Ухвала суду № 56290929, 09.03.2016, Святошинський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
09.03.2016
Номер справи
759/1346/16-ц
Номер документу
56290929
Форма судочинства
Цивільне
Державний герб України

пр. № 6/759/61/16

ун. № 759/1346/16-ц

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 березня 2016 року

Святошинськийрайонний суд містаКиєва в складі

головуючого-судді Мазур І.В.

при секретарі Васюрі Я.В.

за участюпредставникапозивача ОСОБА_1, позивача ОСОБА_2,

представника Головного управління Держгеокадастру Скочко Т.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Києвізаяву Головного державного виконавця Думанської А.Л. про встановлення способу і порядку виконання судового рішення та замінусторонивиконавчогопровадження, -

В С Т А Н О В И В:

До суду надійшлазаява Головного державного виконавця Думанської А.Л. в якій вона просить встановити спосіб і порядок виконання рішення суду від 27.09.2010р. у справі № 2-2581-1/10 за позовом громадян ОСОБА_2, ОСОБА_4 до Головного управлінняземельних ресурсів Київської міської державної адміністрації про визнання права власності на земельну ділянку шляхом зобов"язання Головного управління Держгеокадастру у м. Києві присвоїти кадастровий номер земельній ділянці площею 0,0641 га (код ділянки 75:158:031) відділянки загальною площею 0,1641га, що розташована по АДРЕСА_1 та надати витяг з ДЗК про присвоєння кадастрового номеру зазначеній земельній ділянці до Реєстраційно їслужби ГУЮ у м. Києві до матеріалів заяви від 19.05.2015 за реєстраційним номером 11454188; зобовязати Управління державно їреєстрації Головного територіального управління юстиції у м. Києві здійснити державнуреєстрацію прав (щодо права власності) зазначеної земельної ділянки за заявами в рівних долях (по ? частині); замінити строну виконавчого провадження з боржника Департамент земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) код ЄДРПОУ 26199097 на боржників: Управління державно їреєстрації Головного територіального управління юстиції у м. Києві: Головне управління Держгеокадастру у м. Києві.

В обґрунтування заяви посилалася на те, що відділом примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністрерства юстиції України здійснюється примусове виконання виконавчого листа Святошинського районного суду м. Києва від 22.03.2013 № 2-2581-1/10 про зобов'язання Головного управління Земельних ресурсів Київської міської державної адімінстрації видати і зареєструвати за ОСОБА_4 та ОСОБА_2 земельний акт про їх право власності в рівних долях (по ? частині) на частину площею 0,0641 га (код цієї частини земельної ділянки 75:158:031) від ділянки загальною площею 0,1641 га, котра розташована на АДРЕСА_1. 23.01.2015р. та 02.02.2015р. державним виконавцем винесено постанову про відкриття виконавчих проваджень № 46166088 та № 46310153. Боржнику запропоновано виконати рішення суду в самостійному порядку в семиденний строк. Постановою від 16.03.2015р. № 46310153 змінено назву боржника на Департамент земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) без зміни коду ЄДРПОУ 26199097.

19.05.2015р. державним реєстратором своїм рішенням від 03.06.2015 зупинено виконання рішення суду до моменту надання державному реєстратору витягу з ДЗК про присвоєння кадастрового номеру зазначеній земельній ділянці. Присвоєння кадастрового номеру земельній ділянці здійснювалося Державним агенством земельних ресурсів м. Києва, яка відповідно до ухвали суду від 08.04.2015р. було визнано стороною по справі.

Листом від 08.09.2015р. Держгеокадастр Головного управління Держгеокадастру у м. Києві звернулося до державного виконавця з проханням про необхідність звернення до суду із заявою про роз'яснення вищезазначеноїухвали Святошинського районного суду м. Києва. Звернення аргументовано тим, що статтею 6 ЗУ «Про державний кадастр»визначено:

1.Ведення та адміністрування Державного земельного кадастру забезпечуються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.

2. Держателем Державного земельного кадастру є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.

3. Адміністратором Державного земельного кадастру є державне підприємство, що належить до сфери управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, і здійснює заходи із створення та супроводження програмного забезпечення Державного земельного кадастру, відповідає за технічне і технологічне забезпечення, збереження та захист відомостей, що містяться у Державному земельному кадастрі.

Таким чином, орган на який чинним законодавством України покладено обов'язок виконання функцій у т.ч формування земельної ділянки , присвоєння їй кадастрового номеру є Державна служба України з питань геодезії, картографї та кадастру - Держгеокадастр та зокрема його територіальний орган у м. Києві Головне управління Держгеокадастру у м. Києва .

Позивач ОСОБА_2. та представник ОСОБА_4 - ОСОБА_1 заяву державного виконавця підтримали в повному обсязі.

Представник Головного управління Держгеокадастру у м. Києві в судовому засіданні пояснила, що відповідно до п.5 ст. 8 ЗУ «Про виконавче провадження» у разі вибуття однієї із сторін державний виконавець з власної ініціативи або за заявою сторони, а також мама заінтересована сторона мають право звернутись до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, обов'язкові тією мірою, якою вони були б обов'язковими для сторони, яку правонаступник замінив. Також просила врахувати положення про Головне управління Держгеокадастру у м. Києві, затверджене наказом Держгеокадастру від 03.03.2015р та наказ Державного агенства земельних ресурсів України від 28.05.2015р. № 20 «Про реорганізацію Головного управління Держземагенства у м. Києві». Зазанчила , що позивачі не зверталися до них з заявою форми 22.

Представник Головного територіального управління юстиції у м. Києві в своїх запереченнях поданих через канцелярію суду, зазначила, що відповідно до ст. 2 ЗУ «Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обмежень» державна реєстрація речових правна нерухоме майно» - це офіційне визнання і підтвердження державою фактів виникнення, переходу або припинення прав не нерухоме майно, обтяження таких прав шляхом внесення відповідного запису до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Суд, вислухавши пояснення позивача, представника позивача, представника Головного управлінняДержгеокадаструвстановивнаступне.

27.09.2010р. позов ОСОБА_4, ОСОБА_2до Головного управлінняземельнихресурсівКиївськоїміськоїдержавноїадміністрації про визнання права власності на земельнуділянкубулозадоволено. Дане рішення набрало законноїсили.

Ухвалою Святошинського районного суду м. Києвавід 08.04.2015р. змінено спосіб та порядок виконання судового рішення, на виконанняякого видано виконавчий лист Святошинського районного суду м. Києвавід 22.03.2013 № 2-2581-1/10 шляхом зобов'язанняРеєстраційноїслужби Головного управлінняюстиції у м. Києві, Державного агентства земельнихресурсів м. Києва, видати і зареєструвати за ОСОБА_4 та ОСОБА_2 земельний акт про їх право власності в рівних долях (по ? частині) на частинуплощею 0, 0641 га (код цієїчастиниземельноїділянки 75:158:031) відділянкизагальноюплощею 0, 1641 га, котрарозташована на АДРЕСА_1./а.с.62/

Відповідно до ст. 373 ЦПК України За наявності обставин, що утруднюють виконання рішення (хвороба боржника або членів його сім'ї, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), за заявою державного виконавця або за заявою сторони суд, який видав виконавчий документ, у десятиденний строк розглядає питання про відстрочку або розстрочку виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання рішення в судовому засіданні з викликом сторін і у виняткових випадках може відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення.

Відповідно до ст. 378 ЦПК України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою сторони суд замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.

Відповідно до Положення про Головне управління Держгеокадастру у м. києві, затверджене наказом Держгеокадастру від 03.03.2015р. № 25 Головне управління Держгеокадастру у м. Києві (далі - Головне управління) є територіальним органом Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру та йому підпорядковане.

Відповідно до п.2 вищевказаної постанови прийнято рішення про реорганіцізію територіальних органів Державного агенства земельних ресурсів шляхом їх приєднання до відповідних територіальних органів Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру.

Згідно наказу Державногоагенства земельних ресурсів України від 28.05.2015р № 20 «Про реорганізацію Головного управління Держземагенства у м. Києві» Головне управління Держземагенства у м. Києві реорганізується шляхом приєднання до Головного управління Держгеокадастру у м. Києві.

Під правонаступництвом у виконавчому проваджені необхідно розуміти заміну однієї зі сторін (стягувача або боржника) з переходом прав та обов'язків від правопопередника до іншої особи (правонаступника), що раніше не брали участі у виконавчому провадженні. Правонаступництво можливе на всіх стадіях виконавчого провадження - з моменту відкриття виконавчого провадження до його закінчення. Так, підставою правонаступництва є смерть громадянина, що був стороною виконавчого провадження, оголошення його померлим, реорганізація юридичної особи, відступлення права вимоги, переведення боргу (глава 47 ЦК).

Відповідно до ст. 104 ЦК України юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов?язків іншим юридичним особам - правонаступникам (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або в результаті ліквідації.

Приєднання передбачає припинення діяльності однієї юридичної особи і передачу всіх прав і обов?язків іншій юридичній особі.

Положеннями п. 5 ч. 1 ст. 19 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» визначається, що державна реєстрація прав проводиться на підставі рішень судів, що набрали законної сили.

Листом від 17.06.2015р. Головне управління держземагенство у м. Києві повідомило представника позивача ОСОБА_1, що для державної реєстрації земельної ділянки Державному кадастровому реєстраторові, який здійснює таку реєстрацію, подаються: заява про державну реєстрацію земельної ділянки за формою, передбаченою постановою КабМіна від 17.10.2012р. № 1051 «про затвердження Порядку ведення Державного земельного кадастру»; оригінал погодженої відповідно до законодавства документації із землеустрою, яка є підставою для формування земельної ділянки (разом з позитивним висновком державної експертизи землевпорядної документації у разі, коли така документація підлягає обов'язковій державній експертизі у разі, коли така документації підлягає обов'язковій державній експертизі землевпорядної документації); електронний документ. Тому, роз'яснили , що у визначеному постановою порядку для державної реєстрації земельної ділянки, розташованої за адресою АДРЕСА_1 надавши відповідну документацію із землеустрою, на підставі якої було сформовано земельну ділянку.

Суд, вважає частково задовольнити заяву державного виконавця, а саме замінивши сторону відповідача на Головне управління Держгеокадастру у м. Києві.

В частині зобовязання Головного управління Держгеокадастру у м. Києві присвоїти кадастровий номер земельній ділянці на частину площею 0, 0641 га від ділянки загальною площею 0,1641 га, що розташована по АДРЕСА_1 та надати витяг з ДЗК про присвоєння кадастрового номеру зазначеній земельній ділянці до Реєстраційної служби Головного управління юстиції у м. Києві та здійснення державної реєстрації, суд відмовляє оскільки є відповідне рішення суду і суд не вправі виходити за межі рішення суду.

На підставі викладеного та керуючись ст.33 Закону України "Про виконавчепровадження", ст.210, ст.293 ст.373, ЦПК України, суд,-

У Х В А Л И В :

Заяву задовольнити частково.

Замінити сторону виконавчого провадження, а саме на відповідача Головне управління Держгеокадастру у м.Києві.

В іншій частині заяви відмовити.

Ухвала суду першої інстанції може бути оскаржена в апеляційному порядку. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня проголошення, а особами у справі, які не були присутні при її проголошенні, з дня отримання копії ухвали суду.

Суддя: