Постанова № 56286697, 22.02.2016, Автозаводський районний суд м. Кременчука

Дата ухвалення
22.02.2016
Номер справи
524/10058/15-а
Номер документу
56286697
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 524/10058/15-а

ПОСТАНОВА

І м е н е м У к р а ї н и

22.02.2016 року, Автозаводський районний суд м. Кременчука Полтавської області в складі:

головуючого - судді - Нестеренка С.Г.

при секретарі - Галайді О.С.,

з участю позивача ОСОБА_1 та її представника ОСОБА_2, представника відповідача управління Пенсійного Фонду України в м. Кременчуці Полтавської області ОСОБА_3, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кременчуці адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного Фонду України в м. Кременчуці Полтавської області про визнання дій протиправними, скасування рішення, зобовязання вчинити певні дії та стягнення з відповідача коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконними діями, -

В С Т А Н О В И В :

У грудні 2015 року до суду звернулася ОСОБА_1 з позовом до Управління Пенсійного Фонду України в м. Кременчуці про визнання дій протиправними, скасування рішення, зобовязання вчинити певні дії та стягнення з відповідача коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконними діями.

Зазначала, що у 2005 році їй було призначено пенсію за віком з врахуванням пільгового трудового стажу за Списком № 2

Після перевірки ФОП ОСОБА_4, у якого вона працювала з 2000 р. по 2005 р., у звязку з тим, що останній не сплачував страхові внески, відповідач своїм розпорядженням від 15 травня 2015 року здійснив перерахунок пенсії в сторону зменшення розміру та на підставі рішення про утримання надмірно виплачених сум пенсій за № 234 від 16 квітня 2015 року почав утримувати переплату шляхом відрахування коштів у розмірі 20% з пенсії щомісяця.

З урахуванням уточнення позовних вимог позивач просила визнати протиправними дії управління Пенсійного Фонду України в м. Кременчуці щодо проведення утримання з пенсійних виплат сум надміру виплачених пенсій на підставі рішення про утримання надміру виплачених сум пенсії № 234 від 16 квітня 2015 року та розпорядження за № 196392 від 21 травня 2015 року про перерахунок пенсії позивача з визначенням розміру пенсії 1066,97 грн., і скасувати ці рішення, та зобовязати відповідача повернути кошти, які були утримані з пенсії згідно цих розпоряджень.

У судовому засіданні позивач ОСОБА_1 та її представник ОСОБА_2, позов підтримали, просили задовольнити, посилаючись на обставини і підстави, викладені у позовній заяві.

Представник відповідача управління Пенсійного Фонду України в м. Кременчуці Полтавської області ОСОБА_3 проти позову заперечував, просив відмовити у задоволенні позову, оскільки переплата пенсії виникла у звязку з тим, що за період з 2003 року по 2005 рік ФОТ ОСОБА_4 не сплатив страхові внески за ОСОБА_1 Підтвердив, що при начисленні пенсії та перерахуванні розмірів пенсії управлінням не було встановлено факту зловживань з боку позивача. Пояснив, що станом на 16 квітня 2015 року ФОП ОСОБА_5, при вирішенні питання та проведення звітності у звязку з припиненням підприємницької діяльності, сплатив страхові внески, управління погодилося на припинення такої діяльності підприємця, позов до нього не подавало.

Третя особа ОСОБА_4 у судове засідання не прибув, був належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи.

Суд, вислухавши пояснення позивача, представників позивача та відповідача, вивчивши матеріали справи, встановив наступне.

Позивач перебуває на обліку у відповідача як пенсіонер за віком та отримує пенсію за віком з 11 липня 2005 року, яка була призначена з врахуванням страхового трудового стажу за Списком № 2 відповідно до протоколу про призначення пенсії № 17397 від 23 серпня 2005 року на підставі заяви про призначення пенсії від 18 липня 2005 року.

При призначенні пенсії загальний трудовий стаж позивача складав 26 років 03 місяці 22 дні і для обчислення розмірів пенсії було взято заробітну плату позивача за період з 01 квітня 1991 по 31 березня 1996 року та з врахуванням проміжку часу з 14 квітня 2003 року по 31 грудня 2003 року перебування у трудових відносинах позивача з приватним підприємцем ОСОБА_4 відповідно до ст. 40 Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. Заробіток за період роботи у приватного підприємця ОСОБА_4 відповідно до цієї норми вказаного Закону було виключено за вибором позивача, як особи, яка звернулася за пенсією, з періоду, за який враховується заробітна плата для обчислення пенсії, де виключається період до 60 місяців за умови, що зазначений період становить не більше 10 % тривалості страхового стажу і, коли коефіцієнт заробітку при призначенні пенсії склав 2,50958.

Рішенням відповідача за № 234 від 16 квітня 2015 року вирішено утримувати з пенсії позивача ОСОБА_1 переплату пенсії щомісячно по 20% від розміру пенсії до повного відшкодування переплати на загальну суму 14581,39 грн. Згідно довідки управління утримання з пенсії позивача було розпочато з 01 липня 2015 р. і станом на день розгляду справи утримано з пенсії кошти у розмірі 1857,12 грн. за період з липня 2015 р. до лютого 2015 р. включно.

Розпорядженням відповідача за № 196392 від 21 травня 2015 року відповідачем було проведено перерахунок пенсії позивача з визначенням розміру пенсії 1066,97 грн.

Підставою прийняття відповідачем таких рішень стали результати позапланової перевірки управлінням підприємницької діяльності ФОП ОСОБА_4 у звязку з її припиненням на підставі листа заяви підприємця.

У ході аналізу поданих звітів та коригування відомостей по ФОП ОСОБА_4, управлінням Пенсійного Фонду України в м. Кременчуці Полтавської області було виявлено застраховану особу ОСОБА_1, по якій було проведено зміни сум заробітку, який враховується для обчислення розміру пенсії за період з 2000-2002 р.р. та за 2005 р., у звязку з чим виникла необхідність та була проведена перевірка правильності нарахування пенсії позивачеві.

Порушення правильності формування відомостей про нарахування заробітної плати (доходу) застрахованих осіб було встановлено згідно акту про результати позапланової перевірки ФОП ОСОБА_4 № 90 від 24 лютого 2015 року, складеного УПФУ в м. Кременчуці, на підставі якого було видано припис ФОП ОСОБА_4 про усунення порушення вимог законодавства у сфері загальнообов'язкового державного пенсійного страхування щодо достовірності відомостей, поданих до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування. Відповідно до картки контролю за усуненням виявлених порушень у ході документальної перевірки ФОП ОСОБА_4 вказані порушення були усунуті шляхом подання скоригованої довідки № 2000660 від 06 березня 2015 року до системи персоніфікованого обліку відомостей.

18 березня 2015 року УПФУ в м. Кременчуці було сформовано індивідуальні відомості по застрахованій особі ОСОБА_1 форми ОК5 та виявлено зміни сум заробітку, які враховуються для обчислення розміру пенсії.

Третя особа ФОП ОСОБА_5 сплатив страхові внески по найманому працівнику позивачу у березні 2015 році у повному обсязі.

Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 16 липня 2014 року проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності ФОП ОСОБА_4 При цьому, відповідач не ставив вимоги до вказаної особи у досудовому чи судововому порядку щодо сплати надмірно виплачених позивачеві розмірів пенсії.

Відповідно до ч. 1ст. 50 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"суми пенсій, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку пенсіонера або подання страхувальником недостовірних даних, можуть бути повернуті пенсіонером добровільно або стягуються на підставі рішень територіальних органів Пенсійного фонду чи в судовому порядку.

Зі змісту вище викладеної статті випливає, що для відрахування виплаченої надміру суми пенсії можливе тільки за двох умов: зловживання з боку пенсіонера та подання страхувальником недостовірних даних. Даний перелік є вичерпним і розширеному тлумаченню не підлягає.

Відповідач не звертався до позивача щодо надання нею добровільної згоди на утримання з її пенсії переплат розмірів пенсії, з відповідними позовами до позивача та третьої особи у порядку цивільного, адміністративного чи господарського судочинства щодо стягнення коштів надмірно виплаченої пенсії позивачеві.

Так, згідност. 101 Закону України "Про пенсійне забезпечення"органи, що призначають пенсії, мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, а також в необхідних випадках перевіряти обґрунтованість їх видачі. Підприємства та організації несуть матеріальну відповідальність за шкоду, заподіяну громадянам або державі внаслідок несвоєчасного оформлення або подання пенсійних документів, а також за видачу недостовірних документів, і відшкодовують її.

Відповідно дост. 17 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"довідки про заробітну плату видаються підприємством, установою чи організацією, де працювала особа, яка звертається за пенсією.

Згідно приписівст. 11 Цивільного кодексу Українипідставою виникнення цивільних прав та обов'язків, у тому числі щодо відшкодування збитків, є зобов'язання, яке виникає з угод або внаслідок заподіяної шкоди.

Статтею 1166 Цивільного кодексу Українинадано законодавче визначення деліктної відповідальності за шкоду, завдану майну, та підстави її виникнення. Зокрема, для настання деліктної відповідальності необхідна наявність складу правопорушення, а саме: 1) наявність шкоди; 2) протиправна поведінка заподіювача шкоди; 3) причинний зв'язок між шкодою та протиправною поведінкою заподіювача; 4) вина. Перераховані підстави визнаються загальними, оскільки їх наявність необхідна для всіх випадків відшкодування шкоди, якщо інше не передбачено законом.

Враховуючи зазначенні вище нормиЗакону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування",Закону України "Про пенсійне забезпечення"таЦивільного кодексу України, саме відповідач повинен довести факт протиправної поведінки позивача, настання шкоди (її розмір) та причинний зв'язок між ними.

Звідси,суд вважає, що відповідач, не надаючи належні і допустимі докази щодо правомірності своїх дій щодо постановлення рішення про утримання з пенсії позивача надмірно виплачених коштів, не довів факти зловживання ( недобросовісності ) позивача правом на при значення та перерахунок пенсії, наявність вини саме позивача у переплаті пенсії, а тому відсутні підстави для стягнення з позивача, як пенсіонера, надміру виплачених розмірів пенсії.

Відповідно ст. 40 Закону України Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування передбачено, що для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами у період до 1 січня 2016 року або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року незалежно від перерв.

У разі якщо страховий стаж становить менший період, ніж передбачено абзацом першим цієї частини, враховується заробітна плата (дохід) за фактичний страховий стаж.

За вибором особи, яка звернулася за призначенням пенсії, з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії, виключаються періоди до 60 календарних місяців страхового стажу, з урахуванням будь-яких періодів незалежно від перерв, що включаються до страхового стажу згідно забзацом третімчастини першої статті 24 цього Закону, та будь-якого періоду страхового стажу підряд за умови, що зазначені періоди в сумі складають не більш як 10 відсотків тривалості страхового стажу, врахованого в одинарному розмірі. Додатково за бажанням особи можуть бути виключені періоди строкової військової служби, навчання, догляду за інвалідом I групи або дитиною-інвалідом віком до 16 років, за пенсіонером, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, за період з 1 липня 2000 року до 1 січня 2005 року, а також періоди, коли особа підлягала загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню відповідно до пунктів 8,13і14статті 11 цього Закону. У всіх випадках, крім випадку, передбаченого абзацом другим цієї частини, період, за який враховується заробітна плата, не може бути меншим, ніж 60 календарних місяців.

Для визначення розміру пенсії за віком відповідно дочастини другоїстатті 27 цього Закону заробітна плата для обчислення частини пенсії за період страхового стажу до набрання чинності цим Законом визначається на умовах і в порядку, передбачених законодавством, що діяло раніше, а для обчислення частини пенсії за період страхового стажу після набрання чинності цим Законом - на умовах, передбачених абзацом першим цієї частини.

Заробітна плата (дохід) за період страхового стажу до 1 липня 2000 року враховується для обчислення пенсії на підставі документів про нараховану заробітну плату (дохід), виданих у порядку, встановленому законодавством, а за період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року - за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку.

2. Заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії визначається за формулою:

Зп = Зс х (Ск : К), де:

Зп - заробітна плата (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, у гривнях;

Зс - середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії. Порядок визначення показників зазначеної заробітної плати затверджується Пенсійним фондом України за погодженням з центральними органами виконавчої влади, що забезпечують формування державної фінансової політики, державної політики у сферах економічного розвитку, статистики;

Ск - сума коефіцієнтів заробітної плати (доходу) за кожний місяць (Кз1+ Кз2+ Кз3+ ... + Кзn);

К - страховий стаж за місяці, які враховано для визначення коефіцієнта заробітної плати (доходу) застрахованої особи.

У разі відсутності на день призначення пенсії даних про заробітну плату (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії, за попередній рік для визначення середньої заробітної плати (доходу) враховується наявна заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії, за місяці попереднього року з наступним перерахунком заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії після отримання даних про заробітну плату (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії.

Коефіцієнт заробітної плати (доходу) застрахованої особи за кожний місяць страхового стажу, який враховується при обчисленні пенсії, визначається за формулою:

Кз = Зв : Зс, де:

Кз - коефіцієнт заробітної плати (доходу) застрахованої особи;

Зв - сума заробітної плати (доходу) застрахованої особи, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії за місяць, за який розраховується коефіцієнт заробітної плати (доходу);

Зс - середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії, за місяць, за який розраховується коефіцієнт заробітної плати (доходу), а в разі одноразової сплати єдиного внеску відповідно дочастини пятоїстатті 10 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування" - за місяць, в якому укладено договір про добровільну участь.

Сума заробітної плати (доходу) застрахованої особи, яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії за місяць, за який розраховується коефіцієнт заробітної плати (доходу), визначається за формулою:

Зв = З + Зд, де:

Зв - сума заробітної плати (доходу) застрахованої особи, яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії за місяць, за який розраховується коефіцієнт заробітної плати (доходу);

З - сума заробітної плати (доходу) застрахованої особи, з якої фактично сплачено страхові внески згідно з цим Законом за місяць, за який розраховується коефіцієнт заробітної плати (доходу);

Зд - сума заробітної плати (доходу) застрахованої особи, розрахована виходячи із передбаченоїчастиною третьоюстатті 24 цього Закону доплати, за місяць, за який визначається коефіцієнт заробітної плати (доходу), і яка визначається за формулою:

Д - сума доплати, здійснена відповідно дочастини третьоїстатті 24 цього Закону;

Т - розмір страхового внеску до солідарної системи у відповідному місяці.

У разі подання застрахованою особою для обчислення розміру пенсії даних про заробітну плату (дохід) за період до 1 січня 1992 року при визначенні коефіцієнта заробітної плати (доходу) середня заробітна плата за рік (квартал) у відповідному періоді вважається щомісячною середньою заробітною платою (доходом) в Україні, з якої сплачено страхові внески, відповідного року (кварталу).

У разі відсутності на момент призначення пенсії даних про щомісячну середню заробітну плату (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за попередні місяці для визначення коефіцієнта заробітної плати (доходу) враховується щомісячна середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за наявний попередній місяць з наступним перерахунком коефіцієнта заробітної плати (доходу) після отримання даних про щомісячну середню заробітну плату (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за місяць (місяці), що передує зверненню за призначенням пенсії.

При обчисленні коефіцієнта заробітної плати (доходу) за періоди сплати страхових внесків за застрахованих осіб, зазначених упунктах 8,13і14статті 11 цього Закону та за періоди, які включаються до страхового стажу згідно забзацом третімчастини першої статті 24 цього Закону, враховується мінімальний розмір заробітної плати.

При обчисленні заробітної плати (доходу), з якої фактично сплачено страхові внески згідно з цим Законом за місяць, за який розраховується коефіцієнт заробітної плати (доходу) для застрахованих осіб, які здійснювали підприємницьку діяльність і обрали особливий спосіб оподаткування своїх доходів (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок), та членів їхніх сімей, що беруть участь у здійсненні підприємницької діяльності, отриманий ними дохід за відповідний місяць визначається за формулою:

З - сума заробітної плати (доходу) застрахованої особи, з якої фактично сплачено страхові внески згідно з цим Законом за місяць, за який розраховується коефіцієнт заробітної плати (доходу);

П - сума фактично сплаченого відповідного податку у розрахунку на відповідний місяць, у гривнях;

Ч - відсоток відрахувань до Пенсійного фонду від суми фактично сплаченого відповідного податку, чинний в межах відповідного періоду;

Т - розмір страхового внеску до солідарної системи у відповідному місяці.

Під час визначення доходу фізичної особи - підприємця для визначення коефіцієнта заробітної плати (доходу) враховується розмір податку, що сплачує така фізична особа, без збільшення розміру податку, передбаченого законодавством, за членів його сім'ї, які беруть участь у здійсненні цією фізичною особою підприємницької діяльності, та за осіб, які перебувають з нею у трудових відносинах.

Під час визначення доходу члена сім'ї фізичної особи - підприємця для обчислення коефіцієнта заробітної плати (доходу) враховується сума податку, внесена за одного члена сім'ї, на яку відповідно до законодавства збільшується відповідний податок зазначеної фізичної особи - підприємця.

При обчисленні заробітної плати (доходу), з якої фактично сплачено страхові внески за місяць, за який розраховується коефіцієнт заробітної плати (доходу) для застрахованих осіб, які сплачують страхові внески у фіксованому розмірі, у тому числі членів їхніх сімей, які беруть участь у здійсненні підприємницької діяльності, а також для осіб, зазначених вабзаці першомучастини девятої статті 10 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування", отриманий ними дохід за відповідний місяць визначається за формулою:

З - сума заробітної плати (доходу) застрахованої особи, з якої фактично сплачено єдиний внесок на загальнообовязкове державне соціальне страхування (страхові внески) за місяць, за який розраховується коефіцієнт заробітної плати (доходу);

Ф - сума фактично сплаченого єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування (страхового внеску) у фіксованому розмірі за відповідний місяць;

Т - розмір єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування (страхового внеску до солідарної системи), встановлений для відповідної категорії осіб у відповідному місяці, а в разі одноразової сплати єдиного внеску відповідно дочастини пятої статті 10 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування" - у місяці, в якому укладено договір про добровільну участь.

Відповідно до п. 39 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, затвердженого постановою правління Пенсійного Фонду України від 25 листопада 2005 року № 22-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 року за № 1566/11846 ( в редакції станом на день ухвалення відповідачем спірних рішень ) визначено, що після надходження даних про сплату страхових внесків проводиться перерахунок пенсії з урахуванням цього періоду з моменту призначення пенсії.

Тому, відповідно до вказаного Порядку було проведено перерахунок розмірі пенсії позивача з моменту призначення пенсії згідно розпорядження № 196392 від 21 травня 2015 року. Внаслідок перерахунку пенсії стаж позивача склав 29 років 06 місяців 11 днів, заробіток для розрахунку застосовувався за період з 01 квітня 1991р. по 31 березня 1995 р.р - за 5 років роботи позивача у ПАТ Укртатнафта, та з 01 липня 2000 р. по 30 квітня 2005 р. - за роботу в приватного підприємця ОСОБА_4 Коефіцієнт заробітку після врахування всього цього трудового стажу і розмірів заробітної плати позивача за вказаний проміжок часу зменшився і склав 1,88599.

Зміна показника індивідуального коефіцієнту заробітної плати вплинула на розмір пенсії в бік зменшення ( з 2,50958 до 1,88599), внаслідок чого і виникла переплата пенсії.

Суд, враховуючи наведені обставини та аналізуючи вказані норми, вважає, що відповідач надав суду належні і допустимі докази на спростування позову в частині вимог щодо визнання неправомірними дій та рішення про зменшення розміру пенсії позивача.

Отже, позов підлягає частковому задоволенню. Необхідно визнати протиправним рішення відповідача за № 234 від 16 квітня 2015 року про проведення утримання надміру виплачених сум пенсій; зобов'язати відповідача повернути позивачу в повному обсязі кошти, які були утримані з пенсії на підставі рішення № 234 від 16 квітня 2016 року про утримання надміру виплачених сум пенсій.

В іншій частині вимог позивачеві необхідно відмовити у задоволенні позову за безпідставністю.

Враховуючи, що позов підлягає частковому задоволенню, то згідно ст. 94 КАС України необхідно стягнути з відповідача на користь позивача у повернення сплаченого судового збору кошти у розмірі 243,60 грн. ( 487,20 грн.: 2 ).

Керуючись ст. ст. 19, 22, 55 Конституції України, ст. 40, 50 Закону України « Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування », ст. 101 Закону України « Про пенсійне забезпечення », ст.ст. 17 - 19, 69, 70, 87, 90, 94, 98, 158-163 КАС України, -

П О С Т А Н О В И В:

Позов ОСОБА_1 задовольнити частково.

Визнати протиправним рішення управління Пенсійного Фонду України в м. Кременчуці Полтавської області за № 234 від 16 квітня 2015 року про проведення утримання надміру виплачених сум пенсій.

Зобов'язати управління Пенсійного Фонду України в м. Кременчуці Полтавської області повернути ОСОБА_1 в повному обсязі кошти, які були утримані з пенсії на підставі рішення № 234 від 16 квітня 2016 року про утримання надміру виплачених сум пенсій.

Відмовити ОСОБА_1 у задоволенні позову в іншій частині вимог.

Стягнути з управління Пенсійного Фонду України в м. Кременчуці Полтавської області на користь ОСОБА_1 у повернення сплаченого судового збору кошти у розмірі 243,60 грн.

Постанова може бути оскаржена до Харківського Апеляційного Адміністративного суду через Автозаводський районний суд м. Кременчука упродовж десяти днів з дня проголошення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги або розгляду справи Харківським Апеляційним Адміністративним судом, якщо постанову не скасовано.

Повний текст постанови виготовлено 26 лютого 2016 року.

Суддя: