ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
УХВАЛА
про зупинення провадження у справі
23 лютого 2016 року м. Київ № 826/27036/15
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі колегії суддів: головуючого судді Іщука І.О., суддів: Погрібніченка І.М., Шулежка В.П., при секретарі судового засідання Мині І.І.
за участі представників:
позивача: ОСОБА_1, ОСОБА_2;
від відповідача 1: Діанов О.І.;
від відповідача 2: Скалецька І.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні питання щодо зупинення провадження у справі
за позовомОСОБА_5до Державної фіскальної служби України, Міністерства юстиції Українипро визнання протиправним та скасування наказу, поновлення на роботі,
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду м. Києва звернувся ОСОБА_5 з повозом до Державної фіскальної служби України, Міністерства юстиції України, в якому просить:
1. Визнати протиправним та скасувати звіт про результати проведення перевірки щодо виконання Державною фіскальною службою України норм Закону України «Про очищення влади» від 21.10.2015 р.
2. Визнати протиправним та скасувати наказ Державної фіскальної служби України від 26.10.2015 р. № 3439-о «Про звільнення ОСОБА_5».
3. Поновити ОСОБА_5 на публічній службі в Державній фіскальній службі України на посаді директора Інформаційно-комунікаційного Департаменту Державної фіскальної служби України.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивача протиправно звільнено з органів внутрішніх справ на підставі пункту 7 2 ч. 1 ст. 36 КЗпП України, Закону України «Про очищенні влади» та п. 6 витягу із протоколу № 116 засідання Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 р.
В судовому засіданні суд поставив на обговорення питання щодо зупинення провадження у справі до набрання законної сили судовим рішенням за наслідками розгляду Конституційним Судом України подання Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень Закону України „Про очищення влади" від 16 вересня 2014 року № 1682-VII.
Представник позивача заперечував проти зупинення провадження провадженні у справі.
Представники відповідачів 1, 2 в судовому засіданні не заперечували проти зупинення провадження у справі.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 156 КАС України суд зупиняє провадження у справі у разі неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі.
Одним з основоположних принципів адміністративного судочинства є, зокрема, принцип законності, який полягає у тому, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
Суд зобов'язаний вирішувати справи відповідно до Конституції та законів України, водночас, виникнення сумнівів у відповідності закону Конституції України фактично унеможливлює розгляд справи із дотриманням основоположних і фундаментальних принципів адміністративного судочинства.
Так, Конституційним Судом України 16 квітня 2015 року відкрито пленарне засідання з розгляду справи за двома конституційними поданнями Верховного Суду України та конституційним поданням 47 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень Закону України „Про очищення влади" від 16 вересня 2014 року № 1682-VII у формі усного слухання.
Зважаючи на вищенаведене, з метою дотримання принципів законності, відповідно до яких: 1) суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України; 2) суд застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України, передбачених ч. 1 ст. 9 КАС України, з метою справедливого, неупередженого вирішення справи, приходить до переконання щодо необхідності зупинення провадження у справі до набрання законної сили судовим рішенням за наслідками розгляду Конституційним Судом України подання Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень Закону України „Про очищення влади" від 16 вересня 2014 року № 1682-VII.
Керуючись п. 3 ч. 1 ст. 156, ст. ст. 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
У Х В А Л И В:
1. Зупинити провадження у справі № 826/27036/15 до набрання законної сили судовим рішенням за наслідками розгляду Конституційним Судом України подання Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень Закону України „Про очищення влади" від 16 вересня 2014 року № 1682-VII.
2. Копію ухвали направити сторонам.
Ухвала набирає законної сили в порядку і строки визначені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки встановлені ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий суддя І.О. Іщук
Судді: І.М. Погрібніченко
В.П. Шулежко
Повний текст ухвали виготовлено 29.02.2016 р.