КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа 826/21832/15
Суддя доповідач Петрик І.Й.
У Х В А Л А
10 березня 2016 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Петрик І.Й.., перевіривши матеріали апеляційної скарги Державної податкової інспекції у Солом’янському районі ГУ ДФС у м. Києві на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 22 грудня 2015 року у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Саппортіо Груп» до Державної податкової інспекції у Солом’янському районі ГУ ДФС у м. Києві, третя особа – Головне територіальне управління юстиції у м. Києві, про зобов’язання вчинити дії, -
В С Т А Н О В И В :
Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 18 лютого 2016 року апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Солом’янському районі ГУ ДФС у м. Києві на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 22 грудня 2015 року залишено без руху.
09.03.2016 року від апелянта надійшло клопотання про звільнення від сплати судового збору та відкриття провадження у справі посилаючись на те, що є бюджетною установою, фінансується з Державного бюджету України, та бюджетом якої не передбачено коштів на сплату судового збору. Також заявник просив продовжити строк усунення недоліків.
Згідно ч. 1 ст. 88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до сплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Однак, вказане клопотання щодо відсутності коштів не підтверджено належними доказами. Разом з тим, обмежене фінансування бюджетної установи не є підставою для її звільнення від сплати судового збору.
Також, відсутність законодавчого врегулювання питання щодо поновлення територіальним органам державної фіскальної служби пільг на судовий збір не є обставиною, яка зумовлює наявність підстав для звільнення від сплати судового збору.
При цьому, Вищий адміністративний суд України у постанові Пленуму від 23.01.2015 року №2 «Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 8 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір» акцентував увагу на тому, що визначення майнового стану сторони є оціночним та залежить від доказів, якими обґрунтовується рівень її майнового стану. Якщо залежно від рівня майнового стану сторона позбавлена можливості сплатити судовий збір, то такі обставини є підставою на відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення сторони від сплати. Таке ж право мають і бюджетні установи. Водночас якщо ці бюджетні установи діють як суб'єкти владних повноважень, то обмежене фінансування такої установи не є підставою для відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від сплати.
Аналогічна позиція викладена в Постанові Пленуму Вищого адміністративного суду України «Про судову практику застосування адміністративними судами окремих положень Закону України від 8 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір» у редакції Закону України від 22 травня 2015 року 484-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» № 2 від 05.02.2016.
Апелянтом не надано суду доказів на підтвердження факту відсутності можливості сплати судового збору за рахунок інших коштів, ніж ті, що передбачені кошторисом витрат по функції «керівництво та управління у сфері фіскальної політики» на сплату судового збору.
Крім того, п.2 розділу ІІ Закону України від 22 травня 2015 року № 484-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору», яким серед іншого скасовано встановлені раніше для податкових органів пільги щодо його сплати, Кабінет Міністрів України було зобов’язано забезпечити відповідне фінансування державних органів.
Аналогічної позиція дотримується Верховний Суд України в Ухвалі від 27.10.2015 року (номер в ЄДРСР - 52867921).
Отже, підстави для звільнення від сплати судового збору відсутні.
Враховуючи, що ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 18.02.2016 року заявником не виконано, а саме: не надано документ про сплату судового збору, а надане клопотання є необґрунтоване, суд вважає за можливе продовжити апелянту строк, встановлений для усунення недоліків апеляційної скарги.
Керуючись ст. 108, 187, 189 КАС України,-
У Х В А Л И В:
У задоволенні клопотання Державної податкової інспекції у Солом’янському районі ГУ ДФС у м. Києві про звільнення від сплати судового збору відмовити.
Продовжити строк Державній податковій інспекції у Солом’янському районі ГУ ДФС у м. Києві для усунення встановлених недоліків апеляційної скарги, на семиденний термін з дня отримання цієї ухвали та попередити, що у разі не усунення недоліків у встановлені цією ухвалою строки, апеляційна скарга буде повернута особі, яка її подала.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена в порядку та строки передбачені ст. 212 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя: І.Й. Петрик