УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 березня 2016 року Справа № 876/10049/15
Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:
головуючого судді - Макарика В.Я.
суддів - Большакової О.О., Глушка І.В.
за участю секретаря судового засідання - Бедрій Х.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 08 вересня 2015 року у адміністративній справі №809/2953/15 за позовом ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у Городенківському районі Головного управління ДФС в Івано-Франківській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №6191-17 від 25.06.2015 року,-
В С Т А Н О В И В:
27 липня 2015 року позивач - ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до відповідача - Державної податкової інспекції у Городенківському районі Головного управління ДФС в Івано-Франківській області в якому просила визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 26.06.2015 № 6191-17 ДПІ у Городенківському районі ГУ ДФС в Івано-Франківській області.
Постановою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 08 вересня 2015 року позов в задоволенні позову відмовлено.
Не погоджуючись з вказаним рішенням суду, позивач оскаржила його в апеляційному порядку. Вважає, що оскаржувана постанова прийнята з неповним з'ясуванням обставин, що мають значення для справи, з помилковим застосуванням норм матеріального права, порушенням норм процесуального права та підлягає скасуванню, покликаючись на те, що суд протиправно та завідомо неправосудно застосував в судовому рішенні завідомо хибні
позиції відповідача, Cуд на недопустимих підставах погодився з відповідачем, що дата реєстрації автомобіля ОСОБА_1 16.05.2013 року, а тому, оскільки автомобіль ОСОБА_1 марки ВМW 540і 1998 року випуску з об'ємом двигуна 4398 куб. см., про що свідчить надане свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, має першу реєстрацію в Україні від 16.05.2013 року, тим самим, оскаржуване податкове повідомлення-рішення відповідача №6191-17 від 25.06.2015 року є правомірним. У розпорядженні суду, як вбачається, була інформація з Центру з надання послуг, пов'язаних з використанням автотранспортних засобів з обслуговування м. Коломиї, Коломийського, Городенківського, Снятинського, Косівського та Верховинського районів при УДАІ УМВС в Івано-Франківській області; згідно цієї об'єктивної інформації прочитується, що 03.05.2007 року ТЗ ВМW 520I, кузов НОМЕР_1 було зареєстровано в Тернопільському ВРЕР та видано ДНЗ НОМЕР_3, 21.02.2013 року даний ТЗ знято з реєстрації в Тернопільському ВРЕР, а 20.04.2013 року даний ТЗ знову зареєстрований в Тернопільському ВРЕР та видано ДНЗ НОМЕР_2, тоді ж проведено переобладнання у зв'язку із заміною кузова та двигуна - кузов НОМЕР_4, двигун - НОМЕР_5, об'ємом 4398 см3 (згідно висновку № 392633 від 15.04.2013 року ДП «Державний автотранспортний науково-дослідний і проектний інститут»); 11.05.2013 року даний ТЗ знято з реєстрації Полтавським ВРЕР, 6.05.2013 року цей же ТЗ зареєстровано в Львівському ВРЕР та видано ДНЗ НОМЕР_8, 29.07.2014 р. цей же ТЗ знято з реєстрації в Львівському ВРЕР, а лише 14.08.2014 року цей ТЗ зареєстровано в Коломийському ВРЕР за гр. ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жит. АДРЕСА_1, видано ДНЗ НОМЕР_6, в т. ч. датою 11.08.2015 року в цьому ж ВРЕР проведено перереєстрацію названого ТЗ у зв'язку із установкою ГБО. Згідно копії свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_7 за ОСОБА_1 зареєстровано транспортний засіб марки ВМW 540і, 1998 року випуску з об'ємом двигуна 4398 куб. см. з реєстраційним номером НОМЕР_6. У цьому свідоцтві відсутня інформація про те, що датою первинної реєстрації автомобіля ОСОБА_1 є дата 16.05.2013 року (а.с.10), тому у цьому випадку щодо достовірного встановлення факту суд діяв на неприпустимому припущенні та фантазіях в угоду відповідачу, що і встановлює судове оскаржене рішення завідомо неправосудним, бо в т. ч. відсутня інформація з Центру з надання послуг, пов'язаних з використанням автотранспортних засобів з обслуговування м. Коломиї, Коломийського, Городенківського, Снятинського, Косівського та Верховинського районів при УДАІ УМВС в Івано-Франківській області.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги в їх сукупності, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення, а оскаржувану постанову - без змін з таких підстав.
Судом першої інстанції встановлено, що ОСОБА_1 на праві приватної власності належить автомобіль марки BMW 540і, 1998 року випуску з об'ємом двигуна 4398 куб. см., зареєстрований в Центрі з надання послуг, пов'язаних з використанням автотранспортних засобів з обслуговування м. Коломиї, Коломийського, Городенківського, Снятинського, Косівського та Верховинського районів при УДАІ УМВС в Івано-Франківській області 14.08.2014 року.
З інформації Центру з надання послуг, пов'язаних з використанням автотранспортних засобів з обслуговування м. Коломиї, Коломийського, Городенківського, Снятинського, Косівського та Верховинського районів при УДАІ УМВС в Івано-Франківській області від 13.08.2015 року №967 вбачається, що в експлуатації даний автомобіль перебував з 2007 року.
Із копії свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_7 видно, що за позивачем зареєстровано транспортний засіб марки BMW 540і, 1998 року випуску з об'ємом двигуна 4398 куб. см. з реєстраційним номером НОМЕР_6 та датою первинної реєстрації 16.05.2013 року.
Відповідно до вищевикладеної інформації, Державною податковою інспекцією у Городенківському районі Головного управління ДФС в Івано-Франківській області було винесене податкове повідомлення-рішення від №6191-17 від 25.06.2015 року на суму 25000 грн.
Відповідно до п.п. 267.1.1 п. 267.1 ст. 267 Податкового кодексу України, платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 цієї статті є об'єктами оподаткування.
Підпунктом 267.2.1 п. 267.2 ст. 267 Кодексу передбачено, що об'єктом оподаткування є легкові автомобілі, які використовувалися до 5 років і мають об'єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см.
Згідно з п. 267.4 ст. 267 Податкового кодексу України ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 цієї статті. Обчислення суми податку з об'єкта/об'єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку (п.п. 267.6.1 п. 267.6 ст. 267 Податкового кодексу України).
У відповідності до п.п. 267.6.3 п. 267.6 ст. 267 Податкового кодексу України органи внутрішніх справ зобов'язані до 1 квітня 2015 року подати контролюючим органам за місцем реєстрації об'єкта оподаткування відомості, необхідні для розрахунку податку.
З 1 квітня 2015 року органи внутрішніх справ зобов'язані щомісячно у 10-денний строк після закінчення календарного місяця подавати контролюючим органам відомості, необхідні для розрахунку податку, за місцем реєстрації об'єкта оподаткування станом на перше число відповідного місяця.
У разі переходу права власності на об'єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом звітного року податок обчислюється попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об'єкт оподаткування, а новим власником - починаючи з місяця, в якому він набув право власності на цей об'єкт.
За об'єкти оподаткування, придбані протягом року, податок сплачується пропорційно кількості місяців, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу (п.п. 267.6.5. п. 267.6 ст. 267 Кодексу).
Відповідно до п. 14.1.251 Податкового кодексу України транспортні засоби, що використовувалися, - транспортні засоби, на які уповноваженими державними органами, в тому числі іноземними, видані реєстраційні документи, що дають право експлуатувати такі транспортні засоби.
Згідно з пп. 14.1.163 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України перша реєстрація транспортного засобу - реєстрація транспортного засобу, яка здійснюється уповноваженими державними органами України щодо цього транспортного засобу в Україні вперше.
Відповідно до ст. 34 Закону України «Про дорожній рух» державна реєстрація транспортного засобу полягає у здійсненні комплексу заходів, пов'язаних із перевіркою документів, які є підставою для здійснення реєстрації, звіркою і за необхідності, дослідженням ідентифікаційних номерів складових частин та оглядом транспортного засобу, оформленням і видачею реєстраційних документів та номерних знаків. Державній реєстрації та обліку підлягають призначені для експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування транспортні засоби усіх типів: автомобілі, автобуси, мотоцикли всіх типів, марок і моделей, самохідні машини, причепи та напівпричепи до них, мотоколяски, інші прирівняні до них транспортні засоби та мопеди, що використовуються на автомобільних дорогах державного значення.
Власники транспортних засобів та особи, які використовують їх на законних підставах, зобов'язані зареєструвати (перереєструвати) належні їм транспортні засоби протягом десяти діб після придбання, митного оформлення, одержання транспортних засобів або виникнення обставин, що потребують внесення змін до реєстраційних документів.
На транспортні засоби оформляються та видаються реєстраційні документи, зразки яких затверджуються Кабінетом Міністрів України, та закріплюються номерні знаки, які відповідають вимогам стандартів. Закупівля за державні кошти бланків реєстраційних документів та номерних знаків для транспортних засобів здійснюється відповідно до вимог законодавства тими органами, на які покладений обов'язок щодо їх реєстрації.
Порядок державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів встановлено постановою Кабінету Міністрів України від 07.09.1998 № 1388.
Якщо на транспортні засоби уповноваженими державними органами, в тому числі іноземними, видані реєстраційні документи, що дають право їх експлуатувати, вони вважаються використовуваними.
Датою початку користування (вводу в експлуатацію) транспортних засобів, що були в користуванні та ввозяться на митну територію України, вважається дата їх першої реєстрації, визначена в реєстраційних документах, які видано уповноваженими державними органами та дають право експлуатувати ці транспортні засоби на постійній основі. У разі відсутності реєстраційних документів першої реєстрації транспортних засобів датою початку використання транспортного засобу вважається календарна дата його виготовлення (день, місяць, рік). У разі якщо календарну дату визначити неможливо, то такою датою слід вважати 1 січня року виготовлення, зазначеного в реєстраційних документах.
Обчислення суми податку з об'єкта/об'єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку, починаючи з 1 січня поточного року та включаючи місяць, в якому термін використання легкового автомобіля досягне 5 років.
Підставою для запису в свідоцтві про реєстрацію транспортного засобу BMW 540і НОМЕР_6, 16.05.2013 року датою першої реєстрації було, як це вбачається з матеріалів справи (а.с.45), переобладнання автомобіля, в квітні 2013 року, що супроводжувалося заміною кузова та двигуна. Здійснення такого запису відбулося з врахуванням пункту 22 постанови Кабінету Міністрів України №1388 від 07.09.1998 року.
Відповідно до наданих документів, дата первинної реєстрації позивачем автомобіля марки BMW 540 і 1998 року випуску з об'ємом двигуна 4398 куб. см., 16.05.2013, то він зобов'язаний сплатити транспортний податок за останній рік використання з січня 2015 року по грудень 2015 року включно.
Враховуючи усе вищенаведене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції дійшов правильного висновку про безпідставність позовних вимог, правильно і повно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків рішення суду, тому відповідно до ч.1 ст. 200 КАС України апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення, а постанову суду - без змін.
Керуючись ст. ст. 160, 195, 196, ст. 198, ст. 200, ст. 205, ст. 206, 254 КАС України, Львівський апеляційний адміністративний суд, -
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення, а постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 08 вересня 2015 року у адміністративній справі №809/2953/15 - без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання ухвали в повному обсязі шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя: В.Я. Макарик
Судді: О.О. Большакова
І.В. Глушко
Повний текст ухвали складений 15 березня 2016 року.