Ухвала суду № 56312206, 01.03.2016, Харківський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.03.2016
Номер справи
820/4991/15
Номер документу
56312206
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 березня 2016 р.Справа № 820/4991/15Колегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі

Головуючого судді: Дюкарєвої С.В.

Суддів: Жигилія С.П., Перцової Т.С.

за участю: секретаря судового засідання - Мороз Є.В.

представників позивача - Юхно Р.М., Вельцен В.С.

представника відповідача - Овчаренка М.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Золочівська слобода" на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 22.12.2015р. по справі № 820/4991/15

за позовом Фермерського господарства "ЛАН"

до Золочівської районної державної адміністрації Харківської області треті особи Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю "Золочівська слобода", Відділ Держгеокадастру у Золочівському районі Харківської області, Удянська сільська рада Золочівського району Харківської області

про скасування розпорядження,

ВСТАНОВИЛА:

Позивач, Фермерське господарство "ЛАН", звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Золочівської районної державної адміністрації Харківської області, в якому просив суд скасувати розпорядження відповідача від 14 квітня 2015 року № 148.

Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 08.06.2015 року залучено до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю "Золочівська слобода" та відділ Держгеокадастру у Золочівському районі Харківської області .

Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 30.06.2015 року залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Удянську сільську раду Золочівського району Харківської області.

Постановою Харківського окружного адміністративного суду від 22 грудня 2015 року адміністративний позов Фермерського господарства "ЛАН" - задоволено у повному обсязі.

Скасовано розпорядження Золочівської районної державної адміністрації Харківської області від 14 квітня 2015 року № 148.

Не погодившись з постановою суду першої інстанції, третьою особою - Сільськогосподарським товариством з обмеженою відповідальністю "Золочівська слобода", подано апеляційну скаргу.

В апеляційній скарзі, посилаючись на порушення судом першої інстанції, при прийнятті оскаржуваної постанови, норм матеріального та процесуального права, неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи, недоведеність обставин, що мають значення для справи, які суд першої інстанції вважає встановленими, апелянт просить постанову Харківського окружного адміністративного суду від 22.12.2015 року скасувати та прийняти нове рішення, яким відмовити у задоволенні позовних вимог ФГ "ЛАН" у повному обсязі.

В обґрунтування вимог апеляційної скарги апелянт посилається на порушення судом першої інстанції приписів ст. 9, ч. 2 ст. 19 Конституції України, ч. 2 ст. 2, ч. 1 ст. 71, п. 1 ч. 1 ст. 157 Кодексу адміністративного судочинства України, ст. 13 Закону України "Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)", п. 2 Порядку реєстрації договорів оренди земельної частки (паю) затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 119 від 24.01.2000, що призвело до неправильного вирішення справи, з підстав викладених в апеляційній скарзі.

Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, пояснення представників позивача та представника відповідача, перевіривши, в межах апеляційної скарги, рішення суду першої інстанції та доводи апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Завданням адміністративного суду є перевірка правомірності (легальності) спірного рішення прийнятого суб'єктом владних повноважень з огляду на чіткі критерії, які зазначені у частині 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень, передбаченим частиною 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України критеріям, перевіряється судом з урахуванням закріпленого статтею 9 Кодексу адміністративного судочинства України принципу законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам та перевіряючи правомірність оскаржуваного позивачем рішення на відповідність вимогам ч. 3 ст. 2 КАС України, колегія суддів зазначає наступне.

Так, відповідно до статті 1 Закону України "Про місцеві державні адміністрації" виконавчу владу в областях і районах, містах Києві та Севастополі здійснюють місцеві державні адміністрації. Місцева державна адміністрація є місцевим органом виконавчої влади і входить до системи органів виконавчої влади. Місцева державна адміністрація в межах своїх повноважень здійснює виконавчу владу на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, а також реалізує повноваження, делеговані їй відповідною радою.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 21 вищезазначеного Закону, до повноважень місцевих державних адміністрацій в галузі використання та охорони земель, природних ресурсів і охорони довкілля відносяться зокрема, розпорядження землями державної власності відповідно до закону.

Відповідно до ч. 3 ст. 122 ЗК України, районні державні адміністрації на їх території передають земельні ділянки із земель державної власності у власність або у користування у межах сіл, селищ, міст районного значення для всіх потреб та за межами населених пунктів для: а) сільськогосподарського використання; б) ведення водного господарства, крім випадків, передбачених частиною сьомою цієї статті; в) будівництва об'єктів, пов'язаних з обслуговуванням жителів територіальної громади району (шкіл, закладів культури, лікарень, підприємств торгівлі тощо), з урахуванням вимог частини шостої цієї статті, крім випадків, визначених частиною сьомою цієї статті.

Відповідно до п. 12 Порядку організації робіт та методики розподілу земельних ділянок між власниками земельних часток (паїв), затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 04 лютого 2004 року № 122 нерозподілені (невитребувані) земельні ділянки передаються в розпорядження сільських, селищних, міських рад чи райдержадміністрацій з метою надання їх в оренду.

Статтею 13 Закону України "Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)" передбачено, що нерозподілені (невитребувані) земельні ділянки за рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради чи районної державної адміністрації можуть передаватися в оренду для використання за цільовим призначенням на строк до моменту отримання їх власниками державних актів на право власності на земельну ділянку, про що зазначається у договорі оренди земельної ділянки.

Таким чином, нерозподілені (невитребувані) земельні ділянки передаються в розпорядження органам місцевого самоврядування або органам виконавчої влади з метою надання їх в оренду та можуть надаватись у користування за рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради чи районної державної адміністрації, з урахуванням їх місця розташування.

Статтею 6 Закону України "Про місцеві державні адміністрації" передбачено, що на виконання Конституції України, законів України, актів Президента України, актів Кабінету Міністрів України, міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, які відповідно до закону забезпечують нормативно-правове регулювання власних і делегованих повноважень, голова місцевої державної адміністрації в межах своїх повноважень видає розпорядження, а керівники структурних підрозділів - накази. Розпорядження голів місцевих державних адміністрацій, прийняті в межах їх компетенції, є обов'язковими для виконання на відповідній території всім органами, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами та громадянами.

Отже, розгляд та вирішення клопотань заінтересованих осіб про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду з земель нерозподіленого фонду відноситься до компетенції відповідача.

Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачено Конституцією та законами України.

Судом першої інстанції встановлено та підтверджено під час розгляду справи в суді апеляційної інстанції, що 05.01.2006р. між Золочівською райдержадміністрацією в особі голови райдержадміністрації Рогулі І.О. (орендодавцем) та Фермерським господарством "ЛАН" в особі голови господарства Юхно Русланом Миколайовичем (орендарем) укладений договір оренди землі (а.с. 9-10 т. І), який зареєстрований у ХРФДП "Центр при Держкомземі України" 10.03.2006р. за № 040669500001.

Пунктом 1 договору оренди землі від 05.01.2006 року встановлено, що орендодавець надає, а орендар приймає в строкове платне користування земельні ділянки сільськогосподарського призначення на підставі Закону України "Про місцеві державні адміністрації" та розпорядження Золочівської райдержадміністрації від 22.12.2005р. №663, які знаходяться на території Удянської сільської ради.

Пунктом 2 цього договору встановлено, що в оренду передаються земельні ділянки загальною площею 96,2110га, у тому числі рілля 96,2110га із земель по невитребуваним земельним часткам (паям) до моменту отримання їх власниками державних актів на право власності на земельну ділянку.

У п.21 даного договору вказано, що після припинення дії договору орендар повертає орендодавцеві земельну ділянку у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому він одержав її в оренду.

Відповідно до п.36 даного договору, зміна умов договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір розв'язується у судовому порядку.

Договір припиняється шляхом його розірвання за взаємною згодою сторін або за рішенням суду на вимогу однієї із сторін(п.38 договору).

З матеріалів справи встановлено судом, що Золочівська районна державна адміністрація передала в натурі Фермерському господарству "ЛАН" земельну ділянку загальною площею 96,2110 га, в тому числі рілля 96,2110 га із земель невитребуваних земельних часток (паїв), які знаходяться на території Удянської сільської ради Золочівського району, що також не заперечувалось представниками сторін під час розгляду справи в суді першої інстанції.

Також судом встановлено, що між позивачем та відповідачем було підписано проект угоди про розірвання договору оренди земельної ділянки від 05.01.2006 р., який датований 2014 роком (а.с.11 т.І), однак у подальшому до закінчення граничного строку дії договору оренди від 05.01.2006 року, позивачем було вирішено продовжувати користування зазначеною земельною ділянкою. Так, під час судового розгляду справи позивач зазначив, що у 2015 році ним було здійснено сплату орендної плати за користування земельною ділянкою у відповідності до вимог договору оренди від 05.01.2006 року та вчинено дії з підготовки під весняний посів зернових та технічних культур врожаю 2015 року, а частина полів, які орендує позивач, вже засіяно озимою пшениці.

На підтвердження належного користування земельною ділянкою сільськогосподарського призначення у 2015 р. у відповідності до вимог договору оренди від 05.01.2006р., позивачем до матеріалів справи надано платіжні доручення про сплату ним орендної плати за користування земельною ділянкою (а.с.249-250 т.І, а.с.2-10 т.ІІ), табель виходу на роботу у квітні 2015 року, довідку про посівні площі сільськогосподарських культур у 2015 році (а.с.13-16 т.ІІ), податкові та видаткові накладні на насіння та паливо, рахунки на оплату та платіжні доручення(а.с.221-232т.І), акти про використання пального(а.с.233-242т.І) та лист з Управління агропромислового розвитку від 05.02.15р. №32/1 (а.с.13 т.І).

На звернення позивача від 14.01.15 р. щодо повернення угоди про розірвання договору оренди земельної ділянки від 05.01.2006 р., відповідачем направлено листа від 31.01.2015 № 02-29/278 про те, що Золочівська райдержадміністрація на лист позивача про повернення угоди про розірвання договору оренди землі від 05.01.06 р. направляє один примірник угоди про розірвання договору, зареєстрованого у ХРФДП "Центр ДЗК при Держкомземі України" 10.03.2006 за № 040669500001(а.с.12 т.І).

Також судом встановлено, що між Фермерським господарством "ЛАН" (орендарем) в особі Юхно Руслана Миколайовича та Золочівською районною державною адміністрацією в особі голови районної державної адміністрації (орендодавцем) Гуріним Ігорем Миколайовичем укладено угоду про розірвання договору оренди земельної ділянки від 05.01.2006р., датований 30.01.2015р.(а.с.11 т.І).

П.1.1 угоди про розірвання договору оренди земельної ділянки від 05.01.2006р. передбачено, що орендар та орендодавець на підставі досягнутої взаємної згоди сторін вирішили розірвати договір оренди земельної ділянки, зареєстрований за №040669500001 від 10.03.20006р., кадастровий номер земельної ділянки 6322686000:02:002:0111, загальною площею 96,211га, в тому числі 96,2110га рілля .

Пунктами 2,3 цього договору встановлено, що на момент розірвання договору оренди землі, орендна плата сплачена повністю. З моменту набуття чинності даної угоди сторони вважають себе позбавленими будь-якими правами та обов'язками.

У зв'язку з укладанням угоди про розірвання договору оренди земельної ділянки від 05.01.2006р., Золочівською районною державною адміністрацією Харківської області 14 квітня 2015 року прийнято розпорядження № 148 про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок з метою передачі їх в оренду СТОВ "Золочівська слобода"(а.с.8 т.І).

Не погоджуючись з оскаржуваним розпорядженням, позивач звернувся до Золочівської районної державної адміністрації Харківської області з листом від 20.03.2015 року про скасування розпорядження № 148 від області 14 квітня 2015 року, у зв'язку з тим, що частина земельної ділянки, яку орендує позивач, підготовлена під весняний посів культур урожаю 2015 року, а на частині земельної ділянки засіяно озиму пшениці (а.с.219 т.І).

Листом від 17.04.2015 року №02-29/1259 Золочівською районною державною адміністрацією Харківської області повідомлено позивача, що 30.01.2015 року підписано угоду про розірвання договору оренди земельної ділянки від 05.01.06 р. та відповідно до цієї угоди права та обов'язки сторін по договору припинені(а.с.220 т.І).

Крім того, відповідачем до матеріалів справи надано договори оренди від 05.05.2015 року, укладені між відповідачем та ТОВ "Золочівська слобода" (а.с.64-117 т.І).

Також відповідачем надано лист Удянської сільської ради від 30.01.2015 року №02-16/19, яким повідомлено про реєстрацію в журналі реєстрації договорів Удянської сільської ради угоди про розірвання договору оренди від 05.01.06р. (а.с.121 т.І), а також надано реєстр речових прав на нерухоме майно (а.с.161 т.І).

Судом встановлено, що ФГ "ЛАН" звернулось до господарського суду Харківської області з позовом про визнання недійсною угоди від 30.01.2015р. про розірвання договору оренди землі від 05.01.2006р., укладеної між ним та Золочівською районною державною адміністрацією, а 10.08.2015р. відповідач - Золочівська районна державна адміністрація, звернувся до місцевого господарського суду із зустрічним позовом до ФГ "ЛАН" про визнання недійсним договору оренди земельної ділянки площею 96,211га із земель невитребуваних земельних часток (паїв), розташованих на території Удянської сільської ради Золочівського району Харківської області, від 05.01.2006р., укладеного між сторонами спору .

Рішенням господарського суду Харківської області від 17.08.2015р. у справі № 922/3543/15 відмовлено у задоволенні первісного та зустрічного позовів (а.с.167-172 т.І) .

Не погоджуючись з рішенням господарського суду Харківської області від 17.08.2015р. у справі № 922/3543/15 ФГ «Лан» подало апеляційну скаргу до суду.

Рішенням Харківського апеляційного господарського суду від 27.10.2015 року по справі №922/3543/15 , апеляційну скаргу Фермерського господарства "Лан" задоволено, рішення господарського суду Харківської області від 17.08.2015р. у справі № 922/3543/15 скасовано в частині відмови у задоволенні первісного позову ФГ "ЛАН" та прийнято в цій частині нове рішення, яким задоволено первісний позов ФГ "ЛАН", а саме: визнано недійсною угоду від 30.01.2015р. про розірвання договору оренди земельної ділянки від 05.01.2006р., укладену між Фермерським господарством "ЛАН" та Золочівською районною державною адміністрацією Харківської області. В решті рішення господарського суду Харківської області від 17.08.2015р. у справі №922/3543/15 залишено без змін (а.с. 193-198т.І).

Відповідно ст. 255 КАС України постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили, є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України. Обставини, які були встановлені постановою, що набрала законної сили, в одній адміністративній справі не можуть оспорюватися в іншій судовій справі за участю тих самих сторін.

Ч.1 ст.72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Таким чином, рішення Харківського апеляційного господарського суду від 27.10.2015 року по справі №922/3543/15 є таким, що набрало законної сили та є обов'язковим для виконання, а обставини, які встановлено зазначеним судовим рішенням щодо визнання недійсною угоди від 30.01.2015р. про розірвання договору оренди земельної ділянки від 05.01.2006р., що укладена між Фермерським господарством "ЛАН" та Золочівською районною державною адміністрацією Харківської області не доказуються при розгляді цієї справи.

У рішенні Харківського апеляційного господарського суду від 27.10.2015 року по справі №922/3543/15 встановлено, що угода від 30.01.2015р. про розірвання договору оренди земельної ділянки від 05.01.2006р. підписана неуповноваженою особою зі сторони ФГ "ЛАН", а отже не відповідає вимогам ч.2 ст. 203 ЦК України, що є підставою визнання її недійсною відповідно до ч.1 ст.215 ЦК України (а.с.196 т.І).

Крім того, суд апеляційної інстанції господарського суду зазначив, що згідно із статтею 34 Закону України "Про оренду землі" у разі припинення або розірвання договору оренди землі орендар зобов'язаний повернути орендодавцеві земельну ділянку на умовах, визначених договором. Орендар не має права утримувати земельну ділянку для задоволення своїх вимог до орендодавця (а.с.197 т.І).

Однак в матеріалах справи відсутній акт приймання-передачі повернення орендованої земельної ділянки за договором оренди землі від 05.01.2006р. та звернення Золочівської районної державної адміністрації до ФГ "ЛАН" з відповідною вимогою(а.с.197 т.І).

Таким чином, відсутні докази того, що договір оренди землі від 05.01.2006р. , який укладено між ФГ «Лан» та Золочівською РДА припинено у порядку, встановленому у договорі та/або законодавстві, та що така обставина зареєстрована в єдиному державному реєстрі та підтверджена актом передачі земельної ділянки від орендаря (позивача) до орендодавця (відповідача).

З огляду на те, що відповідачем не доведено правомірність укладання та підписання 30.01.2015 року угоди про розірвання договору оренди землі від 05.01.2006 року, а судовим рішенням визнано угоду про розірвання договору оренди землі від 05.01.2006 року недійсною, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про те, що прийняття Золочівською РДА оскаржуваного розпорядження № 148 від 14 квітня 2015 року про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок з метою передачі їх в оренду СТОВ "Золочівська слобода", є передчасним та таким, що прийнято за відсутності належних підстав та повноважень у відповідача.

Частиною 2 ст.71 КАС України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідач, будучи суб'єктом владних повноважень та заперечуючи проти адміністративного позову не виконав покладений на нього ч.2 ст.71 КАС України обов'язок та не довів юридичної та фактичної обґрунтованості мотивів винесення спірного рішення.

Враховуючи вищевикладене, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про те, що позовні вимоги ФГ "ЛАН" обґрунтовані та підлягають задоволенню у повному обсязі шляхом скасування розпорядження Золочівської районної державної адміністрації Харківської області від 14 квітня 2015 року № 148.

З приводу доводів апелянта про те, що даний спір не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства, колегія суддів зазначає наступне.

Відповідно ч. 2 ст. 2 КАС України, до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Згідно п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України, справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. За змістом ч. 2 ст. 4 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.

Пунктом 7 ч. 1 ст. 3 КАС України, суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій.

Згідно рішення Конституційного Суду України від 01.04.10 р. № 10-рп/2010 положення п. п. «а», «б», «в», «г» ст. 12 ЗК України у частині повноважень сільських, селищних, міських рад відповідно до цього кодексу вирішувати питання розпорядження землями територіальних громад, передачі земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб, надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності, вилучення земельних ділянок із земель комунальної власності треба розуміти так, що при вирішенні таких питань ці ради діють як суб'єкти владних повноважень; положення п. 1 ч. 1 ст. 17 КАС України стосовно поширення компетенції адміністративних судів на «спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності» слід розуміти так, що до публічно-правових спорів, на які поширюється юрисдикція адміністративних судів, належать і земельні спори фізичних чи юридичних осіб з органом місцевого самоврядування як суб'єктом владних повноважень, пов'язані з оскарженням його рішень, дій чи бездіяльності.

В даному випадку, відповідно до положень ст. 1 Закону України "Про місцеві державні адміністрації", місцева державна адміністрація є місцевим органом виконавчої влади і входить до системи органів виконавчої влади.

Місцева державна адміністрація в межах своїх повноважень здійснює виконавчу владу на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, а також реалізує повноваження, делеговані їй відповідною радою.

З аналізу положень Закону України "Про місцеве державні адміністрації" вбачається, що місцева державна адміністрація як орган виконавчої влади при вирішенні питань на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, віднесених Конституцією України та законами України до їхньої компетенції, є суб'єктами владних повноважень, які виконують владні управлінські функції, зокрема, координаційну, дозвільну, реєстраційну, розпорядчу. Як суб'єкти владних повноважень органи виконавчої влади вирішують в межах закону питання в галузі земельних відносин, а тому даний спір підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.

У відповідності до ст. 159 КАС України судове рішення повинне бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

Враховуючи наведене, колегія суддів вважає, що постанова Харківського окружного адміністративного суду від 22.12.2015 року відповідає вимогам ст. 159 Кодексу адміністративного судочинства України, підстав для задоволення вимог апеляційної скарги третьої особи колегією суддів не встановлено.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 198 КАС України, за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін.

Відповідно до ч.1 ст. 200 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову чи ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

З огляду на викладене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції вірно встановив фактичні обставини справи, дослідив наявні докази, надав їм належну оцінку та прийняв законне і обґрунтоване рішення, з дотриманням норм матеріального і процесуального права.

Доводи апеляційної скарги, з наведених вище підстав, висновків суду першої інстанції не спростовують, а тому підстав для його скасування не вбачається.

Керуючись ст. 160, 167, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 209, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

У Х В А Л И Л А:

Апеляційну скаргу Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Золочівська слобода" - залишити без задоволення.

Постанову Харківського окружного адміністративного суду від 22.12.2015р. по справі № 820/4991/15 - залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня складання ухвали у повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя (підпис)Дюкарєва С.В.Судді(підпис) (підпис) Жигилій С.П. Перцова Т.С. Повний текст ухвали виготовлений 09.03.2016 р.