Постанова № 56311248, 12.02.2016, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.02.2016
Номер справи
807/814/15
Номер документу
56311248
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

і м е н е м У к р а ї н и

12 лютого 2016 рокум. Ужгород№ 807/814/15

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Гаврилка С.Є.

з участю секретаря судового засідання Кубічек Н.І.

за участі сторін:

представника позивача - не з'явився;

представника відповідача - не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Закарпатського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою управління Пенсійного фонду України у м. Ужгороді Закарпатської області до Обласного комунального підприємства "Закарпаттеплокомуненерго" про стягнення на користь управління Пенсійного фонду України у м. Ужгороді Закарпатської області заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій в сумі 10241,94 грн., -

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 12 лютого 2016 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Постанову у повному обсязі було складено 17 лютого 2016 року.

До Закарпатського окружного адміністративного суду звернулося з позовною заявою Управління Пенсійного фонду України в м. Ужгороді Закарпатської області до Обласного комунального підприємства "Закарпаттеплокомуненерго", якою просить суд відкрити провадження в адміністративній справі та стягнути з відповідача - Обласного комунального підприємства "Закарпаттеплокомуненерго" на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Ужгороді заборгованість з відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених по списку 2 за період з березня 2010 року по лютий 2011 року в сумі 10241,94 грн..

Позовні вимоги мотивовані тим, що Обласне комунальне підприємство "Закарпаттеплокомуненерго" зареєстроване в Управлінні Пенсійного фонду України в м. Ужгороді Закарпатської області як платник збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, визначений ст. 1 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" № 400/97 - ВР від 26.06.1997 року, а з 01.01.2004 року також як платник страхових внесків відповідно до ст. 15 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 року № 1058. Відшкодуванню позивачу, крім суми виплаченої пенсії, підлягають і витрати на доставку пенсії, які згідно змін до граничних тарифів на основні послуги зв'язку, затверджених наказом Держкомзв'язку та інформації України № 166 від 22 липня 2004 року становлять для села 1,56 відсотка, для міста - 0,79 відсотка. Громадяни ОСОБА_1 та ОСОБА_2 працювали у Обласному комунальному підприємстві "Закарпаттеплокомуненерго" в шкідливих умовах праці повний робочий день на атестованому робочому місці, що дало йому право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах по Списку № 2 відповідно до статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення". Однак, відповідачем належного відшкодування сум виплачених пільгових пенсій не здійснено.

02 грудня 2015 року на адресу Закарпатського окружного адміністративного суду надійшла заява від представника позивача, відповідно до якої останній просить розглянути дану адміністративну справу без його участі, за наявними матеріалами (а.с. 101).

В судові засідання, що проходили 19 січня 2016 року та 12 лютого 2016 року відповідач не забезпечив явку свого представника, хоча судом вживалися заходи щодо виклику відповідача, що передбачені Главою 3 Розділу II КАС України. Заперечення проти позову відповідачем суду не надано.

Відповідно до статті 47 КАС України особами, які беруть участь у справі, є сторони, треті особи, представники сторін та третіх осіб.

Відповідно до статті 41 частини 1 КАС України, у зв'язку з неявкою у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

З'ясувавши всі обставини у справі та перевіривши їх належними та допустимими доказами суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення з огляду на наступне.

В судовому засіданні встановлено, що Обласне комунальне підприємство "Закарпаттеплокомуненерго" є платником страхових внесків відповідно до Закону України № 1058-ІV.

Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 23 липня 2015 року позовну заяву управління Пенсійного фонду України у м. Ужгороді Закарпатської області до Обласного комунального підприємства "Закарпаттеплокомуненерго" про стягнення на користь управління Пенсійного фонду України у м. Ужгороді Закарпатської області заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій в сумі 10241,94 грн. було залишено без розгляду (а.с.а.с. 64-67).

Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 24 вересня 2015 року апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду в м. Ужгороді Закарпатської області задоволено. Ухвалу Закарпатського окружного адміністративного суду від 23 липня 2015 року про залишення позовної заяви без розгляду у справі № 807/814/15 - скасовано та справу направлено до цього ж суду для продовження розгляду (а.с.а.с. 89-91).

Згідно статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Постановою Закарпатського окружного адміністративного суду від 17 грудня 2012 року в адміністративній справі № 2а-0770/3004/12, встановлено, що Обласне комунальне підприємство "Закарпаттеплокомуненерго" зареєстроване в Управлінні Пенсійного фонду України в м. Ужгороді Закарпатської області як платник збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, визначений ст. 1 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" № 400/97 - ВР від 26.06.1997 року, а з 01.01.2004 року також як платник страхових внесків відповідно до ст. 15 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 року № 1058. Відшкодуванню позивачу, крім суми виплаченої пенсії, підлягають і витрати на доставку пенсії, які згідно змін до граничних тарифів на основні послуги зв'язку, затверджених наказом Держкомзв'язку та інформації України № 166 від 22 липня 2004 року становлять для села 1,56 відсотка, для міста - 0,79 відсотка. (а.с.а.с. 40-43, 137-141).

Вказаною постановою встановлено обставини щодо правомірності призначення пенсії за списком № 2 громадянам ОСОБА_1 та ОСОБА_2 (а.с.а.с. 42, 140).

Управлінням Пенсійного фонду України в м. Ужгороді Закарпатської області на адресу Обласного комунального підприємства "Закарпаттеплокомуненерго" надсилались розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пенсії призначеної відповідно до пунктів "б"-"з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" (а.с.а.с. 7-36).

Відповідно до довідки управління Пенсійного фонду України в м. Хуст та Хустському районі Закарпатської області за № 305 від 09 квітня 2015 року, пенсіонеру ОСОБА_3 проведено виплату пенсії за період з березня 2010 року по лютий 2011 року у розмірі 6836,61 грн. через філію Закарпатського обласного управління ПАТ " Державний ощадний банк", про що свідчить відповідний підпис (а.с.а.с. 115, 116).

Відповідно до обгрунтованого розрахунку управління Пенсійного фонду України в Виноградівському районі Закарпатської області, пенсіонеру ОСОБА_1 проведено виплату пенсії за період з березня 2010 року по лютий 2011 року у розмірі 6994,59 грн. через філію Закарпатського обласного управління ПАТ " Державний ощадний банк", про що свідчить відповідний підпис керуючого відділенням ВАТ "Державний ощадний банк" та відтиск печатки цього банку на данному розрахунку (а.с.а.с. 118, 119).

Відповідно до зведеного розрахунку, що наданий позивачем до відшкодування підлягає 10241,94 грн. (а.с.а.с. 38, 39).

Відповідно до статті 2 пункту 1 абзацу 4 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" Для платників збору, визначених пунктами 1 та 2 статті 1 цього Закону, крім тих, які є платниками фіксованого сільськогосподарського податку, об'єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів "б" - "з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Відповідно до статті 6 пункту 6.7 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, що затверджена постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1, в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин, підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

Відповідно до пункту 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.

З огляду на вищевказане, зважаючи на вказані норми Законів України, враховуючи обставини встановлені судом, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення.

Керуючись статтями 11, 70, 72, 86, 160-163 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву задовольнити повністю.

Стягнути із Обласного комунального підприємства "Закарпаттеплокомуненерго" (88000, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Брестська, будинок 3, ідентифікаційний код 05465241) на користь управління Пенсійного фонду України у м. Ужгороді Закарпатської області заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій у розмірі 10241,94 (десяти тисяч двохсот сорока однієї грн. 94 коп.) грн.

Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається через Закарпатський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням її копії до суду апеляційної інстанції. У випадках, встановлених статтею 167 частиною 4 цього Кодексу десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

СуддяС.Є. Гаврилко