Ухвала суду № 56374745, 11.03.2016, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.03.2016
Номер справи
822/337/16
Номер документу
56374745
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Копія

Справа № 822/337/16

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

11 березня 2016 рокум. ХмельницькийСуддя Хмельницького окружного адміністративного суду Данилюк У.Т., ознайомившись з позовною заявою Управління Укртрансінспекції у Вінницькій області до ОСОБА_1 про стягнення коштів,

В С Т А Н О В И В:

09.03.2016 р. до суду надійшов адміністративний позов Управління Укртрансінспекції у Вінницькій області до ОСОБА_1 про стягнення 336199,27 грн.

Позовна заява не відповідає вимогам статті 106 КАС України, а тому її слід залишити без руху, враховуючи наступне.

Відповідно до частини 3 статті 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Предметом позову, з яким звернувся позивач, є вимога майнового характеру (стягнення 336199,27 грн.).

Відповідно до пп.1 п.3 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який поданий суб'єктом владних повноважень, ставка судового збору становить 1,5 ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати.

Судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Розмір мінімальної заробітної плати на 1 січня 2016 року становить 1378 грн.

Отже, позивач, звертаючись до суду з таким позовом, повинен був сплатити судовий збір в розмірі 5042,99 грн., однак доказів сплати судового збору ним не надано.

Разом з позовною заявою позивачем було заявлене клопотання про відстрочення сплати судового збору, в обґрунтування якого він посилається на відсутність коштів, призначених на цю мету, у тимчасовому кошторисі на 2016 рік.

Надаючи правову оцінку такому клопотанню, суд враховує наступне.

Так, відповідно до ст. 88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

У статті 129 Конституції України однією із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, у тому числі й органів державної влади.

Пленум Вищого адміністративного суду України у постанові від 23 січня 2015 року № 2 "Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 8 липня 2011 року № 3674-VI "Про судовий збір" зазначив, що визначення майнового стану сторони є оціночним та залежить від доказів, якими обґрунтовується рівень майнового стану сторони. Якщо залежно від рівня майнового стану сторона позбавлена можливості сплатити судовий збір, то такі обставини є підставою на відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення сторони від сплати. Таке ж право мають і бюджетні установи. Водночас якщо ці бюджетні установи діють як суб'єкти владних повноважень, то обмежене фінансування такої установи не є підставою для відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від сплати.

В зв'язку з цим обставини, пов'язані з фінансуванням установи чи організації з Державного бюджету України та відсутністю у них коштів, призначених для сплати судового збору, не можуть вважатися достатньою підставою для відстрочення від такої сплати суб'єкту владних повноважень .

Отже, наведені в клопотанні позивача (який діє в якості суб'єкта владних повноважень) аргументи не є підставою для відстрочення сплати судового збору, тому клопотання Управління Укртрансінспекції у Вінницькій області задоволенню не підлягає.

При подачі позовної заяви в Хмельницький окружний адміністративний суд судовий збір належить перераховувати за наступними реквізитами: отримувач коштів - УК у м.Хмельницькому/м.Хмельницький/22030001; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38045529; рахунок отримувача - 31217206784002; банк отримувача - ГУ ДКСУ у Хмельницькій області; код банку отримувача - 815013; призначення платежу - *;101;_____(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб); Судовий збір, за позовом ______ (назва установи, організації позивача), Хмельницький окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа); пункт ставок судового збору - 3.1.

Крім того, відповідно до ч.3 ст.106 КАС України суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів.

Належним доказом надіслання суб'єктом владних повноважень відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів може бути опис вкладення разом з розрахунковим документом. Крім того, будь-яким іншим доказом може бути письмове підтвердження відповідача (розписка, штамп про отримання, тощо) про отримання позовної заяви та доданих до неї документів.

Оглядом позовної заяви та доданих до неї документів встановлено, що позивачем як доказ про надіслання відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів надано лише квитанцію про направлення рекомендованого листа, що не є належним доказом надіслання відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів. Розрахунковий документ, виданий поштовим відділенням, є доказом надання (оплати) послуг поштового зв'язку, проте він не дає можливості суду перевірити вміст поштового відправлення і не містить повної адреси одержувача.

Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Враховуючи зазначене, позивачу необхідно усунути недоліки, а саме надати суду:

- оригінал документу про сплату судового збору в розмірі 5042 (п'ять тисяч сорок дві) грн. 99 коп. за реквізитами для сплати судового збору Хмельницького окружного адміністративного суду;

- опис вкладення на підтвердження відправлення відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів, або будь-який інший доказ про направлення/отримання ним позовної заяви з доданими до неї документами.

Керуючись ст. 106, 108 КАС України, суд, -

У Х В А Л И В:

В задоволенні клопотання позивача про відстрочення сплати судового збору відмовити.

Адміністративний позов Управління Укртрансінспекції у Вінницькій області до ОСОБА_1 про стягнення коштів, залишити без руху.

Надати позивачеві строк для усунення недоліків позовної заяви до 23 березня 2016 року.

Ухвала суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.

Суддя/підпис/У.Т. Данилюк"Згідно з оригіналом" Суддя У.Т. Данилюк