Справа № 2- а-215\2009 рік
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07 квітня 2009 року
Олевський районний суд Житомирської області
в складі : головуючої судді Охрімчук І.Г.
секретар Федорчук О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Олевську адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення в Олевської районної державної адміністрації Житомирської області про визнання дій протиправними та стягнення заборгованості по доплаті до заробітної плати у звязку з роботою на радіоактивно забрудненій території
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду з позовом в якому просить суд визнати дії відповідача про не виплату йому доплати до заробітної плати у відповідності із ст.39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи“ протиправними та стягнути на його користь 57553,67 грн. доплати до заробітної плати, як особі, яка працює на території радіоактивного забруднення та 6396,75 грн. доплати до заробітної плати як працюючому пенсіонеру у звязку з тим, що він є потерпілим внаслідок чорнобильської катастрофи 3-ої категорії, є працюючим пенсіонером на радіоактивно забрудненій території і має право на зазначені пільги.
Позивач, згідно поданої заяви, позовні вимоги підтримав повністю.
Відповідач, згідно поданої заяви, стосовно позову заперечує.
В судовому засіданні встановлено, що позивач є потерпілим 3-ої категорії внаслідок чорнобильської катастрофи. Територія на якій працює позивач, а саме селище Нові Білокоровичі Олевського району Житомирської області відповідно до “Переліку населених пунктів, віднесених до зон радіоактивного забруднення внаслідок чорнобильської катастрофи” затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 106 від 23 липня 1991 року відноситься до зони гарантованого добровільного відселення, що стверджується відомостями паспорта громадянина України, посвідченням потерпілого внаслідок аварії на ЧАЕС, довідкою з місця проживання .
Позивач є працюючим пенсіонером і отримує щомісячно виплати згідно Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи “ по місцю роботи, що стверджується обставинами зазначеними у запереченні відповідача та довідкою з місця роботи позивача, копією пенсійного посвідчення.
Відповідно до ч.1,ч.2 ст. 39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи “ слідує, що громадянам які працюють на територіях радіоактивного забруднення, виплачується доплата до заробітної плати в розмірі двох мінімальних заробітних плат, крім того пенсіонерам , які працюють у зонах радіоактивного забруднення, оплата праці додатково підвищується на 25 % від розміру мінімальної заробітної плати.
Доплата до заробітної плати в розмірі передбаченому законом позивачу виплачується не в повному розмірі. Виплачується щомісячно доплата в розмірі 10.50 грн., відповідно до постанови КМ України від 26.07.1996 року № 836.
Дослідивши та оцінивши докази по справі суд прийшов до висновку, що між сторонами виникли правовідносини, які регулюються ч.1, ч.2 ст. 39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи “ з якої слідує, що громадянам які працюють на територіях радіоактивного забруднення, виплачується щомісячна грошова доплата до заробітної плати у зоні гарантованого добровільного відселення в розмірі двох мінімальних заробітних плат, яка встановлена на час виплати, крім того пенсіонерам, які працюють у зонах радіоактивного забруднення, оплата праці додатково підвищується на 25 % від розміру мінімальної заробітної плати. Доплата нараховуються та виплачуються за місцем роботи.
В даному випадку Закон України “Про статус і соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “ визначає порядок і розміри доплати. Виплата доплати по постанові КМ України від 26.07.1996 року № 836 є неправомірною, оскільки постанова протирічить базовим положенням Конституції України про статус закону України, як акта вищої юридичної сили в системі нормативно-правових актів держави та самому Закону, який регулює зазначені відносини. Також в ст.22 Конституції України зазначено, що прийняття нових законів або внесення змін до чинних законів не допускають звуженню змісту та обсягу існуючих прав і свобод громадян.
Таким чином відповідач неправомірно обмежував позивача у його правах на отримання доплати в розмірі зазначеному в ч.1,ч.2 ст. 39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи“, чим порушив його право на соціальний захист від наслідків чорнобильської катастрофи.
Враховуючи те, що доплата до заробітної плати пенсіонерам, які працюють на території радіоактивного забруднення входить в структуру їх заробітної плати суд прийшов до висновку, що повинен бути задоволений за весь період визначений позивачем.
Керуючись ст. ст. 11, 71, 86,99, 160, 161 КАС України та ч.1,ч.2 ст. 39 Закону України “ Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи “ суд
ПОСТАНОВИВ:
Позов ОСОБА_1 - задовольнити.
Визнати дії Управління праці та соціального захисту населення Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області про не виплату позивачу доплати до заробітної плати у відповідності із ст.39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи“ - протиправними.
Стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Олевської РДА Житомирської області з рахунку № 35215004000584, код 03192610, МФО 811039 УДК в Житомирській області на користь ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого в с.Жубровичі Олевського району Житомирської області 57553.67 грн. доплати до заробітної плати та 6 396,75 грн. доплати працюючому пенсіонеру, як особі, яка працює на території радіоактивного забруднення.
Стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Олевської РДА Житомирської області з рахунку №35215004000584, код 03192610, МФО 811039 УДК в Житомирській області на користь держави 639.50 грн. судового збору.
Постанова може бути оскаржена в Київський апеляційний адміністративний суд, через Олевський районний суд Житомирської області, протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду, яка може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення постанови суду.
Суддя :