печерський районний суд міста києва
Справа № 757/43356/15-а
Категорія
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 березня 2016 року cуддя Печерського районного суду м. Києва Цокол Л.І. розглянувши в скороченому провадженні адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Печерському районі м. Києва, Управління Пенсійного фонду України в Солом'янському районі м. Києва про визнання дій посадових осіб протиправними та зобов'язання здійснити перерахунок пенсії та стягнення різниці в пенсії,
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_1 звернулась до суду із адміністративним позовом і просить визнати причину пропуску строку звернення до суду з даним адміністративним позовом поважною та поновити пропущений строк.
Визнати протиправними дії Управління Пенсійного фонду України в Печерському районі м. Києва та Управління Пенсійного фонду України в Солом'янському районі м. Києва щодо визначення їй з 01 січня 2013 року пенсії державного службовця в меншому розмірі, ніж визначено законодавством, а саме щодо неврахування при її обчисленні матеріальної допомоги на оздоровлення в сумі 15875,22 грн., індексацію грошових доходів у сумі 317,8 грн. та компенсацію за невикористану відпустку в сумі 9268,48 грн.; визнати протиправними дії Управління Пенсійного фонду України в Печерському районі м. Києва та Управління Пенсійного фонду України в Солом'янському районі м. Києва щодо призначення та неможливості проведення перерахунку пенсії як державному службовцю з дати її призначення, а саме з 01.01.2013, на виконання вимог ст. 37 Закону України "Про державну службу" (в редакції станом на 17.05.2012, чинній на момент виникнення спірних правовідносин, тобто на момент призначення невірного розміру пенсії), ст. 66 Закону України "Про пенсійне забезпечення" (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин, тобто на момент призначення невірного розміру пенсії) в розмірі 80 відсотків суми заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне страхування; зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Печерському районі м. Києва, де на сьогоднішній день перебуває позивач на обліку та звідки отримує пенсію, здійснити перерахунок пенсії з 01.01.2013 в розмірі 80 відсотків суми заробітної плати з урахуванням у її складі додатково: а) матеріальної допомоги на оздоровлення в сумі 15875,22 грн.; б) індексації грошових доходів в сумі 317,8 грн.; в) компенсації за невикористану відпустку в сумі 9268,48 грн. (зазначену в довідці Державної служби статистики України про складові заробітної плати від 04.11.2015 № 19.1-27/226-15, що подається для призначення пенсії та виплачувати перераховану таким чином пенсію і в подальшому.
Адміністративний позов обґрунтовано наступним. ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, 29.12.2012 звільнилась з державної служби з посади головного спеціаліста-економіста департаменту статистичної методології Державної служби статистики України. Після звільнення стала на облік в Управлінні Пенсійного фонду України в Солом'янському районі м. Києва, де з 01 січня 2013 року була призначена пенсія державного службовця. У зв'язку зі зміною місця реєстрації проживання пенсійну справу позивача було передано та поставлено на облік в Управлінні Пенсійного фонду України в Печерському районі м. Києва з 01.08.2015.
На звернення позивача від 30.10.2015 до Управління Пенсійного фонду України в Печерському районі м. Києва щодо не включення в розрахунок пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу" (далі - Закон (в редакції, що діяв на момент призначення пенсії - станом на 17.05.2012 року)) щомісячної індексації заробітної плати та матеріальної допомоги на оздоровлення було повідомлено листом від 11.11.2015 № 18816/09 (далі - Лист), що позивач отримує пенсію за віком згідно Закону, яка призначена мені у розмірі 80 відсотків посадового (чинного) окладу з урахуванням надбавок, передбачених цим Законом, без обмеження граничного розміру пенсії з посиланням на ст. 33 Закону, відповідно до якої матеріальна допомога на оздоровлення, індексація заробітної плати тощо, як складові частини заробітної плати даною статтею не передбачені й не можуть бути враховані в заробіток, з якого обчислюється пенсія державному службовцю.
Також у вищезазначеному Листі вказано, що при обчисленні пенсії «Згідно довідок Державної служби статистики України від 29.12.2012 №№ 19/1-27/540 та 19/1- 27/541 були включені лише посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років 25% за стаж державної служби - 18 років, надбавка за виконання особливо важливої роботи, премія, посилаючись на те, що інші виплати не передбачені ст. 33 Закону.». Це свідчить про те, що матеріальна допомога на оздоровлення, щомісячна індексація заробітної плати та компенсація за невикористану відпустку при розрахунку пенсії не були включені. Окрім того, Управління Пенсійного фонду України в Печерському районі м. Києва в своєму Листі посилається на п. 5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» N 213-УІІІ від 02.03.2015 та вказує на те, що з 01.06.2015 скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне грошове утримання призначаються відповідно до законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру». «Про судоустрій і статус суддів», «Про статус народного депутата України», «Про Кабінет міністрів України», «Про судову експертизу», «Про національний банк України», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про дипломатичну службу». Податкового та Митного кодексів України, Положення про помічника консультанта народного депутата України. В зв'язку з вищевикладеним Управління Пенсійного фонду України в Печерському районі м. Києва доходить висновку, що з 01.06.2015 пенсії в порядку та на умовах, визначених вищезазначеними законами, не призначаються, раніше призначені пенсії не перераховуються. Таким чином Управління Пенсійного фонду України в Печерському районі м. Києва своїм Листом фактично відмовило позивачу у включенні в розрахунок пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу" матеріальну допомогу на оздоровлення, щомісячну індексацію заробітної плати та компенсацію за невикористану відпустку. На вимогу позивача Державною службою статистики України 04.11.2015 було надано Довідку № 19.1-27/226-15 про складові заробітної плати, що подається для визначення пенсії відповідно до Закону, в яку включено матеріальну допомогу на оздоровлення в розмірі 15875,22 гривень за 2011, 2012 роки, індексацію грошових доходів у розмірі 317,8 гривень за 2011, 2012 роки та компенсацію за невикористану відпустку в розмірі 9268,48 гривень. З вказаних вище сум Державною службою статистики України було нараховано та сплачено збір на обов'язкове державне пенсійне страхування. Отже, вказані вище документи є доказами того, що розмір пенсії з моменту її призначення (з 01 січня 2013 року) по сьогоднішній день був призначений у значно меншому розмірі ніж потрібно, а на подане позивачем звернення Управління Пенсійного фонду України в Печерському районі м. Києва відповіло про неможливість перерахування моєї пенсії.
Зважаючи на вищевказане, позивач вважає, що дії посадових осіб Управління Пенсійного фонду України в Солом'янському районі м. Києва та Управління Пенсійного фонду України в Печерському районі м. Києва щодо призначення з 01 січня 2013 року пенсії державного службовця в меншому розмірі, ніж визначено законодавством, тобто без урахування : а) матеріальної допомоги на оздоровлення в розмірі 15875,22 гривень,б) індексації грошових доходів у розмірі 317,8 гривень, в) компенсації за невикористану відпустку в розмірі 9268,48 гривень є протиправними та незаконними.
Відповідач Управління ПФУ в Солом'янському районі м. Києва направило до суду письмові заперечення, згідно яких просило відмовити у задоволенні вимог з наступних підставі. ОСОБА_1 перебувала на обліку Управлінні та отримувала пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» з 30.12.2012 року. З 01.08.2015 року позивач перебуває на обліку та отримує пенсію в управлінні Пенсійного фонду України в Печерському районі м. Києва. Відповідно до ст. 33 Закону України «Про державну службу» заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок. Стаття 37 цього Закону чітко визначає, що на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягай пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку.
Стаття 1 Закону України «Про оплату праці» визначає заробітну плату як винагороду, обчислену, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу. Стаття 2 цього Закону, яка визначає структуру заробітної плати, не містить вказівки на те, що матеріальна допомога входить до структури заробітної плати. Більше того, у зазначеній нормі Закону відсутнє таке поняття як матеріальна допомога. Матеріальні виплати, зазначені в цій нормі, і матеріальна допомога це не ідентичні поняття, а тому законних підстав для віднесення матеріальної допомоги до складу (структури) заробітної плати державного службовця немає. Таким чином, матеріальна допомога носить разовий характер та не є складовою частиною заробітної плати у розумінні частини 2 статті 33 Закону України «Про державну службу», а сам факт утримання із суми допомоги збору на обов'язкове державне пенсійне страхування не є підставою для включення її до складу заробітної плати державного службовця та врахування при обчисленні розміру пенсії державного службовця. Враховуючи вищевикладене, суми матеріальної допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги на соціально-побутові проблеми не повинні включатися до суми, з якої має обчислюватись розмір пенсії.
Відповідно до статті 2 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» об'єкти індексації грошових доходів населення індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру: пенсії; стипендії; оплата праці (грошове забезпечення); суми виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування; суми відшкодування шкоди, заподіяної працівникові каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я, а також суми, що виплачуються особам, які мають право на відшкодування шкоди в разі втрати годувальника. Кабінет Міністрів України може встановлювати інші об'єкти індексації, що не передбачені частиною першою цієї статті. Соціальні виплати, що мають цільовий і разовий характер (допомога при народженні дитини, допомога на поховання, матеріальна допомога, одноразова допомога при виході на пенсію тощо), а також допомога у зв'язку з вагітністю і пологами індексації не підлягають.
Пунктом 5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» №213-УІІІ від 02.03.2015 року закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах з 01.06.2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне грошове утримання призначаються відповідно до законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судовий устрій і статус суддів», «Про статус народного депутата України», «Про судову експертизу», «Про національний банк України», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про дипломатичну службу», Податкового та Митного кодексів України, Положення про помічника-консультанта народного депутата України. На підставі вищевикладеного з 01.06.2015 року раніше призначені пенсії не перераховуються.
Також ст.99 КАС України зазначено що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Оскільки пенсія позивачу була призначена з 30.12.2012 року, а з позовом до суду позивач звернулася 18.11.2015 року,тому позовні вимоги до є необгрунтованими та таким що не можуть бути задоволені.
Відповідач Управління ПФУ в Печерському районі м. Києва подало свої письмові заперечення, згідно яких просило також відмовити позивачу у задоволенні її вимог виходячи з наступного. Позивач перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Печерському районі м. Києва та отримує пенсію, згідно з Законом України «Про державну службу» № 3723-ХІІ від 16.12.1993р., яка призначена у розмірі 80 відсотків посадового (чинного) окладу з урахуванням надбавок, передбачених цим Законом, без обмеження граничного розміру пенсії.
Закон України «Про державну службу» № 3723-ХІІ від 16.12.1993року (надалі- Закон № 3723) є спеціалізованим Законом України, що регулює питання пенсійного забезпечення державних службовців. Станом на момент розгляду справи є чинним (згідно відомостей Верховної Ради України : rada.gov.ua) Закон України «Про державну службу» № 3723-XII від 16.12.1993року.
Керуючись ст. 33 Закону України № 3723 заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, надбавок за ранги, надбавка за вислугу років на державній службі та інших надбавок.
Відповідно до ст. 33 Закону умови оплати праці державних службовців, розміри їх посадових окладів, надбавок, доплат і матеріальної допомоги визначаються Кабінетом Міністрів України.
Згідно довідки Державної служби статистики України від 29.12.2012 №№ 19/1- 27/540, 19/1-27/541 Позивачу включені всі вищезазначені складові заробітної плати (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років 25% за стаж державної служби - 18 років, надбавка за виконання особливо важливої роботи, премія). Інші виплати не передбачені ст.33 Закону № 3723.
Пунктом 5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 № 213 визначено, якщо у разі неприйняття до 1 червня 2015 року закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах з 1 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне грошове утримання призначаються відповідно до законів України "Про державну службу", "Про прокуратуру", "Про судоустрій і статус суддів", "Про статус народного депутата України", "Про Кабінет Міністрів України", "Про судову експертизу", "Про Національний банк України", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про дипломатичну службу", Податкового та Митного кодексів України, Положення про помічника-консультанта народного депутата України. Таким чином з 01.06.2015 пенсії в порядку та на умовах, визначених вищезазначеними законами, не призначаються.
Також відповідач зазначає, джерелом формування фонду оплати праці державних службовців є Державний бюджет України та інші джерела, визначені для цієї мети положеннями про органи державної виконавчої влади, затвердженими указами Президента України та постановами Кабінету Міністрів України.
Законом України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28.12.2014 року № 76-VIII було внесено зміни до Закону України «Про індексацію грошових доходів населення», а саме ст. 5 було доповнено частиною шостою такого змісту: "Проведення індексації грошових доходів населення здійснюється у межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, бюджету Пенсійного фонду України та бюджетів інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування на відповідний рік".
Механізм визначення розміру заробітної плати для перерахунку пенсії державним службовцям (як таким, що працюють, так і тим, що не працюють на час перерахунку) встановлено постановою Кабінету Міністрів України від 31.05.2000 № 865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії» (далі - Постанова). Дана постанова є чинною до втрати чинності Закону України «Про державну службу» 3723.
Пунктом 4 Постанови визначено складові заробітної плати державного службовця, котрі враховуються у відповідних розмірах для перерахунку пенсії в разі підвищення розміру заробітної плати державним службовцям згідно з рішенням Кабінету Міністрів України. Такі види виплат, як матеріальна допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, відповідно даного 4 пункту, не включені до складових заробітної плати, які враховуються під час перерахунку пенсій у зв'язку з підвищенням розміру заробітної плати працюючим державним службовцям.
Враховуючи вище викладене довідки Державної служби статистики України від 29.12.2012 №№ 19/1-27/540, 19/1-27/541 не є підставою для здійснення перерахунку з врахуванням суми виплаченої матеріальної допомоги на оздоровлення, індексації грошових доходів, компенсації за невикористану відпустку раніше призначеної пенсії відповідно до Закону № 3723. Такі види виплат, як матеріальна допомога на оздоровлення, суми виплат, пов'язаних з індексацією заробітної плати, та компенсації за невикористану відпустку не включаються до заробітної плати державного службовця при обчисленні пенсії.
Відповідно до Закону України "Про державну службу" та постанови Кабінету Міністрів України "Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії" від 31.05.2000 р. № 865 не вносилось змін щодо розширення переліку складових заробітної плати державного службовця, які враховуються для обчислення пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу". Надані Позивачем довідки не є підставою для здійснення перерахунку раніше призначеної пенсії відповідно до Закону № 3723.
Суд вивчивши надані позивачем пояснення та письмові докази, письмові заперечення відповідачів, прийшов до наступного висновку.
Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 13.08.2010 р. у справі № 2а-4753/09/2670 постанову Правління Пенсійного фонду України «Про затвердження форм довідок про заробітну плату, шо подаються для призначення (перерахунку) пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу»» від 30.10.2008 р. № 19-11 визнано такою, що не відповідає правовим актам вищої юридичної сили щодо не включення до складових заробітної плати таких складових, які передбачені чинним законодавством; зокрема зобов'язано Пенсійний фонд України привести у відповідність постанову Правління Пенсійного фонду України «Про затвердження форм довідок про заробітну плату, що подаються для призначення (перерахунку) пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу»» від 30.10.2008 р. № 19-11 до вимог чинного законодавства шляхом передбачення чи встановлення інших складових заробітної плати, передбачених іншими нормативно-правовими актами. Вказане рішення набуло законної сили (ухвала Вищого адміністративного суду України від 20 листопада 2013 року у справі № К/800/42971/13), і таким чином суд враховує вказане рішення під час розгляду даної адміністративної справи згідно ч. 1 ст. 72 КАС України.
За результатами розгляду справи № 2а-4753/09/2670 Окружний адміністративний суд м. Києва у постанові від 13.08.2010 р. дійшов висновку про те, що чинне законодавство як загальне, так і спеціальне, відносить до складу заробітної плати також інші виплати. При цьому слід врахувати, що надбавки, запроваджені нормативно-правовими актами, матеріальна допомога належать до додаткових видів грошового забезпечення й приймаються в розрахунок при нарахуванні пенсії лише особам, які отримували такі надбавки під час перебування на державній службі та були звільнені зі служби після їх запровадження.
Відповідна позиція висловлена і Вищим адміністративним судом України в «Узагальненні судової практики розгляду справ, пов'язаних з перерахунком пенсій деяким категоріям державних службовців та науковим (науково-педагогічним) працівникам» (рекомендації 23.08.2007 р. № 07.2-10/1).
Крім того вказане питання було предметом неодноразового з'ясування в ході розгляду судових справ про перерахунок пенсій конкретним пенсіонерам. Зокрема, згідно постанови Верховного Суду України від 20.02.2012 р. (Постанова № 21-430а11) встановлено наступне. Верховний Суд України, усуваючи неоднакове застосування норм матеріального права касаційним судом, вважає неправильним висновок цього суду в оскаржуваних ухвалах про те, що оскільки матеріальна допомога, на яку нараховувався збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, не включається до складу заробітної плати державного службовця, то вона не враховується при обчисленні розміру його пенсії.
За змістом статті 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 р. № 3723- XII (у редакції, чинній на час виникнення спірних відносин (редакція станом на 17.05.2012 року)) пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.
У частині першій статті 1 Закону України від 24.03.1995 року № 108/95ВР «Про оплату праці» встановлено, що заробітна плата це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу. Статтею 2 цього Закону визначено структуру заробітної плати, до якої входить: основна та додаткова заробітна плата, а також заохочувальні та компенсаційні виплати.
Частиною другою статті 33 Закону № 3723-ХІІ передбачено, що заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.
Аналіз наведених положень дає підстави для висновку, що матеріальна допомога на оздоровлення та допомога для вирішення соціально-побутових питань входила до системи оплати праці державного службовця.
Крім того, статтею 66 Закону України від 05.11.1991 р. №1788-ХІІ «Про пенсійне забезпечення» врегульовано види оплати праці, що враховуються при обчисленні пенсій.
Відповідно до частини першої статті 66 цього Закону до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу і прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).
Стаття 41 Закону України від 09.07.2003 року № 1058-ІУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» визначає виплати (доходи), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії. Так. зокрема до такого доходу (заробітної плати) враховуються: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.
Отже, за змістом наведених норм отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.
Таким чином, висновок Управління Пенсійного фонду України в Печерському районі м. Києва згідно Листа про те, що при обчисленні пенсії включаються тільки посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років, надбавка за виконання особливо важливої роботи, премія, та посилаючись на те, що інші виплати не передбачені ст. 33 Закону, є порушенням правил застосування норм права: перевагу було надано положенням законів № 3723-ХІІ та № 108/95-ВР, які щодо спірних відносин є загальними. У той же час перевагу мають спеціальні норми, що визначають виплати (доходи) для обчислення пенсії, за наведених обставин - стаття 41 Закону № 1058-ІУ та стаття 66 Закону № 1788-ХІІ.
Такі висновки викладено і у Постанові Верховного Суду України від 20 лютого 2012 року (№21-430а11).
За приписами частини другої статті 244-2 Кодексу адміністративного судочинства України рішення Верховного Суду України, прийняте за результатами розгляду заяви про перегляд судового рішення з мотивів неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах, є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить зазначені норми права, та для всіх судів України. Суди зобов'язані привести свою судову практику у відповідність з рішенням Верховного Суду України.
Згідно ч. 2 ст. 161 КАС України при виборі правової норми, що підлягає застосуванню до спірних правовідносин, суд зобов'язаний враховувати висновки Верховного Суду України, викладені у рішеннях, прийнятих за результатами розгляду заяв про перегляд судового рішення з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої статті 237 цього Кодексу.
Викладена вище правова позиція Верховного Суду України міститься у постанові, прийнятій за результатами розгляду заяви про перегляд судового рішення з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої статті 237 КАС України, тому є обов'язковою до застосування судом під час розгляду адміністративної справи.
Отже слід виходити з правомірності вимог позивача щодо протиправності дій Управління ПФУ в Печерському районі м. Києва та необхідності здійснити перерахунок пенсії з 01 листопада 2015 року. Суд виходить з того, що 30 жовтня 2015 року позивач, перебуваючи на обліку в Управлінні ПФУ в Печерському районі м. Києва звернулась до зазначеного відповідача та просила провести дії пов'язані з перерахунком призначеної їй пенсії. Відповідачем в порушення вимог чинного законодавства розмір пенсії перерахований не був.
При цьому суд не знаходить підстав для визнання протиправними дії відповідача Управління ПФУ у Солом'янському районі м. Києва та необхідності зобов'язання вчинити їх певні дії щодо перерахунку пенсії позивача, оскільки позивач до вказаного відповідача під час знаходження пенсійної справи на обліку не зверталась.
На підставі викладеного та керуючись Законами України «Про пенсійне забезпечення», «Про державну службу», «;Про оплату праці», «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», ст. ст. 2, 7, 9,11, 69-71,86,97, 158-163,167,171,183, 244-2 КАС України , суд -
П О С Т А Н О В И В:
адміністративний позов задовольнити частково.
Визнати дії Управління Пенсійного фонду України в Печерському районні м. Києва по відмові ОСОБА_1 в перерахунку пенсії з урахуванням виплаченої допомоги на оздоровлення , індексації грошових доходів та компенсації за невикористану відпустку неправомірними.
Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Печерському районні м. Києва здійснити перерахунок призначеної ОСОБА_1 пенсії в розмірі 80 відсотків суми заробітної плати , з урахуванням виплат визначених у довідці від 04 листопада 2015 року про складові заробітної плати , включаючи виплачену допомогу на оздоровлення , індексації грошових доходів та компенсації за невикористану відпустку , починаючи з 01 литопада 2015 року . Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через районний суд протягом десяти днів з дня отримання її копії.
Суддя Цокол Л.І.