Справа № 308/1734/16-п
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10.03.2016 м. Ужгород
Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області О.М. Світлик, з участю представника Закарпатської митниці ДФС ОСОБА_1 за довіреністю № 14/07-70/26-41 від 14.01.2016 року, розглянувши матеріали справи про порушення митних правил, які надійшли з Закарпатської митниці ДФС України, відносно гр. України ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, місце народження - Росія, Амурська обл., Верхньозейський район, п. Зея, тимчасово непрацюючого, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 за ознаками ст. 472 МК України,
В С Т А Н О В И В:
25.01.2016 року в зону митного контролю на ділянку «Вїзд» митного посту «Тиса» Закарпатської митниці ДФС заїхав легковий автомобіль марки «MERCEDES-BENZ», модель «SPRINTER 313 D», реєстраційний номерний знак України СА5761АО, де в якості водія слідував громадянин України ОСОБА_2, що повертався з Італії (м. Чезена), де перебував у приватних справах в Україну на адресу: Черкаська обл., Золотоніський район, с. Нова Дмитрівка, вул. Гастело, буд. № 68.
Формою проходження митного контролю гр. України ОСОБА_2 обрав порядок проходження митного контролю по каналу «червоний коридор».
Громадянину України ОСОБА_2 було запропоновано заповнити митну декларацію, в якій він вказав свої паспортні дані, відомості про транспортний засіб та наявність у нього багажу з особистими речами загальною кількістю 35 місць.
При усному опитуванні гр. України ОСОБА_2 підтвердив відомості, вказані ним у митній декларації, та заперечив наявність будь-яких інших товарів, в тому числі таких, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено.
Відповідно до ч. 1 ст. 318 МК України митному контролю підлягають усі товари, транспортні засоби комерційного призначення, які переміщуються через митний кордон України.
Згідно з ч. 2 Типової технологічної схеми здійснення митного контролю автомобільних транспортних засобів перевізників і товарів, що переміщуються ними, у пунктах пропуску через митний кордон, затвердженоїпостановою Кабінету Міністрів України від 21.05.2012 року № 451 - митний контроль автомобільних транспортних засобів і товарів здійснюється виключно митними органами відповідно до законодавства, вибірково, у формах та обсязі, що визначені на підставі результатів системи управління ризиками.
В ході митного контролю зазначеного транспортного засобу та речей громадянина України ОСОБА_2 були виявлені не вказані в митній декларації та не заявлені при усному опитуванні продукти харчування іноземного виробництва, а саме: вироби з макаронного тіста «spaghetti», неварені, неначинені, без вмісту дріжджів та яєць, торговельної марки «Zi Mari», розфасовані в упаковки виробника масою 1000 г. кожна, країна виробництва Італія, кількістю 9 упаковок (9 кг.) та торговельної марки «Pasta Reggia», розфасовані в упаковки виробника масою по 500 г. кожна, країна виробництва Італія, кількістю 24 упаковки (12 кг). Загальна кількісь макаронних виробів складає 21 кг.
Виявлені продукти харчування (макаронні вироби) знаходились у двох картонних коробках розташованих на підлозі пасажирського відсіку вищезазначеного автомобіля серед особистих речей гр. ОСОБА_2 Виявлені під час митного огляду товари, гр. України ОСОБА_2 визнав своєю власністю. Доступ до виявленого товару нічим не утруднювався та став можливим після відкриття бокових дверей автомобіля.
Вартість вилученого товару, згідно висновку Ужгородського управління з питань експертизи та досліджень спеціалізованої лабораторії з питань експертизи та досліджень ДФС № 142005901-0249 від 15.02.2016 року становить 861,30 грн.
Виявлена сільськогосподарська продукція відноситься до першої - двадцять четвертої групи УКТ ЗЕД.
Згідно з ч. 1 ст. 378 МК України пропуск на митну територію України товарів, що класифікуються в 1 - 24 групах УКТ ЗЕД та ввозяться громадянами для вільного обігу, в будь-яких обсягах не дозволяється.
Відповідно до положень ч. 2 п. 3 цієї статті обмеження не поширюється на харчові продукти для власного споживання на суму, яка не перевищує еквівалент 200 євро, що ввозяться в порядку та обсягах, визначених Кабінетом Міністрів України.
За п. 1 ч. 1 постанови Кабінету Міністрів України від 21.05.2012 року № 434 «Про обсяги та порядок ввезення громадянами на митну територію України харчових продуктів для власного споживання» громадяни можуть ввозити на митну територію України харчові продукти для власного споживання на загальну суму, яка не перевищує еквівалент 200 євро на одну особу, в таких обсягах: в упаковці виробника, призначені для роздрібної торгівлі, - у кількості не більше ніж одна упаковка або загальною масою, яка не перевищує 2 кілограмів кожного найменування на одну особу. Згідно з п. 2 ч. 1 постанови під час ввезення громадянами на митну територію України зазначених харчових продуктів здійснюється їх декларування (шляхом вчинення дій, усно або письмово за бажанням власника таких продуктів або на вимогу посадової особи митниці).
Таким чином, громадянин України ОСОБА_2 не заявив за встановленою формою в митній декларації точні відомості про переміщувані ним через митний кордон України товари, які в даній кількості підлягають обовязковому письмовому декларуванню та обмежені для переміщення через митний кордон України.
У судове засідання зявився представник Закарпатської митниці ДФС ОСОБА_1, подавши довіреність на представництво інтересів даного органу № 14/07-70/26-41 від 14.01.2016 року. Під час розгляду даної справи представник митного органу підтримав позицію даного органу щодо притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 за вчинення порушення митних правил за ст. 472 МК України.
Громадянин України ОСОБА_2 у дане судове засідання не з'явився, хоча належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи. Разом з тим, як вбачається з матеріалів справи, подав заяву про розгляд справи у його відсутності від 25.01.2016 року (а.с. 15).
Водночас, як встановлено з письмових пояснень гр. України ОСОБА_2 від 25.01.2016 року (а.с. 7), долучених до матеріалів справи, він пояснив, що про виявлені макарони не вказав в декларації та не заявив при усному опитуванні тому що був дуже втомлений в дорозі, не спав цілу ніч та забув про них. Коробки з макаронами він не ховав, вони знаходилися в пасажирському відсіку автомобіля. Коробки з макаронами віз додому для власного споживання, придбав їх в магазині, але ціну не памятає.
Дослідивши та оцінивши зібрані докази у матеріалах справи, заслухавши позицію представника митного органу, приходжу до висновку, що в діях громадянина України ОСОБА_2 наявні ознаки складу правопорушення, передбаченого ст. 472 МК України недекларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що переміщуються через митний кордон України, тобто незаявлення за встановленою формою точних та достовірних відомостей (наявність, найменування або назва, кількість тощо) про товари, транспортні засоби комерційного призначення, які підлягають обов'язковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України.
Вина ОСОБА_2 у вчиненні правопорушення повністю підтверджується протоколом про порушення митних правил № 136/30500/16 від 25.01.2016 року, митною декларацією від 25.01.2016 року, письмовими поясненнями ОСОБА_2 від 25.01.2016 року, актом про проведення огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів, ручної поклажі та багажу від 25.01.2016 року, фотоматеріалами до протоколу про порушення митних правил № 136/30500/16 від 25.01.2016 року, доповідною запискою головного державного інспектора АПВ № 1 УАР та ПМП ОСОБА_3 від 25.01.2016 року, описом предметів від 25.01.2015 року, висновком Ужгородського управління з питань експертизи та досліджень ДФС № 142005901-0249 від 15.02.2016 року.
Враховуючи характер та ступінь вчиненого правопорушення, обставини справи, особу порушника ОСОБА_2 вважаю, що на нього слід накласти адміністративне стягнення в виді штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товару - безпосередніх предметів порушення митних правил, з конфіскацією зазначеного товару.
За положеннями ч. 5 ст. 283 КУпАП постанова суду (судді) про накладення адміністративного стягнення повинна містити положення про стягнення з особи, щодо якої її винесено, судового збору. Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом. Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 р. № 3674-VI (з наступними змінами та доповненнями) у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується судовий збір у розмірі 0,2 розміру мінімальної заробітної плати. Згідно з абз. 2 ст. 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» з 1 січня 2016 року розмір мінімальної заробітної плати становить 1 378,00 грн. Таким чином, правопорушнику необхідно сплатити судовий збір в розмірі 275,60 грн.
Питання щодо стягнення з ОСОБА_2 витрат за зберігання товару на складі митного органу судом не вирішується, оскільки такі витрати, у відповідності до п. 2 ч. 3 Порядку відшкодування витрат за зберігання товарів і транспортних засобів на складах митних органів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 15.06.2012 року № 731, після набрання законної сили рішенням, винесеним у справі про порушення митних правил, відшкодовуються у разі, якщо особу визнано винною, а вилучені у справі про порушення митних правил товари та/або транспортні засоби підлягають поверненню власнику. Тобто, витрати за зберігання не сплачуються у разі накладення адміністративного стягнення у виді конфіскації предмету, що був безпосереднім обєктом порушення митних правил.
Керуючись ст. ст. 472, 527, 528, 529 МК України, ст. ст. 33, 40-1, 283-285, 287-291 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, місце народження - Росія, Амурська обл., Верхньозейський район, п. Зея, тимчасово непрацюючого, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 472 МК України та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів, що становить 861 (вісімсот шістдесят одну) гривню 30 копійок, з конфіскацією безпосередніх предметів порушення митних правил, вилучених згідно з протоколом про порушення митних правил № 136/30500/16 від 25.01.2016 року загальною вартістю 861 (вісімсот шістдесят одна) гривня 30 копійок, а саме:
-виробів з макаронного тіста «spaghetti», неварених, неначинених, без вмісту дріжджів та яєць, торговельної марки «Zi Mari», розфасованих в упаковки виробника масою 1000 г. кожна, країна виробництва Італія, загальною кількістю 9 упаковок (9 кг.)
-виробів з макаронного тіста «spaghetti», неварених, неначинених, без вмісту дріжджів та яєць, торговельної марки «Pasta Reggia», розфасованих в упаковки виробника масою по 500 г. кожна, країна виробництва Італія, загальною кількістю 24 упаковки (12 кг). Код згідно з УКТЗЕД 1902 19 90 00.
Штраф підлягає сплаті за наступними реквізитами: одержувач УК у м. Ужгороді/м. Ужгород/21081100; код ЄДРПОУ - 38015610; МФО 812016; р/р 31117106705002; банк ГУ ДКСУ у Закарпатській області; призначення платежу штраф по ПМП від… №…, ПІБ порушника;
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, місце народження - Росія, Амурська обл., Верхньозейський район, п. Зея, тимчасово непрацюючого, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 до спеціального фонду Державного бюджету України 275 (двісті сімдесят пять) гривень 60 копійок судового збору.
Постанова суду (судді) у справі про порушення митних правил може бути оскаржена особою, стосовно якої вона винесена, представником такої особи або органом доходів і зборів, який здійснював провадження у цій справі, до апеляційного суду Закарпатської області через Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців.
Суддя: О.М. Світлик