Справа № 761/35419/15-п
Провадження №3/761/6014/2015
П О С Т А Н О В А
іменем України
27 листопада 2015 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Мартинов Є.О., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли з Міжрегіонального головного управління ДФС - Центрального офісу з обслуговування великих платників, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, за частиною 1 статті 163-1 КУпАП, -
в с т а н о в и в:
27 листопада 2015 року до Шевченківського районного суду м. Києва з Міжрегіонального головного управління ДФС - Центрального офісу з обслуговування великих платників надійшов протокол № 420/39-10 від 16 листопада 2015 року про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
Дослідивши вищевказаний протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього матеріали, приходжу до висновку про наявність підстав для повернення справи до Міжрегіонального головного управління ДФС - Центрального офісу з обслуговування великих платників для усунення відповідних недоліків, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складання, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду про це також зазначається у протоколі.
Однак, як вбачається з матеріалів справи, у протоколі про адміністративне правопорушення № 420/39-10 від 16 листопада 2015 року було зазначено лише прізвище, ім'я та по батькові особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, а також її серія та номер паспорта, місце проживання, сімейний стан та відомості про розмір заробітної плати. Разом із цим, згідно зі ст. 11 Закону України «Про інформацію» інформація про фізичну особу - відомості чи сукупність відомостей про фізичну особу, яка ідентифікована або може бути конкретно ідентифікована, до яких належить, зокрема, прізвище, ім'я та по батькові, число, місяць і рік народження, місце народження, громадянство, місце реєстрації, місце проживання, серія та номер документа, який посвідчує особу, а також відомості про те, чи притягувалась особа раніше до адміністративної відповідальності протягом року.
При цьому, вищевказаний протокол не містить відомостей про місяць і рік народження особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, її громадянство та місце реєстрації.
За таких обставин, на даний час не вбачається можливим у повному обсязі встановити суб'єкт адміністративного правопорушення.
Крім того, у вищевказаному протоколі про притягнення ОСОБА_1 до відповідальності часом вчинення адміністративного правопорушення зазначено 16 листопада 2015 року, 15 година 00 хвилин, в той час, коли відповідно до акту № 1081/28-10-39-10/36003603 від 16 листопада 2015 року камеральна перевірка даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість ТО «Новус Україна», була проведена за травень 2015 року.
Таким чином, оскільки виникають розбіжності між визначенням часу вчинення адміністративного правопорушення, а він є обов'язковою складовою об'єктивної сторони правопорушення, на даний час визначити склад правопорушення в повному обсязі є неможливим без усунення протиріч між протоколом про адміністративне правопорушення № 420/39-10 від 16 листопада 2015 року та актом камеральної перевірки.
Крім того, вищевказаний протокол не містить підпису особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, а також відповідної відмітки про відмову такої особи від його підписання, що позбавляє суд можливості повно, всебічно та об'єктивно дослідити усі обставини справи.
Згідно зі ст. 245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Враховуючи викладене, вважаю за необхідне повернути органу, який складав відповідний протокол, матеріали справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за частиною 1 статті 163-1 КУпАП для усунення зазначених у постанові недоліків.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 245, 256 КУпАП, суддя -
п о с т а н о в и в:
Матеріали справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за частиною 1 статті 163-1 КУпАП повернути до Міжрегіонального головного управління ДФС - Центрального офісу з обслуговування великих платників для усунення зазначених у постанові недоліків.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Мартинов Є.О.