальноосвітньої школи I-III ступенів Білокуракинської районної ради Луганської області, а саме: обладнати вул. Новоселівську дорожніми знаками 1.33 Діти в кількості 2 шт.Відповідно до п. 2 ч. З ст. 6 Закону України «Про судовий збір» - у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру. Статтею 8 Закону України «Про державний бюджет України на 2016 рік» встановлено розмір мінімальної заробітної плати на 2016 рік, яка з 1 січня поточного року складає 1378 грн.В зв'язку з тим, що в позовній заяві міститься дві вимоги немайнового характеру судовий збір складає 2756 грн. (1378*2),який слід стягнути з відповідача на користь позивача.

Нормамист. 2 КАС Українивизначено, що у справах щодо оскаржень рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбаченіКонституцієюта Законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілям, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

У відповідності дост.71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини,на яких ґрунтуються її вимогита заперечення, крім випадків, встановленихстаттею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

На підставі викладеного, суд приходить до висновку, що вимоги позивача є законними та обгрунтованими.

Керуючись ст. 31 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» , ст. 7 Закону України «Про дорожній рух» , ст.ст.16,19 Закону України «Про автомобільні дороги» , ст.ст. 3, 27, 49, 53 Конституції України, ст.ст.2,17,18,69-71,99,159-163 КАС України , суд-

П О С Т А Н О В И В :

Позовні вимоги першого заступника керівника Старобільської місцевої прокуратури Луганської області до Шарівської сільської ради Білокуракинського району про визнання незаконною бездіяльністьта зобовязання вчинити певні дії задовольнити повністю.

Визнати незаконною бездіяльність Шарівської сільської ради Білокуракинського району Луганської області з питання не забезпечення безпечних умов руху транспортних засобів і пішоходів на прилеглій до Шарівської загальноосвітньої школи I-III ступенів Білокуракинської районної ради Луганської області.

Зобовязати Шарівську сільську раду Білокуракинського району Луганської області вжити заходів щодо забезпечення безпечних умов руху транспортних засобів і пішоходів на прилеглій до Шарівської загальноосвітньої школи I-III ступенів Білокуракинської районної ради Луганської області, а саме: обладнати вул. Новоселівську дорожніми знаками 1.33 Діти в кількості 2 шт.

Стягнути з Шарівської сільської ради Білокуракинського району Луганської, яка знаходиться за адресою с. Шарівка Білокуракинського району Луганської області, код ЄДРПОУ 04336027 на користь прокуратури Луганської області, яка знаходиться за адресою м. Сєвєродонецьк, вул Б. Ліщини, 27, яка знаходиться за адресою 2756 грн.,сплачених в якості судового збору шляхом їх перерахування на розрахунковий рахунок №352211068000839 банк ДКСУ м.Київ,МФО 820172,ЄДРПОУ 02909921,код класифікації видатків бюджету-2800.

Постанову може бути оскаржено до Донецького апеляційного адміністративного суду через Білокуракинський районний суд Луганської області шляхом подання апеляційної скарги протягом 10 днів з дня оголошення постанови,а особами,які не були присутні в судовому засіданні- протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Білокуракинського районного суду

Луганської області ОСОБА_2