УХВАЛА
про зупинення провадження в адміністративній справі
м. Черкаси
15 березня 2016 року Справа № 823/73/16
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Орленко В.І.,
за участю секретаря Дудки Г.О.,
представника позивача ОСОБА_1 за довіреністю,
представника позивача ОСОБА_2 за довіреністю,
представника відповідача ОСОБА_3 за довіреністю,
розглядаючи у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_4 до Головного управління Національної поліції в Черкаській області про визнання неправомірним та скасування наказу про звільнення, поновлення на посаді, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу,
ВСТАНОВИВ:
До Черкаського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом звернулась ОСОБА_4, в якому, з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог, просить:
-визнати неправомірним та скасувати наказ Головного управління Національної поліції в Черкаській області №1о/с від 04.01.2016 про звільнення ОСОБА_4 зі служби в Національній поліції у запас Збройних Сил (із постановленням на військовий облік) за п.п. 9, 10, 11 ч. 2 ст. 3 Закону України Про очищення влади, п.п. 2 п. 3 ст. 49, п. 5 ст. 77 Закону України Про Національну поліцію;
-поновити ОСОБА_4 на посаді старшого слідчого Черкаського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області;
-стягнути з Головного управління Національної поліції в Черкаській області на користь ОСОБА_4 середній заробіток за час вимушеного прогулу і по день поновлення на посаді.
02 березня 2016 року до суду надійшло клопотання відповідача про зупинення провадження у справі до вирішення Конституційним судом України справи за двома конституційними поданнями Верховного Суду України та конституційним поданням 47 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень Закону України Про очищення влади від 16 вересня 2014 року №1682-VII.
Представник відповідача в судовому засіданні підтримала заявлене клопотання та просила зупинити провадження у справі.
Представники позивача заперечували проти зупинення провадження у справі, та пояснили, що вказаний спір може бути вирішений за наявних матеріалів справи.
Заслухавши пояснення представників сторін, вивчивши матеріали адміністративної справи суд дійшов висновку, що клопотання підлягає задоволенню, виходячи з наступних підстав.
Судом встановлено, що станом на 15 березня 2016 року на розгляді колегії суддів Конституційного суду України знаходиться справа за двома конституційними поданнями Верховного Суду України та конституційним поданням 47 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень Закону України Про очищення влади від 16 вересня 2014 року №1682-VII, в тому числі пунктів 9, 10, 11 ч. 2 ст. 3 цього Закону.
Згідно ст. 69 Закону України Про Конституційний Суд України, рішення і висновки Конституційного Суду України рівною мірою є обов'язковими до виконання.
Враховуючи те, що предметом розгляду адміністративної справи №823/73/16 є наказ Головного управління Національної поліції в Черкаській області №1 о/с від 04.01.2016, що прийнятий на підставі пунктів 9, 10, 11 ч. 2 ст. 3 Закону України Про очищення влади від 16.09.2014, з огляду на те, що на розгляді в Конституційному Суді України перебуває справа щодо офіційного тлумачення вказаних положень Закону України Про очищення влади, суд дійшов висновку про неможливість розгляду даної адміністративної справи до вирішення Конституційним судом України справи за двома конституційними поданнями Верховного Суду України та конституційним поданням 47 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень Закону України Про очищення влади від 16 вересня 2014 року №1682-VII.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 156 КАС України суд зупиняє провадження у справі в разі неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі.
З огляду на вищезазначене, суд дійшов висновку про зупинити провадження у даній адміністративній справі.
Враховуючи вищевикладене, керуючись п. 3 ч. 1 ст. 156, ст.ст. 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Клопотання відповідача про зупинення провадження в адміністративній справі №823/73/16 задовольнити.
2. Зупинити провадження в адміністративній справі №823/73/16 до вирішення Конституційним судом України справи за двома конституційними поданнями Верховного Суду України та конституційним поданням 47 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень Закону України Про очищення влади від 16 вересня 2014 року №1682-VII.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття ухвали у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя В.І. Орленко