ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 березня 2016 року Справа № 803/174/16
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Александрової М.А.,
при секретарі судового засідання Веремчуку В.В.,
за участю представника позивача ОСОБА_1,
представника відповідача Кушнір Ю.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом приватного нотаріуса Луцького міського нотаріального округу Волинської області ОСОБА_3 до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправними та скасування вимоги і рішення про застосування штрафних санкцій,
ВСТАНОВИВ:
Приватний нотаріус Луцького міського нотаріального округу Волинської області ОСОБА_3 звернулася з адміністративним позовом до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області (Луцька ОДПІ) про визнання протиправними та скасування вимоги про сплату боргу (недоїмки) № Ф-0067481701 від 22 грудня 2015 року, рішення № 0067411701 від 22 грудня 2015 року про застосування штрафних санкцій за донарахування відповідним фіскальним органом або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску.
Позовні вимоги обґрунтовано наступними обставинами.
Луцькою ОДПІ проведено планову виїзну перевірку платника податків, який провадить незалежну професійну діяльність ОСОБА_3, щодо своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків і зборів за період з 01 січня 2012 року по 31 грудня 2014 року, дотримання законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками, правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, виконання вимог валютного та іншого законодавства за цей самий період. За результатами проведеної перевірки контролюючим органом складено акт № 5668/03-18-17-01/НОМЕР_2 від 24 листопада 2015 року.
Відповідно до висновків вказаного акта, контролюючим органом виявлено порушення вимог статті 7 пунктів 2, 3, 9 статті 9 розділу ІІІ Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08 липня 2010 року № 2464-VI (Закон № 2464-VI), внаслідок чого занижено єдиний соціальний внесок за 2012-2014 роки на загальну суму 140 395 грн. 83 коп., в тому числі за 2012 рік - на 46 031 грн. 49 коп., за 2013 рік - на 47 822 грн. 93 коп., за 2014 рік - на 46 541 грн. 41 коп.; порушення вимог статті 138, пункту 177.4 статті 177, пункту 178.3 статті 178 Податкового кодексу України (ПК України), в результаті чого занижено оподатковуваний (чистий) дохід в розмірі 55 234 грн., в тому числі за 2012 рік - на 1 728 грн., за 2013 рік - на 51 778 грн., за 2014 рік - на 1 728 грн., у зв'язку із чим підлягає сплаті податок на доходи фізичних осіб за 2012-2014 роки в сумі 6 977 грн. 87 коп. відповідно до пункту 167.1 статті 167, пункту 178.2 статті 178 ПК України.
За результатами розгляду заперечень позивача від 10 грудня 2016 року на акт перевірки № 5668/03-18-17-01/НОМЕР_2 від 24 листопада 2015 року їх було задоволено в частині завищення валових витрат на суму 55 234 грн. за 2012-2014 роки та донарахування податку з доходів фізичних осіб в розмірі 6 977 грн. 87 коп. за цей період.
На підставі акта перевірки від 24 листопада 2015 року Луцькою ОДПІ прийнято вимогу про сплату боргу (недоїмки) № Ф-0067481701 від 22 грудня 2015 року зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 134 313 грн. 27 коп. Крім того, Луцькою ОДПІ прийнято рішення № 0067411701 від 22 грудня 2015 року про застосування штрафних санкцій за донарахування відповідним фіскальним органом або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску, яким до позивача застосовано штрафні санкції в розмірі 13 405 грн. 83 коп.
Позивачем вказані вимогу і рішення 16 січня 2016 року було оскаржено в адміністративному порядку до Головного управління ДФС у Волинській області (ГУ ДФС у Волинській області). Рішенням ГУ ДФС у Волинській області № 63/ФОП 103-20-10-03-06 від 04 лютого 2016 року первинну скаргу Приватного нотаріуса ОСОБА_3 залишено без задоволення, а оскаржені вимога про сплату боргу (недоїмки) № Ф-0067481701 від 22 грудня 2015 року, рішення № 0067411701 від 22 грудня 2015 року про застосування штрафних санкцій за донарахування відповідним фіскальним органом або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску - без змін (а.с. 18-22).
Позивач вважав протиправними і просив скасувати вимогу про сплату боргу (недоїмки) № Ф-0067481701 від 22 грудня 2015 року, рішення № 0067411701 від 22 грудня 2015 року про застосування штрафних санкцій з наступних підстав.
Приватний нотаріус ОСОБА_3 є платниками єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (єдиний внесок) в силу пункту 5 частини першої статті 4 Закону № 2464. Як визначено абзацом четвертим частини восьмої статті 9 Закону № 2464 платники єдиного внеску, зазначені у пункті 5 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний рік, до 1 травня наступного року.
Відповідно до частини другої статті 9 цього Закону обчислення єдиного внеску здійснюється на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок.
Позивачем у визначений чинним законодавством України строк подавались податкові декларації про майновий стан і доходи за 2012, 2013, 2014 роки, при цьому, вказані у них суми чистого оподатковуваного доходу були базою нарахування єдиного внеску, як це визначено пунктом 2 частини першої статті 7 Закону № 2464. Отримані доходи та документально підтверджені витрати за перевірений період позивачем було відображено в Книзі обліку доходів і витрат. Загальна сума річного доходу, вказана у податковій звітності співпадає з загальними річними показниками Книги обліку доходів і витрат.
Отже, звітним періодом для нарахування єдиного внеску для позивача є календарний рік, а сума доходу, з якої розраховується єдиний внесок, має відповідати чистому доходу, заявленому в податковій декларації про майновий стан і доходи, поданій контролюючому органу. Оскільки за результатами проведеної перевірки і розгляду заперечень позивача від 10 грудня 2016 року на акт перевірки Луцької ОДПІ № 5668/03-18-17-01/НОМЕР_2 від 24 листопада 2015 року контролюючим органом не встановлено порушень при формуванні оподатковуваного (чистого) доходу, при цьому, позивачем було дотримано порядку і строків подачі звітності про майновий стан та доходи, а загальна сума річного доходу співпадає з загальними річними показниками Книги обліку доходів і витрат, тому приватним нотаріусом ОСОБА_3 правомірно сформовано зобов'язання зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а страхові внески сплачені своєчасно в повному обсязі.
Керуючись наведеним, позивач вважала, що оскаржувані вимога про сплату недоїмки та рішення про застосування штрафних санкцій є протиправними та просив їх скасувати.
Відповідно до письмових заперечень проти адміністративного позову № 312/10-08 від 26 лютого 2016 року (а.с. 65-69) відповідач його вимог не визнав і просив в його задоволенні відмовити з огляду на наступне.
Частиною другою статті 6 Закону № 2464 на платника єдиного внеску покладено обов'язок, зокрема, своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок; вести облік виплат (доходу) застрахованої особи та нарахування єдиного внеску за кожним календарним місяцем і календарним роком, зберігати такі відомості в порядку, передбаченому законодавством. Пунктом 2 частини першої статті 7 цього ж Закону встановлено, що Єдиний внесок, для осіб, які провадять нотаріальну діяльність, нараховується на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).
Таким чином, нарахування єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування позивачем має здійснюватися за календарний рік, однак, при цьому слід виходити із щомісячної суми доходу (прибутку) з урахуванням максимальної величини бази нарахування і мінімального страхового внеску за місяць. А тому, посилання позивача на те, що звітним періодом для нього є календарний рік не звільняє його від обов'язку вести облік доходів та здійснювати нарахування єдиного внеску за результатами діяльності у кожному календарному місяці. Обсяг фактично отриманого доходу позивачем у кожному місяці Луцькою ОДПІ було визначено в ході проведення перевірки на підставі наданих приватним нотаріусом документів, зокрема, Книги обліку доходів і витрат.
Враховуючи зазначене, відповідач вважав вимогу про сплату боргу (недоїмки) № Ф-0067481701 від 22 грудня 2015 року, рішення № 0067411701 від 22 грудня 2015 року про застосування штрафних санкцій правомірними, а позовні вимоги безпідставними.
В судовому засіданні представник позивача адміністративний позов підтримує повністю з підстав, наведених у позовній заяві.
Представник відповідача в судовому засіданні адміністративний позов не визнає з мотивів, викладених у письмових запереченнях проти позову.
Суд, заслухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі, з'ясувавши всі обставини у справі та перевіривши їх доказами, приходить до висновку, що адміністративний позов підставний і підлягає задоволенню повністю з наступних підстав.
Відповідно до частини третьої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
При вирішенні спору судом вимога про сплату боргу (недоїмки) № Ф-0067481701 від 22 грудня 2015 року, рішення № 0067411701 від 22 грудня 2015 року про застосування штрафних санкцій за донарахування відповідним фіскальним органом або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску, прийняті відповідачем як суб'єктом владних повноважень, перевірялися на відповідність вимогам частини третьої статті 2 КАС України.
Згідно із частиною першою статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. Відповідно до частини другої статті 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Суд приходить до висновку, що відповідач не довів правомірності прийнятих вимоги і рішення, а тому вони є протиправними та підлягають скасуванню.
Так, судом встановлено, що ОСОБА_3 зареєстрована як фізична особа, яка займається незалежною професійною діяльністю, Волинським обласним управлінням юстиції (реєстраційне посвідчення про реєстрацію приватної нотаріальної діяльності № 110), свідоцтво про право на заняття нотаріальною діяльністю № 110 від 01 березня 2010 року, перебуває на обліку в Луцькій ОДПІ з 02 березня 2010 року за № 25455, реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_2. Вид діяльності за КВЕД: 74.11.2 - нотаріальна та інша юридична діяльність (а.с. 40-42).
Відповідно до наказу Луцької ОДПІ "Про проведення документальної планової перевірки" № 2076 від 15 жовтня 2015 року, відповідачем з 29 жовтня 2015 року по 18 листопада 2015 року проведено планову виїзну перевірку платника податків, який провадить незалежну професійну діяльність ОСОБА_3, щодо своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків і зборів за період з 01 січня 2012 року по 31 грудня 2014 року, дотримання законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками, правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, виконання вимог валютного та іншого законодавства за цей самий період. За результатами проведеної перевірки контролюючим органом складено акт № 5668/03-18-17-01/НОМЕР_2 від 24 листопада 2015 року.
Результати вказаної перевірки викладено в акті № 5668/03-18-17-01/НОМЕР_2 від 24 листопада 2015 року. Відповідно до висновків акта перевірки контролюючим органом виявлено порушення статті 7, пунктів 2, 3, 9 статті 9 розділу ІІІ Закону № 2464, внаслідок чого занижено єдиний соціальний внесок за 2012-2014 роки на загальну суму 140 395 грн. 83 коп., в тому числі за 2012 рік - на 46 031 грн. 49 коп., за 2013 рік - на 47 822 грн. 93 коп., за 2014 рік - на 46 541 грн. 41 коп.; порушення статті 138, пункту 177.4 статті 177, пункту 178.3 статті 178 ПК України, в результаті чого занижено оподатковуваний (чистий) дохід в розмірі 55 234 грн., в тому числі за 2012 рік - на 1 728 грн., за 2013 рік - на 51 778 грн., за 2014 рік - на 1 728 грн., у зв'язку із чим підлягає сплаті податок на доходи фізичних осіб за 2012-2014 роки в сумі 6 977 грн. 87 коп. відповідно до пункту 167.1 статті 167, пункту 178.2 статті 178 ПК України (а.с. 40-59).
10 грудня 2016 року позивачем було подано до Луцької ОДПІ заперечення на акт перевірки № 5668/03-18-17-01/НОМЕР_2 від 24 листопада 2015 року, за результатами розгляду яких висновок контролюючого органу щодо завищення валових витрат на суму 55 234 грн. за 2012-2014 роки та донарахування податку з доходів фізичних осіб в розмірі 6 977 грн. 87 коп. за цей період було скасовано (а.с. 15-17).
На підставі акта перевірки від 24 листопада 2015 року Луцькою ОДПІ прийнято вимогу про сплату боргу (недоїмки) № Ф-0067481701 від 22 грудня 2015 року зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 134 313 грн. 27 коп. (а.с. 14). Крім того, Луцькою ОДПІ прийнято рішення № 0067411701 від 22 грудня 2015 року про застосування штрафних санкцій за донарахування відповідним фіскальним органом або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску, яким до позивача застосовано штрафні санкції в розмірі 13 405 грн. 83 коп. (а.с. 13).
За результатами оскарження вказаних вимоги і рішення в адміністративному порядку до ГУ ДФС у Волинській області в задоволенні первинної скарги приватному нотаріусу ОСОБА_3 відмовлено, а оскаржені вимога про сплату боргу (недоїмки) № Ф-0067481701 від 22 грудня 2015 року, рішення № 0067411701 від 22 грудня 2015 року про застосування штрафних санкцій за донарахування відповідним фіскальним органом або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску залишені без змін рішенням ГУ ДФС у Волинській області № 63/ФОП 103-20-10-03-06 від 04 лютого 2016 року, (а.с. 18-22).
Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку визначені Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".
Відповідно до пункту 5 частини першої статті 4 Закону № 2464 платниками єдиного внеску є особи, які провадять незалежну професійну діяльність, а саме наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності.
Позивач, як платник єдиного внеску, відповідно до статті 6 Закону № 2464 зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок; вести облік виплат (доходу) застрахованої особи та нарахування єдиного внеску за кожним календарним місяцем і календарним роком, зберігати такі відомості в порядку, передбаченому законодавством; подавати звітність до органу доходів і зборів за основним місцем обліку платника єдиного внеску у строки, порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, за погодженням з Пенсійним фондом та фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Відповідно до пункту 2 частини першої статті 7 Закону № 2464 єдиний внесок нараховується для платників, зазначених, зокрема, у пункті 5 частини першої статті 4 цього Закону, на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).
Частиною третьою статті 7 Закону № 2464 визначено, що нарахування єдиного внеску здійснюється в межах максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом.
Відповідно до частини одинадцятої статті 8 Закону № 2464 єдиний внесок для платників, зазначених у пункті 5 частини першої статті 4 цього Закону, встановлюється у розмірі 34,7 відсотка визначеної пунктами 2 та 3 частини першої статті 7 цього Закону бази нарахування єдиного внеску.
Згідно з підпунктами 178.4, 178.6 статті 178 ПК України фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, подають податкову декларацію за результатами звітного року відповідно до цього розділу у строки, передбачені для платників податку на доходи фізичних осіб.
Фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, зобов'язані вести облік доходів і витрат від такої діяльності.
Форма такого обліку та порядок його ведення визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику. Для реєстрації Книги обліку доходів і витрат фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, подають до контролюючого органу за місцем обліку примірник Книги у разі обрання способу ведення Книги у паперовому вигляді.
Облік доходів та витрат фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність ведуть у Книзі обліку доходів і витрат, форма та порядок ведення якої було затверджено Наказами Державної податкової адміністрації України від 24 грудня 2010 № 1025, що діяв до 18 жовтня 2013 року (Порядок № 1025), Міністерства доходів і зборів України від 16 вересня 2013 року № 481, чинному, станом на день розгляду справи (Порядок № 481).
Відповідно до пункту 5 Порядку № 1025 дані Книги використовуються самозайнятою особою для заповнення податкової декларації за звітний податковий період (рік). Пунктом 9 Порядку № 481 визначено, що дані Книги заповнюються у гривнях з копійками та використовуються самозайнятою особою для заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи.
Протягом 2012-2014 років діяли Порядки формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування: затверджений Постановою правління Пенсійного фонду України 08 жовтня 2010 року № 22-2 (Порядок № 22-2); затверджений Наказом Міністерства доходів і зборів України від 09 вересня 2013 року № 454 (Порядок № 454).
Відповідно до пункту 3.4 Порядку № 22-2, який кореспондується із пунктом 3.4 Порядку № 454, фізичні особи, які забезпечують себе роботою самостійно - займаються незалежною професійною діяльністю, а саме науковою, літературною, артистичною, художньою, освітньою або викладацькою, а також медичною, юридичною практикою, в тому числі адвокатською, нотаріальною діяльністю, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід безпосередньо від цієї діяльності, за умови, що такі особи не є найманими працівниками чи підприємцями, самі за себе формують та подають до органів Пенсійного фонду звіт один раз на рік до 01 травня року, наступного за звітним періодом. Звітним періодом для них є календарний рік.
Відповідно до декларації про майновий стан і доходи за 2012 рік, звіту про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску за 2012 рік сума чистого оподатковуваного доходу позивача за 2012 рік становить - 18 935 грн. 05 коп., яка була базою нарахування єдиного внеску в розмірі 6 570 грн. 46 коп. за ставкою 34,7% (а.с. 74-76, 77-78). Відповідно до декларації про майновий стан і доходи за 2013 рік, звіту про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску за 2013 рік сума чистого оподатковуваного доходу позивача за 2013 рік становить - 23 648 грн. 13 коп., яка була базою нарахування єдиного внеску в розмірі 8 205 грн. 90 коп. за ставкою 34,7% (а.с. 79-81, 85-86). Відповідно до декларації про майновий стан і доходи за 2014 рік, звіту про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску за 2014 рік сума чистого оподатковуваного доходу позивача за 2014 рік становить - 22 778 грн. 52 коп., яка була базою нарахування єдиного внеску в розмірі 7 904 грн. 15 коп. за ставкою 34,7% (а.с. 87-88, 93-94).
Таким чином, судом встановлено, що відповідно до звітів про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску, які подавались приватним нотаріусом ОСОБА_3 до Луцької ОДПІ протягом 2012-2014 років, суми чистого оподаткованого доходу, зазначені в деклараціях про майновий стан і доходи, були перенесені позивачем до звітів про суми нарахованого єдиного внеску. Загальна сума річного доходу, вказана у податковій звітності співпадає з загальними річними показниками Книги обліку доходів і витрат приватного нотаріуса ОСОБА_3
За результатами розгляду заперечень на акт перевірки від 24 листопада 2015 року № 5668/17.01/НОМЕР_2 контролюючим органом було встановлено відсутність факту завищення валових витрат позивачем у перевіреному періоді та, відповідно, відсутність підстав для донарахування останньому податку з доходів фізичних осіб.
Також, відповідно до пункту 2 акта перевірки від 24 листопада 2015 року № 5668/17.01/НОМЕР_2 порушень позивачем порядку подання до контролюючих органів податкових декларацій за результатами звітного року, визначеного статтею 178 ПК України, не встановлено (а.с. 46).
За таких обставин, суд вважає, що податковим органом неправомірно сформовано вимогу про сплату боргу (недоїмки) № Ф-0067481701 від 22 грудня 2015 року зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 134 313 грн. 27 коп. і прийнято рішення № 0067411701 від 22 грудня 2015 року про застосування штрафних санкцій за донарахування відповідним фіскальним органом або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску, яким до позивача застосовано штрафні санкції в розмірі 13 405 грн. 83 коп., оскільки позивачем як фізичною особою, що провадить незалежну професійну діяльність, обчислено базу нарахування єдиного внеску з дотриманням вимог Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування і Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", а саме, виходячи із суми чистого доходу, що визначено в податковій декларації про майновий стан і доходи.
На підставі наведеного адміністративний позов підлягає задоволенню повністю.
Відповідно до частини першої статті 94 КАС України слід присудити на користь позивача всі здійснені ним і документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань Луцької ОДПІ (а.с. 2, 123).
Керуючись частиною третьою статті 160, статтями 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Податкового кодексу України, Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Визнати протиправними і скасувати вимогу Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області про сплату боргу (недоїмки) № Ф-0067481701 від 22 грудня 2015 року, рішення Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області № 0067411701 від 22 грудня 2015 року про застосування штрафних санкцій за донарахування відповідним фіскальним органом або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску.
Присудити приватному нотаріусу Луцького міського нотаріального округу Волинської області ОСОБА_3 (АДРЕСА_1, код ЄДРПОУ НОМЕР_2) за рахунок бюджетних асигнувань Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області (Волинська область, місто Луцьк, Київський майдан, 4, код ЄДРПОУ 39497665) судові витрати в розмірі 1 929 грн. 20 коп. (одна тисяча дев'ятсот двадцять дев'ять грн. 20 коп.).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, яка буде складена у повному обсязі 15 березня 2016 року. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя М.А. Александрова