Постанова № 56327889, 10.03.2016, Косівський районний суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
10.03.2016
Номер справи
347/364/16
Номер документу
56327889
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 347/364/16

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10.03.2016 м. Косів

Косівський районний суд Івано-Франківської області в складі головуючого судді: Гордія В.І. з секретарем Корбутяк Н.М. за участю прокурора Буджака І.Я. розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали адміністративної справи, що надійшли від Коломийської місцевої прокуратури про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, гр. України, ІНФОРМАЦІЯ_3, одруженого, працюючого директором Космацької ОСОБА_2 ст., за вчинення правопорушення передбаченого ст. 172-7 ч.1 КУпАП та за діяння передбачені ст. 28 ЗУ Про запобігання корупції, -

В С Т А Н О В И В:

До суду надійшли матеріали Косівського відділу Коломийської місцевої прокуратури району про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 У адміністративному протоколі № 2 від 03.03.2016 року зазначається, що ОСОБА_1Д, скоїв адміністративне корупційне правопорушення, передбачене ст. 28 ЗУ Про запобігання корупції, відповідальність він несене за вчинене правопорушення за ч.1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Відповідно до наказу № 71 від 26.08.2015 року виданого відділом освіти Косівської РДА директори загальноосвітніх навчальних закладів зобовязані забезпечити належну організацію харчування та контролювати якість надання послуг харчування у шкільних їдальнях. Згідно посадової інструкції директорів загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІІ ступенів, затвердженої начальником відділу освіти Косівської райдержадміністрації від 30.08.2013 року директор загальноосвітнього навчального закладу підпорядковується безпосередньо начальникові відділу райдержадміністрації. Згідно п. 1.5 інструкції директор загальноосвітнього навчального закладу у своїй діяльності керується Конституцією, Законами України, рішеннями Уряду України. Пунктом 2.5 інструкції встановлено, що директор загальноосвітнього навчального закладу несе відповідальність за організацію харчування, оздоровлення, додержання вимог санітарно-гігієнічних і санітарно-протиепідемічних правил і норм. За таких обставин ОСОБА_1 у відповідності до підпункту «а» п 2 ч.1 ст.3, ЗУ Про запобігання корупції, є субєктом відповідальності за корупційні правопорушення, як посадові особи юридичних осіб публічного права, які не зазначені у пункті 1 частини першої статті 3 ЗУ Про запобігання корупції. Встановлено, що 20.04.2015 року між фізичною особою підприємцем ОСОБА_3 та відділом освіти Косівської РДА укладено договір про закупівлю послуг за державні кошти, із специфікою надання послуг харчування в Космацькій ОСОБА_2 ст. 28.08.2015 року ОСОБА_1 перебуваючи на посаді директора Космацької ОСОБА_2 ст. видав наказ № 81 «Про організацію харчування учнів школи у 2015-2016 н.р.», яким зобовязав орендаря шкільної їдальні, свого сина, ОСОБА_3 забезпечити харчування учнів, постійно стежити за якістю продуктів харчування та продовольчої сировини, здійснювати постійний контроль за виконанням санітарно-гігієнічних вимог. Контроль за виконанням даного наказу ОСОБА_1 залишив за собою. За таких обставин директор Космацької ОСОБА_2 ст. діяв всуперечності між своїми особистими майновими та немайновими інтересами, наявність яких може вплинути на обєктивність та неупередженість прийняття рішень, а також на вчинення дій під час виконання наданих йому повноважень, тобто реального конфлікту інтересів в розумінні Закону України «Про запобігання корупції». Всупереч вимог ст. 28 ЗУ Про запобігання корупції ОСОБА_1, усвідомлюючи про виникнення у нього реального конфлікту інтересів, 28.08.2015 року не вжив заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів та не повідомив відділ освіти Косівської РДА своїх безпосередніх керівників про наявність у нього реального конфлікту інтересів при прийнятті наказу № 81 «Про організацію харчування учнів школи у 2015-2016 н.р.», яким закріпив за собою контрольні повноваження за якістю надання послуг харчування своїм сином ОСОБА_3 Крім того 04.12.2015 року відділом освіти Косівської РДА проведено перевірку стану організації харчування Космацьої ОСОБА_2 ступенів, за її результатами встановлено ряд порушень, які допустив підприємець ОСОБА_3, що надає послуги харчування в даному закладі. Наказом № 113-с від 10.11.2015 року ОСОБА_1 оголошено догану за невиконання наказу відділу освіти райдержадміністрації від 26.08.2015 року № 73 «Про організацію харчування учнів загальноосвітніх навчальних закладів району», відсутність щоденного контролю за роботою шкільної їдальні. Таким чином ОСОБА_1 вчинив адміністративне корупційне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 172-7 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні корупційного правопорушення визнав і суду пояснив, що він виносячи такий наказ не врахував конфлікту інтересів.

Прокурор Косівського відділу Коломийської місцевої прокуратури ОСОБА_4 в судовому засіданні просить притягнути до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 та враховуючи його характеристику призначити його адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, прокурора та дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-7 КупАП, підпункту «а» п 2 ч.1 ст.3, ст. 28 ЗУ Про запобігання корупції доведена.

Зокрема, адміністративним протоколом № 02 від 03.03.2016 року, іншими матеріалами справи встановлено, що ОСОБА_1 будучи субєктом відповідальності за корупційні правопорушення, вчинив адміністративне корупційне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 172-7 КУпАП, ст. 28 ЗУ Про запобігання корупції.

При накладенні адміністративного стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь вини, майновий стан, час та місце вчинення правопорушення, ставлення особи відносно якої складено адміністративні матеріали про вчинення ним діяння. Обставин, які б обтяжували відповідальність ОСОБА_1 судом не встановлено.

Обставини, що помякшують відповідальність суд враховує позитивну характеристику по місцю роботи.

Враховуючи наведене, суд вважає за необхідне притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності передбаченої ч. 1 ст. 172-7 КУпАП, ст. 28 ЗУ Про запобігання корупції, ст. ст. 283, 284 КУпАП, -

П О С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного корупційного діяння, передбаченого ст. 28 ЗУ Про запобігання корупції, за ст. 172-7, ч.1 КУпАП та призначити адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі ста мінімумів доходів громадян (1700) грн.

Стягнути з ОСОБА_1, 275 грн. 60 коп. судового збору в дохід держави, отримувач коштів УДКСУ у Косівському районі, код ЄДРПОУ 38026046, банк ГУДКСУ в Івано-Франківській області, код МФО 836014, рахунок 31210206700266, код класифікації доходів 22030001, код ЄДРПОУ суду 02891606.

Постанова суду може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подання апеляційної скарги до Івано-Франківського апеляційного суду через Косівський районний суд.

Суддя: В.І.Гордій