Справа № 344/17641/15-а
Провадження № 2-а/344/93/16
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 березня 2016 року Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області у складі:
головуючого - судді Мелещенко Л.В.
секретаря - Мічути Т.Б.
за участю сторін:
позивача - ОСОБА_1
представника відповідача - Костюченко Ю.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Івано-Франківськ адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську Івано-Франківської області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
22 грудня 2015 року позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до відповідача Управління Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську Івано-Франківської області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії. Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач вказує, що 24 вересня 2010 року під час роботи в органах прокуратури Івано-Франківської області відповідачем призначено пенсію за вислугою років. 29 жовтня 2014 року позивача було звільнено з органів прокуратури відповідно до п. 1 ст. 40 Кодексу законів про працю України. Після звільнення з прокуратури позивач звернувся до відповідача та надав довідку про заробітну плату за останні 60 місяців роботи перед звільненням. Розпорядженням відповідача був проведений перерахунок пенсії у розмірі 70 %. 31 березня 2015 року позивач звернувся до відповідача з заявою про проведення перерахунку пенсії у розмірі 90 % від заробітної плати, проте була отримана відмова. Постановою Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області від 08.07.2015 року, залишеною без змін ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 07.09.2015 року, зобов'язано Управління Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську Івано-Франківської області провести перерахунок пенсії з 70 % на 90 %. 10 липня 2015 року Івано-Франківським окружним адміністративним судом позивача поновлено на роботі в органах прокуратури з 29.10.2014 року. У зв'язку з цим відповідач самовільно 28.10.2015 року прийняв розпорядження про скасування перерахованої пенсії та зобов'язано повернути надміру виплачену пенсію. 24 листопада 2015 року позивач звернувся з заявою проведення перерахунку та виплату пенсії у розмірі 90 % від суми місячного заробітку відповідно до довідки від 30.12.2014 року, беручи період для розрахунку середньої зарплати за останні 24 календарних місяці роботи перед звільненням. 09 грудня 2015 року відповідачем було відмовлено. Не погодившись з відмовою відповідача, позивач просить визнати протиправними дії відповідача щодо зменшення пенсії та стягнення виплаченої пенсії, зобов'язати здійснити перерахунок та виплату пенсії на підставі довідки прокуратури Івано-Франківської області від 30.12.2014 року за № 18-353 вих.-14 за останні 24 календарні місяці роботи перед звільненням із застосуванням 90 відсотків від суми місячної заробітної плати з 09 грудня 2015 року, зобов'язати виплатити різницю між фактично отриманою та належною за даним рішенням пенсією з 09 грудня 2015 року, стягнути з відповідача на користь позивача судові витрати.
Позивач у судове засідання з`явився, наполягав на позовних вимогах на підставах, викладених у позовній заяві, просив позов задовольнити у повному обсязі, також просив вийти за межі позовних вимог та скасувати розпорядження Управління Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську Івано-Франківської області від 28.10.2015 року.
У судовому засіданні представник відповідача заперечувала проти задоволення позовних вимог, пояснила, що підстав для проведення перерахунку пенсії позивачу немає, відповідачем правомірно утримується надміру сплачена пенсія, просила в адміністративному позові відмовити у повному обсязі.
Суд, вислухавши пояснення сторін, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення на них, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, застосувавши до спірних правовідносин відповідні норми матеріального та процесуального права, встановив наступні фактичні обставини та відповідні їм правовідносини.
Позивач ОСОБА_1 отримує пенсію за вислугою років відповідно до Закону України «Про прокуратуру».
У серпні 2012 року ОСОБА_1 звернувся до Управління Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську Івано-Франківської області з заявою (а.с. 63).
Розпорядженням Управління Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську Івано-Франківської області № 806796 від 14.08.2012 року ОСОБА_1 розрахована пенсія із застосуванням 80 відсотків від суми місячної заробітної плати (а.с. 65).
Прокуратурою Івано-Франківської області складена довідка від 16.10.2012 про розмір заробітної плати ОСОБА_1 (а.с. 42, 64).
Управлінням Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську Івано-Франківської області прийнято розпорядження № 806796 від 02.12.2014 року (а.с. 80).
Управлінням Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську Івано-Франківської області прийнято розпорядження № 806796 від 04.02.2013 року про проведення перерахунку пенсію ОСОБА_1 (а.с. 40).
Листом від 07.07.2014 року № 200/Ч-8 Управління Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську Івано-Франківської області повідомило ОСОБА_1 про розгляд звернення щодо перерахунку пенсії (а.с. 41).
Постановою Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області від 03 жовтня 2014 року визнано неправомірною відмову УПФ в м. Івано-Франківську від 07.07.2014 року № 200/4-8 щодо перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_1 відповідно до вимог ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» та незаконним розпорядження УПФ в м. Івано-Франківську 806796 від 04.02.2013 року про перерахунок пенсії ОСОБА_1, згідно якого перерахунок проведено з розрахунку пенсії в розмірі 80 % від заробітку, зобов'язано УПФ в м. Івано-Франківську провести перерахунок основного розміру призначеної пенсії ОСОБА_1 за вислугу років у зв'язку із підвищенням заробітної плати відповідно до вимог ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» в редакції Закону від 12.07.2001 року 2663-111 (2663-14) в розмірі 90 % від суми місячного заробітку з урахуванням поданої ОСОБА_1 довідки від 16.10.2012 року про новий посадовий оклад, перерахунок провести з 01.07.2012 року (а.с. 55-57).
Наказом прокуратури Івано-Франківської області № 1040к від 29.10.2014 року звільнено ОСОБА_1 з посади прокурора відділу приймання, опрацювання та аналізу оперативної інформації управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні прокуратури Івано-Франківської області (а.с. 19).
25 листопада 2014 року ОСОБА_1 звернувся до Управління Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську Івано-Франківської області з заявою про перерахунок пенсії на підставі довідки прокуратури Івано-Франківської області від 24 листопада 2014 року (а.с. 78-79).
Прокуратурою Івано-Франківської області складена довідка від 30.12.2014 року за №18-353 вих.-14 (а.с. 43-44).
30 грудня 2014 року ОСОБА_1 звернувся до Управління Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську Івано-Франківської області з заявою про перерахунок пенсії на підставі довідки прокуратури Івано-Франківської області від 30 грудня 2014 року (а.с. 81-83).
Розпорядженням Управління Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську Івано-Франківської області № 806796 від 09.01.2015 року ОСОБА_1 проведений перерахунок пенсії із застосуванням 70 відсотків від суми місячної заробітної плати (а.с. 11, 84).
Постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 07 квітня 2015 року апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську задоволено частково, постанову Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області від 03 жовтня 2014 року скасовано та прийнято нову постанову, якою позов задоволений частково, адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську в частині позовних вимог з 01.07.2012 року по 14.01.2014 року включно залишений без розгляду, визнано протиправними дії Управління Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську щодо відмови провести перерахунок раніше призначеної пенсії у розмірі 90 % в зв'язку із збільшенням посадового окладу, зобов'язано Управління Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську провести перерахунок та виплату призначеної ОСОБА_1 пенсії за вислугу років виходячи із розміру 90 % місячного заробітку з 15.01.2014 року до виникнення обставин, з якими закон пов'язує виникнення, зміну або припинення спірних правовідносин, та з врахуванням виплачених сум, в задоволенні решти позову відмовлено (а.с. 58-62).
Постановою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 10 липня 2015 року визнано протиправним та скасовано наказ прокуратури Івано-Франківської області № 1040к від 29.10.2014 року про звільнення ОСОБА_1 з посади прокурора відділу приймання, опрацювання та аналізу оперативної інформації управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні прокуратури Івано-Франківської області, поновлено ОСОБА_1 на посаді прокурора відділу приймання, опрацювання та аналізу оперативної інформації управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні прокуратури Івано-Франківської області з 29.10.2014 року (а.с. 20-23).
Наказом прокуратури Івано-Франківської області від 13 липня 2015 року № 626к «Про поновлення на посаді» поновлено ОСОБА_1 на посаді прокурора відділу приймання, опрацювання та аналізу оперативної інформації управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні прокуратури Івано-Франківської області з 29.10.2014 року (а.с. 24).
Наказом прокуратури Івано-Франківської області від 16 липня 2015 року внесено зміни до п. 3 наказу від 13 липня 2015 року № 626к «Про поновлення на посаді» (а.с. 25).
Постановою Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області від 08 липня 2015 року, залишеною без змін ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 07 вересня 2015 року, визнано протиправними дії управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську щодо відмови в перерахунку пенсії ОСОБА_1 у розмірі 90 відсотків місячної (чинної) заробітної плати з 30.12.2014 року, зобов'язано управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську провести ОСОБА_1 обчислення пенсії у розмірі 90 відсотків місячної (чинної) заробітної плати з 30.12.2014 року та виплатити недоплачену різницю між фактично отриманою нею та перерахованою за цим рішенням пенсією за період з 30.12.2014 року (а.с. 26-29, 74-77).
03 серпня 2015 року ОСОБА_1 звернувся до Управління Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську Івано-Франківської області з заявою (а.с. 67).
Розпорядженням Управління Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську Івано-Франківської області № 806796 від 28.10.2015 року ОСОБА_1 проведений перерахунок пенсії із застосуванням 80 відсотків від суми місячної заробітної плати та зменшений розмір пенсії та встановлено переплату (а.с. 12-14, 68).
Листом Управління Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську Івано-Франківської області від 29.10.2015 року за вих. № 2985/03 ОСОБА_1 повідомлено про проведення перерахунку пенсії за вислугу років та встановлено переплату в загальній сумі 23 997,89 грн. (а.с. 5).
24 листопада 2015 року ОСОБА_1 звернувся до Управління Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську Івано-Франківської областіз заявою проведення перерахунку та виплату пенсії у розмірі 90 % від суми місячного заробітку відповідно до довідки прокуратури Івано-Франківської області від 30.12.2014 року за № 18-353 вих.-14 за останні 24 календарні місяці роботи перед звільненням із застосуванням 90 відсотків від суми місячної заробітної плати (а.с. 6-7).
Листом від 09 грудня 2015 року за вих. № 368/Ч-15 Управлінням Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську Івано-Франківської області було відмовлено у задоволенні заяви ОСОБА_1 (а.с. 8-10).
Щодо пенсійної справи ОСОБА_1 Управління Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську Івано-Франківської області зверталося до Пенсійного Фонду України з запитом, на який було отримано відповідь (а.с. 69-70).
16 лютого 2016 року Управлінням Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську Івано-Франківської області прийнято рішення № 1 про утримання надміру виплачених сум пенсій (а.с. 71-73).
Управління Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську Івано-Франківської області прийнято розпорядження № 806796 від 19.02.2016 року (а.с. 66).
Ст. 129 Конституції України передбачає, що одним із основних засад судочинства є рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до ч. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ратифікованою Верховною Радою України 17.07.1997 року, кожен при вирішенні питань щодо його цивільних прав і обов'язків або встановленні обґрунтованості будь якого кримінального обвинувачення, висунутогопроти нього, має право на справедливий і відкритий розгляд упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
Згідно з ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади й органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією і законами України.
У відповідності з положеннями ст. 8 Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого зокрема людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського Суду з прав людини.
Відповідно до частини першої статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 року № 1789-ХІІ в редакції, що діяла на час призначення пенсії позивачу, прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку. Пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до котрої включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії. За кожен повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2 відсотки, але не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку.
Законом України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», що набрав чинності з 01.10.2011 року, внесено зміни до статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру», зокрема змінено у відсотках розмір пенсії за вислугу років, яка призначається прокурорам і слідчим у разі реалізації ними такого права.
Так, відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» в редакції Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», прокурори і слідчі мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку за наявності на день звернення вислуги років. Пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 01.01.2011р. - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії.
Законом України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» від 27.03.2014 року № 1166-VІІ внесено зміни до ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру», зокрема змінено у відсотках розмір пенсії за вислугу років, яка призначається прокурорам і слідчим у разі реалізації ними такого права (у частинах другій і п'ятій статті 50-1 цифри « 80» замінено цифрами « 70»).
Разом з тим підстави та порядок перерахунку пенсій прокурорам регулюються частинами 13, 18 статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру», положення яких щодо перерахунку пенсії у зв'язку із прийняттям Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» чи Закону України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» змін не зазнали.
Так, у відповідності з ч. 13 ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру», обчислення (перерахунок) пенсій провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком.
Згідно з ч. 18 ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру», призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, у якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи.
Отже, при перерахунку пенсії працівникам прокуратури має застосовуватися норма, що визначає розмір пенсії у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії, оскільки внесені Законом України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» та Законом України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» зміни до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» щодо розміру пенсії у відсотках стосуються порядку призначення пенсії прокурорам і слідчим у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії.
Процедури призначення та перерахунку пенсії різні за змістом і механізмом їх проведення. Нормами, які визначають механізм проведення перерахунку пенсії за вислугу років прокурорам, є частини 13, 18 ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру», які змін у зв'язку із прийняттям Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» та Закону України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» не зазнали.
Аналогічна правова позиція висловлена Верховним Судом України у постановах від 10.12.2013 року (справа № 21-348а13) та від 17.12.2013 року (справа №21-445а13), яка з врахуванням вимог ст. 244-2 Кодексу адміністративного судочинства України, повинна враховуватись судами.
Також Конституційний Суд України неодноразово розглядав питання, пов'язані з реалізацією права на соціальний захист, і сформулював правову позицію, згідно з якою Конституція України виокремлює певні категорії громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави. До них, зокрема, належать громадяни, які відповідно до статті 17 Конституції України перебувають на службі у військових формуваннях та правоохоронних органах держави, забезпечуючи суверенітет і територіальну цілісність України, її економічну та інформаційну безпеку, а саме: у Збройних Силах України, органах Служби безпеки України, міліції, прокуратури, охорони державного кордону України, податкової міліції, Управління державної охорони України, державної пожежної охорони, Державного департаменту України з питань виконання покарань тощо (рішення Конституційного Суду України від 06 липня 1999 року № 8-рп/99 у справі щодо права на пільги та від 20 березня 2002 року № 5-рп/2002 у справі щодо пільг, компенсацій і гарантій).
У зазначених рішеннях Конституційний Суд України вказав, що необхідність додаткових гарантій соціальної захищеності цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення зумовлена насамперед тим, що служба у Збройних Силах України, інших військових формуваннях та правоохоронних органах держави пов'язана з ризиком для життя і здоров'я, підвищеними вимогами до дисципліни, професійної придатності, фахових, фізичних, вольових та інших якостей. Це повинно компенсуватися наявністю підвищених гарантій соціальної захищеності, тобто комплексу організаційно-правових економічних заходів, спрямованих на забезпечення добробуту саме цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення (Рішення № 5-рп/2002).
Виходячи з висловленого у рішеннях Конституційного Суду України розуміння сутності соціальних гарантій працівників правоохоронних органів, зокрема працівників прокуратури, зміст та обсяг досягнутих ними соціальних гарантій не може бути звужено шляхом внесення змін до законодавства, а правовідносини щодо їхнього пенсійного забезпечення виникають на момент звернення за призначенням пенсії.
На підставі вказаного суд вважає протиправними дії Управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області щодо зменшення пенсії ОСОБА_1 та позовна вимога про зобов'язання відповідача здійснити позивачу перерахунок пенсії із застосуванням 90 відсотків від суми місячної заробітної плати з 09 грудня 2015 року підлягає задоволенню.
Відповідно до ч. 2 ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру», в редакції, чинній на час призначення пенсії позивачу, розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за класні чини, вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за останні 24 календарні місяці роботи, яка дає право на даний вид пенсії, підряд перед зверненням за пенсією або за будь-які 60 календарних місяців такої роботи підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв протягом цього періоду на даній роботі.
Враховуючи, що ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» надає можливість особі, яка звернулася за пенсією, обирати період: останні 24 календарні місяці роботи або 60 календарних місяців, тому вимоги позивача про зобов'язання здійснити відповідача перерахунок пенсії на підставі довідки прокуратури Івано-Франківської області від 30.12.2014 року за № 18-353 вих.-14 за останні 24 календарні місяці роботи перед звільненням підлягають задоволенню.
Ч. 1 ст. 50 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» передбачає, що суми пенсій, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку пенсіонера або подання страхувальником недостовірних даних, можуть бути повернуті пенсіонером добровільно або стягуються на підставі рішень територіальних органів Пенсійного фонду чи в судовому порядку.
Судом встановлено, що позивачу неодноразово проводився перерахунок пенсії, позивач своєчасно повідомляв відповідача про усі зміни, що впливають на виплату пенсії, та надавав відповідні документи про такі зміни.
Представником відповідача не доведено жодними належними та допустимими доказами, що суми надміру виплачених пенсій були виплачені внаслідок зловживань з боку позивача або подання позивачем недостовірних даних.
За таких обставин підстави для стягнення виплаченої пенсії відсутні й підлягає задоволенню вимога про визнання протиправними дій Управління Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську Івано-Франківської області щодо стягнення виплаченої пенсії.
Ч. 2 ст. 11 Кодексу адміністративного судочинства України передбачає право суду вийти за межі позовних вимог тільки в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять.
З метою повного захисту прав позивача суд вважає, що слід скасувати розпорядження Управління Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську Івано-Франківської області від 28.10.2015 року, яким зменшений розмір пенсії позивачу.
Крім того, суд зазначає, що відповідач зобов'язаний враховувати визначений даним рішенням перерахунок пенсії при чергових виплатах пенсії позивачу.
Щодо позовних вимог про зобов'язання відповідача виплатити недоплачену різницю між фактично отриманою та перерахованою за даним рішенням пенсією з 09 грудня 2015 року, то суд дійшов до переконання про необхідність задоволення даної вимоги.
Виходячи із вищевикладеного, суд, оцінивши докази, надані сторонами у справі, їх належність, допустимість та достовірність кожного доказу окремо і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, дійшов висновку, що позовні вимоги позивача ОСОБА_1 до відповідача Управління Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську Івано-Франківської області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії підлягають задоволенню у повному обсязі.
Ч. 1 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України встановлює, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.
При поданні позову ОСОБА_1 був сплачений судовий збір у сумі 1 461,40 грн. (а.с. 1, 33), тому судові витрати, понесені позивачем, підлягають стягненню з відповідача на користь позивача.
На підставі вищевикладеного, відповідно до Конвенції про захист прав і основних свобод людини, ст.ст. 22, 129 Конституції України, ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру», ст. 50 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», керуючись ст.ст. 6-14, 17, 18, 99, 71, 158-163, 167, 185, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську Івано-Франківської області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії задовольнити у повному обсязі.
Визнати протиправними дії Управління Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську Івано-Франківської області щодо зменшення пенсії ОСОБА_1 та стягнення виплаченої пенсії.
Скасувати розпорядження Управління Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську Івано-Франківської області від 28.10.2015 року.
Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську Івано-Франківської області здійснити ОСОБА_1 перерахунок на підставі довідки прокуратури Івано-Франківської області від 30.12.2014 року за № 18-353 вих.-14 за останні 24 календарні місяці роботи перед звільненням із застосуванням 90 відсотків від суми місячної заробітної плати з 09 грудня 2015 року та виплатити недоплачену різницю між фактично отриманою та перерахованою за даним рішенням пенсією з 09 грудня 2015 року.
Стягнути з Управління Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську Івано-Франківської області на користь ОСОБА_1 судовий збір у сумі 1 461,40 грн. (одна тисяча чотириста шістдесят одна грн. 40 коп.).
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови, а у випадку застосування ч. 3 ст. 160Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання постанови.
Вступна та резолютивна частини постанови складені, підписані у нарадчій кімнаті та проголошені у судовому засіданні 11 березня 2016 року.
Повний текст постанови суду виготовлений 15 березня 2016 року.
Суддя Л.В. Мелещенко