УХВАЛА
04 березня 2016 р.
Справа № 820/231/16
Суддя Харківського апеляційного адміністративного суду Перцова Т.С., розглянувши питання можливості відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Сумської митниці ДФС на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 15.02.2016р. по справі № 820/231/16
за позовом Приватного підприємства " Технобазіс"
до Сумської митниці ДФС
про скасування рішення та картки відмови,
ВСТАНОВИВ:
Постановою Харківського окружного адміністративного суду від 15.02.2016р. задоволено позов Приватного підприємства " Технобазіс" до Сумської митниці ДФС про скасування рішення та картки відмови.
На зазначену постанову Сумською митницією ДФС подано апеляційну скаргу.
В апеляційній скарзі апелянтом заявлено клопотання про звільнення від сплати судового збору, в якому апелянт посилається на ст.8 Закону України "Про судовий збір", ст.88 КАС України та зазначає, що тимчасовим кошторисом Сумської митниці ДФС на 2016 рік на видатки, які пов'язані з виплатами податків і зборів до бюджету, штрафних санкцій, пені, судового збору та інше за КЕКВ 2800 "Інші поточні видатки" виділено 500 грн., у зв'язку з чим Сумська митниця ДФС є неплатоспроможною особою щодо сплати судового збору.
Частиною 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" визначено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Частиною 2 наведеної статті (в редакції Закону України від 03.09.2015 № 670-VIII) розмір ставки судового збору за подання апеляційної скарги на рішення адміністративного суду встановлено на рівні 110% ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Згідно з ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду позову майнового характеру юридичною особою ставка судового збору складає 1,5% розміру позовних вимог, однак, не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати; за подання позову немайнового характеру - 1 розмір мінімальної заробітної плати.
Відповідно до ч.3 ст.6 Закону України "Про судовий збір" за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується на загальних підставах.
Статтею 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" було встановлено на 2015 рік мінімальну заробітну плату у місячному розмірі з 01 січня 2015 року - 1218 грн.
Таким чином, розмір судового збору, який підлягав сплаті за подання цієї позовної заяви, становив 8669,91 грн. (1378 грн. - за подання позову немайнового характеру та 7291,91 грн. - за подання позову майнового характеру).
Отже, розмір судового збору, який підлягає сплаті за подання Сумською митницею ДФС апеляційної скарги на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 15.02.2016р. по справі № 820/231/16, становить 9536,90 грн.
Враховуючи викладене, клопотання відповідача про звільнення від сплати судового збору задоволенню не підлягає.
Разом з тим, частиною 1 статті 88 КАС України та статтею 8 Закону України "Про судовий збір" суду надано право відстрочити сплату судових витрат на визначений строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
Відповідно до вимог ст. 129 Конституції України основними засадами судочинства, крім іншого, є забезпечення апеляційного та касаційного оскарження рішення суду, крім випадків, встановлених законом.
Згідно з частиною 1 статті 88 Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Статтею 8 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Відповідно до положень ч. 1 ст. 3 Бюджетного кодексу України бюджетний період для всіх бюджетів, що складають бюджетну систему України, становить один календарний рік, який починається 1 січня кожного року і закінчується 31 грудня того ж року.
Законом України від 28.12.2014 року № 80 - VIII «Про Державний бюджет України на 2015 року» затверджено план формування та використання фінансових ресурсів для забезпечення завдань і функцій, які здійснюються відповідно органами державної влади, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування протягом бюджетного періоду, а саме з 1 січня 2015 року по 31 грудня 2015 року.
Фінансування витрат на оплату судового збору для державних органів із державного бюджету передбачено за кодом економічної класифікації 2800 "Інші поточні платежі", розмір яких щорічно затверджується відповідним кошторисом.
Станом на час вирішення питання про відкриття провадження у справі тимчасовим кошторисом Сумської митниці ДФС за кодом економічної класифікації бюджету 2800 "Інші поточні видатки" на 1 квартал 2016 року виділено 500 грн., що є недостатнім для сплати судового збору по даній справі.
При цьому, суд враховує, що саме відсутність бюджетних асигнувань, тобто фінансових ресурсів для покриття видатків на певні цілі, в даному випадку - на сплату судового збору, а не відсутність бюджетного фінансування є поважною причиною неможливості сплатити судові витрати.
Враховуючи вищенаведене та право суду на відстрочення і розстрочення сплати судового збору, звільнення від його сплати, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання апелянта та відстрочити сплату судових витрат до ухвалення апеляційним судом рішення у даній справі.
Апеляційна скарга за формою та змістом відповідає вимогам ст.187 Кодексу адміністративного судочинства України, подана з дотриманням порядку і строків апеляційного оскарження.
З огляду на зазначене, перешкоди для прийняття апеляційної скарги та відкриття апеляційного провадження Харківським апеляційним адміністративним судом відсутні.
Керуючись ст.ст. 187, 189 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою Сумської митниці ДФС на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 15.02.2016р. по справі № 820/231/16 за позовом Приватного підприємства " Технобазіс" до Сумської митниці ДФС про скасування рішення та картки відмови.
Клопотання Сумської митниці ДФС про звільнення від сплати судового збору - задовольнити частково.
Відстрочити сплату судового збору до винесення рішення по справі..
Особи, які беруть участь у справі, мають право подати клопотання про розгляд апеляційної скарги за їх відсутності.
Запропонувати особам, які беруть участь у справі, подати до Харківського апеляційного адміністративного суду заперечення на апеляційну скаргу.
Надіслати особам, які беруть участь у справі, копії ухвали про відкриття апеляційного провадження, копії апеляційної скарги та інформацію про їхні права та обов’язки.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя (підпис) Перцова Т.С.