Справа № 344/2511/16-к
Провадження № 1-кс/344/1140/16
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 березня 2015 року м. Івано-Франківськ
Слідчий суддя Івано-Франківського міського суду Ковалюк І.П., з участю секретаря Перун І.Ю., слідчого Гальми Я.В., розглянувши клопотання слідчого СВ Івано-Франківського ВП ГУНП України в Івано-Франківській області Гальми Я.В., погодженого з прокурором Кулявим С.М., поданого в рамках досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 22013090000000052 від 18.04.2013 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, про отримання дозволу на проведення позапланової виїзної документальної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності , -
В С Т А Н О В И В:
Слідчий СВ Івано-Франківського ВП ГУНП України в Івано-Франківській області Гальма Я.В. звернувся в суд з клопотанням про отримання дозволу на проведення позапланової виїзної документальної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності в Департаменті будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури Івано-Франківської обласної державної адміністрації.
З матеріалів клопотання вбачається, що невстановлені службові особи ТзОВ "Пріма-Сервіс" ЛТД (м. Запоріжжя, вул. Брюллова, 11) в особі Галицької дільниці ТзОВ (Івано-Франківська обл., м. Галич, вул. Львівська, 1а ), зловживаючи своїм службовим становищем уклали з службовими особами Головного управління регіонального розвитку та будівництва Івано-Франківської обласної державної адміністрації завідомо неправдивий договір підряду № 70 на суму 941 787 грн. 60 коп. щодо будівництва очисних споруд туберкульозного відділення Солотвинської районної лікарні.
З відповіді, отриманої з Департаменту будівництва, житлово - комунального господарства, містобудування та архітектури, Департаментом на ТзОВ «Пріма-Сервіс ЛТД» перераховано грошові кошти в сумі 815 064, 43 грн. та передано обладнання на зберігання, однак ТзОВ «Пріма - Сервіс ЛТД» об'єкт в експлуатацію не здало, пусконалагоджувальні роботи не провело.
Відповідно до листа, отриманого з Державної фінансової інспекції в Івано-Франківській області, структурними та територіальними підрозділами Держфінінспекції протягом 2009-2015 років під час проведення ревізій не досліджувалася закупівля та виконання робіт з будівництва очисних споруд туберкульозного відділення районної лікарні смт. Солотвино, Богородчанського району.
У зв'язку з тим, що дослідження доказів вчиненого кримінального правопорушення потребує залучення у кримінальному провадженні спеціалістів державної фінансової інспекції України для дачі висновку про законність та правильність використання бюджетних коштів на вищенаведені цілі за період з 01.01.2009 по даний час, під час досудового розслідування виникла необхідність у проведенні позапланової, виїзної, документальної ревізії, окремих питань фінансово-господарської діяльності Департаменту будівництва, житлово - комунального господарства, містобудування та архітектури Івано-Франківської обласної державної адміністрації (юридична та фактична адреса: 76004, м. Івано-Франківськ, вул. Грушевського, 21; код ЄДРПОУ 38163425; форма власності - державна; організаційно-правова форма - орган виконавчої влади), а також зустрічної ревізії з даного приводу у ТзОВ "Пріма-Сервіс" ЛТД (юридична адреса: 69068 м. Запоріжжя, вул. Брюллова, 11, код ЄДРПОУ 13626072, форма власності - приватна; організаційно-правова форма - підприємство) та у Галицької дільниці ТзОВ «Пріма-Сервіс ЛТД» за фактичною адресою: 77100 Івано-Франківська обл., м. Галич, вул. Львівська, 1а, код ЄДРПОУ 25683589, форма власності - приватна; організаційно-правова форма - відокремлений підрозділ юридичної особи) щодо придбання, монтажу поставленого очисного обладнання та перевірки його фактичної наявності, а також реальної вартості.
Слідчий Гальма Я.В. клопотання підтримав та пояснив суду, що На даний час у кримінальному провадженні виникла необхідність в проведенні позапланової виїзної документальної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності в Департаменті будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури Івано - Франківської обласної державної адміністрації, що розташоване в м. Івано-Франківську по вул. Грушевського, 21 щодо придбання, монтажу поставленного очисного обладнання та перевірки його фактичної наявності, а також реальної вартості.
Дослідивши матеріали клопотання, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, у рамках якого було подано клопотання оглянувши матеріали кримінального провадження, вважаю клопотання підставним.
А абз.1 ч.6 ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» визначає, що позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду.
Ч. 7 ст. 11 вказаного закону передбачає, що позапланові виїзні ревізії суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені цим Законом до підконтрольних установ, проводяться органами державного фінансового контролю за судовим рішенням, ухваленим у кримінальному провадженні.
При цьому у ч.8 зазначеної статті наведено, що орган або особа, що ініціює проведення позапланової виїзної ревізії, подає до суду письмове обґрунтування підстав такої ревізії та дати її початку і закінчення, документи, які відповідно до частин п'ятої і сьомої цієї статті свідчать про виникнення підстав для проведення такої ревізії, а також на вимогу суду - інші відомості.
Тривалість позапланової виїзної ревізії не повинна перевищувати 15 робочих днів відповідно до ч. 11 ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні».
Стороною кримінального провадження, яка звернулась із даним клопотанням, в судовому засіданні, поза розумним сумнівом, доведено про необхідність отримання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії, оскільки отримані за результатами такої ревізії відомості матимуть істотне значення для встановлення обставин у вказаному кримінальному провадженні, що підтверджується і матеріалами кримінального провадження, відтак призначення позапланової ревізії є доцільним та відповідає завданням кримінального провадження, а тому наявні підстави для задоволення клопотання.
Керуючись ст.ст. 2, 309, 395 КПК України, ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», слідчий суддя, -
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання слідчого СВ Івано-Франківського ВП ГУНП України в Івано-Франківській області Гальми Я.В про проведення позапланової виїзної документальної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності - задоволити.
Надати дозвіл на проведення позапланової, виїзної, документальної ревізії спеціалістами Державної фінансової інспекції в Івано-Франківській області, окремих питань фінансово-господарської діяльності Департаменту будівництва, житлово - комунального господарства, містобудування та архітектури Івано-Франківської обласної державної адміністрації, (юридична та фактична адреса: 76004, м. Івано-Франківськ, вул. Грушевського, 21; код ЄДРПОУ 38163425; форма власності - державна; організаційно-правова форма - орган виконавчої влади), а також зустрічної ревізії з даного приводу ТзОВ "Пріма-Сервіс" ЛТД (юридична адреса: 69068 м. Запоріжжя, вул. Брюллова, 11, код ЄДРПОУ 13626072, форма власності - приватна; організаційно-правова форма - підприємство) та у Галицької дільниці ТзОВ «Пріма-Сервіс ЛТД» за фактичною адресою: 77100 Івано-Франківська обл., м. Галич, вул. Львівська, 1а, код ЄДРПОУ 25683589, форма власності - приватна; організаційно-правова форма - відокремлений підрозділ юридичної особи) щодо придбання, монтажу поставленого очисного обладнання та перевірки його фактичної наявності, а також реальної вартості за період з 01.01.2009 по даний час, яку провести протягом 15 робочих днів, розпочавши її з 04 березня 2016 року.
На дослідження ревізорів поставити наступні запитання:
- чи дотримано Департаментом будівництва, житлово - комунального господарства, містобудування та архітектури Івано-Франківської обласної державної адміністрації вимоги Бюджетного кодексу України та іншого законодавства в бюджетній сфері при укладанні договору підряду із ТзОВ «Пріма-Сервіс ЛТД» на «Будівництво очисних споруд туберкульозного відділення районної лікарні в смт. Солотвино Богородчанського району»;
- встановлення повноти, та достовірності перерахунку коштів, на рахунки ТзОВ «Пріма-Сервіс ЛТД» в якості оплати за виконання робіт по об'єкту «Будівництво очисних споруд туберкульозного відділення районної лікарні (монтаж технологічного обладнання) в смт. Солотвин Богородчанського району»;
- правильність проведення процедури відкритих і двоступеневих торгів по об'єкту «Будівництво очисних споруд туберкульозного відділення районної лікарні (монтаж технологічного обладнання) в смт. Солотвин Богородчанського району», дотримання вимог бюджетного та іншого законодавства при укладанні договорів Департаментом будівництва, житлово - комунального господарства, містобудування та архітектури Івано-Франківської обласної державної адміністрації із ТзОВ «Пріма - Сервіс ЛТД»;
- чи відповідає марка придбаного Департаментом будівництва, житлово - комунального господарства, містобудування та архітектури Івано-Франківської обласної державної адміністрації товару (станції очистки стічної води) марці що вказана у накладній №1101-ПС від 05.12.2011;
- чи відповідають маркувальні дані станції очистки стічної води характеристикам зазначених в робочому проекті №150б-0612/07 та накладній №1101-ПС від 05.12.2011;
- яка є вартість товару (станції очистки стічної води , комплектуючих до нього) придбаного Департаментом будівництва, житлово - комунального господарства, містобудування та архітектури Івано-Франківської обласної державної адміністрації станом на 05.12.2011;
- чи завдано такими діями збитків державним чи іншим інтересам та в якій сумі, та з вини яких службових осіб.
Строк дії ухвали один місяць з дня постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя І.П. Ковалюк