Постанова № 56396348, 25.02.2016, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.02.2016
Номер справи
805/5019/15-а
Номер документу
56396348
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

25 лютого 2016 р. Справа №805/5019/15-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

час прийняття постанови: 17:08

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Голошивця I.О., при секретарі судового засідання Хоменко А.Г., розглянувши у відкритому судовому засіданні в режимі відеоконференції адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області, Слов'янського міського відділу (з обслуговування міста Слов'янськ та Слов'янського району) Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області про скасування наказу про звільнення, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу,

за участю

представника першого відповідача: Віцина О.О. (за довір.)

представника другого відповідача: Довбиш В.М. (за довір.)

ОСОБА_1 звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області, Слов'янського міського відділу (з обслуговування міста Слов'янськ та Слов'янського району) Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області, в якому просить суд:

- скасувати наказ Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області від 06 листопада 2015 року №354 о/с в частині звільнення позивача з органів внутрішніх справ;

- поновити позивача на посаді начальника Миколаївського відділення міліції (м. Миколаївка) Слов'янського міського відділу (з обслуговування міста Слов'янськ та Слов'янського району);

- стягнути зі Слов'янського міського відділу (з обслуговування міста Слов'янськ та Слов'янського району) середній заробіток за час вимушеного прогулу із 06 листопада 2015 року по день прийняття рішення суду в розмірі 217,84 грн. за кожен день вимушеного прогулу.

Заявлені вимоги обґрунтовані тим, що позивач проходив службу в Миколаївському відділенні міліції (м. Миколаївка) Слов'янського міського відділу (з обслуговування міста Слов'янськ та Слов'янського району) ГУ МВС України в Донецькій області. 29 грудня 2014 року наказом начальника ГУ МВС України в Донецькій області №441 о/с його було звільнено з органів внутрішніх справ за пунктом 64 «є» (за порушення дисципліни) Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ. Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 25 червня 2015 року по справі №805/796/15-а, залишеною без змін ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 20 серпня 2015 року, позивача було поновлено на займаній посаді, а наказ про звільнення скасований як незаконний. 03 листопада 2015 року, наказом №331 о/с ГУ МВС України в Донецькій області позивача було поновлено на займаній посаді, з яким останній був ознайомлений 05 листопада 2015 року. Наказом ГУ МВС України в Донецькій області № 354 о/с від 06 листопада 2015 року позивача звільнено з органів внутрішніх справ у запас Збройних сил за пунктом 64 «г» (через скорочення штатів) Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ. Позивач вважає своє звільнення протиправним та таким, що порушує його права, оскільки його не повідомлено про майбутнє звільнення через скорочення штатів не пізніше ніж за два місяці, як передбачено нормами Кодексу законів про працю України, а також зазначив, що звільнення через скорочення штатів допускається лише при відсутності можливості подальшого використання на службі, однак, йому не було запропоновано жодної іншої посади. Вважає, що дія пункту 8 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про національну поліцію» №580-VIII від 02.07.2015р. про те, що з дня опублікування цього Закону всі працівники міліції вважаються попередженими про можливе майбутнє звільнення через скорочення штатів, не поширюється на нього, оскільки в період з 29 грудня 2014 року по 03 листопада 2015 року позивач не був працівником органів внутрішніх справ. Також зазначив, що при розрахунку середнього заробітку за час вимушеного прогулу необхідно враховувати середньоденний заробіток у сумі 217,84 грн., який був встановлений Донецьким окружним адміністративним судом по справі №805/796/15-а.

Позивач у судове засідання не з'явився про дату час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.

Представник відповідача - Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області з'явився у судове засідання, у задоволенні позову просив відмовити. До суду надав заперечення на позовну заяву в обґрунтування яких зазначено, що згідно з п. 8 розділу XI Закону України «Про Національну поліцію» з дня опублікування цього Закону всі працівники міліції (особи рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ), а також інші працівники Міністерства внутрішніх справ України, його територіальних органів, закладів та установ вважаються такими, що попереджені у визначеному порядку про можливе майбутнє звільнення через скорочення штатів. Тобто, вже у Законі, який відповідно до вимог законодавства офіційно був доведений до відома населення, міститься попередження про можливе і майбутнє звільнення працівників міліції через скорочення штатів.

Тому, посилання ОСОБА_1 на факти несвоєчасного повідомлення про можливе скорочення штатів з дня втрати чинності Закону України «Про міліцію», у зв'язку з тим, що не був працівником міліції, є невмотивованими і не можуть бути прийняті судом до уваги, оскільки на той час він мав судове рішення про поновлення на службі в ОВС і звертався до відділу примусового виконання рішень з питання виконання судового рішення.

Також зазначив, що відповідно до роз'яснення Міністерства юстиції України від 25 січня 2011 року, ліквідація юридичної особи - це така форма припинення юридичної особи, при якій припиняються всі її права та обов'язки. У разі ліквідації уся чисельність працівників скорочується та весь штат працівників ліквідується.

У разі якщо вивільнення є масовим, відповідно до п. 4 ч. 3 статті 50 Закону України "Про зайнятість населення", власник або уповноважений ним орган доводить до відома державної служби зайнятості про заплановане вивільнення працівників.

Слов'янським міським відділом (з обслуговування м. Слов'янськ та Слов'янського району) 07.09.2015 до територіального органу Державної служби зайнятості надано інформацію про заплановане масове вивільнення працівників у зв'язку зі змінами в організації виробництва і праці, передбачене на листопад 2015 року.

Відповідно до ст. 18 Закону України «Про міліцію», чинного на момент виникнення правовідносин, порядок та умови проходження служби в міліції регламентувалися Положенням про проходженням служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, затвердженим постановою Кабінету Міністрів УРСР від 29 липня 1991 року №114 (далі - Положення №114).

Підпунктом «г» пункту 64 Положення №114 визначено, що особи середнього, старшого вищого начальницького складу звільняються зі служби в запас (з постановкою на військовий облік) через скорочення штатів - при відсутності можливості подальшого використання на службі.

У зв'язку із втратою чинності нормативної бази щодо проходження служби працівниками міліції, скороченням всіх штатів і посад (згідно з переліком змін у штатах МВС, затверджених наказом МВС України від 06.11.2015 № 1388) та ліквідацією територіальних органів Міністерства внутрішніх справ України, у тому числі і Головного управління МВС України в Донецькій області, Слов'янського міського відділу, звільненню підлягали всі працівники без виключення. Перебування працівників міліції на лікарняному чи у відпустці не перешкоджало їх звільненню зі служби з органів внутрішніх справ (п. 11 розділу XI «Прикінцевих та перехідних положень» Закону України «Про Національну поліцію»).

Представник відповідача - Слов'янського міського відділу (з обслуговування міста Слов'янськ та Слов'янського району) Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області з посиланням на заперечення, надав пояснення аналогічні наданим Головним Управлінням МВС України в Донецькій області, крім того зазначив, що згідно з п. 8 розділу XI Закону України «Про Національна поліцію» з дня опублікування цього Закону всі працівники міліції вважаються такими, що попереджені у визначеному порядку про можливе майбутнє звільнення через скорочення штатів.

Постановою Кабінету Міністрів України від 16.09.2015 року №730 «Про утворення територіальних органів Національної поліції та ліквідацію територіальних органів Міністерства внутрішніх справ України» утворено як юридичні особи публічного права територіальні органи Національної поліції та ліквідовано як юридичні особи публічного права територіальні органи МВС України.

У зв'язку із втратою чинності нормативної бази щодо проходження служби працівниками міліції, скороченням всіх штатів і посад (згідно з переліком змін у штатах МВС, затверджених наказом МВС України від 06.11.2015 № 1388) та ліквідацією територіальних органів Міністерства внутрішніх справ України, у тому числі і Головного управління МВС України в Донецькій області, Слов'янського міського відділу, звільненню підлягали всі працівники без виключення. Перебування працівників міліції на лікарняному чи у відпустці не перешкоджало їх звільненню зі служби в органах внутрішніх справ (п. 11 розділу XI «Прикінцевих та перехідних положень» Закону України «Про Національну поліцію»). Крім того, штатна посада, на якій перебував позивач скорочена, а органи внутрішніх справ перебувають в процесі ліквідації. Також зазначено, що позивачу за період з 26 червня 2015 року по 06 листопада 2015 року було сплачено грошове забезпечення в сумі 6631,88 грн.

Тому, представники відповідачів просили суд відмовити позивачу у задоволенні його позовних вимог в повному обсязі.

22 січня 2016 року позивач у відкритому судовому засіданні надав клопотання про зупинення провадження по справі у зв'язку з витребуванням додаткових доказів. Ухвалою від 22 січня 2016 року клопотання позивача було задоволено та розгляд справи призначено на 05 лютого 2016 року.

04 лютого 2016 року від позивача надійшло клопотання щодо перенесення розгляду справи у зв'язку з знаходженням позивача на лікарняному, проте відповідних доказів суду надано не було. Клопотання позивача було задоволено судом та розгляд справи призначений на 25 лютого 2016 року.

22 лютого 2016 року на адресу суду надійшло від позивача аналогічна заява щодо перенесення розгляду справи у зв'язку з знаходженням позивача на лікарняному, однак відповідних доказів щодо цього суду надано не було.

У зв'язку з викладеним, заслухавши у відкритому судовому засіданні думку представників відповідачів, суд ухвалив розпочати розгляд справи за відсутності позивача, повідомленого належним чином про дату, час та місце розгляду даної адміністративної справи.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників відповідачів в судовому засіданні, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов та заперечення, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 прийнятий на службу в органи внутрішніх справ 29 липня 1995 року. Наказом ГУ МВС України № 441 о/с від 29 грудня 2014 року був звільнений з посади начальника Миколаївського відділення міліції (м. Миколаївка) Слов'янського міського відділу (з обслуговування міста Слов'янськ та Слов'янського району) за пунктом 64 «є» (за порушення дисципліни) Положення №114. Вважаючи своє звільнення незаконним ОСОБА_1 звернувся до суду із відповідним позовом.

Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 25 червня 2015 року по справі №805/796/15-а адміністративний позов ОСОБА_1 до головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області, Слов'янського міського відділу (з обслуговування міста Слов'янськ та Слов'янського району) Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області про скасування наказу про звільнення та поновлення на посаді задоволено частково.

Скасовано п. 1 наказу Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області від 29.12.2014 року № 2201 «Про порушення службової дисципліни начальником Миколаївського ВМ Слов'янського МВ ГУ МВС України в Донецькій області (з обслуговування міста Слов'янськ та Слов'янського району) майором міліції ОСОБА_1 та заходи реагування».

Скасовано наказ Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області від 29.12.2014 року № 441 о/с «Про звільнення ОСОБА_1 за п. 64 «є» Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ».

Поновлено ОСОБА_1 на посаді начальника Миколаївського відділення міліції (м. Миколаївка) Слов'янського міського відділу (з обслуговування м. Слов'янськ та Слов'янського району), з 26 червня 2015 року.

Стягнуто з Слов'янського міського відділу (з обслуговування м. Слов'янськ та Слов'янського району) на користь ОСОБА_1 середній заробіток за час вимушеного прогулу (за період з 29.12.2014 року по 25.06.2015 року) в сумі 26 140 (двадцять шість тисяч сто сорок) гривень 80 коп., з обов'язковим утриманням податків і зборів згідно діючого законодавства.

Постанова в частині поновлення ОСОБА_1 на посаді начальника Миколаївського відділення міліції (м. Миколаївка) Слов'янського міського відділу (з обслуговування м. Слов'янськ та Слов'янського району) з 26 червня 2015 року та стягнення середньомісячної заробітної плати за один місяць у сумі 6644 (шість тисяч шістсот сорок чотири) грн.07 коп. (з обов'язковим утриманням податків і зборів згідно діючого законодавства) підлягає негайному виконанню. (а.с.8-13)

Постановою Донецького апеляційного адміністративного суду від 26 серпня 2015 року по справі № 805/796/15а змінено пункти 3, 4, 5, 6 резолютивної частини постанови Донецького окружного адміністративного суду від 25 червня 2015 року, в іншій частині зазначену постанову залишено без змін. (а.с.14-20)

Наказом ГУ МВС України в Донецькій області № 331 о/с від 03 листопада 2015 року, крім інших, поновлено майора міліції ОСОБА_1 на посаді начальника Миколаївського відділення міліції (м. Миколаївка) Слов'янського МВ (з обслуговування м. Слов'янська та Слов'янського району) з 25 червня 2015 року, на підставі постанови Донецького окружного адміністративного суду від 25 червня 2015 року (а.с.21).

Наказом ГУ МВС України в Донецькій області № 354 о/с від 06 листопада 2015 року «По особовому складу», згідно з пунктом 9 розділу XI Закону України «Про Національну поліцію» та відповідно до Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, звільнено з органів внутрішніх справ у запас Збройних сил (з постановкою на військовий облік) за пунктом 64 «г» (через скорочення штатів), зокрема, майора міліції ОСОБА_1 (НОМЕР_1), начальника Миколаївського відділення міліції (м. Миколаївка) Слов'янського МВ (з обслуговування м. Слов'янськ та Слов'янського району) з 06 листопада 2015 року (а.с.22,51,74).

Відповідно до витягу із Наказу ГУ МВС України в Донецькій області № 7 о/с л/к від 07 грудня 2015 року «По особовому складу», наказано: унести зміни до наказу ГУ МВС України в Донецькій області № 354 о/с від 06 листопада 2015 року у частині звільнення майора міліції ОСОБА_1 начальника Миколаївського відділення міліції (м. Миколаївка) Слов'янського МВ (з обслуговування м. Слов'янськ та Слов'янського району). Вважати вислугу років на 06 листопада 2015 року у календарному обчисленні та для виплати грошової допомоги - 21 рік 03 місяці 29 днів, у пільговому обчисленні 29 років 06 місяців 28 днів (а.с.52,75).

Відповідно до параграфу 2 постави Кабінету Міністрів України від 16 вересня 2015 р. № 730 «Про утворення територіальних органів Національної поліції та ліквідацію територіальних органів Міністерства внутрішніх справ» постановлено ліквідувати як юридичну особу публічного права Слов'янський міський відділ (з обслуговування міста Слов'янськ та Слов'янського району) Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області (ідентифікаційний код 08671604).

Як вбачається з електронних відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Слов'янський міський відділ (з обслуговування міста Слов'янськ та Слов'янського району) з 09 листопада 2015 року знаходиться в стані припинення.

На підставі наказу МВС України від 06 листопада 2015 року № 1388 затверджено Перелік змін у штатах МВС.

Відповідно до Переліку змін у штатах МВС в ГУ МВС України в Донецькій області скорочено всі 9106,5 посад (а.с.76).

Так, ОСОБА_1 вважаючи, що його права при звільненні його з посади були порушенні й звернувся до суду з цим адміністративним позовом.

При вирішенні даної справи, суд виходить з наступного.

Щодо позовних вимог в частині скасування наказу Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області від 06 листопада 2015 року №354 о/с в частині звільнення ОСОБА_1 з органів внутрішніх справ, суд вважає за необхідне зазначити наступне.

Відповідно ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень при здійсненні ними владних управлінських функцій.

Пунктом 1 ч. 1 ст. 110 Цивільного кодексу України встановлено, що юридична особа ліквідується за рішенням її учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами, в тому числі у зв'язку із закінченням строку, на який було створено юридичну особу, досягненням мети, для якої її створено, а також в інших випадках, передбачених установчими документами.

Суд зазначає, що ліквідація логічно пов'язана із скороченням чисельності і штату працівників. У разі ліквідації чисельність працівників скорочується, а весь штат працівників ліквідується. Ліквідація це форма припинення юридичної особи, за якої припиняються її права та обов'язки, тобто вона знімається з реєстрації в усіх фондах та організаціях.

Так, при повній ліквідації чисельність працівників скорочується, а весь штат працівників ліквідується, крім працівників відносно яких діють обмеження на звільнення, тобто пряма заборона на звільнення перелічених працівників, оговорена в Законі.

Верховною радою України 02 липня 2015 року прийнято закон "Про Національну поліцію" № 580-VІІІ.

Вказаний Закон в офіційному виданні "Голос України" №141-142 опубліковано 06 серпня 2015 року.

За п. 1 розділу ХІ "Прикінцевих та перехідних положень" цей Закон набирає чинності через три місяці з дня, наступного за днем його опублікування.

Згідно з п. 8 розділу ХІ "Прикінцевих та перехідних положень" Закону України "Про Національну поліцію", з дня опублікування цього Закону всі працівники міліції (особи рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ), а також інші працівники Міністерства внутрішніх справ України, його територіальних органів, закладів та установ вважаються такими, що попереджені у визначеному порядку про можливе майбутнє звільнення через скорочення штатів.

Відповідно до п. 9 прикінцевих та перехідних положень цього Закону, працівники міліції, які виявили бажання проходити службу в поліції, за умови відповідності вимогам до поліцейських, визначеним цим Законом, упродовж трьох місяців з дня опублікування цього Закону можуть бути прийняті на службу до поліції шляхом видання наказів про призначення за їх згодою чи проходження конкурсу на посади, що заміщуються поліцейськими, у будь-якому органі (закладі, установі) поліції.

Посади, що пропонуються особам, зазначеним у цьому пункті, можуть бути рівнозначними, вищими або нижчими щодо посад, які ці особи обіймали під час проходження служби в міліції.

Відповідно до п. 10 прикінцевих та перехідних положень цього Закону працівники міліції, які відмовилися від проходження служби в поліції та/або не прийняті на службу до поліції в тримісячний термін з моменту попередження про наступне вивільнення, звільняються зі служби в органах внутрішніх справ через скорочення штатів.

Указані в цьому пункті особи можуть бути звільнені зі служби в органах внутрішніх справ до настання зазначеного в цьому пункті терміну на підставах, визначених Положенням про проходження служби рядовим та начальницьким складом органів внутрішніх справ.

Відповідно до підпункту "г" п. 64 Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, затвердженого постановою КМ УРСР від 29 липня 1991 року № 114 (Положення №114), особи середнього, старшого і вищого начальницького складу звільняються зі служби в запас (з постановкою на військовий облік) через скорочення штатів - при відсутності можливості подальшого використання на службі.

Суд не враховує посилання позивача на недотримання відповідачем норм Кодексу законів про працю України щодо персонального попередження не пізніш як за два місяці до його звільнення, оскільки Кодекс законів про працю України не регулює порядок проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ.

Крім того, з пояснень відповідачів, а також з матеріалів справи вбачається, що позивач не проявив ніякого бажання щодо проходження подальшої служби в поліції та не надав відповідної згоди, зокрема, шляхом написання відповідної заяви або рапорту на проходження подальшої служби в поліції чи проходження конкурсу на посади, що заміщуються поліцейськими.

Посилання позивача на те, що норма, передбачена пунктом 8 розділу ХІ Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про національну поліцію» №580-VIII від 02.07.2015р. щодо попередження всіх працівників міліції про можливе майбутнє звільнення через скорочення штатів з дня опублікування цього Закону, на нього не поширюється, оскільки в період з 29 грудня 2014 року по 03 листопада 2015 року позивач не був працівником органів внутрішніх справ, не містить правових підстав та є необґрунтованою, тому що Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 25 червня 2015 року позивача поновлено в органах внутрішніх справ на посаді начальника Миколаївського відділення міліції (м. Миколаївка) Слов'янського міського відділу (з обслуговування м. Слов'янськ та Слов'янського району) з 25 червня 2015 року. Тому, на час опублікування Закону України «Про Національну поліцію», а саме 06 серпня 2015 року, позивач вважався співробітником ОВС.

Закони та інші нормативно-правові акти, що визначають права і обов'язки громадян, мають бути доведені до відома населення у порядку, встановленому законом. Тим самим законодавець надає можливість громадянам ознайомитись зі змістом нового акту та визначити заходи щодо його реалізації, тому, з моменту опублікування зазначеного Закону всі співробітники органів внутрішніх справ автоматично були попереджені про можливе звільнення через скорочення штатів.

Також, суд зауважує, що у зв'язку з ліквідацією територіальних органів Міністерства внутрішніх справ України, у тому числі і Головного управління МВС України в Донецькій області, Слов'янського міського відділу, а також скороченням всіх штатів і посад (згідно з переліком змін у штатах МВС, затверджених наказом МВС України від 06.11.2015 № 1388), звільненню підлягали всі працівники без виключення. Перебування працівників міліції на лікарняному чи у відпустці не перешкоджало їх звільненню зі служби в органах внутрішніх справ (п. 11 розділу XI «Прикінцевих та перехідних положень» Закону України «Про Національну поліцію»). Крім того, штатна посада, на якій перебував позивач скорочена, а органи внутрішніх справ перебувають в процесі ліквідації.

Отже, враховуючи вищевказане, суд приходить до висновку, що звільнення ОСОБА_1 зі служби в органах внутрішніх справ проведено у відповідності до розділу ХІ "Прикінцевих та перехідних положень" Закону України "Про Національну поліцію".

Щодо позовних вимог в частині поновлення ОСОБА_1 на посаді начальника Миколаївського відділення міліції (м. Миколаївка) Слов'янського міського відділу (з обслуговування міста Слов'янськ та Слов'янського району) та стягнення зі Слов'янського міського відділу (з обслуговування міста Слов'янськ та Слов'янського району) середнього заробітку за час вимушеного прогулу з 06 листопада 2015 року по день прийняття рішення суду в розмірі 217,84 грн. за кожен день вимушеного прогулу, суд вважає за необхідне зазначити наступне.

Згідно з пунктом 24 Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, у разі незаконного звільнення або переведення на іншу посаду особи рядового, начальницького складу органів внутрішніх справ підлягають поновленню на попередній посаді з виплатою грошового забезпечення за час вимушеного прогулу або різниці в грошовому забезпеченні за час виконання службових обов'язків, але не більш як за один рік.

Оскільки судом встановлено, що наказ ГУ МВС України в Донецькій області № 354 о/с від 06 листопада 2015 року про звільнення з органів внутрішніх справ у запас Збройних сил через скорочення штатів майора міліції ОСОБА_1 начальника Миколаївського відділення міліції (м. Миколаївка) Слов'янського МВ (з обслуговування м. Слов'янська та Слов'янського району) прийнятий на підставі, в межах та у спосіб визначений чинним законодавством, а зазначені позовні вимоги є похідними від вимоги про скасування даного наказу, тому підстави у суду для поновлення на службі в ОВС та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу відсутні.

Розглянувши подані документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 не підлягають задоволенню.

На підставі вищевикладеного, керуючись статтями ст. ст. 4-15, 51, 69-72, 86, 94, 122, 122-1, 158-163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області, Слов'янського міського відділу (з обслуговування міста Слов'янськ та Слов'янського району) Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області про скасування наказу про звільнення, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу - відмовити.

Постанова прийнята в нарадчій кімнаті, вступна та резолютивна частини постанови проголошені в судовому засіданні 25 лютого 2016 року за участю представників відповідачів. Повний текст постанови виготовлений та підписаний 29 лютого 2016 року.

Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд в порядку, визначеному ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом ч. 3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, складеної в повному обсязі.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо воно не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Голошивець І.О.