ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
01 березня 2016 року м. Київ К/800/5234/16
Суддя Вищого адміністративного суду України Костенко М.І.,
розглянувши матеріали касаційної скарги державної податкової інспекції у Деснянському районі Головного управління ДФС у м. Києві (далі - ДПІ)
на постанову окружного адміністративного суду м. Києва від 13.11.2015
та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 16.02.2016
у справі № 826/16385/15
за позовом ДПІ
до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
про надання дозволу на проведення податкової перевірки,
ВСТАНОВИВ:
До Вищого адміністративного суду України надійшла касаційна скарга ДПІ, в якій скаржник просить скасувати ухвалені у справі рішення судів попередніх інстанцій та прийняти нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги повністю.
Однак подана скарга не відповідає вимогам частини п'ятої статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки скаржником не додано до цієї скарги документу про сплату судового збору.
Згідно із частиною 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VI, з урахуванням змін, внесених Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо сплати судового збору» від 22.05.2015 (редакція діє з 01.09.2015), за подання до адміністративного суду касаційної скарги суб'єктом владних повноважень на рішення суду, ставка судового збору встановлена у такому розмірі: 120 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, але не менше 120 відсотків від 1 розміру мінімальної заробітної плати.
Станом на день подання позовної заяви діяла редакція Закону України «Про судовий збір», яка передбачала ставку судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру у розмірі 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.
Відповідно до статті 8 Закону України «Про Державний бюджет на 2015 рік» розмір мінімальної заробітної плати станом на 01.01.2015 встановлено у розмірі 1218,00 грн.
З огляду на предмет спору, що має немайновий характер, в даному разі скаржник повинен був сплатити судовий збір у розмірі 87,70 грн.
Разом з тим, скаржником подано клопотання про звільнення від сплати судового збору за подання касаційної скарги, яке мотивоване тим, що за пред'явлення позовів до 01.09.2015 податкові органи були звільнені від сплати судового збору, а отже розмір ставки судового збору за звернення з касаційними скаргами має дорівнювати нулю.
Підстав для задоволення даного клопотання не вбачається, оскільки Закон України «Про судовий збір» в чинній редакції, положень щодо звільнення суб'єктів владних повноважень від сплати судового збору не містить.
Враховуючи викладене, Вищий адміністративний суд України вважає за необхідне надати заявникові строк для усунення недоліків касаційної скарги шляхом подання до касаційного суду документу про сплату судового збору у встановленому законом розмірі.
Керуючись статтями 213, 214 Кодексу адміністративного судочинства України, Вищий адміністративний суд України
УХВАЛИВ:
1. Відмовити державній податковій інспекції у Деснянському районі Головного управління ДФС у м. Києві в задоволенні клопотання про звільнення від сплати судового збору.
2. Касаційну скаргу державної податкової інспекції у Деснянському районі Головного управління ДФС у м. Києві залишити без руху.
3. Встановити скаржнику строк для усунення зазначених недоліків до 01.04.2016.
Суддя М.І. Костенко