Постанова № 56333298, 29.02.2016, Хаджибейський районний суд міста Одеси (до 25.04.2025 - Малиновський районний суд м. Одеси)

Дата ухвалення
29.02.2016
Номер справи
521/2133/16-п
Номер документу
56333298
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 521/2133/16-п

Номер провадження 3/521/1030/16

ПОСТАНОВА

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

25 лютого 2016 року Малиновський районний суд міста ОСОБА_1 у складі:

головуючого Граніна В.Л.

при секретарі Лукьяновій В.І.

за участю:

представника Одеської митниці ДФС ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті ОСОБА_1 справу, що надійшла з Одеської митниці ДФС відносно громадянки ОСОБА_2 ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, працюючої лікарем ООО «НЄТ» м. Тирасполь, яка мешкає за адресою: Молдова, АДРЕСА_1, передбаченого ст. 471 МК України,

ВСТАНОВИВ:

До Малиновського районного суду м. Одеси надійшов протокол №1155/50009/15 від 30.11.2015 року про порушення митних правил з відповідними матеріалами, у відношенні гр. ОСОБА_3, за ознаками скоєння правопорушення, передбаченого ст. 471 МК України.

З вищезазначеного протоколу про порушення митних правил вбачається, що 30.11.2015 року о 16 год. 45 хв., у зону митного контролю міжнародного пункту пропуску «Кучурган-Первомайськ», митного поста «Роздільна», Одеської митниці ДФС, напрямком з України до Молдови, по смузі руху «зелений коридор», в'їхав автомобіль НОМЕР_1, під керуванням гр. ОСОБА_2 ОСОБА_4, з яким, в якості пасажира їхала гр. ОСОБА_5, які, відповідно до п.п. 2,4,5 ст.366 МК України, обрали формою проходження митного контролю «Зелений коридор», який є спрощеною системою митного контролю, тобто шляхом вчинення таких дій заявили по відсутність товарів в обсягах, що підлягають оподаткуванню митними платежами або письмовому декларуванню.

В ході проведення митного контролю та під час опитування гр. ОСОБА_5 заявила про наявність у неї багатофункціонального ліхтарика-шокера моделі «KELIN» та п'яти монет. В ході огляду особистих речей які знаходились в салоні автомобілю, було виявлено без ознак приховування один багатофункціональний ліхтарик-шокер моделі «KELIN» та 5 (п'ять) штук монет різного номіналу з ознаками старовини, виготовлених більше ніж 50 років тому, та які можуть відноситись до історичних або культурних цінностей.

Таким чином, на думку митного органу, гр. ОСОБА_5 порушила встановлений МК України порядок проходження митного контролю у зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто перемістила через «зелений коридор» товари заборонені або обмежені до переміщення через митний кордон України, у зв'язку з чим, відносно неї було складено протокол про порушення митних правил №1155/50009/15 від 30.11.2015 року, за ознаками правопорушення, передбаченого ст. 471 МК України.

Відповідно до висновків експертів Одеського управління з питань експертиз та досліджень №142008700-1489 та №142005901-1345, наданий для дослідження предмет з маркуванням «KELIN» являється спеціальним засобом, електрошоковим пристроєм з ліхтариком, призначеним для активної оборони. Станом на момент оцінки вартість електрошокового пристрою з ліхтариком становить 238 гри.

В судовому засіданні гр. ОСОБА_3 участі не приймала, про дату, час та місце розгляду справи була сповіщена у встановленому законом порядку, про що свідчить її підпис у протоколі.

Представник митниці у судовому засіданні вважав, що особа, яка притягується до адміністративної відповідальності винна у вчиненні адміністративного правопорушення, її вина підтверджується зібраними у справі доказами, і тому необхідно притягнути її до адміністративної відповідальності за ст. 471 МК України, та застосувати стягнення відповідно до санкції статті зі штрафом та конфіскацією предметів правопорушення.

Дослідивши матеріали справи про адміністративні правопорушення, оцінивши в сукупності зібрані докази, вислухавши думку учасників процесу, суд дійшов висновку, що в діях, особи, яка притягується до адміністративної відповідальності присутні ознаки складу адміністративного правопорушення, передбачені ст. 471 МК України.

Судом встановлено, що 30.11.2015 року о 16 год. 45 хв., у зону митного контролю міжнародного пункту пропуску «Кучурган-Первомайськ», митного поста «Роздільна», Одеської митниці ДФС, напрямком з України до Молдови, по смузі руху «зелений коридор», в'їхав автомобіль НОМЕР_1, під керуванням гр. ОСОБА_2 ОСОБА_4, з яким, в якості пасажира їхала гр. ОСОБА_5, які, відповідно до п.п. 2,4,5 ст.366 МК України, обрали формою проходження митного контролю «Зелений коридор», який є спрощеною системою митного контролю, тобто шляхом вчинення таких дій заявили по відсутність товарів в обсягах, що підлягають оподаткуванню митними платежами або письмовому декларуванню.

В ході проведення митного контролю та під час опитування гр. ОСОБА_5 заявила про наявність у неї багатофункціонального ліхтарика-шокера моделі «KELIN» та п'яти монет. В ході огляду особистих речей які знаходились в салоні автомобілю, було виявлено без ознак приховування один багатофункціональний ліхтарик-шокер моделі «KELIN» та 5 (п'ять) штук монет різного номіналу з ознаками старовини, виготовлених більше ніж 50 років тому, та які можуть відноситись до історичних або культурних цінностей.

Згідно мистецтвознавчої експертизи Одеського музею нумізматики від 15.12.2015 року №133 встановлено, що надані для дослідження предмети, а саме:

- монета Російської імперії, 5 (п'ять) копійок, 1789 рік, мідь - одна штука;

- монета Російської імперії, 2 (дві) копійки, 1817 рік, мідь - одна штука;

- монета Російської імперії, 3 (три) копійки, 1898 рік, мідь - одна штука;

- монета СРСР 10 (десять) копійок, нікель - одна штука;

- монета СРСР 20 (двадцять) копійок, нікель - одна штука, являються офіційними грошовими знаками регулярних емісій, виготовленими масовими тиражами для грошового звернення. З указаних причин, та з урахуванням їх низького колекційного стану та з урахуванням сучасного колекційного ринку, їх комерційна вартість не велика та складає загальну суму 340 грн. Всі надані на експертизу монети історичної та культурної цінності для України не представляють.

Відповідно до Закону України від 21.09.1999 року №1068- XIV «Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей» ввезення на митну територію України монет, які мають історичну цінність, обмежено, а також згідно з наказом Мінкультури від 22.04.2002 року №258 «Про затвердження Інструкції про порядок оформлення права на вивезення, тимчасове вивезення культурних цінностей та контролю за їх переміщенням через державний кордон України» ввезення таких монет обмежено.

Таким чином, оскільки вилучені монети не представляють історичної та культурної цінності, вони не заборонені та не обмежені для перевозу через кордон України, а тому підлягають поверненню.

Відповідно до висновків експертів Одеського управління з питань експертиз та досліджень №142008700-1489 та №142005901-1345, наданий для дослідження предмет з маркуванням «KELIN» являється спеціальним засобом, електрошоковим пристроєм з ліхтариком, призначеним для активної оборони.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 04.08.1997 року №829 «Про внесення змін до Правил застосування спеціальних засобів при охороні громадського порядку в Україні» спеціальними засобами, що використовуються при охороні громадського порядку, є засоби активної оборони, до яких також відносяться електрошкові пристрої.

Постановою Верховної Ради України від 17.06.1992 року №2471 -XI1 «Про право власності на окремі види майна», затверджено Перелік видів майна, що не може перебувати у власності громадян, громадських об'єднань, міжнародних організацій та юридичних осіб іноземних держав на території України. Згідно пункту 8 переліку - не можуть перебувати у власності громадян України електрошокові пристрої та спеціальні засоби, що використовуються правоохоронними органами, крім газових пістолетів і револьверів та патронів до них, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівливої дії.

Відповідно до п.2 ст. 366 МК України «зелений коридор» призначений для декларування шляхом вчинення дій громадянами, які перемішують через митний кордон України товари в обсягах, що не підлягають оподаткуванню митним платежами та не підпадають під встановлені законодавством заборони або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території і не підлягають письмовому декларуванню.

Обрання «зеленого коридору» вважається заявою громадянина про те, що переміщування ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митним платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та /або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та свідчить про факти, що мають юридичне значення.

Обставини правопорушення та вина правопорушника підтверджується наступними доказами: протоколом про порушення митних правил, доповідною запискою інспектора митниці, поясненнями правопорушника, висновком експерта, описом вилучених предметів

Відповідно до положень ст. 458 МК України порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх митним органам для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на митні органи цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.

У відповідності до ст. 487 МК України провадження у справах про порушення митних правил здійснюється відповідно до цього Кодексу, а в частині, що не регулюється ним, - відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення.

Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.

Враховуючи вищевикладене, суд накладає на правопорушника стягнення, відповідно до санкції ст. 471 МК України у виді штрафу та конфіскації предметів правопорушення, а саме багатофункціонального ліхтарика-шокера моделі «KELIN», тому як іншого стягнення ця стаття не передбачає. Монети, вилучені згідно протоколу про порушення митних правил підлягають поверненню, оскільки не представляють культурної та історичної цінності.

Керуючись, ст. 4 ЗУ «Про судовий збір», ст. ст. 257, 458, 459, 461, 472, 487 МК України, ст. ст. 23, 33, 252, 280, 283, 284 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_3 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 471 МК України, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 1 700 грн., з конфіскацію предмету правопорушення, а саме: багатофункціонального ліхтарика-шокера моделі «KELIN», вилученого згідно протоколу про порушення митних правил.

Монети різного номіналу з ознаками старовини, виготовлених більше ніж 50 років тому, кількості 5 штук, вилучених згідно протоколу про порушення митних правил повернути ОСОБА_3 або її законному представнику у встановленому законом порядку.

Стягнути з ОСОБА_3 на користь держави судовий збір у розмірі 275 гривень 60 копійки (Отримувач коштів: УК у місті ОСОБА_1/Малиновський район; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38016923; банк отримувача: ГУДКСУ в Одеській області; код банку отримувача (МФО): 828011; рахунок отримувача: 31216206700007; код класифікації доходів бюджету: 22030001; призначення платежу судовий збір за постановою про накладення адміністративного стягнення, Малиновський районний суд м. Одеси, код ЄДРПОУ 05383419, пункт 5).

Постанова суду (судді) у справі про порушення митних правил може бути оскаржена особою, стосовно якої вона винесена, представником такої особи або митним органом, який здійснював провадження у цій справі. Порядок оскарження постанови суду (судді) у справі про порушення митних правил визначається Кодексом України про адміністративні правопорушення та іншими законами України.

Суддя