Ухвала суду № 56487631, 15.03.2016, Одеський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.03.2016
Номер справи
815/930/14
Номер документу
56487631
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

----------------------

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

15 березня 2016 р. Справа № 815/930/14

Категорія: 8.1 Головуючий в 1 інстанції: Андрухів В. В.

Колегія суддів Одеського апеляційного адміністративного суду у складі:

Головуючогосудді -Жука С.І. судді - Потапчука В.О. судді - Семенюка Г.В.

розглянувши в порядку письмового провадження в місті Одесі адміністративну справу за апеляційною скаргою Публічного акціонерного товариства "Одеський автоскладальний завод" на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 02 лютого 2016 року по справі за Публічного акціонерного товариства "Одеський автоскладальний завод" до Державної податкової інспекції у Суворовському районі м. Одеси Головного управління ДФС в Одеській області, третя особа, яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору, на стороні відповідача - Одеська міська рада, про визнання протиправними дій та скасування податкового повідомлення-рішення, -

встановиВ:

Закрите акціонерне товариство "Одеський автоскладальний завод" звернулось до Одеського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Суворовському районі м. Одеси Головного управління Міндоходів в Одеській області про визнання протиправними дій щодо призначення та проведення 21.01.2014 року позапланової документальної невиїзної перевірки ЗАТ "Одеський автоскладальний завод" та скасування податкового повідомлення-рішення №0000252203 від 30.01.2014 року.

Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 14.04.2014 року адміністративний позов задоволено частково: визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Суворовському районі м. Одеси Головного управління Міндоходів в Одеській області №0000252203 від 30.01.2014 року.

Ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 02 грудня 2014 року постанову Одеського окружного адміністративного суду від 14 квітня 2014 року залишено без змін.

Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 22.09.2015 року касаційну скаргу Державної податкової інспекції у Суворовському районі м. Одеси Головного управління Міндоходів в Одеській області задоволено частково, постанову Одеського окружного адміністративного суду від 14.04.2014 року та ухвалу Одеського апеляційного адміністративного суду від 02.12.2014 року скасовано, а справу направлено на новий розгляд до Одеського окружного адміністративного суду.

Суд першої інстанції своєю постановою від 02 грудня 2016 року у задоволенні адміністративного позову Публічного акціонерного товариства "Одеський автоскладальний завод" - відмовив повністю.

Стягнув з Публічного акціонерного товариства Одеський автоскладальний завод (код ЄДРПОУ 00231604) до Державного бюджету судовий збір у сумі 4384,80 грн. (чотири тисячі триста вісімдесят чотири гривні 80 копійок).

Публічне акціонерне товариство "Одеський автоскладальний завод" не погодившись з постановою суду першої інстанції, подало апеляційну скаргу, в якій просить суд апеляційної інстанції скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нову постанову, якою задовольнити позовні вимоги.

В обґрунтування вимог апеляційної скарги Публічне акціонерне товариство "Одеський автоскладальний завод" посилається на неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи, невідповідність висновків суду обставинам справи, порушення норм матеріального та процесуального права.

Відповідно до п.2 ч.1 ст.197 КАС України, суд апеляційної інстанції може розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на основі наявних у ній доказів, у разі неприбуття жодної з осіб, які беруть участь у справі, у судове засідання, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали та доводи апелянта в межах апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційну скаргу належить залишити без задоволення з наступних підстав.

Судом першої інстанції встановлено, що в період з 16.01.2014 року по 21.01.2014 року Державною податковою інспекцією у Суворовському районі м. Одеси Головного управління Міндоходів в Одеській області проведена документальна позапланова невиїзна перевірка ЗАТ "Одеський автоскладальний завод" з питання своєчасності та повноти нарахування й сплати земельного податку за період з 01.01.2013 р. по 31.12.2013 р., яка була призначена через неподання позивачем до органу доходів і зборів у встановлений податковим законодавством строк податкової декларації з плати за землю за 2013 рік.

За результатами перевірки складено акт №54/15-54-22-03/00231604 від 21.01.2014 про порушення позивачем пп.пп. 269.1.1, 269.1.2 п. 269.1 ст. 269, пп.270.1.1 п. 270.1 ст. 270, пп. 271.1.1 п. 271.1 ст. 271, п. 274.1 ст.274, п.п. 285.1, 285.2 ст. 285, п. 286.2 ст. 286, ст. 287, п. 120.1 ст. 120 Податкового кодексу України, внаслідок чого занижено податок на землю за 2013 рік у сумі 1607384,16 грн.

Підставою для донарахування податковим органом ЗАТ "Одеський автоскладальний завод" податку на землю за 2013 рік та визначення останнього платником земельного податку за користування земельною ділянкою загальною площею 192455 м2 за адресою: м.Одеса, вул. Отамана Чепіги, 29 були: рішення виконавчого комітету Одеської міської ради від 21.03.1998 №471 про надання ЗАТ "Одеський автоскладальний завод" права на використання земельної ділянки за адресою: м.Одеса, вул. Отамана Чепіги, 29 площею: 187099 м2 - для експлуатації та обслуговування автоскладального заводу та 24413 м2 - для експлуатації та обслуговування спортивного комплексу; постанова Одеського апеляційного господарського суду від 13.07.2010 р. по справі № 34/61-10-1737 про визнання ЗАТ "Одеський автоскладальний завод" власником цілісного майнового комплексу за адресою: м.Одеса, вул. Отамана Чепіги, 29; ухвала Господарського суду Одеської області від 22.09.2010 по справі №12/134-10-3806 про передачу спортивного комплексу за адресою: м. Одеса, вул. Отамана Чепіги, 29 у власність ГО "Одеська обласна фізкультурно-спортивна організація "Переможець" площею 19057 м2, довідка Управління земельних ресурсів Одеської міської ради №1083 від 04.02.2011 про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, затвердженої рішенням Одеської міської ради від 28.12.2010 №41-VI.

На підставі висновків зазначеного акту перевірки ДПІ у Суворовському районі м.Одеси прийнято податкове повідомлення-рішення №0000252203 від 30.01.2014 р. про збільшення суми грошового зобов'язання зі сплати земельного податку за 2013 рік на 1607384,16 грн. та застосування штрафних санкцій в сумі 804712,08 грн.

Також встановлено, що рішенням Виконавчого комітету Одеської міської ради № 471 від 21.03.1998 року "Про видачу закритому акціонерному товариству "Одеський автоскладальний завод" документів, засвідчуючих право користування земельною ділянкою загальною площею 22,3557 га, по вул. Отамана Чепіги, 29, для експлуатації та обслуговування автоскладального заводу та спортивного комплексу", - було вирішено видати ЗАТ "Одеський автоскладальний завод" державні акти на право постійного користування земельними ділянками по вул. Отамана Чепіги, 29: площею 18,7099 га (ділянки № 1 та № 2) для експлуатації та обслуговування автоскладального заводу; площею 2,4413 га (ділянки № 6 та № 7) для експлуатації та обслуговування спортивного комплексу.

У тексті вказаного рішення зазначено, що ЗАТ "ОдАЗ" просить надати у користування фактично зайняту земельну ділянку, загальною площею 21,5493 га, по вул.От.Чепіги, 29, для експлуатації та обслуговування автоскладального заводу та спортивного комплексу.

Одеською міською радою було надано документи, що стали підставою для прийняття Виконкомом Одеської міської ради рішення № 471 від 21.03.1998 року. Серед наданих документів наявні технічний звіт Українського державного науково-виробничого інституту "Укргеоінформ" за 1997 рік з інвентаризації земельної ділянки ЗАТ Одеський автроскладальний завод" по вул.Отамана Чепіги, 29; лист президента ЗАТ "ОдАЗ" ОСОБА_4 заступнику голови Одеської міської ради від 03.07.1997 року № 1/43 про надання дозволу на проведення інвентаризації земельних ділянок, що знаходяться у фактичному користуванні ЗАТ "ОдАЗ" і СП "Лада-єкспорт-Юг", з подальшою видачею правовстановлюючих документів на землекористування вищезгаданим підприємствам, розташованим за адресою: вул.Отамана Чепіги, 29; лист голови Київської райадміністрації Виконкому Одеської міської ради заступнику голови Одеського міськвиконкому від 19.06.1997 року № 523/11 про перереєстрацію земельної ділянки, зайнятою АО "Одеський автоскладальний завод" за адресою: м.Одеса, вул.Отамана Чепіги, 29, а також зазначено, що відповідно до Акту про вибір земельної ділянки від 22.01.90р. та рішення Одеського міськвиконкому № 110 від 16.12.1978р. АО "Одеський автоскладальний завод" відведена площа землекористування 20,5 га.

Також до рішення Виконкому Одеської міської ради № 471 від 21.03.1998 року додано Свідоцтво про власність на майно цілісного майнового комплексу Орендного підприємства "Одеський автоскладальний завод" м.Одеса, вул.Бондарєва, 29 яке видане Фондом державного майна України 31.03.1994 року (реєстраційний № П-236) на підставі договору купівлі-продажу, посвідченого у Четвертій Одеській державній нотаріальній конторі 22.10.1993 року за № КП 192, а також акту прийому-передачі від 31.03.1994р. між "Покупцем" і ФДМУ згідно з Законом України "Про приватизацію майна державних підприємств". Дане Свідоцтво посвідчує, що "Покупець" (Орендне підприємство "Одеський автоскладальний завод") є власником вищезгаданого цілісного майнового комплексу (т.2 а.с.50).

Таким чином, 31.03.1994 року Орендне підприємство "Одеський автоскладальний завод" набуло право власності на цілісний майновий комплекс, розташований в м.Одеса, вул.Бондарєва, 29.

Згідно п.1.1. Статуту ЗАТ "Одеський автоскладальний завод" (нова редакція), Закрите акціонерне товариство "Одеський автоскладальний завод" застовано шляхом реорганізації і є правонаступником Орендного підприємства "Одеський автоскладальний завод", відповідно до законів України "Про власність", "Про підприємства в Україні", "Про підприємництво", "По господарські товариства", на підставі договору купівлі-продажу державного майна, яке знаходилося в орендному користуванні Організації орендарів трудового коллективу "Одеський автоскладальний завод", відповідно до котрих було видано Свідоцтво про власність № П-236 від 31.03.1994р.(т.1 а.с.21-22).

Таким чином, ЗАТ "Одеський автоскладальний завод" як правонаступник Орендного підприємства "Одеський автоскладальний завод" отримав у власність цілісний майновий комплекс, розташований в м.Одеса по вул.Бондарєва, 29 (нова назва вулиці Бондарєва - вулиця Отамана Чепіги).

Цивільний кодекс УРСР, чинний на момент придбання Орендним підприємством "Одеський автоскладальний завод" цілісного майнового комплексу, а також на момент реєстрації правонаступника вказаного Орендного підприємства - ЗАТ "Одеський автоскладальний завод", не пов'язував момент виникнення права власності на майно за договором з його державною реєстрацією, а пов'язував з моментом передачі речі, якщо інше не передбачено законом чи договором. (ст.128 ЦК УРСР).

Згідно з Переліком об'єктів, що знаходяться на ділянках № 3, № 1, № 2, 4, 5, що знаходяться на балансі АО "ОдАЗ", об'єкти цілісного майнового комплексу фактично були передані Орендному підприємству "Одеський автоскладальний завод", оскільки перебували в нього на балансі.

Згідно наданих відповідачем податкових розрахунків земельного податку, які подавалися ЗАТ "Одеський автоскладальний завод" до ДПІ у Суворовському районі м.Одеси за 2004-2006 роки, позивач з посиланням на рішення Виконкому Одеської міської ради № 471 від 21.03.1998 року самостійно декларував земельний податок, зокрема, за земельну ділянку площею 197245,80 кв.м по вул..Отамана Чепіги, 29.

ЗАТ "Одеський Автоскладальний завод", податковий номер - 00231604, подало звітність по земельному податку за 2004-2006 рр.

Згідно мирової угоди від 20.11.2002 року, затвердженої ухвалою Господарського суду Одеської області від 25.12.2002 року у справі про банкрутство (справа №17-6-32-18-21/7215), право власності на цілісний майновий комплекс за адресою: м. Одеса, вул. Отамана Чепіги, 29, що належав ЗАТ "Одеський Автоскладальний завод", набув інвестор - ТОВ "Автозбірне виробництво".

Постановою Вищого господарського суду України від 20.02.2008 року вищевказану ухвалу Господарського суду Одеської області від 25.12.2002 року про затвердження мирової угоди по справі №17-6-32-18-21/7215 - скасовано, справу передано на новий розгляд до суду першої інстанції.

Постановою Вищого господарського суду України від 02.12.2009 року змінено ухвалу Господарського суду Одеської області від 23.04.2001 року у справі № 17-2-7-32-18-21/7215, заяву ДПІ у Ленінському районі м. Одеси про відкликання заяви про порушення провадження у справі про банкрутство ЗАТ "Одеський автоскладальний завод" задоволено, провадження у справі № 17-2-7-32-18-21/7215 про банкрутство ЗАТ "Одеський автоскладальний завод" припинено.

Ухвалою Господарського суду Одеської області від 22.09.2010 року по справі № 12/134-10-3806 затверджено мирову угоду від 21.09.2010 року, укладену між ГО "Одеська обласна фізкультурно-спортивна організація "ПЕРЕМОЖЕЦЬ", ТОВ "Прогрес-Строй Інвест" та ЗАТ "Одеський автоскладальний завод", згідно якої ТОВ "Прогрес-Строй Інвест" та ЗАТ "Одеський автоскладальний завод" повністю визнають право власності за ГО "Одеська обласна фізкультурно-спортивна організація "ПЕРЕМОЖЕЦЬ" на нерухоме майно, а саме: на цілісний спортивно-оздоровчий комплекс, що знаходиться за адресою: м. Одеса, вул. Отамана Чепіги, 29. Провадження у справі про визнання права власності припинено.

ЗАТ "Одеський автоскладальний завод" оскаржив до Приморського районного суду м.Одеси рішення Одеської міської ради від 28.10.2010 року № №41-VI про нормативно-грошову оцінку земель м.Одеси. Ухвалою Приморського районного суду м.Одеси від 17.04.2014 року по справі № 1522/11968/12 позов ЗАТ "Одеський автоскладальний завод" залишено без розгляду у зв'язку з його відкликанням позивачем. Дана ухвала сторонами не оскаржена.

Щодо подання позивачем податкової звітності з земельного податку встановлено наступне.

З наданої відповідачем інформації вбачається, що ЗАТ "Одеський автоскладальний завод" подавав звітність по земельному податку за 2004-2006 роки, про що зазначено вище.

За період з 2007 по 2010 роки позивач звітність не подавав, однак звітувало ТОВ "Автозбірне виробництво". В період з 2011 по 2013 рік позивач по земельному податку не звітував, а в 2014 році подав звітність за січень-березень 2014 року, з 01.04.2014 року підприємство перебувало на спрощеній системі оподаткування.

Листами від 07.04.2014 року № 9-15-0.4-2546/2-14 та від 04.04.2014 року № 01-1-01/1638, управління Держземагенства у м. Одесі та управління Держземагенства в Одеській області повідомило, що згідно наявних Книг реєстрації державних актів на право власності на земельну ділянку та на право постійного користування земельною ділянкою, договорів оренди землі, других примірників державних актів та примірників договорів оренди землі, на земельну ділянку за адресою: м. Одеса, вул. Отамана Чепіги, 29 державні акти та договори оренди ні за ЗАТ "Одеський автоскладальний завод", ні за іншими фізичними чи юридичними особами не зареєстровано. Також, згідно Звіту про наявність земель та розподіл їх за власниками землі, землекористувачами, угіддями та видами економічної діяльності станом на 01.01.2014 року (форма 6-зем) за ЗАТ "Одеський автоскладальний завод" земельних ділянок не обліковується.

На вимогу суду Управління Держгеокадастру у м. Одесі Одеської області листом від 07.12.2015 року № 9-1505-99.15-2594/15-15 повідомило, що в Управлінні згідно книг реєстрації державних актів на право власності на земельну ділянку та на право постійного користування земельною ділянкою, договорів оренди землі, станом на 31.12.2012 року відсутні відомості щодо реєстрації права власності на вказану земельну ділянку.

Як вбачається з витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Державного реєстру прав власності на нерухоме майно за ЗАТ "Одеський автоскладальний завод" не зареєстровано права власності та/або користування на земельну ділянку за адресою: м. Одеса, вул. Отамана Чепіги, 29 та на будь-які будівлі та споруди, розташовані на земельній ділянці за зазначеною адресою.

Згідно листа Департаменту комунальної власності Одеської міської ради від 05.11.2015 року № 01-19/3377-09-02, рішенням Одеської міської ради від 04.07.2007 року № 167-V ТОВ "Автозбірне виробництво" надано згоду на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок в оренду, орієнтованою площею 18,4 га за адресою: м. Одеса, вул.. Отамана Чепіги, 29. Проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок в оренду за вказаною адресою до Департамету не надходив. Також цим листом повідомлено, що документи на землекористування на підставі рішення Виконкому Одеської міської ради від 21.03.1998 року № 471 ЗАТ "Одеський автоскладальний завод" за адресою: м.Одеса, вул.Отамана Чепіги, 29 оформлено не було.

Відповідно до п. 75.1 ст. 75 ПК України, органи державної податкової служби мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Документальною перевіркою згідно із пп. 75.1.2 п. 75.1 ст.75 ПК України вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, а також отриманих в установленому законодавством порядку органом державної податкової служби документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків.

Документальна позапланова перевірка не передбачається у плані роботи органу державної податкової служби і проводиться за наявності хоча б однієї з обставин, визначених цим Кодексом.

Документальною невиїзною перевіркою вважається перевірка, яка проводиться в приміщенні органу державної податкової служби.

Відповідно до п. 79.1 ст. 79 ПК України документальна невиїзна перевірка здійснюється у разі прийняття керівником органу державної податкової служби рішення про її проведення та за наявності обставин для проведення документальної перевірки, визначених статтями 77 та 78 цього Кодексу. Документальна невиїзна перевірка здійснюється на підставі зазначених у підпункті 75.1.2 пункту 75.1 статті 75 цього Кодексу документів та даних, наданих платником податків у визначених цим Кодексом випадках, або отриманих в інший спосіб, передбачений законом.

При цьому однією із підстав для здійснення податковим органом документальної позапланової виїзної перевірки, відповідно до п. 78.1.2 п. 78.1 ст. 78 Цього Кодексу є те, що платником податків не подано в установлений законом строк податкову декларацію або розрахунки, якщо їх подання передбачено законом.

Згідно п. 79.2 ст. 79 ПК України документальна позапланова невиїзна перевірка проводиться посадовими особами органу державної податкової служби виключно на підставі рішення керівника органу державної податкової служби, оформленого наказом, та за умови надіслання платнику податків рекомендованим листом із повідомленням про вручення або вручення йому чи його уповноваженому представнику під розписку копії наказу про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки та письмового повідомлення про дату початку та місце проведення такої перевірки.

У зв'язку із тим, що ЗАТ "Одеський автоскладальний завод" не було подано до органу доходів і зборів у встановлений податковим законодавством строк податкову декларацію з плати за землю за 2013 рік, начальником ДПІ у Суворовському районі м. Одеси згідно пп. 78.1.2 п. 78.1 ст. 78 Податкового кодексу України 14.01.2014 року видано наказ №22 про проведення позапланової невиїзної документальної перевірки ЗАТ "Одеський автоскладальний завод" з питання своєчасності та повноти нарахування й сплати земельного податку за період з 01.01.2013 року по 31.12.2013 року.

При цьому, ДПІ у Суворовському районі м. Одеси перед початком перевірки 16.01.2013 року було вручено керівнику ЗАТ "Одеський автоскладальний завод" під розпис копію наказу № 22 від 14.01.2013 року та направлення на проведення зазначеної перевірки № 01/15-54-22-03 від 14.01.2014 року, в якому містилась інформація про дату початку та місце проведення перевірки.

З урахуванням встановлених обставин, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції дійшов правильного висновку про те, що документальну позапланову невиїзну перевірку ЗАТ "Одеський автоскладальний завод" з питання своєчасності та повноти нарахування й сплати земельного податку за період з 01.01.2013 року по 31.12.2013 року було призначено та проведено ДПІ у Суворовському районі м. Одеси правомірно та обґрунтовано, за наявності передбачених законом підстав для її проведення та з дотриманням порядку проведення, а тому позовна вимога ПАТ "Одеський автоскладальний завод" про визнання протиправними дій відповідача щодо призначення та проведення зазначеної перевірки ЗАТ "Одеський автоскладальний завод" задоволенню не підлягає.

Що стосується позовних вимог ЗАТ "Одеський автоскладальний завод" про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №0000252203 від 30.01.2014 року, слід зазначити наступне.

Статтею 206 Земельного кодексу України встановлено, що використання землі в Україні є платним. Об'єктом плати за землю є земельна ділянка. Плата за землю справляється відповідно до закону.

Згідно пп.14.1.72 ст.14 Податкового Кодексу України, земельний податок - це обов'язковий платіж, який стягується з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів.

Підпунктом 269.1.2 п.269.1 ст.269 Податкового кодексу України передбачено, що платниками податку є землекористувачі.

Відповідно до п.270.1. ст.270 Податкового кодексу України, об'єктами оподаткування є: земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні; земельні частки (паї), які перебувають у власності.

Відповідно до ст.125 Земельного кодексу України, право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.

Відповідно до п.п.271.1.1 п.271.1 ст.271 Податкового кодексу України, базою оподаткування є нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації.

Пунктом 286.1 ст.286 Податкового кодексу України встановлено, що підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.

Пунктом 286.2 ст.286 Податкового кодексу України, передбачено, що платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

Відповідно до п.287.1 ст. 287 Податкового кодексу України, власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році.

З матеріалів справи вбачається, що Одеською міською радою було прийнято рішення на користь позивача щодо видачі йому документів, які посвідчують право користування земельною ділянкою за адресою: м.Одеса, вул.Отамана Чепіги, 29, проте в подальшому позивач не реалізував це право, що також підтверджується листом Департаменту комунальної власності Одеської міської ради від 05.11.2015 року № 01-19/3377-09-02.

Разом з тим, маючи у власності згідно Свідоцтва про власність від 31.03.1994 року об'єкт нерухомого майна - цілісний майновий комплекс, що перебував на балансі підприємства, та який розташований на земельній ділянці по вул.Отамана Чепіги, 29, позивач фактично користувався земельною ділянкою, виданою йому згідно рішення Виконкому Одеської міськради від 21.03.1998 року № 471, що повністю підтверджується наданими суду матеріалами, проаналізованими вище, на підставі яких вказане рішення Виконкому приймалося.

Хоча згідно інформації, наведеної в реєстрі речових прав на нерухоме майно, за позивачем не зареєстровано об'єктів нерухомості за адресою: м. Одеса, вул. Отамана Чепіги, 29, такі об'єкти (цілісний майновий комплекс) перебували у власності позивача.

Проте, через численні судові спори, зокрема, щодо права власності з ТОВ "Автозбірне виробництво", за яким мировою угодою господарського суду визнавалося право власності, а в подальшому таке судове рішення скасовувалося Вищим господарським судом України, реєстрація права власності за первісним власником - позивачем по справі, не відбулася.

Доводи позивача про те, що на сьогодні фактично об'єктів нерухомого майна у позивача не існує, оскільки вони знаходяться в напівзруйнованому стані, а позивачем використовується лише невелике приміщення за вказаною адресою в якості офісу, апеляційний суд не бере до уваги та не вважає ці доводи такими, що звільняють позивача від обов'язку сплати земельного податку за земельну ділянку, передану позивачу згідно наведеного вище рішення від 21.03.1998 року.

За таких обставин, судова колегія погоджується з висновком суду першої інстанції про обґрунтованість нарахування позивачу податковим повідомленням-рішенням ДПІ у Суворовському районі м. Одеси № 000025 від 30.01.2014 року земельного податку за 2013 рік в сумі 1607384,16 грн. за основним платежем та в сумі 804712,08 грн. за штрафними санкціями.

Посилання позивача на неправильність обчислення податку через помилкову нормативно-грошову оцінку земельної ділянки, визначеної рішенням Одеської міської ради від 28.10.2010 року № 41-VI, є необгрунтованим, оскільки вказане рішення не скасоване та є чинним. Позов ЗАТ "Одеський автоскладальний завод" про оскарження цього рішення Одеської міської ради залишено судом без розгляду.

Щодо площі земельної ділянки, яка перебуває у користуванні позивача слід зазначити, що поданням декларації з плати за землю за 2014 рік позивач фактично підтвердив площу земельної ділянки (192455 кв.м), на яку відповідачем нараховано земельний податок спірним податковим повідомленням-рішенням.

На підставі матеріалів справи та оцінки представлених доказів, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції дійшов правильного висновку про те, що в задоволенні позову ПАТ "Одеський автоскладальний завод" належить відмовити повністю.

Розглянувши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, судова колегія вважає, що судом першої інстанції повно і всебічно досліджено обставини справи, надані сторонами докази, правильно визначено характер спірних правовідносин і закон, який їх регулює.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною 1 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Відповідно до ч.2 ст.71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 198 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін.

Отже судова колегія вважає, що доводи апеляційної скарги не є істотними і не дають підстав для висновку про неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального чи процесуального права, які призвели або могли призвести до неправильного вирішення справи.

Керуючись ст.ст. 160, 195, 197, 198, 200, 205, 206, КАС України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства "Одеський автоскладальний завод", - залишити без задоволення.

Постанову Одеського окружного адміністративного суду від 02 лютого 2016 року по справі за Публічного акціонерного товариства "Одеський автоскладальний завод" до Державної податкової інспекції у Суворовському районі м. Одеси Головного управління ДФС в Одеській області, третя особа, яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору, на стороні відповідача - Одеська міська рада, про визнання протиправними дій та скасування податкового повідомлення-рішення, - залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням до Вищого адміністративного суду України в порядку статті 212 КАС України.

Головуючийсуддя С.І. Жук суддя В.О. Потапчук суддя Г.В. Семенюк