Справа № 426/107/16-п
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 лютого 2016 року , м.Сватове
Суддя Сватівського районного суду Луганської області Река А.С., за участю прокурора Барабаш Ю.М., розглянувши матеріали справи про адміністративні правопорушення, що надійшли з Департамент захисту економіки Управління захисту економіки в Луганській області Національної Поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, безробітного, зареєстрованого та проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, ідентифікаціний номер НОМЕР_1,
ч. 1ст. 172-6 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, перебуваючи на посаді голови Петрівської сільської ради, Сватівського району, Луганської області, відповідно до пп. «в» п.1 ч.1ст.3 Закону України «Про запобігання корупції»,є субєктом на якого поширюються дія цього Закону, та відповідно до ч. 1 ст. 1 зазначеного Закону є субєктом декларування.
Відповідно до ч.1 та ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпункті «а» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобовязані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі-декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством. Особи, зазначені у пункті 1, підпункті «а» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, повязану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями. Проте, згідно п. 2.3 розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції», до початку роботи системи подання та оприлюднення відповідно до цього Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, субєкти декларування подають декларації про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру в порядку, встановленомуЗаконом України «Про засади запобігання і протидії корупції». Зазначені декларації підлягають оприлюдненню в порядку, встановленомуЗаконом України «Про засади запобігання і протидії корупції». До приведення у відповідність із цим Законом законодавчі та інші нормативно-правові акти застосовуються у частині, що не суперечить цьому Закону. Враховуючи те, що на даний час не працює система подання шляхом заповнення на офіційному веб-сайтіНаціонального агентства та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, діють нормиЗакону України «Про засади запобігання і протидії корупції».
Таким чином, ч.1ст.12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» зобов'язує суб'єктів декларування, які звільняються або іншим чином припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подати декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, а також протягом одного року подавати за своїм останнім місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік за формою і в порядку, визначеними цим Законом.
Відповідно до п.п. «в» п.1 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», субєктами відповідальності за корупційні правопорушення є державні службовці, посадові особи органів місцевого самоврядування.
Так, ОСОБА_1 згідно рішення № 1 від 11 квітня 2006 року Петрівської сільської ради пятого скликання, а саме першої сесії, було обрано головою Петрівської сільської ради, 16 листопада 2010 року згідно рішення № 1/1 Петрівської сільської ради знову було обрано головою вказаної ради, та який працював на зазначеній посаді до 11 листопада 2015 року.
11 листопада 2015 року ОСОБА_1 було звільнено з посади голови Петрівської сільської ради Сватівського району згідно рішення № 1/3 Петрівської сільської ради у звязку із закінченням строку повноважень. Проте, всупереч встановлених Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції» вимог ОСОБА_1, який був посадовою особою місцевого самоврядування 4 категорії 7 рангу, припиняючи діяльність, повязану з виконанням функцій місцевого самоврядування, не подав декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за період, не охоплений раніше поданою декларацією за 2014 рік, а саме з 01.01.2015 року по 10.11.2015 року. Зазначену декларацію останнім було подано лише 24.12.2015 року, чим порушено вимоги ч.1ст.12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції».
ОСОБА_1 свою провину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч. 1 КУпАП, визнав повністю, у вчиненому розкаюється.
Прокурор вважає, що протокол про вчинення ОСОБА_1 адміністративного корупційного правопорушення, передбаченогоч.1 ст. 172-6 КУпАП, є законним і обґрунтованим, ОСОБА_1 слід притягнути до адміністративної відповідальності, визнавши його винним у вчиненні інкримінованого йому корупційного правопорушення.
Згідно ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення серед інших є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст. 9 КпАП України адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Суддя, вислухавши пояснення ОСОБА_1, думку прокурора, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного.
Згідно рішення № 1 від 11 квітня 2006 року Петрівської сільської ради пятого скликання, а саме першої сесії, ОСОБА_1 було обрано головою Петрівської сільської ради (а.с. 15).
12 квітня 2006 року ОСОБА_1 склав Присягу посадової особи місцевого самоврядування, ознайомився із спеціальними обмеженнями, встановленими Законами України «Про державну службу», «Про боротьбу з корупцією», щодо прийняття та проходження державної служби (а.с. 19-22).
Згідно рішення № 1/1 Петрівської сільської ради від 16 листопада 2010 року ОСОБА_1 було обрано головою Петрівської сільської ради (а.с. 16).
Відповідно до рішення № 8/8 Петрівської сільської ради від 07 квітня 2011 року ОСОБА_1 було присвоєно черговий 7 ранг посадової особи місцевого самоврядування в межах четвертої категорії посад (а.с. 18).
11 листопада 2015 року ОСОБА_1 було звільнено з посади голови Петрівської сільської ради Сватівського району згідно рішення 1/3 Петрівської сільської ради у звязку із закінченням строку повноважень (а.с. 17).
Як вбачається із письмових пояснень ОСОБА_1, ОСОБА_2 ОСОБА_3 (а.с. 6-10), наявних в матеріалах справи копії декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2014, 2015 р.р. (а.с. 24-33), ОСОБА_1 подав декларацію за період з 01.01.2015 року по 11.11.2015 року 24 грудня 2015 року.
Відповідно до ч. 1 ст. 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» субєкти декларування, які звільняються або іншим чином припиняють діяльність, повязану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру за період, не охоплений раніше поданими деклараціями. Субєкти декларування, які звільнилися або іншим чином припинили діяльність, повязану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобовязані протягом одного року подавати за своїм останнім місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру за минулий рік за формою і в порядку, визначеними цим Законом.
Згідно положень ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами тощо, а також іншими документами.
Для всебічного, повного та обєктивного розгляду справи суддя повинен дослідити та оцінити за своїм внутрішнім переконанням усі обставини та докази по справі в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю, відповідно до вимог ст. 252 КУпАП.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши докази по справі в їх сукупності, вважаю, що вина ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КпАП України, доведена.
Вирішуючи питання про вид адміністративного стягнення, суддя враховує, у відповідності до ч. 2 ст. 33 КУпАП, характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що помякшують і обтяжують відповідальність.
Обставини, що помякшують відповідальність ОСОБА_1 є повне визнання своєї провини, щире каяття.
Обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, передбачених ст. 35 КУпАП України, судом не встановлено.
Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.
Враховуючи викладене, суддя вважає за доцільне піддати правопорушника такому виду стягнення, як штраф, в розмірі, передбаченому санкцією ч.1ст.172-6 КУпАП, оскільки така міра відповідальності відповідає вчиненому правопорушенню, і є такою, що відповідає меті адміністративного стягнення, встановленого ст. 23 КпАП України.
Крім того, відповідно до п.5 ст.4 Закону України «Про судовий збір», ст. 40-1 КУпАП, з ОСОБА_1 необхідно стягнути судовий збір на рахунок спеціального фонду Державного бюджету України.
Керуючисьст.4 Закону України «Про судовий збір», ч.1 ст.172-6,ст.ст. 9, 221,245, 251, 283,284 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст. 172-6 КУпАПта піддати стягненню у вигляді штрафу на користь держави у розмірі 850 (вісімсот пятдесят) гривень /Одержувач УДКСУ у Сватівському районі 21081100, код одержувача 37928384, номер рахунку 31111106700271, Банк ГУ ДКСУ у Луганській області, МФО 804013/.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 275 (двісті сімдесят пять) грн. 60 коп. на рахунок спеціального фонду Державного бюджету України /отримувач УДКСУ у Сватівському районі, код ЄДРПО суду 05381455, код за ЄДРПОУ отримувача коштів: 37928384, Банк отримувача коштів: ГУДКСУ у Луганській області, МФО отримувача коштів 804013, номер доходного рахунку щодо сплати судового збору 31215206700271, код класифікації доходів /ККД/ 22030001, призначення платежу: судовий збір, постанова про накладення адміністративного стягнення, Сватівський районний суд Луганської області, код ЄДРПОУ 05381455, пункт 5/.
Відповідно до ч.1 ст. 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення штраф має бути сплачений правопорушником не пізніше п`ятнадцяти днів з дня вручення йому цієї постанови, а в разі оскарження такої постанови не пізніше як через п`ятнадцяти днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Відповідно до ст. 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення у разі несплати штрафу у строк, встановлений ч.1ст. 307 КУпАП, дана постанова надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, вставному законом.
У порядку примусового виконання цієї постанови органами державної виконавчої служби стягнути подвійний розмір штрафу у розмірі 1700 гривень.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Луганської області через Сватівський районний суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя А.С. Река