Справа № 352/497/14-к
Провадження № 1-кс/352/57/14
У Х В А Л А
призначення позапланової ревізії
04 березня 2014 року м. Івано-Франківськ
Слідчий суддя Тисменицького районного суду
Івано-Франківської області ОСОБА_1
за участю секретаря Кожуховської О.І.
прокурора Баланюка Б.П.
розглянув клопотання прокурора прокуратури Тисменицького району по кримінальному провадженню № 42014090250000010 про призначення позапланової ревізії фінансово-господарської діяльності виконавчого комітету Вільшагнцької сільської ради за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України,-
в с т а н о в и в :
Прокурор прокуратури Тисменицького району звернувся з клопотанням про проведення позапланової ревізії фінансово-господарської діяльності виконавчого комітету Вільшанецької сільської ради проведення якої просить доручити Державній фінансовій інспекції в Івано-Франківській області (код ЄРДПОУ 04356165, юридична та фактична адреса: 77400, Івано-Франківська область, Тисменицький район, м. Тисмениця, вул. Галицька, 32, форма власності комунальна, організаційно-правова форма державна установа) за період часу з 01.01.2011 по 03.03.2014 включно, ревізію провести з 04.03.2014 року по 24.03.2014 року по матеріалах кримінального провадження внесеного в ЄРДР № 42014090250000010 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України.
В клопотанні зазначається, що 25 лютого 2014 року в прокуратуру Тисменицького району із скаргою звернулись мешканці с. Вільшаниця Тисменицького району, а саме: ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_4, з приводу того, що діючим сільським головою с. Вільшаниця ОСОБА_5 вчиняються численні злочинні дії, зокрема зловживаючи своїм службовим становищем привласнює кошти громадян за видачу довідок, кошти за використання не витребуваними земельними паями, а також кошти виділені із бюджету на ремонт дороги вул. Шевченка у селі Вільшаниця та ремонт дошкільного закладу освіти.
Крім цього, було встановлено те, що за отримання довідки у сільській раді ОСОБА_5 в період з 2012 року від мешканців села вимагаються кошти від 50 гривень та вище, в залежності від майнового стану особи, про що ведеться відповідний зошит. За проведення ремонтної роботи дороги вулиці Шевченка у с. Вільшаниця було затрачено 1 млн. 200 тис. гривень, однак сам ремонт був ямковий, не результативний та на думку заявників, не відповідав затраченим коштам.
Кім цього, згідно рішенням сесії Вільшанецької сільської ради, спільно із відділом архітектури Тисменицької РДА ОСОБА_3 було надано дозвіл на будування нової котельні дитячого садка у с. Вільшаниця, на що взамін цього йому було надано старе приміщення котельні, з можливістю її реконструкції під магазин. Однак, з 2011 року, з часу збування нової котельні, сільський голова ОСОБА_5, відмовляється ставити новозбудоване приміщення котельні дитсадка на баланс сільської ради, хоча згідно висновку комплексної державної експертизи № 152/09 від 14.05.2009 філії ДП Укрдержбудекспертизи в Івано-Франківській області, за наслідками перевірки проектних матеріалів пісня усунення зауважень державної експертизи встановлено, що проектна документація відповідає чинній нормативній базі.
Також на території Вільшанецької сільської ради наявні близько 150 га невитребуваних земельних паїв, однак, кошти які були отримані за дані земельні ділянки у бюджет сільської ради не поступали, і місце їх зосередження невідоме.
У звязку із наведеним, в ході проведення досудового слідства виникла необхідність в проведенні позапланової ревізії фінансово-господарської діяльності Вільшанецької сільської ради, щодо використання бюджетних коштів на здійснення ремонту доріг у с. Вільшаниця та використання коштів за невитребувані земельні паї.
Прокурор в судовому засіданні підтримав заявлене клопотання та просив його задовольнити.
Таким чином збирання доказів слідчим здійснюється, зокрема, шляхом витребування та отри мання ним висновків ревізій та актів перевірок. В той же час, згідно з нормами ст. 40 КПК України, законодавець наділяє його і пов новаженням щодо призначення ревізій та перевірок у порядку, визначеному законом. Такий порядок встановлено Законом України Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні.
Підпункт 5 ч.5 ст. 11 Закон України Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні вказує, що позаплановою виїзною ревізією вважається ревізія, яка не передбачена в планах роботи органу державного фінансового контролю і проводиться за наявності хоча б однієї з таких обставин: у разі надходження доручення щодо проведення ревізій у підконтрольних установах від Кабінету Міністрів України, органів прокуратури, державної податкової служби, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, в якому містяться факти, що свідчать про порушення підконтрольними установами законів України, перевірку додержання яких віднесено законом до компетенції органів державного фінансового контролю.
Абз.1 ч.6 ст. 11 Закону України Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні визначає, що позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду.
Частина 7 ст. 11 вказаного закону передбачає, що позапланові виїзні ревізії суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені цим Законом до підконтрольних установ, проводяться органами державного фінансового контролю за рішенням суду, ухваленим на підставі клопотання слідчого, прокурора для забезпечення розслідування під час кримінального провадження.
При цьому у частині 8 зазначеної статті наведено, що орган державного фінансового контролю, прокурор або слідчий, який ініціює проведення позапланової виїзної ревізії, подає до суду письмове обґрунтування підстав такої ревізії та дати її початку і закінчення, документи, які відповідно до частин п'ятої і сьомої цієї статті свідчать про виникнення підстав для проведення такої ревізії, а також на вимогу суду - інші відомості.
Тривалість позапланової виїзної ревізії не повинна перевищувати 15 робочих днів відповідно до ч. 11 ст. 11 Закону України Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні
Стороною кримінального провадження, яка звернулась із даним клопотанням, в судовому засіданні, доведено про необхідність отримання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Вільшанецької сільської ради за період часу з 01.01.2011 по 03.03.2014 включно. Ревізію провести з 04.03.2014 року по 24.03.2014 року, відтак призначення позапланової ревізії є доцільним та відповідає завданням кримінального провадження, а тому наявні підстави для задоволення клопотання.
Керуючись ст. ст. 2,40,309,395 КПК України, ст. 11 Закону України Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні, -
у х в а л и в:
Призначити позапланову ревізію фінансово-господарської діяльності виконавчого комітету Вільшанецької сільської ради, яка знаходиться за адресою: с. Вільшаниця Тисменицький район Івано-Франківська область вул. Осередок, 95, індекс 77440, проведення якої доручити Державній фінансовій інспекції в Івано-Франківській області (код ЄРДПОУ 04356165, юридична та фактична адреса: 77400, Івано-Франківська область, Тисменицький район, м. Тисмениця, вул. Галицька, 32, форма власності комунальна, організаційно-правова форма державна установа) за період часу з 01.01.2011 по 03.03.2014, включно ревізію провести з 04.03.2014 по 24.03.2014.
Під час ревізії встановити наступні питання:
1. Яка сума коштів була передбачена в кошторисі виконавчого комітету Вільшанецької сільської ради на проведення ремонтних робіт доріг у с. Вільшаниця, зокрема дороги вул. Шевченка та придбання основних засобів?
2. На підставі яких документів та ким, проведено оплату за виконання робіт по ремонту дороги та закупівлі основних засобів та сировини?
3. Встановити посадових осіб Вільшанецької сільської ради та приватних підприємств внаслідок діянь яких, проведено ремонт доріг у с. Вільшаниця, зокрема дороги вул. Шевченка, та визначити суму затрачених коштів?
4. Яка сума коштів поступила у місцевий бюджет Вільшанецької сільської ради за використання не витребуваних земельних паїв?
Строк дії ухвали 1 (один) місяць з дня постановлення ухвали.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Гургула В.Б.