ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (0322)-61-58-10 У Х В А Л А
про повернення позовної заяви
09 березня 2016 рокуСправа № 813/345/16 Cуддя Львівського окружного адміністративного суду Кравців О.Р. одержав позовну заяву Управління Пенсійного фонду України в Яворівському районі Львівської області про стягнення коштів з Ремонтно-будівельного монтажного управління № 5, -
в с т а н о в и в :
До Львівського окружного адміністративного суду звернулося Управління Пенсійного фонду України у Яворівському районі Львівської області з адміністративним позовом до Ремонтно-будівельного монтажного управління № 5, в якому просить стягнути з відповідача на користь позивача заборгованість з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за Списком № 2, що виникла за серпень-грудень 2015 року та січень 2016 року, в сумі 4246,14 грн.
Ухвалою від 15.02.2016 року вищевказану позовну заяву залишено без руху та надано позивачеві строк до 04.03.2016 року включно для усунення зазначених в мотивувальній частині ухвали недоліків.
Копію вказаної ухвали позивачем одержано 17.02.2016 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
Слід зазначити, що 23.02.2016 року за вх. № 4210 надійшло клопотання про усунення недоліків від позивача, до якої долучено квитанцію ПН 215600426655, ФН 3000037316 від 23.02.2016 року, довідку на підтвердження того, що видатків за кодом економічної класифікації видатків бюджету 2800 «Інші поточні видатки» не передбачені за № 481/10 від 23.02.2016 року та Тимчасовий коштрис на 1 квартал 2016 року та просив відкрити провадження у справі.
Так, Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» від 22.05.2015 року, з 01.09.2015 року скасовані пільги по сплаті судового збору для органів Пенсійного фонду України. Крім того, покликання про відсутність асигнувань не можуть бути достатньою підставою для звільнення від сплати судового збору відповідно до ст. 8 Закону України «Про судовий збір».
Так, Пленум Вищого адміністративного суду України Постанові від 23 січня 2015 року №2 "Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 8 липня 2011 року №3674-VI "Про судовий збір" зазначив, що визначення майнового стану сторони є оціночним та залежить від доказів, якими обґрунтовується рівень майнового стану сторони. Якщо залежно від рівня майнового стану сторона позбавлена можливості сплатити судовий збір, то такі обставини є підставою на відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення сторони від сплати. Таке ж право мають і бюджетні установи. Водночас, якщо ці бюджетні установи діють як суб'єкти владних повноважень, то обмежене фінансування такої установи не є підставою для відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від сплати.
Щодо долучення позивачем розрахунковий документу - фіскального чеку, суддя зазначає, що такий лише підтверджує надання послуг відділенням поштового зв'язку щодо здійснення відправлення рекомендованим листом, проте не надає можливості встановити факт надіслання позовної заяви та доданих до неї документів саме відповідачу, у тому числі перевірити правильність адреси, на яку позивачем надіслано поштове відправлення, а також вміст поштового відправлення у зв'язку із відсутністю опису вкладення поштового відправлення.
З огляду на викладене, позивачем у встановлений строк вимоги ухвали про залишення позовної заяви без руху від 15.02.2016 року не виконано. Ухвалу про залишення позовної заяви без руху від 15.02.2016 року станом на день винесення цієї ухвали не оскаржено.
Відповідно до вимог п. 1 ч. 3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), позовна заява повертається позивачеві, у т.ч. якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.
З огляду на вищевикладене, суддя дійшов висновку про повернення позовної заяви позивачеві.
Суд також роз'яснює, що відповідно до ч. 6 ст. 108 КАС України повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Керуючись ст.ст. 108, 158 - 160, 165 КАС України, -
у х в а л и в :
1. Позовну заяву Управління Пенсійного фонду України в Яворівському районі Львівської області про стягнення коштів з Ремонтно-будівельного монтажного управління № 5 - повернути позивачу.
2. Копію ухвали про повернення позовної заяви разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами невідкладно надіслати особі, яка подала позовну заяву.
Ухвалу може бути оскаржено протягом 5 днів з дня її проголошення шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд, згідно ст. 186 КАС України. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з ч. 3 ст. 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КАС України, якщо таку скаргу не було подано, згідно ст. 254 КАС України. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Кравців О.Р.