Копія
Справа № 822/294/16
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
03 березня 2016 рокум. Хмельницький
Суддя Хмельницького окружного адміністративного суду Ковальчук О.К., ознайомившись з позовною заявою Управління Пенсійного фонду України в Старокостянтинівському районі до публічного акціонерного товариства "Старокостянтинівський завод ковальсько-пресового устаткування" про стягнення заборгованості, -
В С Т А Н О В И В:
Управління Пенсійного фонду України в Старокостянтинівському районі звернулось до Хмельницького окружного адміністративного суду з позовом до публічного акціонерного товариства "Старокостянтинівський завод ковальсько-пресового устаткування" про стягнення 28203,87 грн. заборгованості по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пенсій призначених на пільгових умовах за Списком №2 за період вересень - грудень 2015 року та січень-лютий 2016 року.
Вимоги до позовної заяви визначені ст.106 КАС України.
Згідно з ч.3 ст.106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Частиною 1 ст.4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 №3674-VI (далі - Закон №3674-VI), судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до пп.1 п.3 ч.2 ст.4 Закону №3674-VI за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який поданий суб'єктом владних повноважень, ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати.
Розмір мінімальної заробітної плати на 1 січня 2016 року становить 1378,00 грн.
Предметом даного позову є вимоги майнового характеру (стягнення 28203,87 грн.).
Однак, всупереч вимог КАС України, позивач не надав документ про сплату судового збору.
Одночасно з позовною заявою позивач подав клопотання про звільнення від сплати судового збору у зв'язку з тим, що у тимчасовому розписі на І квартал 2016 року відсутні кошти, призначені для цієї мети.
Згідно до ч.1 ст.88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
В обгрунтування клопотання про звільнення від сплати судового збору позивач не надав достатніх доказів, які б підтверджували його скрутне матеріальне становище та неспроможність сплатити судовий збір в розмірі, визначеному Законом України "Про судовий збір". Відсутність у тимчасовому кошторисі на 1 квартал 2016 року видатків на сплату судового збору не може слугувати підставою для звільнення позивача від його сплати.
В силу п.30 ст.2 Бюджетного кодексу України основним плановим фінансовим документом бюджетної установи, яким на бюджетний період встановлюються повноваження щодо отримання надходжень і розподіл бюджетних асигнувань на взяття бюджетних зобов'язань та здійснення платежів для виконання бюджетною установою своїх функцій та досягнення результатів, визначених відповідно до бюджетних призначень, є кошторис, а не тимчасовий кошторис.
За змістом п. 45 Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2002 року № 228, тимчасовий розпис бюджету на відповідний період (на не кошторис) складається у разі, коли бюджетний розпис на наступний рік не затверджено в установлений законодавством термін. Таким чином, тимчасовий кошторис не відображає в повній мірі склад та види запланованих на 2016 рік видатків позивача.
Пунктом 2 Перехідних положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" від 22 травня 2015 року №484-УШ, який набрав чинності з 01 вересня 2015 року, зобов'язано Кабінет Міністрів України забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору (до яких, зокрема, був віднесений Пенсійний фонд України та його органи).
Пленум Вищого адміністративного суду України у постанові від 23 січня 2015 року № 2 "Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 8 липня 2011 року № 3674-VI "Про судовий збір" зазначив, що якщо бюджетні установи діють як суб'єкти владних повноважень, то обмежене фінансування такої установи не є підставою для відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від сплати.
Тому, підстави для звільнення позивача від сплати судового збору відсутні. Позивач зобов"язаний додати до позовної заяви документ про сплату судового збору за подання адміністративного позову майнового характеру.
Оплата судового збору за подання адміністративного позову до Хмельницького окружного адміністративного суду здійснюється на рахунок отримувача 31217206784002, отримувач: УК у м.Хмельницькому/м.Хмельницький/22030001, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38045529, банк отримувача: ГУ ДКСУ у Хмельницькій області, код банку отримувача 815013, призначення платежу: *; 101; код за ЄДРПОУ платника юридичної особи, або реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи; судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи (організації) позивача), Хмельницький окружний адміністративний суд.
Крім того, відповідно до ч.3 ст. 106 КАС України, суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Належними доказами надіслання суб'єктом владних повноважень відповідачу і третім особам у справі копії позовної заяви та доданих до неї документів є: опис вкладення разом з розрахунковим документом; письмове підтвердження відповідача (розписка, штамп про отримання, тощо), або третіх осіб про отримання позовної заяви та доданих до неї документів.
Позивачем як доказ про надіслання відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів надано лише квитанцію про направлення рекомендованого листа, що не є належним доказом надіслання відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів. Розрахунковий документ, виданий поштовим відділенням, є доказом надання (оплати) послуг поштового зв'язку, проте він не дає можливості суду перевірити вміст поштового відправлення і не містить повної адреси одержувача.
Згідно ч.5 ст.106 КАС України, якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.
Відповідно до ч.2 ст.58 КАС України, повноваження законних представників підтверджуються документами, які стверджують займану ними посаду.
Відповідно до витягу з єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, станом на 03.03.2016 року, Управління Пенсійного фонду України в Старокостянтинівському районі перебуває в стані припинення, за рішенням засновників.
Суд встановив, що позовну заяву від імені позивача підписано О.Л. Бойчук, як головою комісії з припинення. Однак, до позовної заяви не додано розпорядчий акт, який підтверджує повноваження Бойчук О.Л..
Відповідно до частини першої статті 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи викладене, позовну заяву слід залишити без руху.
Недоліки позовної заяви можуть бути усунуті шляхом подання: доказів сплати судового збору у розмірі встановленому Законом №3674-VI за платіжними реквізитами Хмельницького окружного адміністративного суду; належного доказу надіслання відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів; доказів на підтвердження повноважень О.Л. Бойчук на підписання позовної заяви.
Керуючись ст. 106, 108 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В:
В задоволенні клопотання про звільнення від сплати судового збору відмовити.
Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Старокостянтинівському районі до публічного акціонерного товариства "Старокостянтинівський завод ковальсько-пресового устаткування" про стягнення заборгованості, залишити без руху.
Надати позивачеві строк для усунення недоліків позовної заяви до 16 березня 2016 року.
Ухвала суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.
Суддя/підпис/О.К. Ковальчук"Згідно з оригіналом" Суддя О.К. Ковальчук