КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа 757/15251/15-а Суддя доповідач Шостак О.О.
У Х В А Л А
про залишення заяви про перегляд судового рішення
за нововиявленими обставинами без руху
15 березня 2016 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Шостак О.О., перевіривши заяву Департаменту державної архітектурно-будівельної Інспекції у Київській області про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами у справі за апеляційною скаргою Департаменту державної архітектурно-будівельної Інспекції у Київській області на постанову Печерського районного суду м. Києва від 27 липня 2015 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Департаменту державної архітектурно-будівельної Інспекції у Київській області про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення та закриття провадження у справі, -
В С Т А Н О В И В:
Постановою Печерського районного суду м. Києва від 27 липня 2015 року позов задоволено частково.
Не погоджуючись з вищезазначеним рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати рішення суду першої інстанції та ухвалити нове, яким відмовити в задоволенні позовних вимог в повному обсязі.
Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 06 жовтня 2015 року постанову Печерського районного суду м. Києва від 27 липня 2015 року залишено без змін.
22 лютого 2016 року Департамент державної архітектурно-будівельної Інспекції у Київській області подав до Київського апеляційного адміністративного суду заяву про перегляд постанови Печерського районного суду м. Києва від 27.07.2015, за нововиявленими обставинами.
Перевіривши подану заяву вважаю, що вона не може бути прийнята до апеляційного провадження та підлягає залишенню без руху, виходячи з наступного.
Відповідно до вимог ч. 4 ст. 248 КАС України до заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами додається документ про сплату судового збору.
Судовий збір сплачується у порядку та розмірах, встановлених Законом України «Про судовий збір», з врахуванням вимог ч. 2 ст. 5 КАС України, тобто в редакції Закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії.
Згідно п. 2 ч. 3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» (в чинній редакції на час подання апеляційної скарги) судовий збір справляється: за подання до адміністративного суду заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами - 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Відповідно до ч. 3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» (в чинній редакції на час подання позову) ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру становить 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.
Станом на 01 січня 2015 року приписами Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» встановлено мінімальну заробітну плату в розмірі 1218,00 грн.
При подачі адміністративного позову до Печерського районного суду м. Києва у справі позивачем заявлено розмір майнових вимог на суму 4250,00 грн., тобто 2 відсотки розміру майнових вимог із заявленої суми (4250,00 грн.* 2% = 85,00 грн.), таким чином, розмір судового збору до сплати становив 1,5 розміру мінімальної заробітної плати - (1218,00 грн.*1,5=1827,00 грн.).
Отже, розмір судового збору за подання заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами становить 2009,70 грн. (1827,00*110%).
Департаментом державної архітектурно-будівельної Інспекції у Київській області вищевказаних вимог не виконано.
В заяві про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами відповідач просить суд про відстрочення сплати судового збору, посилаючись на відсутність кошторису на тимчасову сплату судового збору.
Частиною 1 статті 88 Кодексу адміністративного судочинства, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Відповідно до статті 8 Закону України «Про судовий збір» від 26.09.2015 № 3674-17 враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Однак, посилання щодо відсутності коштів не підтверджено жодними належними доказами.
Отже, підстави для відстрочення сплати судового збору у Департамента державної архітектурно-будівельної Інспекції у Київській області відсутні.
Платiжнi реквiзити для перерахування судового збору: отримувач коштів УДКСУ у Печерському р-ні; код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38004897; банк отримувача ГУДКCУ у м. Києві; код банку отримувача (МФО) 820019; рахунок отримувача 31211206781007; код класифікації доходів бюджету 22030001; призначення платежу: *;101;(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Київський апеляційний адміністративний суд.
Згідно з приписами частини третьої ст. 250 КАС України до заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених ст. 248 КАС України, застосовуються правила ст. 108 цього Кодексу, відповідно до яких апеляційна скарга залишається без руху.
Враховуючи вищевикладене, апеляційну скаргу Департаменту ДАБ Інспекції у Київській області необхідно залишити без руху та встановити йому строк для усунення зазначених недоліків апеляційної скарги, шляхом подання документу про сплату судового збору.
Керуючись ст. 108, 248, 250 КАС України,-
У Х В А Л И В:
Заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами Департаменту державної архітектурно-будівельної Інспекції у Київській області - залишити без руху, та надати п'ятиденний строк з дня отримання даної ухвали, для усунення зазначених недоліків, а саме сплатити судовий збір в розмірі - 2009,70 грн.
У разі невиконання вимог суду до зазначеного вище строку заява про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами буде визнана неподаною та повернута заявнику.
Ухвала суду може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядку та строки, встановленні статтею 212 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя: О.О.Шостак