КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про передачу справи на розгляд іншого адміністративного суду
09 березня 2016 року м.Київ810/4440/15
Київський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Панової Г.В., за участю секретаря судового засідання: Волощук Л.В.,
представників сторін
від позивача ОСОБА_1
від відповідача ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної фінансової інспекції України
до Державного підприємства Укрмедпроектбуд
про зобовязання вчинити певні дії
ВСТАНОВИВ:
До Київського окружного адміністративного суду звернулась Державна фінансова інспекція України з позовом до Державного підприємства Укрмедпроектбуд про зобовязання вчинити певні дії.
Ухвалами Київського окружного адміністративного суду від 22.01.2016 відкрито провадження в адміністративній справі № 810/4440/15, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.
У судове засідання зявились уповноважені представники сторін.
До початку розгляду справи по суті судом було поставлено на обговорення питання про передачу адміністративної справи за правилами територіальної підсудності до Окружного адміністративного суду міста Києва.
Представники сторін з приводу передачі справи до іншого суду не заперечували.
Розглянувши матеріали справи, суд дійшов висновку, що дана справа підлягає передачі за територіальною підсудністю до Окружного адміністративного суду міста Києва з таких підстав.
Статтею 19 Кодексу адміністративного судочинства України визначено територіальну підсудність адміністративних справ.
Відповідно до частини першої статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративні справи вирішуються адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Приписами частини другої статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що адміністративні справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача, або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених цим Кодексом. Якщо така особа не має місця проживання (перебування, знаходження) в Україні, тоді справу вирішує адміністративний суд за місцезнаходженням відповідача.
З матеріалів адміністративної справи вбачається, що юридичною адресою позивача згідно з даними ЄДРПОУ є м. Київ, вул. Петра Сагайдачного, буд. 4.
У свою чергу, місцезнаходженням відповідача є м. Київ, вул. Кловський узвіз, 7А, оф.10.
Отже, місцезнаходженням як позивача так і відповідача є місто ОСОБА_2, тому спір підлягає розгляду окружним адміністративним судом, юрисдикція якого поширюється на місто ОСОБА_2, тобто Окружним адміністративним судом міста Києва.
Разом з цим, відповідно до Указу Президента України від 16.11.2004 № 1417/2004 Про утворення місцевих та апеляційних адміністративних судів, затвердження їх мережі та кількісного складу суддів повноваження Київського окружного адміністративного суду поширюються на територію Київської області.
Відповідно до пункту третього частини першої статті 22 Кодексу адміністративного судочинства України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо після відкриття провадження у справі з'ясувалося, що справа територіально підсудна іншому суду.
В силу положень частини сьомої статті 22 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративна справа передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку встановленому цією статтею, розглядається адміністративним судом, до якого вона надіслана.
Керуючись статтями 19, 22, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У Х В А Л И В:
1. Адміністративну справу за позовом Державної фінансової інспекції України до Державного підприємства Укрмедпроектбуд про зобовязання вчинити певні дії, - передати на розгляд до Окружного адміністративного суду міста Києва.
2. Копію ухвали надіслати сторонам.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Панова Г. В.
Повний текст ухвали складено та підписано 09 березня 2016 року.