печерський районний суд міста києва
Справа № 757/7886/16-к
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 березня 2016 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва Литвинова І. В., при секретарі Іванові Г.Д., за участі прокурора Юсубова К. В., розглянувши в судовому засіданні в приміщенні суду в м. Києві клопотання про проведення позапланової перевірки,-
В С Т А Н О В И В :
В провадження слідчого судді надійшло клопотання прокурора Київської місцевої прокуратури № 6 Юсубова К. В. про надання дозволу на проведення позапланової перевірки з дотримання вимог законодавства України у сфері містобудівної діяльності, державних будівельних норм, стандартів і правил під час виконання будівельних робіт.
Згідно з нормою ч. 1 ст. 107 КПК України, фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.
Обґрунтовуючи внесене клопотання сторона кримінального провадження вказує, що упровадженні слідчого відділу Управління поліції в Печерському районі Головного управління Національної поліції в місті Києві перебувають матеріали досудового розслідування №42015100060000134 від 18.05.2015, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 197-1 КК України, за заявою ОСОБА_2, про те, що, невстановлені особи здійснюють без відповідної на те документації самовільне будівництво будівель на самовільно зайнятій земельній ділянці за адресою: АДРЕСА_1.
Прокурором у клопотанні вказано, що рішенням Київської міської ради від 21 грудня 2006 року N 386/443 «Про передачу товариству з обмеженою відповідальністю «БУДТЕХАЛЬЯНС ЛТД» (код ЄДРПОУ 33778244) земельної ділянки для будівництва, експлуатації та обслуговування житлового, офісно-торговельного комплексу із вбудованим закладом для роботи з дітьми на АДРЕСА_1 у Печерському районі м.Києва», передано в довгострокову оренду на 10 років земельну ділянку площею 0,54 га для будівництва, експлуатації та обслуговування житлового, офісно-торговельного комплексу із вбудованим закладом для роботи з дітьми на АДРЕСА_1 у Печерському районі м. Києва. На підставі вказаного рішення між Київською міською радою та ТОВ «БУДТЕХАЛЬЯНС ЛТД» (код ЄДРПОУ 33778244) 06.07.2007 укладено договір оренди вказаної земельної ділянки. Встановлено, що ТОВ «БУДТЕХАЛЬЯНС ЛТД» (код ЄДРПОУ 33778244) є замовником будівництва, земельна ділянка належить замовнику на праві оренди та передана для будівництва зазначеного комплексу Генеральному підряднику, залученого для виконання будівельних робіт ТОВ «ГЕОС-УКБ» (код ЄДРПОУ 38825398), між якими був укладений договір генерального підряду № 24/2 від 24.02.2015.
Як вбачається з клопотання, відповідно до Проекту на будівництво житлового, офісно-торговельного комплексу із вбудованим закладом для роботи з дітьми за адресою АДРЕСА_1, що підписана головним інженером проекту ОСОБА_3, загальна кількість постійно перебуваючих людей у зазначеному будинку становить 575 осіб. Аналіз чинних норм законодавства України та фактичних даних дає змогу зробити висновок, що зазначене будівництво відноситься до V категорії складності, що підтверджується висновком державної експертизи проекту будівництва, що підготовлений ДП «Укрдержбудекспертиза», де зазначена V категорія складності.
Разом з тим, як вбачається з обґрунтування, випливає з листа Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у м. Києві № 10/26-63/2412/10 від 24.12.2015 на ім'я ОСОБА_4, орган державного архітектурно-будівельного контролю надав замовнику будівництва дозвіл на виконання будівельних робіт IV категорії складності. Ця ж інформація підтверджується витягом з реєстру дозвільних документів, наданим Департаментом державної архітектурно-будівельної інспекції у м. Києві, відповідно до якого дозвіл на виконання будівельних робіт видано 13.09.2011, а експертний звіт ДП «Укрдержбудекспертиза», де вказана V категорія складності, датується 25.01.2015. Таким чином, після січня 2015 року забудовник не отримував новий дозвіл на виконання будівельних робіт щодо V категорії складності.
Мотивування клопотання сторони кримінального провадження полягає у тому, що аналіз законодавства свідчить, що зміна категорії складності будівництва шляхом повідомлення про зміну даних в дозволі на будівельні роботи не передбачена. Відповідно до ч. 7 ст. 37 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» зазначені повідомлення можуть стосуватись тільки змін замовника, генерального підрядника та підрядника, відповідальних за проведення авторського та технічного нагляду, або відповідальних виконавців робіт. Тобто, при зміні категорії складності будівництва замовник повинен був отримати новий дозвіл на виконання будівельних робіт в порядку ст. 37 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», в тому числі подати нову проектну документацію на будівництво V категорії складності.
При цьому прокурором наголошено, що дозвіл на будівельні роботи V категорії відповідно до ст. 7 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» видаються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, через головних інспекторів будівельного нагляду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі. Таким чином, забудовником ТОВ «БУДТЕХАЛЬЯНС ЛТД»(код ЄДРПОУ 33778244) порушено вимоги Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».
З метою всебічного, повного і неупередженого дослідження всіх обставин кримінального правопорушення під час досудового розслідування та виявлення усіх порушень містобудівного законодавства, в тому числі для встановлення розміру шкоди, завданої неправомірними діями винних у вчиненні кримінального правопорушення осіб, виникла необхідність у проведенні відповідної перевірки контролюючим органом.
Статтею 91 КПК України передбачено, що у кримінальному провадженні підлягають доказуванню обставини, у тому числі: подія кримінального правопорушення (час, місце, спосіб та інші обставини вчинення кримінального правопорушення), вид та розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням.
Згідно п. 1, 2 Постанови КМУ «Питання запровадження обмежень на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами» від 13.08.2014 № 408, надання дозволу на проведення перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб - підприємців не потребується у разі, коли такі перевірки проводяться за рішенням суду, на вимогу службових осіб у випадках, передбачених Кримінальним процесуальним кодексом України.
Згідно п. 3 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 № 71-VIII: у 2015 та 2016 роках перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб - підприємців з обсягом доходу до 20 мільйонів гривень за попередній календарний рік контролюючими органами здійснюються виключно з дозволу Кабінету Міністрів України, за заявкою суб'єкта господарювання щодо його перевірки, згідно з рішенням суду або згідно з вимогами Кримінального процесуального кодексу України.
Згідно з ч. 2 ст. 93 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів, зокрема, шляхом витребування та отримання від органів державної влади, органів висновків ревізій та актів перевірок.
Відповідно до п. 7 Постанови Кабінету Міністрів України від 23.05.2011 №553 «Про затвердження Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю» позаплановою перевіркою вважається перевірка, яка не передбачена планом роботи органу державного архітектурно-будівельного контролю. Підставами для проведення позапланової перевірки є, окрім іншого, виявлення факту самочинного будівництва об'єкта; перевірка виконання суб'єктом містобудівної діяльності вимог приписів органів державного архітектурно-будівельного контролю; звернення фізичних чи юридичних осіб про порушення суб'єктом містобудування вимог містобудівного законодавства; вимога правоохоронних органів про проведення перевірки. Строк проведення позапланової перевірки не може перевищувати п'яти робочих днів, а у разі потреби може бути одноразово продовжений за письмовим рішенням керівника відповідного органу державного архітектурно-будівельного контролю чи його заступника не більше ніж на два робочих дні.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 93, 104, 110, 159-166, 309, 369, 371-372 КПК України, Постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2011 № 553 «Про затвердження Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, слідчий суддя,-
У Х В А Л И В :
Клопотання - задовольнити.
Призначити позапланову перевірку дотримання вимог законодавства України у сфері містобудівної діяльності, державних будівельних норм, стандартів і правил під час виконання будівельних робіт на об'єкті будівництва за адресою: АДРЕСА_1, замовником якого виступав ТОВ «БУДТЕХАЛЬЯНС ЛТД» (код ЄДРПОУ 33778244, місцезнаходження: 03040, м. Київ, пр-т 40-річчя жовтня, буд. 70, кімната 439), виконання якої доручити Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у м. Києві.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя І. В. Литвинова