Рішення № 56466974, 09.03.2016, Веселівський районний суд Запорізької області

Дата ухвалення
09.03.2016
Номер справи
313/1817/15-ц
Номер документу
56466974
Форма судочинства
Цивільне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 313/1817/15-ц

Провадження №2/ 313/69/2016

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29.02.2016 р. смт. Веселе

Веселівський районний суд Запорізької області у складі: головуючого - судді Нагорного А.О., при секретарі судового засідання Кравцової О.В., за участю представника позивача ОСОБА_1, представників відповідачів ОСОБА_2 та ОСОБА_3, розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_4 до Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області, Веселівської районної державної адміністрації, про визнання недійсним рішення про відмову в поновленні договору оренди землі та визнання договору оренди землі поновленим,

ВCТАНОВИВ:

ОСОБА_5 звернулася в суд з позовом до Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області та Веселівської районної державної адміністрації у якому просить суд визнати недійсним рішення Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області про заперечення у поновленні Договору оренди землі від 30.03.2004 р., зареєстрованого 02.04.2004р. №03, викладене у листі повідомленні від 08.10.2015р. № 31-8-0.4-4387/25-15- визнати недійсним. Договір оренди землі від 30.03.2004 р., зареєстрований у Веселівському районному відділі Запорізької регіональної філії ДП «Центр ДЗК» 02.04.2004 р. реєстраційний номер 03 визнати поновленим на строк 10 (десять) років на тих самих умовах, які були передбачені договором.

Присутній у судовому засіданні представник позивача ОСОБА_1 позовні вимоги підтримав.

Присутній у судовому засіданні представник Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області ОСОБА_2 пояснила, що вона є головним спеціалістом юридичного сектору Управління Держгеокадастру у Мелітопольському районі Запорізької області. Позовні вимоги не визнає і просила суд у задоволенні позову відмовити, так як з позивачкою не досягнуто згоди строку продовження оренди земельної ділянки. Крім того, ОСОБА_4 не надала доказів щодо належного виконання умов за договором оренди , а також агрохімічний паспорт земельної ділянки.

Присутній у судовому засіданні представник Веселівської районної державної адміністрації ОСОБА_6 пояснила, що вона працює начальником юридичного відділу апарату райдержадміністрації. Заявлені позовні вимоги ОСОБА_4 визнає частково, так як на теперішній час Веселівська районна державна адміністрація, у звязку зі змінами, внесеними до ч. 3 ст. 122 ЗК України з 01 січня 2013 року позбавлена повноважень щодо передачі земельних ділянок із земель державної власності у власність або у користування за межами населених пунктів для сільськогосподарського використання. З цих підстав просить суд у задоволенні позовних вимог до Веселівської районної державної адміністрації відмовити. Позовні вимоги в іншій частині задовольнити. Обгрунтовуючи таку позицію представник заявила, що за весь час оренди земельної ділянки ОСОБА_4 завжди належним чином виконувала покладені на неї права орендаря. Земельна ділянка знаходиться на території Новоуспенівської сільської ради. Скарг від голови сільської ради не надходило. Орендну плату та податки сплачувала вчасно.

Вислухавши представників сторін, вивчивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, повно і всебічно з'ясувавши обставини, на які посилаються сторони як на підставу своїх вимог, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, суд встановив наступне.

Згідно з ч.1ст.3 ЦПК Україникожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Захист цивільних прав - це передбачені законом способи охорони цивільних прав у разі їх порушення чи реальної небезпеки такого порушення.

За положеннямст.4 ЦПК України, здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законами України.

Загальний перелік таких способів захисту цивільних прав та інтересів передбаченийч. 2 ст.16 ЦПК України, відповідно до якої способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути:

1) визнання права ;

2) визнання правочину недійсним ;

3) припинення дії, яка порушує право ;

4) відновлення становища, яке існувало до порушення ;

5) примусове виконання обовязку в натурі;

6) зміна правовідношення;

7) припинення правовідношення ;

8) відшкодування збитків та інші способи відшкодування майнової шкоди ;

9) відшкодування моральної (немайнової) шкоди;

10) визнання незаконними рішення, дій чи бездіяльності органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб.

Суд може захистити цивільне право або інтерес іншим способом, що встановлений договором або законом.

Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.

30.03.2004 р. Веселівська районна державна адміністрація Запорізької області та ОСОБА_4 уклали договір оренди землі, відповідно до якого орендодавець надає, а орендар приймає у строкове платне користування земельну ділянку загальною площею 40,0 га (пункт 2 договору), яка знаходиться на території Новоуспенівської сільської ради Веселівського району Запорізької області, договір зареєстровано у Веселівському районному відділі Запорізької регіональної філії ДП «Центр ДЗК» 02.04.2004 р. реєстраційний номер 03.

30.12.2010 р. сторони уклали додаткову угоду, відповідно до умов якої, дію Договору від 30.03.2004 р. продовжено на 5 років та встановлено кінцевий термін до 30.12.2015р.

Згідно пункту 8 договору сторони погодили, що після закінчення строку договору орендар має переважне право поновлення його на новий строк. У цьому разі орендар повинен не пізніше ніж за 30 днів до закінчення строку дії договору повідомити письмово орендодавця про намір продовжити його дію.

29.09.2015 р. на підставі ч. 1-5 ст. 33 Закону України «Про оренду землі», ОСОБА_4 звернулася до головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області з заявою про поновлення договору оренди землі, відповідно до змісту листа орендар висловив бажання скористатись переважним правом на поновлення договору оренди на новий строк у зв'язку із закінченням терміну його дії 30.12.2015 р., до листа додано проект додаткової угоди, копію діючого договору, довідку органу ДФС про відсутність заборгованості з орендної плати, витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки.

Листом від 08.10.2015р. вих. № 31-8-0.4-4387/25-15 головним управлінням Держгеокадастру у Запорізькій області без будь якої мотивації заявлено про відсутність підстав у поновленні договору.

Згідно ст. 3 ЗК України земельні відносини регулюються Конституцією України, цим Кодексом, а також прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами.

Законом України «Про оренду землі» передбачено, що оренда землі - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності (стаття 1 Закону України «Про оренду землі»). Договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства (стаття 13 Закону України «Про оренду землі»).

В силу вимог ч.4 ст. 4 Закону України «Про оренду землі» орендодавцями земельних ділянок, що перебувають у державній власності, є органи виконавчої влади, які відповідно до закону передають земельні ділянки у власність або користування.

Відповідно до ч.4 ст. 122 ЗК України повноваження щодо передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, крім випадків, визначених частиною восьмою цієї статті, у власність або у користування для всіх потреб належать Центральному органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин та його територіальним органам.

Відповідно до положень пункту 9-1 статті 116 Конституції України Кабінет Міністрів України утворює, реорганізовує та ліквідовує відповідно до закону міністерства та інші центральні органи виконавчої влади, діючи в межах коштів, передбачених на утримання органів виконавчої влади.

Законом України «Про центральні органи виконавчої влади» визначено організацію, повноваження та порядок діяльності центральних органів виконавчої влади України. Частиною 7 статті 5 цього Закону встановлено, що міністерства, інші центральні органи виконавчої влади, щодо яких набрав чинності акт Кабінету Міністрів України про їх припинення, продовжують здійснювати повноваження та функції у визначених сферах компетенції до завершення здійснення заходів з утворення міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади, до якого переходять повноваження та функції міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади, що припиняється, та можливості забезпечення здійснення ним цих функцій і повноважень, про що видається відповідний акт Кабінету Міністрів України.

Порядок здійснення заходів, пов'язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади затверджений постановою Кабінету Міністрів України № 1074 від 20.10.2011 р .

Відповідно до пункту 4 цього Порядку орган виконавчої влади утворюється шляхом утворення нового органу виконавчої влади або в результаті реорганізації (злиття, поділу, перетворення) одного чи кількох органів виконавчої влади.

Пунктом 6 Порядку визначено, що права та обов'язки органів виконавчої влади переходять до утвореного органу виконавчої влади у разі перетворення органу виконавчої влади.

Згідно пункту 7 Порядку майнові права та обов'язки органів виконавчої влади у разі їх злиття, приєднання або перетворення переходять правонаступникові на підставі передавального акта, а у разі їх поділу - згідно з розподільчим балансом.

Згідно з пунктом 12 Порядку орган виконавчої влади, утворений в результаті реорганізації, здійснює повноваження та виконує функції у визначених Кабінетом Міністрів України сферах компетенції з дня набрання чинності актом Кабінету Міністрів України щодо можливості забезпечення здійснення таким органом повноважень та виконання функцій органу виконавчої влади, що припиняється.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 442 від 10.09.2014 р. «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади» здійснено реорганізацію Державного агентства земельних ресурсів України шляхом перетворення його в Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру.

В пунктах 5, 6 цієї постанови установлено, що центральні органи виконавчої влади, що утворюються шляхом реорганізації інших центральних органів виконавчої влади, є правонаступниками органів, які реорганізуються. Права та обовязки центральних органів виконавчої влади, що ліквідуються, передаються відповідним центральним органам виконавчої влади, на які цією постановою покладено функції з реалізації державної політики у відповідній сфері. Центральні органи виконавчої влади, що припиняються згідно з цією постановою, продовжують здійснювати повноваження та функції у визначених сферах до завершення здійснення заходів з утворення центральних органів виконавчої влади, яким передаються повноваження та функції центральних органів виконавчої влади, що припиняються.

25.09.2014 р. проведено державну реєстрацію юридичної особи - Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру.

Положення про Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 14.01.2015 р., серед основних завдань якого зазначено, зокрема, реалізацію державної політики у сфері земельних відносин.

Згідно підпункту 31 пункту 4 цього Положення Держгеокадастр відповідно до покладених на нього завдань розпоряджається землями державної власності сільськогосподарського призначення в межах, визначених Земельним кодексом України, безпосередньо або через визначені в установленому порядку його територіальні органи.

Можливість забезпечення здійснення покладених на Держгеокадастр постановою Кабінету Міністрів України від 14.01.2015 р. № 15 «Про Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру» функцій і повноважень Державного агентства земельних ресурсів, що припиняється, визначена розпорядженням Кабінету Міністрів України «Питання Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру» № 294-р від 31.03.2015 .

Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України № 14 від 03.02.2015 р., який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 18.02.2015 р. за № 177/26622, затверджено Положення про Головне управління Держгеокадастру в області.

Положення про Головне управління Держземагентства в області, яке затверджено наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України № 258 від 16.02.2015 р. та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 30.05.2015 р. за № 77/26622, втратило чинність на підставі наказу Міністерства аграрної політики та продовольства № 49 від 16.02.2015 р.

Наказом голови Держгеокадастру № 18 від 03.03.2015 р., виданим на підставі підпункту 20 пункту 11 Положення про Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру затверджене Положення про Головне управління Держгеокадастру у Запорізькій області .

05.06.2015 р. проведено державну реєстрацію юридичної особи - Головного управління Держгеокадастру в Запорізькій області (код за ЄДРПОУ 39820689).

Підпунктом 13 пункту 4 Положення про Головне управління Держгеокадастру у Запорізькій області (державна реєстрація від 05.06.2015р.), передбачено, що відповідно до покладених на нього завдань розпоряджається землями державної власності сільськогосподарського призначення в межах визначених Земельним кодексом України, на території Запорізької області.

Відповідно до п.3 Постанови Кабінету Міністрів України «Про утворення територіальних органів Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру» № 5 від 14.01.2015 р. передбачено, що територіальні органи Державного агентства земельних ресурсів, які реорганізуються, продовжують виконувати свої повноваження до передачі таких повноважень територіальним органам Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру.

Наказом Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру від 18.06.2015р. № 135 погоджено пропозицію Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області щодо можливості забезпечення здійснення покладених на Головне управління Держгеокадастру у Запорізькій області наказом Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру від 03.03.2015р. №18 «Про затвердження положень про територіальні органи Держгеокадастру у Запорізькій області» функцій і повноважень Головного управління Держземагенства у Запорізькій області, що припиняється.

Повноваження щодо розпорядження землями державної власності сільськогосподарського призначення в межах визначених Земельним кодексом України, на території Запорізької області здійснює Головне управління Держгеокадастру у Запорізькій області.

Ч.1 ст. 33 Закону України «Про оренду землі» передбачено, що по закінченню строку, на який було укладено договір оренди землі, орендар, який належно виконував обов'язки за умовами договору, має переважне право перед іншими особами на укладення договору оренди землі на новий строк (поновлення договору оренди землі).

Орендар, який має намір скористатися переважним правом на укладення договору оренди землі на новий строк, зобов'язаний повідомити про це орендодавця до спливу строку договору оренди землі у строк, встановлений цим договором, але не пізніше ніж за місяць до спливу строку договору оренди землі (частина друга).

До листа-повідомлення про поновлення договору оренди землі орендар додає проект додаткової угоди (частина третя).

При поновленні договору оренди землі його умови можуть бути змінені за згодою сторін. У разі недосягнення домовленості щодо орендної плати та інших істотних умов договору переважне право орендаря на укладення договору оренди землі припиняється (частина четверта).

Орендодавець у місячний термін розглядає надісланий орендарем лист-повідомлення з проектом додаткової угоди, перевіряє його на відповідність вимогам закону, узгоджує з орендарем (за необхідності) істотні умови договору і, за відсутності заперечень, приймає рішення про поновлення договору оренди землі (щодо земель державної та комунальної власності), укладає з орендарем додаткову угоду про поновлення договору оренди землі. За наявності заперечень орендодавця щодо поновлення договору оренди землі орендарю направляється лист-повідомлення про прийняте орендодавцем рішення (частина п'ята).

У цьому випадку укладання додаткової угоди про поновлення договору оренди землі здійснюється із: власником земельної ділянки (щодо земель приватної власності); уповноваженим керівником органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування без прийняття рішення органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування про поновлення договору оренди землі (щодо земель державної або комунальної власності) (частина шоста).

Керівник органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який уповноважений підписувати додаткову угоду до договору оренди землі щодо земельної ділянки державної або комунальної власності, визначається рішенням цього органу (частина сьома).

Додаткова угода до договору оренди землі про його поновлення має бути укладена сторонами у місячний строк в обов'язковому порядку (частина восьма).

Відмова, а також наявне зволікання в укладенні додаткової угоди до договору оренди землі може бути оскаржено в суді (частина дев'ята).

У разі зміни межі або цільового призначення земельної ділянки поновлення договору оренди землі здійснюється у порядку одержання земельної ділянки на праві оренди (частина десята).

Таким чином, відповідно до частини першої - п'ятої статті 33 Закону України «Про оренду землі» передбачено переважне право орендаря на укладення договору оренди на новий строк, реалізація якого можлива лише за умови дотримання встановлених цією нормою певної процедури і строків.

В порядку визначеному ч. 1-5 ст. 33 Закону України «Про оренду землі» Договір оренди землі не було поновлено, внаслідок незаконної (на думку позивача) відмови орендодавця, який без належних підстав визнав переважне право на поновлення (продовження) Договору оренди землі, втраченим.

Відповідно до ч.9 ст. 33 Закону України «Про оренду землі» рішення про відмову у поновленні договору може бути оскаржене в суді.

Відповідно до ст.ст.10,11,60 ЦПК Україникожна сторона повинна довести ті обставини на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Суд розглядає справу в межах заявлених вимог на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі. Доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у цих сторін виникає спір. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

Для обгрунтування позовних вимог ОСОБА_4 надала суду такі докази:

-копію договору оренди землі від 30.01.2004 р.( а.с.6-11);

-копію додаткової угоди до оренди земельної ділянки № 3 від 30.03.204 р.( а.с.12-16);

-копію заяви від 29.09.2015 р.( а.с.17);

- копію додаткової угоди до договору оренди землі земельної ділянки ( а.с.18);

- копію листа-повідомлення головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області від 08.10.2015 р. № 31-8-0.4-4387/25-15 ( а.с.19);

- копія листа ОСОБА_7 від 26.10.2015 р. на адресу Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області про долучення листа Новоуспенівської сільської ради за № 402 від 22.10.2015 р. за підписом сільського голови щодо належного виконання умов договору оренди земельної ділянки, а також інформацією про те, що за період використання земельної ділянки жодних попереджень, зауважень орендар не отримував (а.с.20-21);

- довідка Мелітопольської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Запорізькій області № 10 від 25.01.2016 р. про відсутність заборгованості з податків і зборів (обовязкових платежів) ОСОБА_4І.( а.с.53).

Надані позивачем докази є належними і допустимими у розумінні вимог ст.58 та ст.59 ЦПК України. При дослідженні їх у відповідності до вимог ст.185 ЦПК України сумніві з приводу їх достовірності не виникало, заяв про виключення їх з числа доказів не надходило.

Надані позивачем докази спростовують позицію представника Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області щодо не надання позивачкою доказів щодо належного виконання умов за договором оренди, а також згоди щодо строку продовження оренди земельної ділянки.

Суд не може погодитися з позицією представника Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області щодо ненадання позивачем агрохімічного паспорту земельної ділянки, так як право позивача на поновлення договору оренди земельної ділянки не може бути поставлене в залежність від наявності агротехнічного паспорту, оскільки орендар не є тим субєктом, який повинен забезпечити агрохімічну паспортизацію відповідної земельної ділянки.

Відповідно до змісту Порядку ведення агрохімічного паспорта поля земельної ділянки, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України № 536 від 11.10.2011 р., зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23.12.2011 р. № 1517/20255, відповідно до якого наявність агрохімічного паспорта поля, земельної ділянки є обовязковою при передачі земельних ділянок у власність, користування, наданні дозволу на зняття та перенесення грунтового покриву родючого шару грунту земельної ділянки, консервації та рекультивації земель і в інших випадках, передбачених законодавством.

Відповідно до п.1.3 зазначеного Порядку, агрохімічний паспорт поля, земельної ділянки є результатом агрохімічної паспортизації всіх земель сільськогосподарського призначення, яка проводиться з метою державного контролю і радіонуклідами, раціонального використання земель сільськогосподарського призначення.

Згідно зі ст. 16 Закону України «Про охорону земель» до повноважень центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, у галузі охорони земель , належать зокрема забезпечення проведення моніторингу грунтів та агрохімічної паспортизації земель сільськогосподарського призначення.

Згідно Указу Президента України «Про суцільну агрохімічну паспортизацію земель сільськогосподарського призначення» № 1118 від 02.12.1995 р. обовязок суцільної агрохімічної паспортизації земель сільськогосподарського призначення не покладається на землекористувачів.

Таким чином суд приходить до висновку, що позивачка ОСОБА_4 мала переважне право відповідно до вимог ч.1 ст.33 Закону України «Про оренду землі» на поновлення договору оренди землі, так як вона належно виконує свої обов'язки за договором, до закінчення строку дії договору повідомила орендодавця в установлені строки про свій намір скористатися переважним правом укладення договору на новий строк, до листа-повідомлення додала проект додаткової угоди.

Саме таку правову позицію висловив Верховний Суд України в постанові від 25.02.2015 р. по справі № 6-10цс15 при розгляді питання щодо неоднакового застосування судом ст.33 Закону України «Про оренду землі», що прийнята за наслідками розгляду заяв про перегляд судового рішення з мотивів неоднакового застосування судом касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах. У зазначеній постанові Верховний Суду України висловив правову позицію про те, що для застосування частини першої статті 33 Закону України «Про оренду землі» та визнання за орендарем переважного права на поновлення договору оренди необхідно встановити такі юридичні факти: орендар належно виконує свої обов'язки за договором, орендар до закінчення строку дії договору повідомив орендодавця в установлені строки про свій намір скористатися переважним правом укладення договору на новий строк; до листа-повідомлення орендар додав проект додаткової угоди, орендодавець протягом місяця не повідомив орендаря про наявність заперечень та своє рішення.

Відповідно дост.360-7 ЦПК Україниці судові рішення є обов'язковими для всіх судів України і суди зобов'язані привести свою судову практику у відповідність із цими рішеннями Верховного Суду України.

Відступити від правової позиції, викладеної у постанові Верховного Суду України, з одночасним наведенням відповідних мотивів, відповідно до вимог ч. 2 ст. 360-7 ЦПК України, суд, підстав не вбачає.

Щодо позовних вимог ОСОБА_4 до Веселівської районної державної адміністрації, то суд приходить до висновку про необхідність відмовити у цій частині позову, так як на підставі закону № 5245-V1 від 06.09.2012 р. до ч. 3 ст. 122 ЗК України були внесені зміни і з 01.01.2013 р. районні державні адміністрації позбавлені повноважень щодо передачі земельних ділянок із земель державної власності у власність або користування за межами населених пунктів для сільськогосподарського використання.

Відповідно дост.212 ЦПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жоден доказ не має для суду наперед встановленого значення. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Результати оцінки доказів суд відображає в рішенні, в якому наводяться мотиви їх прийняття чи відмови у прийнятті.

Питання із судовими витратами у справі вирішити відповідно до вимог ст. 88 ЦПК України.

На підставі ст.16 ЦК України, ст.33 Закону України «Про оренду землі», керуючись ст.ст.3, 10, 11, 60, 88, 209, 212, 213-215, 218 ЦПК України, суд,-

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_4 задовольнити частково.

Рішення Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області про заперечення у поновленні Договору оренди землі від 30.03.2004 р., зареєстрованого 02.04.2004р. №03, викладене у листі повідомленні від 08.10.2015р. № 31-8-0.4-4387/25-15 - визнати недійсним.

Договір оренди землі від 30.03.2004 р., зареєстрований у Веселівському районному відділі Запорізької регіональної філії ДП «Центр ДЗК» 02.04.2004 р. реєстраційний номер 03 визнати поновленим на строк 10 (десять) років на тих самих умовах, які були передбачені договором.

У частині позовних вимог ОСОБА_4 до Веселівської районної державної адміністрації - відмовити.

Стягнути з Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області на користь ОСОБА_4 судові витрати у сумі 487,20 грн.

Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Запорізької області через Веселівський районний суд в установленому законом порядку.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення, а особами, які брали участь у справі, але не були присутні під час проголошення судового рішення - протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Cуддя

Веселівського районного суду

Запорізької області ОСОБА_8

09.03.2016