Постанова № 56382998, 09.02.2016, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.02.2016
Номер справи
813/5939/15
Номер документу
56382998
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

09 лютого 2016 року № 813/5939/15

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кедик М.В.,

за участю секретаря судового засідання Іванес Х.О.,

позивач не прибув,

представник відповідача Олійник В.Ю.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до Управління Служби безпеки України у Львівській області про зобов'язання вчинити дії, -

в с т а н о в и в:

ОСОБА_2 (далі - позивач, ОСОБА_2.) звернувся до Львівського окружного адміністративного суду із позовом Управління Служби безпеки України у Львівській області (далі - відповідач, УСБ України у Львівській області), у якому, згідно уточнених позовних вимог, просить суд змінити дату виключення ОСОБА_2 зі списків особового складу у наказі № 341-ос з 05.05.2015 на 25.09.2015 та виплатити ОСОБА_2 грошове забезпечення за період з 06.05.2015 по 25.09.2015 включно, про що видати новий грошовий атестат для пред'явлення в органи Пенсійного фонду України.

В обґрунтування позовних вимог покликається на те, що начальником Управління Служби безпеки України у Львівській області прийнято накази від 06.11.2014 № 923-ос, 10.11.2014 № 935-ос, 14.11.2014 № 953-ос про накладення на полковника ОСОБА_2 заступника начальника відділу охорони державної таємниці УСБУ у Львівській області дисциплінарних стягнень «сувора догана», «неповна службова відповідність» та наказ про «виведення в розпорядження». Згідно протоколу засідання ЦВЛК ВМУ СБ України від 16.12.2014 № 173 ОСОБА_2 визнано непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку, що стало підставою подання керівництвом Управління ОСОБА_2 до звільнення. Однак, зазначає, що порядок звільнення його з органів СБУ був порушений. Так, відповідно до п. 7.4 Інструкції про організацію виконання Положення про проходження військової служби військовослужбовцями СБУ з позивачем не було проведено двох індивідуальних бесід начальником управління, в розпорядженні якого перебував ОСОБА_2 Також, в порушення п. 7.15 вищезгаданої Інструкції наказ Голови СБ України від 23.02.2015 № 10/133-ос не був оголошений ОСОБА_2 прямим начальником, тобто начальником Управління в розпорядженні якого він перебував, а тому покликання відповідача у відповіді від 13.08.2015 № 62/11/2-Ш-684/14 на звернення позивача від 03.08.2015 на те що, ОСОБА_2 неодноразово запрошувалось до Управління для ознайомлення з наказами про звільнення та про виключення зі списків особового складу у телефонному режимі, що позивач ігнорував, мотивуючи перебуванням у відпустці та на лікуванні не відповідає фактичним обставинам справи. Крім того, стверджує, що начальником Управління при прийнятті наказу від 05.05.2015 № 341-ос про виключення позивача із списків особового складу порушено п. 6.9 та п. 7.15 Інструкції, оскільки після закінчення щорічної основної відпустки та перебування на лікуванні, такий був прийнятий без урахування часу, необхідного для здавання посади. Також, зазначає, що вимоги про здачу розпізнавального медальйону, персональної магнітної картки, службового посвідчення, табельної зброї в комплекті з ЗІП та протигазу, особистої номерної печатки станом на 05.05.2015 керівником Управління позивачу не було заявлено. Також, станом на день прийняття наказу про виключення зі списків особового складу у позивача не було з'ясовано, чи він бажає отримати компенсацію за належне йому речове майно чи отримати таке майно, яке згідно з пп. 3 пункту 1.13 та 1.24 повинно було бути видане позивачу на день звільнення, чого відповідач не дотримався. В свою чергу, згідно п. 1.19 вищезгаданого наказу № 396 оплата компенсації за належне позивачу речове майно також не була проведена станом на 05.05.2015. Вважає, що відповідачем було порушено порядок його звільнення з військової служби, тому є підстави для зміни дати винесення наказу про виключення його зі списків особового складу № 341-ос з 05.05.2015 на 25.09.2015 як дати, яка є фактичною вимогою відповідача здати посаду, в розумінні п. 6.9 та п. 7.15 Інструкції. З підстав зміни дати виключення ОСОБА_2 зі списків особового складу Управління, підлягає виплата йому грошового забезпечення за період з 06.05.2015 по 25.09.2015 включно та видача нового грошового атестата для пред'явлення в органи Пенсійного фонду України.

Позивач у судове засідання не з'явився, у прохальній частині позовної заяви просить справу слухати за його відсутності.

Представник відповідача проти позову заперечив з підстав викладених у запереченні. Зазначив, що наказом начальника Управління від 14.11.2014 № 953-ос ОСОБА_2 було зараховано у розпорядження начальника Управління по посаді заступника начальника відділу за пп. «б» п. 48 Положення про проходження військової служби військовослужбовцями Служби безпеки України. Відповідно до протоколу засідання військово-лікарською комісією центрального госпіталю ВМУ СБУ СБ України від 16.12.2014 № 173 позивача було визнано непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку. Також, в подальшому, наказом Голови СБ України від 23.02.2015 № 10/133-ос ОСОБА_2 було звільнено з військової служби у відставку відповідно до пп. «в» пункту 61 та пп. «б» пункту 63 Положення. На підставі наказу Голови СБ України, начальником УСБУ у Львівській області від 05.05.2015 було прийнято наказ про виключення ОСОБА_2 із списків особового складу. Звертає увагу, що згідно з п. 68 Положення днем звільнення військовослужбовців Служби безпеки України з військової служби в запас або у відставку вважається день, з якого їх наказом виключено зі списків особового складу Служби безпеки України. З військовослужбовцями, які звільняються за однією з підстав, передбачених підпунктами "а" - "д", "з" пункту 62 Положення та підпунктами "а" - "д" пункту 63 Положення, перед звільненням із військової служби проводиться не менше двох індивідуальних бесід (п. 7.4 Інструкції). На виконання вищевказаного пункту з ОСОБА_2 були проведені відповідні бесіди 17 та 21 січня поточного року, про що складено довідки, які долучено до матеріалів архівної особової справи позивача. Також, стверджує, що згідно діючого на час виникнення спірних правовідносин наказу Голови СБ України 07.02.2002 року № 25/ДСК, особиста зброя видається офіцерському складу та закріплюється за цими на весь час проходження військової служби. При звільненні військовослужбовця озброєння підлягає здачі на склад озброєння поточного достачання. Відповідно, наказ зобов'язував військовослужбовця, звільненого з військової служби, здати зброю в комплекті з ЗІП та протигаз, чого ОСОБА_2 не виконав.

Представник відповідача у судовому засіданні проти позову заперечила, просила у задоволенні позовних вимог відмовити повністю з підстав викладених у запереченнях на позовну заяву.

Заслухавши пояснення представника відповідача, дослідивши подані сторонами документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги та пояснення сторін, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив.

ОСОБА_2 проходив службу на різних посадах в органах СБ України з 02.03.1993.

Судом встановлено, що наказом начальника УСБ України у Львівській області від 14.11.2014 № 953-ос ОСОБА_2 відповідно до Положення про проходження військової служби військовослужбовцями СБ України зараховано у розпорядження начальника Управління Андрейчука В. за пп. «б» п. 48 Положення з 13.11.2014 до 13.02.2015.

Відповідно до витягу з функціональних обов'язків полковника ОСОБА_2 на період його перебування у розпорядженні начальника Управління СБУ у Львівській області, затверджених 01.12.2014, перебував у підпорядкуванні помічника начальника Управління (з господарської діяльності) - начальника відділу господарського забезпечення УСБУ у Львівській області полковника Сало А.В. або особи, яка виконує його обов'язки.

Відповідно до протоколу центральної військово-лікарської комісії ВМУ СБ України від 16.12.2014 № 173 ОСОБА_2 визнано «непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку. Захворювання, так, пов'язанні з проходженням військової служби».

Відповідно до наказу від 26.12.2014 № 1101-ос на підставі п. 43 Положення про проходження військової служби військовослужбовцями Служби безпеки України тимчасове виконання обов'язків начальника Управління з 29.12.2014 по 23.01.2015 покладено на ОСОБА_6 на період перебування генерал-майора Андрейчука В.Г. у частині щорічної основної відпустки згідно з наказом від 09.12.2014 № 1031-ос.

Згідно з листком бесіди полковником ОСОБА_2 17.01.2015, в службовому кабінеті полковника ОСОБА_6, т.в.о. начальника Управління СБУ у Львівській області, в присутності полковника ОСОБА_7, заступника начальника відділу кадрового забезпечення УСБ України у Львівській області та підполковника ОСОБА_8, начальника 1 сектору відділу кадрового забезпечення УСБ України у Львівській області, проведено бесіду з полковником ОСОБА_2 у розпорядженні начальника УСБ України у Львівській області по посаді заступника начальника відділу.

У ході бесіди полковника ОСОБА_2 було ознайомлено із свідоцтвом про хворобу, затвердженим ЦВЛК ВМУ СБ України, від 05.12.2014 № 437/5525 та висновком ЦВЛК ВМУ СБ України від 16.12.2014 року № 173.

Також, полковнику ОСОБА_2 роз'яснено, що відповідно до п. 4.17 Інструкції про організацію виконання Положення про проходження військової служби військовослужбовцями СБ України, затвердженої наказом СБУ від 14.10.2008 № 772 військовослужбовці, визнані військово-лікарськими комісіями непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку подаються до звільнення не пізніше місячного строку з дня отримання підрозділами висновку військово-лікарської комісії.

Відповідно до листка бесіди полковник ОСОБА_2 висловив незгоду з висновком ЦВЛК ВМУ СБУ від 16.12.2014 № 173, яким його визнано непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку та повідомив, що буде його оскаржувати.

Під час бесіди полковнику ОСОБА_2 вручено примірник свідоцтва про хворобу ЦВЛК ВМУ СБ України № 437/5525.

Згідно з листком бесіди полковником ОСОБА_2 21.01.2015, в службовому кабінеті підполковника ОСОБА_7, заступника начальника відділу кадрового забезпечення Управління СБУ у Львівській області, за участю підполковника ОСОБА_9, заступника начальника відділу господарського забезпечення Управління СБУ у Львівській області, та підполковника ОСОБА_8, начальника 1 сектору відділу кадрового забезпечення УСБУ у Львівській області, проведено бесіду з полковником ОСОБА_2, у розпорядженні начальника УСБ України у Львівській області по посаді заступника начальника відділу.

У ході бесіди полковника ОСОБА_2 було ознайомлено з поданням на звільнення з військової служби за пп. „в" (у відставку) п. 61 та пп. „б" (за станом здоров'я) п. 63 Положення про проходження військової служби військовослужбовцями Служби безпеки України та розрахунком вислуги років на пенсію. Зауважень до вказаних документів не висловив.

На обох листках вищезазначених бесід проставлений підпис ОСОБА_2

Наказом Голови СБ України від 23.02.2015 № 10/133-ос відповідно до Положення про проходження військової служби військовослужбовцями Служби безпеки України, полковника ОСОБА_2, який перебуває у розпорядженні начальника управління по посаді заступника начальника відділу, звільнено з військової служби за пп. «в» пункту 61 та пп. «б» пункту 63 (за станом здоров'я - не придатний до військової служби з виключенням з військового обліку) у відставку.

Згідно з наказом начальника Управління від 05.05.2015 № 341-ос відповідно до Положення про проходження військової служби військовослужбовцями Служби безпеки України на підставі довідок про випадок тимчасової непрацездатності від 08.12.2014 № 851, від 17.12.2014 № 883, від 20.01.2015 № 30, від 26.01.2015 № 45, від 10.04.2015 № 58, від 05.05.2015 № 360, виданих військово-медичною службою Управління СБУ у Львівській області, виключено зі списків особового складу ОСОБА_2, який перебуває у розпорядженні начальника Управління, звільненого наказом Голови Служби безпеки України від 23.02.2015 № 10/133-ос з військової служби за підпунктом „в" (у відставку) пункту 61 та підпунктом „б" (за станом здоров'я - непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку) пункту 63, з правом носіння військової форми одягу, з 05.05.2015. Вислуга років на пенсію на 05.05. 2015 складає: календарна - 27 років 3 місяці 15 днів, з них навчання у ВНЗ - 2 роки 4 місяці 25 днів; пільгова - 1 рік 2 місяці; загальна - 28 років 5 місяців 15 днів. Календарна служба для виплати одноразової грошової допомоги при звільненні на 05.05.2015 року складає 27 років.

Відповідно до витягу з довідки 05.05.2015 співробітником Управління ОСОБА_10 у присутності співробітника Управління ОСОБА_11 о 13 год. 48 хв. та о 16 год. 55 хв. відбулась телефонна розмова з ОСОБА_2 Під час телефонної розмови ОСОБА_2 було повідомлено, що наказом начальника від 05.05.2015 № 341-ос він з 05.05.2015 виключений зі списків особового складу Управління, у зв'язку з чим він має прибути до Управління та ознайомитись з даним наказом. Від ознайомлення з наказом категорично відмовився.

06.05.2015 року Управління СБ України у Львівській області на адресу ОСОБА_2 скеровано лист № 62/11/1-2021, яким повідомлено, що відповідно до наказу Голови СБ України від 23.02.2015 № 1033-ос ОСОБА_2 звільнено у відставку з військової служби. На підставі наказу начальника УСБ України у Львівській області від 05.05.2015 № 341-ос - виключено із списку особового складу УСБ України у Львівській області з 05.05.2015. Також зазначено, що позивач має прибути до УСБ України у Львівській області для отримування необхідного аркушу, здачі службового посвідчення, розпізнавального медальйону та персональної магнітної картки. Вказаний лист повернувся на адресу Управління з відміткою «за закінченням терміну зберігання».

Згідно з довідкою № 62/11/1-2519 від 27.05.2015 в присутності підполковника ОСОБА_8, начальника 1 сектору відділу кадрового забезпечення та полковника ОСОБА_12, заступника начальника ВКЗ, 27.05.2015 намагались зателефонувати (з моб. НОМЕР_1 на НОМЕР_2) до полковника у відставці ОСОБА_2, звільненого з військової служби наказом голови СБУ від 23.02.2015 № 1033-ос та виключеного зі списків особового складу ром начальника УСБУ у Львівській області, з 05.05.2015, з метою з'ясування обставин по яких він впродовж 21 дня не з'являться до кадрового підрозділу для отримання обхідного аркуша та здачі службового посвідчення. На неодноразові телефонні дзвінки ОСОБА_2 не відповідав.

Відповідно до довідки № 62/11/1-2520 від 27.05.2015 в присутності підполковника ОСОБА_13, інспектора 2 сектору ВКЗ та старшого лейтенанта ОСОБА_14, головного спеціаліста 1 сектору ВКЗ, 27.05.2015 відбулась телефонна розмова підполковника ОСОБА_8, начальника 1 сектору відділу кадрового забезпечення ( з моб. НОМЕР_2 на НОМЕР_3 ) з полковником у відставці ОСОБА_2, звільненим з військової служби наказом голови СБУ від 23.02.2015 № 1033-ос та виключеного зі списків особового складу наказом Начальника УСБУ у Львівській області з 05.05.2015 року. На початку бесіди ОСОБА_2, намагався дізнатись з якого приводу до нього намагається зателефонувати полковник ОСОБА_15, помічник начальника Управління (по РОС) - начальник відділу УСБУ у Львівській області. Зокрема ОСОБА_2, обурювався щодо свого звільнення з військової служби та висловлював своє незадоволення. В ході бесіди останньому було вказано на необхідність прибути в кадровий підрозділ УСБ України у Львівській області для здачі службового посвідчення, металевої печатки та отримання обхідного аркуша. Після зазначеної пропозиції ОСОБА_2, повідомив що здавати службове посвідчення не буде і поклав трубку.

Також судом встановлено, що матеріальну допомогу на оздоровлення за 2015 рік та матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань за 2015 рік в сумі 9846,87 грн ОСОБА_2 виплачено шляхом перерахування на особовий картковий рахунок у філії ПАТ «Укрексімбанк» у м. Львові платіжним дорученням від 25.02.2015 № 213 та виплачено належне грошове забезпечення за травень 2015 року по дату виключення із списків особового складу включно (05.05.2015 року) в сумі 1348,11 грн шляхом перерахуванням коштів на особовий картковий рахунок у філії ПАТ «Укрексімбанк» у м. Львові платіжним дорученням від 15.05.2015 № 805. Одноразову грошову допомогу при звільненні з військової служби в сумі 117664,08 грн перераховано 14.08.2015 на особовий картковий рахунок у філії ПАТ «Укрексімбанк» у м. Львові платіжним дорученням від 13.08.2015 № 1418.

15.09.2015 УСБ України у Львівській області листом № 62/19/428 ОСОБА_2 повідомлено, що за ним рахується особиста табельна зброя в комплекті з ЗІП та протигаз, які у зв'язку із звільненням в військової служби необхідно повернути у встановленому порядку на склад ВГЗ Управління до 25.09.2015.

Листом від 07.10.2015 № 62/19/Ш-878/14 роз'яснено, що відповідно до п 4.4.8 наказу Голови Служби безпеки України від 06.08.2015 № 525 «Про затвердження Інструкції з артилерійського озброєння в системі Служби безпеки України» у разі переведення військовослужбовця до іншого підрозділу (або звільнення з військової служби) особисте артилерійське озброєння здається на склад відділу господарського забезпечення. Станом на дату виключення зі списків особового складу (05.05.2015 року) за ОСОБА_2 рахується наступне майно: особиста табельна зброя в комплекті з ЗІП та протигаз. Також повідомлено, що сума нарахованої ОСОБА_2 компенсації за речове майно за 2008-2015 роки складає 8274 грн 17 коп. Виплата компенсації в поточному році буде проводитись після прийняття головним розпорядником бюджетних коштів - Службою безпеки України - рішення щодо збільшення Управлінню кошторисних призначень за загальним фондом бюджету на поточний рік.

Позивач вважає, що оскільки, відповідачем було порушено порядок звільнення його з військової служби, це є підставою для зміни дати винесення наказу про виключення його зі списків особового складу № 341-ос з 05.05.2015 на 25.09.2015 як дати, яка є фактичною вимогою відповідача здати посаду, в розумінні п. 6.9 та п. 7.15 Інструкції, у зв'язку із чим звернувся до суду.

Даючи оцінку спірним правовідносинам суд керувався наступним.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Правове регулювання звільнення військовослужбовців з військової служби регламентовано Положенням про порядок проходження військової служби військовослужбовцями Служби безпеки України, затвердженого Указом Президента України від 27.12.2007 № 1262/2007 (далі - Положення) та Інструкцією про організацію виконання Положення про проходження військової служби військовослужбовцями Служби безпеки України, затвердженою Наказом Служби безпеки України від 14.10.2008 № 772, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 31.12.2008 № 1323/16014 (далі - Інструкція).

Відповідно до п. 4.9 Інструкції зарахуванням військовослужбовців у розпорядження є визначення їх тимчасового службово-посадового становища, коли вони проходять військову службу у підпорядкування відповідних начальників, але без призначення на конкретні посади.

Згідно з ст. 31 Закону України «Про статут внутрішньої служби Збройних Сил України» начальники, яким військовослужбовці підпорядковані за службою, у тому числі і тимчасово, є прямими начальниками для цих військовослужбовців.

Відповідно до пп. «в» п. 61 Положення звільнення військовослужбовців з військової служби здійснюється у відставку, якщо вони досягали граничного віку перебування у запасі або визнані військово-лікарськими комісіями непридатними за станом здоров'я до військової служби з виключенням з військового обліку.

Згідно з пп. «б» п. 63 Положення особи офіцерського складу, які проходять кадрову військову службу, звільняються з військової служби за станом здоров'я - на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії про непридатність або обмежену придатність до військової служби.

Пункт 4.17 Інструкції визначає, що військовослужбовці, визнані військово-лікарськими комісіями непридатними до військової служби у мирний час, обмежено придатними у воєнний час або непридатними до військової служби і з виключенням з військового обліку, подаються до звільнення не пізніше місячного строку з дня отримання органом, підрозділом, закладом, установою висновку (постанови) військово-лікарської комісії.

Відповідно до пп. «б» п. 67 Положення звільнення осіб офіцерського складу Служби безпеки України у військових званнях від полковника (капітана 1 рангу) до генерал-лейтенанта (віце-адмірала) здійснюється - Головою Служби безпеки України.

Згідно з п. 68 Положення днем звільнення військовослужбовців Служби безпеки України з військової служби в запас або у відставку вважається день, з якого їх наказом виключено зі списків особового складу Служби безпеки України.

Відповідно до п. 7.4 Інструкції з військовослужбовцями, які звільняються за однією з підстав, передбачених підпунктами «а» - «д», «з», «ї», «к» пункту 62 Положення та підпунктами «а» - «д» пункту 63 Положення, перед звільненням із військової служби проводиться не менше двох індивідуальних бесід.

Бесіди перед звільненням проводяться:

з особами рядового, сержантського і старшинського складу - прямими начальниками із числа осіб офіцерського складу;

з особами офіцерського складу (крім вищого офіцерського складу) - безпосереднім начальником і начальником органу, підрозділу, закладу, установи чи його заступниками; а в департаментах Центрального управління - безпосереднім начальником і начальником від керівника структурного підрозділу зі статусом управління і вище або його заступником;

з особами вищого офіцерського складу - безпосереднім начальником, а також заступником Голови Служби безпеки України чи за дорученням Голови Служби безпеки України начальником Управління роботи з особовим складом;

з військовослужбовцями, які перебувають у розпорядженні відповідних начальників, - начальником, у розпорядженні якого вони перебувають, чи за його дорученням одним із його заступників, а з військовослужбовцями, які перебувають у розпорядженні Голови Служби безпеки України, - Головою Служби безпеки України чи за його дорученням одним із його заступників або начальником Управління роботи з особовим складом.

До участі в бесідах у разі потреби залучаються співробітники підрозділів кадрового забезпечення, фінансових та юридичних підрозділів.

Якщо під час бесід військовослужбовцями, що звільняються, порушені питання, які не можуть бути вирішені начальниками що проводять бесіди, останні доповідають їх з викладенням довідкових даних старшому прямому начальнику для прийняття рішення.

Перша бесіда проводиться завчасно перед поданням до звільнення, під час якої роз'яснюються підстави і строки подання до звільнення, пільги та переваги з працевлаштування і матеріально-побутового забезпечення, надаються необхідні і роз'яснення з інших питань, встановлюється підрозділ Центрального управління, і регіональний орган Служби безпеки України чи військовий комісаріат для направлення військовослужбовця на військовий облік та місце його і проживання і після звільнення, з'ясовуються прохання військовослужбовця.

При цьому із військовослужбовцем обговорюються питання перебування його в запасі, керівництвом органу, підрозділу, закладу, установи визначається вид запасу.

Друга бесіда проводиться безпосереднім начальником перед надсиланням «подання до звільнення, під час якої надаються відповіді на запитання і прохання, висловлені військовослужбовцем під час першої бесіди, уточнюються підстави звільнення з урахуванням висновку військово-лікарської комісії та інші питання, пов'язані зі звільненням.

Зміст проведених бесід відображається в листках бесід, що підписуються начальниками, які проводили бесіди, та військовослужбовцем, що звільняється. Листки бесід долучаються до частини «Особова справа» матеріалів особової справи військовослужбовця.

У разі відмови військовослужбовця підписати листок бесіди його підписує начальник, який проводив бесіду, та особи, присутні під час бесіди, із зазначенням факту відмови.

Відповідно до п. 7.15 Інструкції наказ про звільнення військовослужбовця у запас або у відставку оголошується йому особисто його прямим начальником.

Виключення військовослужбовців, які звільнені з військової служби, зі списків особового складу проводиться на підставі відповідного наказу з урахуванням часу на здавання посади.

Згідно з п. 7.16 Інструкції після видання наказу по особовому складу про звільнення військовослужбовця із військової служби підстави звільнення ( пункти62 і 63 Положення) зміні не підлягають, якщо під час звільнення не допущено порушення чинного законодавства і не виявлено нових обставин, пов'язаних зі звільненням.

Порядок нарахування грошової компенсації замість речового майна військовослужбовцям Служби безпеки України затверджений наказом голови СБ України від 17.07.2014 № 396 «Про затвердження Порядку відпуску речового майна та застосування норм забезпечення речовим майном у мирний час в Службі безпеки України» (далі - наказ).

Відповідно до п. 1.18 наказу грошова компенсація замість речового майна нараховується військовослужбовцю на підставі його рапорту у розмірах, встановлених для військовослужбовців Збройних Сил України, у межах бюджетних асигнувань, передбачених на зазначені цілі кошторисом органу на поточний рік.

Згідно з ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім того, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову, а суд згідно ст. 86 зазначеного Кодексу оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Частиною 1 ст. 2 КАС України визначено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

За вказаних обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є необґрунтованими, а вимоги такими, в задоволенні яких необхідно відмовити. Натомість відповідач належними та допустимими доказами підтвердив, що у спірних правовідносинах він діяв на підставі, в межах повноважень та у спосіб, встановлений законом, обґрунтовано та з урахуванням усіх необхідних обставин.

Враховуючи встановлені обставини, суд приходить до висновку, що немає правових підстав для задоволення позовних вимог щодо зміни дати виключення ОСОБА_2 зі списків особового складу у наказі № 341-ос з 05.05.2015 на 25.09.2015 та виплати ОСОБА_2 грошового забезпечення за період з 06.05.2015 по 25.09.2015 включно, про що видати новий грошовий атестат для пред'явлення в органи Пенсійного фонду України.

Щодо судового збору, то такий на підставі статті 94 КАС України покладається на позивача.

Керуючись ст.ст. 2, 4, 7-14, 23, 69, 70, 71, 86, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України,-

п о с т а н о в и в :

У задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.

Постанова суду першої інстанції може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Згідно ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього ж Кодексу апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова суду першої інстанції, набирає законної сили у порядку та строки згідно ст. 254 КАС України.

Суддя Кедик М.В.