Постанова № 56419993, 11.03.2016, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.03.2016
Номер справи
805/334/16-а
Номер документу
56419993
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

11 березня 2016 р. Справа №805/334/16-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

час прийняття постанови: 13 год.30 хв.

Донецький окружний адміністративний суд у складі: головуючий суддя: Куденков К.О.,

секретар судового засідання: Притула С.С.

за участю:

позивача: ОСОБА_1

представника відповідача Чумак Ю.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні позовну заяву ОСОБА_1 до Регіонального сервісного центру МВС в Донецькій області про надання права та зобов'язання вчинити певні дії,-

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 (надалі - позивач, ОСОБА_1) звернувся до суду із адміністративним позовом до Територіального сервісного центру 1443 Регіонального сервісного центру МВС в Донецькій області, про, з урахуванням заяви позивач від 11.03.2016р., надання права або зобов'язати зареєструвати автомобіль БМВ-318 на постійну або тимчасову реєстрацію до розгляду кримінальної справи по суті.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 29.02.2016р. замінено первинного відповідача Територіальний сервісний центр 1443 Регіонального сервісного центру МВС в Донецькій області на належного відповідача Регіональний сервісний центр МВС в Донецькій області (надалі - відповідач).

В обґрунтування позову, з у урахуванням заяви позивача вх.3115/16 від 16.02.2016р. та наданих позивачем пояснень, позивач посилається на те, що він придбав автомобіль БМВ-318, проте свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_4 від 22.06.2013р. на вказаний автомобіль є недійсним. За вказаним фактом заведене кримінальне провадження. Позивач вважає себе потерпілим у відповідному кримінальному провадженні. Позивач вважає, що Територіальний сервісний центру 1443 Регіонального сервісного центру МВС в Донецькій області має поставити вказаний автомобіль на постійну або тимчасову реєстрацію.

Позивач у судовому засіданні адміністративний позов підтримав та просив позовні вимоги задовольнити. При цьому, позивач просив суд надати право відповідачу зареєструвати автомобіль, оскільки у Територіального сервісного центру 1443 Регіонального сервісного центру МВС в Донецькій області відсутні підстави для реєстрації автомобіля.

Відповідач письмових заперечень на позовну заяву не надав.

Представник відповідача у судовому засіданні позовні вимоги не визнав та просив відмовити у задоволенні адміністративного позову. Представник відповідача надав пояснення, за якими позивачем не надано документів, які є підставою для реєстрації автомобіля.

Суд, заслухавши пояснення позивача та представника відповідача, перевіривши матеріали справи та оцінивши повідомлені сторонами обставини, дійшов наступних висновків.

Позивач звернувся до Краматорського РЕВ ДАІ з заявою вх.№27/5-1443-0076 від 14.11.2015р., якою просив у зв'язку з наявністю обставин, на підставі яких порушена кримінальна справа, та доданих до заяви листа Донецької митниці і довідки від слідчого, поставити автомобіль БМВ-318 на тимчасову реєстрацію до завершення судового розгляду по суті.

Донецька митниця ДФС листом №4466/10/05-70-67 від 19.10.2015р. повідомила позивача, що на підставі наданих документів, митне оформлення транспортного засобу BMW, індивідуальний номер НОМЕР_5 (VІN код), у вільний, обіг на території України на користь позивача можливе за умови виконання вимог с.377 Митного кодексу України та приписів Правил митного контролю та митного оформлення транспортних засобів, що переміщуються громадянами через митний кордон України, затверджених Наказом Державної митної служби України від 17.11.2005 №1118.

У довідці (без номера та без дати) слідчого Краматорського міського відділу Головного управління МВС України в Донецькій області Б.Ю. Огурова, яка видана позивачу, зазначено, що технічний паспорт на автомобіль НОМЕР_1 за НОМЕР_6 є недійсним. Позивачу було рекомендовано їздити на польських номерах та з польським технічним паспортом НОМЕР_7, до рішення справи по суті. За даним фактом заведено кримінальне провадження за ст.190 Кримінального кодексу України.

Листом від 21.11.2015р. №27/5-1443-0001 Територіальний сервісний центр 1443 Регіонального сервісного центру МВС в Донецькій області повідомив позивачу, що тимчасова реєстрація до рішення судового слідства та суду по законності перебування автомобілю марки BMW 318, VIN-код - НОМЕР_5 на території України чинним законодавством не передбачена.

Також, зазначено, що державна реєстрація зазначеного транспортного засобу можлива за умови виконання вимог Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №1388 від 07.09.1998р.

У листі Центру надання послуг пов'язаних з використанням автотранспортних засобів з обслуговуванням міст Краматорська та Дружківки Управління Державної автомобільної інспекції Головного управління МВС України в Донецькій області від 08.10.2015р. №9-12/11к-7217 зазначено, що автомобіль марки BMW 318І, номерний знак НОМЕР_2, свідоцтво про реєстрацію НОМЕР_4 від 22.06.2013 року, зареєстрований у Центрі ДАІ м. Києва з іншим ідентифікаційним номером кузова, ніж в наданому на перевірку свідоцтві про реєстрацію транспортного засобу. Також зазначено, що матеріали по даному факту направлені до Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області для проведення подальшої перевірки, в тому числі на предмет справжності бланку свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу.

У листі Краматорського відділу поліції Головного управління національної поліції в Донецькій області від 16.12.2015р. вих.№15 зазначено, що заява позивача від 10.12.2015р. була розглянута, факт незаконного знаходження автомобіля на території України був внесений до Єдиного Реєстру досудових розслідувань за ст.190 Кримінального кодексу України.

У наданій до суду копії роздруківки з реєстру пошуку транспортних засобів від 08.10.2015р. зазначено, що за державним номерним знаком НОМЕР_2 наявна інформація про автомобіль BMW 318I 1998 року випуску, номер кузова: НОМЕР_8, власник ОСОБА_6 (м. Київ).

З роздруківки - реєстраційної картки на автомобіль BMW 318I 1998 року випуску, державний номерний знак НОМЕР_2, номер кузова: НОМЕР_8, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_6, власником зазначено ОСОБА_6, вбачається, що була здійснена технічна операція - перереєстрація при видачі дубліката свідоцтва про реєстрацію, попереднє свідоцтво про реєстрацію - НОМЕР_9.

Позивач у судовому засіданні від 11.03.2016р. посилався на те, що у 2013 році придбав автомобіль НОМЕР_3.

Проте, жодних належних до допустимих доказів на підтвердження того, що ОСОБА_1 є власником вказаного автомобіля до суду не надано.

У судовому засіданні від 11.03.2016р. ОСОБА_1 надав пояснення, за якими при отриманні автомобіля BMW 318 договір купівлі-продажу, рахунок-фактура або довіреність на ім'я позивача - не вчинялись. ОСОБА_1 зазначив, що власник був на заробітках, а особа, яка передала йому автомобіль, відповідну довіреність не надавала.

Також, з наданих у судовому засіданні від 11.03.2016р. пояснень ОСОБА_1 та наданих до суду письмових пояснень (заява) на ім'я прокурора, вбачається, що правовстановлюючі документи на ОСОБА_1 не оформлювались. Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_6 було оформлено не на позивача.

Крім того, до суду надано копію реєстраційного свідоцтва серія НОМЕР_10 (Польська республіка) на BMW 346L з ідентифікаційним номером транспортного засобу НОМЕР_5, власник транспортного засобу - ОСОБА_7, співвласник - ОСОБА_8.

Відповідно до частин 1, 3, 4, 9 ст.34 Закону України від 30.06.1993р. №3353-XII «Про дорожній рух», в редакції чинній станом на момент розгляду справи, встановлено, що державна реєстрація транспортного засобу полягає у здійсненні комплексу заходів, пов'язаних із перевіркою документів, які є підставою для здійснення реєстрації, звіркою і, за необхідності, дослідженням ідентифікаційних номерів складових частин та оглядом транспортного засобу, оформленням і видачею реєстраційних документів та номерних знаків.

Державній реєстрації та обліку підлягають призначені для експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування транспортні засоби усіх типів: автомобілі, автобуси, мотоцикли всіх типів, марок і моделей, самохідні машини, причепи та напівпричепи до них, мотоколяски, інші прирівняні до них транспортні засоби та мопеди, що використовуються на автомобільних дорогах державного значення.

Державна реєстрація та облік автомобілів, автобусів, мотоциклів та мопедів усіх типів, марок і моделей, самохідних машин, причепів та напівпричепів до них, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів здійснюються територіальними органами Міністерства внутрішніх справ України.

Власники транспортних засобів та особи, які використовують їх на законних підставах, зобов'язані зареєструвати (перереєструвати) належні їм транспортні засоби протягом десяти діб після придбання, митного оформлення, одержання транспортних засобів або виникнення обставин, що потребують внесення змін до реєстраційних документів.

Згідно з ч.4 ст.34 Закону України «Про дорожній рух», в редакції чинній до 28.12.2015р., передбачено, що державна реєстрація та облік автомобілів, автобусів, мотоциклів та мопедів усіх типів, марок і моделей, самохідних машин, причепів та напівпричепів до них, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів здійснюються відповідними підрозділами Міністерства внутрішніх справ України, що забезпечують безпеку дорожнього руху.

Відповідно до п.3, п.6, п.8, п.10 та абзацу першого п.11 Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №1388 від 07.09.1998р., в редакції чинній станом на 14.11.2015р., встановлено, що державна реєстрація транспортних засобів проводиться територіальними органами з надання сервісних послуг МВС (далі - сервісні центри МВС) з метою здійснення контролю за відповідністю конструкції та технічного стану транспортних засобів установленим вимогам стандартів, правил і нормативів, дотриманням законодавства, що визначає порядок сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), використанням транспортних засобів в умовах воєнного і надзвичайного стану, а також для ведення їх обліку та запобіганню вчиненню щодо них протиправних дій.

Транспортні засоби реєструються за юридичними та фізичними особами в сервісних центрах МВС. Транспортні засоби, що належать декільком фізичним або юридичним особам (співвласникам), за їх письмовою заявою реєструються за однією з таких осіб. У разі відсутності одного із співвласників державна реєстрація транспортних засобів проводиться на підставі його письмової заяви. Справжність підпису такого співвласника засвідчується нотаріально.

Державна реєстрація (перереєстрація) транспортних засобів проводиться на підставі заяв власників, поданих особисто, і документів, що посвідчують їх особу, підтверджують правомірність придбання, отримання, ввезення, митного оформлення (далі - правомірність придбання) транспортних засобів, відповідність конструкції транспортних засобів установленим вимогам безпеки дорожнього руху, а також вимогам, які є підставою для внесення змін до реєстраційних документів. Не допускаються до державної реєстрації транспортні засоби з правим розташуванням керма (за винятком транспортних засобів, які були зареєстровані в підрозділах Державтоінспекції до набрання чинності Законом України «Про дорожній рух»).

Документами, що підтверджують правомірність придбання транспортних засобів, їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, є засвідчені підписом відповідної посадової особи, що скріплений печаткою: довідка-рахунок за формою згідно з додатком 1, видана суб'єктом господарювання, діяльність якого пов'язана з реалізацією транспортних засобів та їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери; договори та угоди, укладені на товарних біржах на зареєстрованих в уповноваженому органі МВС бланках, договори купівлі-продажу транспортних засобів, оформлені в сервісних центрах МВС, інші засвідчені в установленому порядку документи, що встановлюють право власності на транспортні засоби; копія рішення суду, засвідчена в установленому порядку, із зазначенням юридичних чи фізичних осіб, які визнаються власниками транспортних засобів, марки, моделі, року випуску таких засобів, а також ідентифікаційних номерів їх складових частин; довідка органу соціального захисту населення або управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, що виділили автомобіль або мотоколяску; акт приймання-передачі транспортних засобів за формою згідно з додатком 6, виданий підприємством-виробником або підприємством, яке переобладнало чи встановило на транспортний засіб спеціальний пристрій згідно із свідоцтвом про погодження конструкції транспортного засобу щодо забезпечення безпеки дорожнього руху, із зазначенням ідентифікаційних номерів такого транспортного засобу та конкретного одержувача; митна декларація ( 450-2012-п ) на бланку єдиного адміністративного документа на паперовому носії або електронна митна декларація, або видане митним органом посвідчення про реєстрацію в уповноважених органах МВС транспортних засобів чи їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери; договір фінансового лізингу; акт про проведений аукціон або постанова та акт про передачу майна стягувачу в рахунок погашення боргу, видані органом державної виконавчої служби.

У разі митного оформлення транспортних засобів, їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, які ввозяться на митну територію України, за електронною митною декларацією така декларація, засвідчена електронним цифровим підписом відповідальної посадової особи митного органу, передається за допомогою засобів інформаційно-телекомунікаційних систем органам МВС.

Для державної реєстрації транспортних засобів, що перебували в експлуатації і зняті з обліку в уповноважених органах МВС, крім зазначених у цьому пункті документів, що підтверджують правомірність їх придбання, подається свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (технічний паспорт) та копія реєстраційної картки, що додається до свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу на пластиковій основі, з відміткою уповноваженого органу МВС про зняття транспортного засобу з обліку. Переобладнання (крім переобладнання для роботи на газових паливах), відчуження, передача права користування і (або) розпорядження придбаних транспортних засобів, не зареєстрованих у уповноважених органах МВС, не допускається.

Державна реєстрація транспортних засобів проводиться за умови сплати їх власниками передбачених законодавством податків і зборів (обов'язкових платежів), а також внесення в установленому порядку платежів за проведення огляду транспортних засобів, державну реєстрацію (перереєстрацію), зняття з обліку, відшкодування вартості бланків реєстраційних документів та номерних знаків.

Державна реєстрація нових транспортних засобів, а також тих, що перебували в експлуатації та ввезені на митну територію України, проводиться за умови відповідності конструкції і технічного стану даної марки (моделі) транспортних засобів та їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, обов'язковим вимогам правил, нормативів і стандартів України, що підтверджується сертифікатом відповідності або свідоцтвом про визнання іноземного сертифіката, копію яких власники подають до сервісного центру МВС.

Державна реєстрація конфіскованих транспортних засобів або транспортних засобів, право власності на які встановлено за рішенням суду, проводиться на підставі відповідного рішення суду із зазначенням марки, моделі, ідентифікаційних номерів складових частин таких засобів, а також реєстраційних документів, зокрема свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу (далі - свідоцтво про реєстрацію) або технічного паспорта (у разі їх наявності) з відміткою уповноваженого органу МВС про зняття транспортного засобу з обліку. До реєстраційних документів додається договір купівлі-продажу, інший документ, що встановлює право власності, або рішення Кабінету Міністрів України чи комісії, утвореної відповідно до Порядку розпорядження майном, конфіскованим за рішенням суду і переданим органам державної виконавчої служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 липня 2002 р. N 985 ( 985-2002-п ) (Офіційний вісник України, 2002 р., N 29, ст. 1371), про передачу цих транспортних засобів у разі конфіскації у власність держави.

Відповідно до п.3, п.6, п.8, п.10 та абзацу першого п.11 Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №1388 від 07.09.1998р., в редакції чинній на момент розгляду справи, встановлено, що державна реєстрація транспортних засобів проводиться територіальними органами з надання сервісних послуг МВС (далі - сервісні центри МВС) з метою здійснення контролю за відповідністю конструкції та технічного стану транспортних засобів установленим вимогам стандартів, правил і нормативів, дотриманням законодавства, що визначає порядок сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), використанням транспортних засобів в умовах воєнного і надзвичайного стану, а також для ведення їх обліку та запобіганню вчиненню щодо них протиправних дій.

Транспортні засоби реєструються за юридичними та фізичними особами в сервісних центрах МВС. Транспортні засоби, що належать декільком фізичним або юридичним особам (співвласникам), за їх письмовою заявою реєструються за однією з таких осіб. У разі відсутності одного із співвласників державна реєстрація транспортних засобів проводиться на підставі його письмової заяви. Справжність підпису такого співвласника засвідчується нотаріально.

Державна реєстрація (перереєстрація) транспортних засобів проводиться на підставі заяв власників, поданих особисто або уповноваженим представником, і документів, що посвідчують їх особу, підтверджують повноваження представника (для фізичних осіб - нотаріально посвідчена довіреність), а також правомірність придбання, отримання, ввезення, митного оформлення (далі - правомірність придбання) транспортних засобів, відповідність конструкції транспортних засобів установленим вимогам безпеки дорожнього руху, а також вимогам, які є підставою для внесення змін до реєстраційних документів. Не допускаються до державної реєстрації транспортні засоби з правим розташуванням керма (за винятком транспортних засобів, які були зареєстровані в підрозділах Державтоінспекції до набрання чинності Законом України «Про дорожній рух»).

Документами, що підтверджують правомірність придбання транспортних засобів, їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, є оформлені в установленому порядку: договори, укладені на товарних біржах на зареєстрованих в уповноваженому органі МВС бланках; укладені та оформлені безпосередньо в сервісних центрах МВС у присутності адміністраторів таких органів договори купівлі-продажу (міни, поставки), дарування транспортних засобів, а також інші договори, на підставі яких здійснюється набуття права власності на транспортний засіб; нотаріально посвідчені договори купівлі-продажу (міни, поставки), дарування транспортних засобів, а також інші договори, на підставі яких здійснюється набуття права власності на транспортний засіб; договори купівлі-продажу транспортних засобів, що підлягають першій державній реєстрації в сервісних центрах МВС, за якими продавцями виступають суб'єкти господарювання, що здійснюють оптову та/або роздрібну торгівлю транспортними засобами, і які підписані від імені таких суб'єктів уповноваженою особою і скріплені печаткою; свідоцтва про право на спадщину, видані нотаріусом або консульською установою, чи їх дублікати; рішення про закріплення транспортних засобів на праві оперативного управління чи господарського відання, прийняті власниками транспортних засобів чи особами, уповноваженими управляти таким майном; рішення власників майна, уповноважених ними органів про передачу транспортних засобів з державної в комунальну власність чи з комунальної власності в державну власність; копія рішення суду, засвідчена в установленому порядку, із зазначенням юридичних чи фізичних осіб, які визнаються власниками транспортних засобів, марки, моделі, року випуску таких засобів, а також ідентифікаційних номерів їх складових частин; довідка органу соціального захисту населення або управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, що виділили автомобіль або мотоколяску; акт приймання-передачі транспортних засобів за формою згідно з додатком 6, виданий підприємством-виробником або підприємством, яке переобладнало чи встановило на транспортний засіб спеціальний пристрій згідно із свідоцтвом про погодження конструкції транспортного засобу щодо забезпечення безпеки дорожнього руху, із зазначенням ідентифікаційних номерів такого транспортного засобу та конкретного одержувача; митна декларація ( 450-2012-п ) на бланку єдиного адміністративного документа на паперовому носії або електронна митна декларація, або видане митним органом посвідчення про реєстрацію в уповноважених органах МВС транспортних засобів чи їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери; договір фінансового лізингу; акт про проведений аукціон або постанова та акт про передачу майна стягувачу в рахунок погашення боргу, видані органом державної виконавчої служби; інші засвідчені та оформлені в установленому порядку документи, що підтверджують набуття, перехід та припинення права власності на транспортний засіб відповідно до закону.

У разі митного оформлення транспортних засобів, їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, які ввозяться на митну територію України, за електронною митною декларацією така декларація, засвідчена електронним цифровим підписом відповідальної посадової особи митного органу, передається за допомогою засобів інформаційно-телекомунікаційних систем органам МВС.

Для державної реєстрації транспортних засобів, що перебували в експлуатації і зняті з обліку в уповноважених органах МВС, крім зазначених у цьому пункті документів, що підтверджують правомірність їх придбання, подається свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (технічний паспорт) та копія реєстраційної картки, що додається до свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу на пластиковій основі, з відміткою уповноваженого органу МВС про зняття транспортного засобу з обліку. Переобладнання (крім переобладнання для роботи на газових паливах), відчуження, передача права користування і (або) розпорядження придбаних транспортних засобів, не зареєстрованих у уповноважених органах МВС, не допускається.

Державна реєстрація транспортних засобів проводиться за умови сплати їх власниками передбачених законодавством податків і зборів (обов'язкових платежів), а також внесення в установленому порядку платежів за проведення огляду транспортних засобів, державну реєстрацію (перереєстрацію), зняття з обліку, відшкодування вартості бланків реєстраційних документів та номерних знаків.

Державна реєстрація транспортних засобів, що перебували в експлуатації та ввезені на митну територію України, проводиться за умови відповідності конструкції і технічного стану даної марки (моделі) транспортних засобів та їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, обов'язковим вимогам правил, нормативів і стандартів України, що підтверджується сертифікатом відповідності або свідоцтвом про визнання іноземного сертифіката, копію яких власники подають до сервісного центру МВС.

Державна реєстрація конфіскованих транспортних засобів або транспортних засобів, право власності на які встановлено за рішенням суду, проводиться на підставі відповідного рішення суду із зазначенням марки, моделі, ідентифікаційних номерів складових частин таких засобів, а також реєстраційних документів, зокрема свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу (далі - свідоцтво про реєстрацію) або технічного паспорта (у разі їх наявності). До реєстраційних документів додається договір купівлі-продажу, інший документ, що встановлює право власності, або рішення Кабінету Міністрів України чи комісії, утвореної відповідно до Порядку розпорядження майном, конфіскованим за рішенням суду і переданим органам державної виконавчої служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 липня 2002 р. N 985 ( 985-2002-п ) (Офіційний вісник України, 2002 р., N 29, ст. 1371), про передачу цих транспортних засобів у разі конфіскації у власність держави.

Також, згідно з п.7 Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів передбачено, що власники транспортних засобів та особи, що експлуатують такі засоби на законних підставах, або їх представники (далі - власники) зобов'язані зареєструвати (перереєструвати) транспортні засоби протягом десяти діб після придбання (одержання) або митного оформлення, або тимчасового ввезення на територію України, або виникнення обставин, що є підставою для внесення змін до реєстраційних документів. Строк державної реєстрації продовжується у разі подання документів, які підтверджують відсутність можливості своєчасного її проведення власниками транспортних засобів (хвороба, відрядження або інші поважні причини).

За приписами п.28 та п.29 вказаного Порядку передбачено, що ввезені в Україну транспортні засоби підлягають державній реєстрації на підставі заяв власників і митних декларацій ( 450-2012-п ) на бланку єдиного адміністративного документа на паперовому носії або електронних митних декларацій або виданих митними органами посвідчень про їх реєстрацію в сервісних центрах МВС.

У разі коли транспортні засоби перебували в експлуатації за межами України і були зареєстровані у відповідних органах іншої держави, обов'язковим є подання до сервісних центрів МВС реєстраційних або прирівняних до них документів такої держави.

Таким чином, реєстрація (перереєстрація) транспортного засобу може бути здійснена тільки після подання відповідних документів, що підтверджують правомірність придбання (володіння) таким транспортним засобом.

Позивачем до суду та до Територіального сервісного центру 1443 Регіонального сервісного центру МВС в Донецькій області не було надано документів, які б підтверджували правомірність придбання або використання на законних підставах автомобілю BMW 318, а тому підстави для реєстрації (перереєстрації) цього транспортного засобу за заявою позивача - відсутні.

Порядок державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів не передбачає тимчасову (або постійну) реєстрацію транспортного засобу лише за фактом заведення відповідного кримінального провадження.

В межах спірних правовідносин суд вбачає відсутність протиправних рішень, дій чи бездіяльності відповідача в особі Територіального сервісного центру 1443.

Законодавство України не наділяє адміністративні суди повноваженнями надавати відповідним суб'єктам владних повноважень право на реєстрацію або тимчасову реєстрацію транспортних засобів.

Також, суд зазначає, що визнання права власності фізичної особи в судовому порядку здійснюється в порядку цивільного судочинства, якщо це право не визнається або заперечується.

На підставі наведеного, суд вбачає відсутність підстав для задоволення позовних вимог.

Керуючись ст. ст. 2, 11, 17, 69-72, 86, 87, 94, 158-163, 167, 254, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Регіонального сервісного центру МВС в Донецькій області, про надання права та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити повністю.

Постанова прийнята у нарадчій кімнаті, вступна та резолютивна частина проголошено у судовому засіданні 11 березня 2016 року, складання постанови у повному обсязі - 14 березня 2016 року.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Куденков К.О.