ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
09 квітня 2015 року Житомир Справа № 806/757/15
Категорія 12.3
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Романченка Є.Ю.
суддів: Гуріна Д.М., Сичової О.П.,
секретар судового засідання Длугаш О.В.,
за участі: позивача, представника позивача - ОСОБА_1,
представника Міністерства внутрішніх справ України, Управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області - Беспризванного А.А.,
представника Управління Державної автомобільної інспекції Управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області - Зотова А.О.,
розглянувши у судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_4 до Міністерства внутрішніх справ України, Управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області, Управління Державної автоінспекції Управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області про визнання дій протиправними, визнання нечинними і скасування у частині наказів №48 о/с від 16.01.2015 та №17 о/с від 26.01.2015, поновлення на службі, стягнення грошового забезпечення за час вимушеного прогулу ,
встановив:
Позивач звернувся до суду з вказаним позовом, у якому просив визнати протиправними дії Міністерства внутрішніх справ України та Управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області щодо звільнення його зі служби в органах внутрішніх справ у запас Збройних Сил (із постановкою на військовий облік) відповідно до вимог пункту 10 частини 2 статті 3 Закону України "Про очищення влади" та згідно з п. 62 "а", 66 Положення про походження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ за скоєння вчинків, що дискредитують звання рядового і начальницького складу; визнати нечинними і скасувати накази "По особовому складу" МВС України від 16.01.2015 № 48 о/с та Управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області від 26.01.2015 № 17 о/с в частині звільнення майора міліції ОСОБА_4 зі служби в органах внутрішніх справ у запас Збройних Сил (із постановкою на військовий облік) відповідно до вимог пункту 10 частини 2 статті 3 Закону України "Про очищення влади" та згідно з п. 62 "а", 66 Положення про походження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ за скоєння вчинків, що дискредитують звання рядового і начальницького складу; поновити його в органах внутрішніх справ України з 26.01.2015 та стягнути з Управління Державної автоінспекції Управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області грошове забезпечення за весь час вимушеного прогулу з 26.01.2015 по день фактичного поновлення в органах внутрішніх справ України.
Судом із інформації, розташованої на офіційному веб-сайті Конституційного Суду України (www.ccu.gov.ua), з'ясовано, що до Конституційного Суду України звернулися 47 народних депутатів із конституційним поданням щодо відповідності Конституції України (конституційності) частин третьої та шостої статті 1, частин першої, другої, третьої, четвертої та восьмої статті 3, пункту 2 частини п'ятої статті 5, пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про очищення влади" від 16 вересня 2014 року №1682-VІІ.
Також конституційні подання до Конституційного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) пункту 6 частини першої, пунктів 2, 13 частини другої, частини третьої статті 3 Закону України "Про очищення влади" та частини третьої статті 1, пунктів 7, 8, 9 частини першої, пункту 4 частини другої статті 3, пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень цього закону направлені Верховним Судом України.
За вказаними поданнями відкриті конституційні провадження, які ухвалою колегії суддів Конституційного Суду України об'єднані в одне конституційне провадження.
У відповідності до Порядку денного пленарного засідання Конституційного Суду України початок розгляду справи за конституційними поданнями Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) пункту 6 частини першої, пунктів 2, 13 частини другої, частини третьої статті 3 Закону України "Про очищення влади", 47 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) частин третьої, шостої статті 1, частин першої, другої, третьої, четвертої, восьмої статті 3, пункту 2 частини п'ятої статті 5, пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень цього закону та Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) частини третьої статті 1, пунктів 7, 8, 9 частини першої, пункту 4 частини другої статті 3, пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень цього закону (усне слухання) призначено на 16 квітня 2015 року.
Отже, конституційність норм Закону України "Про очищення влади", відповідно до яких Міністерством внутрішніх справ України та Управлінняи Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області прийняті спірні накази в частині звільнення позивача з органів внутрішніх справ у запас Збройних Сил, 47 народними депутатами ставиться під сумнів, а справа за їх конституційним поданням перебуває на розгляді в Конституційному Суді України.
У зв'язку з цим в судовому засіданні судом поставлено на обговорення питання щодо зупинення провадження у справі до набрання законної сили рішенням у справі, що розглядається Конституційним судом України за конституційним поданням 47 народних депутатів України та конституційними поданнями Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень Закону України "Про очищення влади".
Позивач і представники сторін щодо зупинення провадження у даній справі не заперечували.
Частиною 1 статті 61 Закону України "Про Конституційний Суд України" передбачено, що Конституційний Суд України за результатами розгляду справ щодо конституційності законів та інших правових актів Верховної Ради України, актів Президента України, актів Кабінету Міністрів України, правових актів Верховної Ради Автономної Республіки Крим щодо офіційного тлумачення Конституції України та законів України приймає рішення.
Конституційний Суд України може визнати неконституційним правовий акт повністю або в окремій його частині (ч. 2 ст. 61 вказаного Закону).
У відповідності до ст. 69 Закону України "Про Конституційний Суд України" рішення і висновки Конституційного Суду України рівною мірою є обов'язковими до виконання.
Зважаючи на викладене, суд дійшов висновку, що постановлення рішення у даній справі можливо лише після підтвердження конституційності закону, застосованого у спірних правовідносинах.
Згідно зі п. 3 ч. 1 ст. 156 Кодексу адміністративного судочинства України, суд зупиняє провадження у справі в разі неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі.
Враховуючи наведене, суд вважає за необхідне зупинити провадження в адміністративній справі № 806/757/15 до набрання законної сили рішенням Конституційного Суду України в справі за конституційними поданнями Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) пункту 6 частини першої, пунктів 2, 13 частини другої, частини третьої статті 3 Закону України "Про очищення влади", 47 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) частин третьої, шостої статті 1, частин першої, другої, третьої, четвертої, восьмої статті 3, пункту 2 частини п'ятої статті 5, пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень цього закону та Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) частини третьої статті 1, пунктів 7, 8, 9 частини першої, пункту 4 частини другої статті 3, пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень цього закону.
Керуючись п. 3 ч. 1 ст. 156, ст.ст. 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України,
ухвалив:
Провадження у адміністративній справі за позовом ОСОБА_4 до Міністерства внутрішніх справ України, Управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області, Управління Державної автоінспекції Управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області про визнання дій протиправними, визнання нечинними і скасування у частині наказів №48 о/с від 16.01.2015 та №17 о/с від 26.01.2015, поновлення на службі, стягнення грошового забезпечення за час вимушеного прогулу , зупинити до набрання законної силирішенням Конституційного Суду України в справі за конституційними поданнями Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) пункту 6 частини першої, пунктів 2, 13 частини другої, частини третьої статті 3 Закону України "Про очищення влади", 47 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) частин третьої, шостої статті 1, частин першої, другої, третьої, четвертої, восьмої статті 3, пункту 2 частини п'ятої статті 5, пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень цього закону та Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) частини третьої статті 1, пунктів 7, 8, 9 частини першої, пункту 4 частини другої статті 3, пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень цього закону.
Ухвала набирає законної сили у порядку встановленому статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції за правилами встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий суддя Є.Ю. Романченко,
Судді Д.М. Гурін,
О.П. Сичова
Повний текст ухвали виготовлено: 15 квітня 2015 року.