Постанова № 56278470, 29.02.2016, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.02.2016
Номер справи
808/8913/15
Номер документу
56278470
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 лютого 2016 року о/об 15 год. 07 хв.Справа № 808/8913/15 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Прасова О.О. при секретарі Кай К.В., розглянувши у місті Запоріжжі адміністративну справу

за позовом Публічного акціонерного товариства «Укрнафта» в особі Відділення реалізації нафтопродуктів по Запорізькій області

до Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м.Запоріжжя Головного управління ДФС у Запорізькій області

про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,

ВСТАНОВИВ:

Публічне акціонерне товариство «Укрнафта» в особі Відділення реалізації нафтопродуктів по Запорізькій області (надалі - позивач або ПАТ «Укрнафта») звернулось до Запорізького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м.Запоріжжя Головного управління ДФС у Запорізькій області (далі - ДПІ у Жовтневому районі м.Запоріжжя або відповідач) в якому позивач просить суд: визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 16.09.2015 за №0000782100 про застосування штрафної (фінансової) санкції у сумі 7699 грн. 60 коп.

В адміністративному позові зазначено, що 21.09.2015 ПАТ «Укрнафта» отримано податкове повідомлення-рішення №0000782100 від 16.09.2015, яке прийняте ДПІ у Жовтневому районі м.Запоріжжя на підставі Акту камеральної перевірки своєчасності сплати акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизними товарами №80/21/26/00135390 від 28.08.2015. Відповідно до податкового повідомлення-рішення №0000782100 від 16.09.2015 ПАТ «Укрнафта» порушено пп.222.3.1 п.222.3 ст.222 Податкового кодексу України, за що застосовано штрафні (фінансові) санкції. ПАТ «Укрнафта» не погоджується з податковим повідомленням-рішенням №0000782100 від 16.09.2015 та вважає його таким, що суперечить вимогам чинного законодавства, виходячи з наступних підстав. Наказом Міністерства фінансів України №11 від 14.01.2011 «Про бюджетну класифікацію» (зі змінами і доповненнями) затверджено класифікацію доходів бюджету, встановлено код класифікації та Найменування класифікації доходів бюджету. Так, за кодом класифікації 14040000 іменується акцизний податок з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів. 02.03.2015 ВРНП по Запорізькій області ПАТ «Укрнафта» платіжним дорученням №880 від 27.02.2015 перерахувало податкові зобов'язання з акцизного податку до бюджету, за реквізитами рахунків для обліку доходів (місцевий бюджет), що були зазначені на Головному порталі Державної фіскальної служби (http://zp.sfs.gov.ua/byudjetni-rahunki/). Оскільки на Головному порталі Державної фіскальної служби було зазначено реквізити рахунків для обліку доходів (місцевий бюджет) з найменуванням коду класифікації доходів бюджету «14040000» та «14040001» для акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, ВРНП по Запорізькій області ПАТ «Укрнафта» при сплаті зобов'язань керувалось Наказом Міністерства фінансів України №11 від 14.01.2011 «Про бюджетну класифікацію», де зазначено, що класифікація акцизного податку здійснюється за кодом 14040000. ГУДКСУ у Запорізькій області 03.03.2015 повернуто грошові кошти, що були сплачені ВРНП по Запорізькій області ПАТ «Укрнафта» з акцизного податку 02.03.2015, в зв'язку з зазначенням коду класифікації доходів бюджету «14040000», а не «14040001». Довідником відповідності символу звітності коду класифікації доходів бюджету, затвердженого наказом Державної казначейської служби України №4 від 06.01.2015, код класифікації доходів бюджету «14040001» передбачено лише для міст Донецьк, Дніпропетровськ, Харків та Київ (символ 872), плата ж здійснювалась у м.Запоріжжі. Отже, у зв'язку з тим, що на Головному порталі Державної фіскальної служби України було зазначено реквізити рахунків для обліку доходів (місцевий бюджет) з найменуванням коду класифікації доходів бюджету «14040000» та «14040001» за акцизний податок з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, ПАТ «Укрнафта» податкове законодавство не порушувало та здійснило всі заходи для своєчасної сплати податку до бюджету. Плата акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів здійснена у визначений пп.222.3.1 п.222.3 ст.222 Податкового кодексу України строк. Окрім цього, підтвердженням інформації, що викладена вище, стало її використання Концерном ПАТ «Галнафтогаз» (мережа АЗС «ОККО»), яке також стало заручником цієї ситуації з подвійними кодами класифікації доходів бюджету «14040000» та «14040001». Як зазначено у змінах до Довідника відповідності символу звітності коду класифікації доходів бюджету, то код класифікації доходів бюджету «14040001» відкривається тільки для міст з районним поділом, та зазначено вичерпний перелік цих міст, а саме Донецьк, Дніпропетровськ, Харків, Київ. Отже міста, які не входять до цього переліку, як вважає позивач, повинні використовувати код класифікації доходів бюджету саме 14040000. 20.02.2015 на офіційному веб-порталі ДФС (www.sfs.gov.ua) розміщена інформація, що граничний строк для подання декларацій подовжено до 24.02.2015 включно. Враховуючи пп.222.3.1 п.222.3 ст.222 Податкового кодексу України та інформацію з офіційного веб-порталу ДФС, останнім днем сплати податку є 06.03.2015, оскільки перебіг строку починається з 24.02.2015 (граничний строк подовжено, що не заперечується ДФС України). Оскільки податкове зобов'язання з акцизного податку ПАТ «Укрнафта» сплачено 03.03.2015 платіжним дорученням №920, то порушення пп.222.1.1 п.222.1 ст.222 Податкового кодексу України відсутнє, адже граничний строк для подачі декларацій подовжено до 24.02.2015, а строк сплати за ними розраховується з останнього граничного строку подання цих декларацій (отже й перебіг 10 днів починається з 24.02.2015).

Представником позивача подано до суду заяву про розгляд справи у порядку письмового провадження.

Відповідачем подано до суду письмові заперечення (а.с.27-29), в яких зазначено, що позивачем засобами електронного зв'язку надано до ДПІ у Жовтневому районі м.Запоріжжя податкову декларацію із узгодженою сумою акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизними товарам у розмірі 76996 грн. 00 коп. (реєстраційний №9020002620 від 20.02.2015). В картці особового рахунку позивача за платежем 14040001 «Акцизний податок з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизними товарами» на підставі податкової декларації за січень 2015 року, проведено нарахування самостійно узгодженої суми податку у розмірі 76996 грн. 00 коп. (02.03.2015). Сплата зазначеної суми за даними картки особового рахунку відбулася 03.03.2015 згідно платіжного доручення №920 від 03.03.2015, тобто із затримкою сплати на 1 календарний день. ДПІ у Жовтневому районі м.Запоріжжя проведено документальну невиїзну перевірку позивача з питань своєчасності сплати узгоджених податкових зобов'язань з акцизного податку за січень 2015 року (Акт від 28.08.2015 №80/08-26-21/135390). Перевіркою встановлено, що на порушення вимог пп.222.3.1, пп.222.3.2 п.222.3 ст.222 Податкового кодексу України підприємством несвоєчасно сплачено узгоджену суму акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизними товарами у розмірі 76996 грн. 00 коп. визначену в податковій декларації акцизного податку за січень 2015 рік (установлений термін сплати 02.03.2015, дата фактичної сплати - 03.03.2015). На підставі Акту перевірки відповідачем прийнято податкове повідомлення-рішення форми «Ш» №0000782100 від 16.09.2015 про сплату 7699 грн. 60 коп. штрафних санкцій (10% від суми сплаченого боргу), застосованих з посиланням на п.126.1 ст.126 Податкового кодексу України. Щодо твердження позивача про перенесення терміну сплати акцизного податку у зв'язку з перенесенням граничного строку подання декларації за січень 2015 року відповідач зазначає, що з урахуванням приписів пп.49.18.1 п.49.18, п.49.20 ст.49, п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України, термін сплати податків і зборів не переноситься у зв'язку з перенесенням термінів подання податкових декларацій. На думку відповідача платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку подання податкової декларації без урахування перенесення термінів подання звітності у зв'язку з вихідними чи святковими днями. Останній день виконання податкового обов'язку у вигляді сплати у повному обсязі акцизного податку за січень 2015 року на думку відповідача є 02.03.2015. Зазначена позиція викладена в роз'ясненні ДФС України від 19.09.2014 «Визначення граничного строку подання податкової декларації», листі від 23.02.2015 №6036/7/99-99-19-03-03-17 та в інформаційно-довідниковому ресурсі ДФС. Щодо твердження позивача, що невірні реквізити бюджетного рахунку, на який здійснено платіж акцизного податку 27.02.2015 розміщено на веб-сайті ДФС України відповідач зазначає, що інформацію про реквізити рахунків, відкритих органами Державної казначейської служби України для зарахування податків, зборів, митних платежів, передоплати та єдиного внеску, територіальні органи Міндоходів доводять до платників шляхом її розміщення на дошці оголошень, установленій на доступному для огляді місці (біля входу до приміщення органу Міндоходів), на офіційному веб-порталі Міндоходів (п.4 розділу IV «Порядку ведення органами Міністерства доходів і зборів України оперативного обліку податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, інших платежів, які сплачуються під час митного оформлення товарів», затвердженого 05.12.2013 наказом Міністерства доходів і зборів України №765, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 04.02.2014 за №217/24994). Згідно наявної інформації, відомості про відкриті рахунки по зарахуванню надходжень до державного та місцевого бюджетів за кодами класифікації доходів бюджету викладені на суб-сайті ГУ ДФС області у розділі «Бюджетні рахунки» 05.02.2015. Зміни в реєстрі рахунків, внесені наказом Державної казначейської служби України від 29.01.2015 №26 «Про відкриття рахунків та внесення змін до аналітичних параметрів рахунків з обліку надходжень до державного та місцевих бюджетів», викладені на суб-сайті ГУ ДФС області 20.02.2015, тобто до дати здійснення позивачем сплати акцизного податку платіжним дорученням №880 від 27.02.2015. Відтак, відповідач вважає, що податкове повідомлення-рішення №0000782100 від 16.09.2015 винесене відповідно до норм діючого законодавства, а адміністративний позов задоволенню не підлягає.

Розглянувши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності, суд з'ясував наступне.

Відповідачем проведена документальна невиїзна перевірка ПАТ «Укрнафта» (код ЄДРПОУ 00135390) з питань дотримання вимог Податкового кодексу України з питання своєчасності сплати узгоджених податкових зобов'язань з акцизного податку - за січень 2015 року, за результатами якої 28.08.2015 складено Акт №80/08-26-21/00135390 (а.с.9-11).

У висновку Акту перевірки №80/08-26-21/00135390 від 28.08.2015 зазначено наступне: «… Дані перевірки свідчать про несвоєчасну сплату узгодженого податкового зобов'язання з акцизного податку - за січень 2015р. на суму 7699,6 грн. Встановлено порушення вимог пункту 57.1 статті 57 розділу II, пункту 126,1 статті 126 розділу II Податкового кодексу України, підпункту 222.3.1 пункту 222.3 статті 222 розділу VI, 222.3.2 пункту 222.3 статті 222 розділу VI Податкового кодексу України …» (а.с.11).

Результатом розгляду відповідачем Акту перевірки №80/08-26-21/00135390 від 28.08.2015 стало прийняття 16.09.2015 відносно ПАТ «Укрнафта» податкового повідомлення-рішення форми «Ш» №0000782100 від 16.09.2015 про сплату 7699 грн. 60 коп. штрафних санкцій (10% від суми сплаченого боргу), застосованих з посиланням на п.126.1 ст.126 Податкового кодексу України (а.с.12).

В Акті перевірки №80/08-26-21/00135390 від 28.08.2015 зазначено, що відповідачем під час перевірки використані комп'ютерні автоматизовані інформаційні системи: Реєстрація «Платників податків»; АС «Податковий Блок», однак до суду витяги з них - не надані.

Судом з'ясовано, що 19.02.2015 ПАТ «Укрнафта» подано до ДПІ у Жовтневому районі м.Запоріжжя Декларацію акцизного податку в якій позивачем зазначено зобов'язання 76996 грн. 00 коп. (реєстраційний №9020002620 від 20.02.2015) (а.с.30-31).

Як зазначено у п.11 Розділу ІІ «Порядку ведення органами Міністерства доходів і зборів України оперативного обліку податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, інших платежів, які сплачуються під час митного оформлення товарів», затвердженого 05.12.2013 наказом Міністерства доходів і зборів України №765, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 04.02.2014 за №217/24994, форми інтегрованих карток платника мають лицьовий та зворотний боки. Зворотний бік інтегрованої картки відображає стан розрахунків платника (суми нарахованого та сплаченого платежів, пені, штрафних (фінансових) санкцій, процентів за користування розстроченням (відстроченням) грошових зобов'язань (податкового боргу), суми податкового боргу, недоїмки із сплати єдиного внеску, надміру та/або помилково сплачені, заявлені до відшкодування тощо) за податками, зборами, єдиним внеском, митними платежами, операції, що проводяться з коштами передоплати. На лицьовому боці інтегрованої картки відображається додаткова інформація щодо стану розрахунків платника за податками, зборами, єдиним внеском, митними платежами та передоплатою.

Згідно інтегрованої картки ПАТ «Укрнафта» з акцизного податку вищевказане зобов'язання взято на облік контролюючим органом (а.с.32-33).

Податкове зобов'язання у сумі 76996 грн. 00 коп. сплачено позивачем Платіжним дорученням №880 від 27.02.2015 з відміткою ПАТ КБ «ПриватБанк» - 02.03.2015 (а.с.15). У даному Платіжному дорученні у графі «призначення платежу» зазначено код 14040000.

03.03.2015 ГУДКСУ у Запорізькій області Платіжним дорученням №111262035 повернуто грошові кошти, що були сплачені позивачем з акцизного податку 02.03.2015, у зв'язку з зазначенням коду класифікації доходів бюджету «14040000», а не «14040001» (а.с.63).

Також, позивачем надано до суду Платіжне доручення №920 від 03.03.2015, яким ПАТ «Укрнафта» сплачено 76996 грн. 00 коп. акцизного податку, але код зазначено - 14040001 (а.с.16). На платіжному дорученні наявний відбиток ПАТ КБ «ПриватБанк» - 03.03.2015.

Судом досліджено інформацію з офіційного веб-порталу Державної фіскальної служби України (http://sfs.gov.ua/), в якій зазначено, що у зв'язку з наявними технічними проблемами, пов'язаними з затримкою прийняття звітності каналами електронної пошти Державної фіскальної служби України та враховуючи відсутність можливості у платника податків подати у граничний строк податкові декларації у зв'язку із технічними проблемами, які мали місце 17-19 лютого 2015 року, граничний строк для подання податкових декларацій подовжено до 24.02.2015 включно відповідно до положень «Порядку застосування норм пунктів 102.6-102.7 статті 102 Податкового кодексу України», затвердженого 24.12.2010 наказом Державної податкової адміністрації України №1044, зареєстрованого 20.01.2011 в Міністерстві юстиції України за №84/18822 (а.с.13).

Вказана інформація підтверджена листом Державної фіскальної служби України від 12.03.2015 за вих.№5142/6/99-99-18-01-01-15 на запити ПАТ «Укрнафта» від 04.03.2015 за вих.№08.1.14/280 та від 04.03.2015 за вих.№08.1.14/279 (а.с.14, 64-65).

Позов підлягає задоволенню з урахуванням викладеного вище та у зв'язку з наступним.

Відповідно до пп.49.18.1 п.49.18 ст.49 Податкового кодексу України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, зокрема, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Згідно з п.49.20 ст.49 Податкового кодексу України якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем.

Як передбачено п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Водночас, вказана норма не містить посилання конкретно на пп.49.18.1 п.49.18 ст.49 Податкового кодексу України щодо визначення строків подання податкової декларації, а містить лише загальне поняття - «граничний строк, передбачений цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом».

Натомість, п.49.20 ст.49 Податкового кодексу України чітко визначає - якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем.

У п.49.20 ст.49 Податкового кодексу України немає поняття «переноситься», а вжито термін «вважається», що не допускає жодних двозначних трактувань.

Відповідно до п.56.21 ст.56 Податкового кодексу України у разі коли норма цього Кодексу чи іншого нормативно-правового акта, виданого на підставі цього Кодексу, або коли норми різних законів чи різних нормативно-правових актів, або коли норми одного і того ж нормативно-правового акта суперечать між собою та припускають неоднозначне (множинне) трактування прав та обов'язків платників податків або контролюючих органів, внаслідок чого є можливість прийняти рішення на користь як платника податків, так і контролюючого органу, рішення приймається на користь платника податків.

Аналогічна правова позиція щодо застосування зазначених норм матеріального права висловлена і колегією суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України, зокрема, у постанові від 09.06.2015 у справі №21-18а15 (а.с.80-82).

Відповідно до ч.4 ст.13 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» висновки щодо застосування норм права, викладені у постановах Верховного Суду України, є обов'язковими для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить відповідну норму права.

Сплата податку при реалізації суб'єктом господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів врегульована п.222.3 ст.222 Податкового кодексу України.

Згідно з пп.222.3.1 п.222.3 ст.222 Податкового кодексу України Суми податку перераховуються до бюджету суб'єктом господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації за місячний податковий період.

Базовий податковий період для сплати податку відповідає календарному місяцю (п.223.1 ст.223 Податкового кодексу України).

Платник податку з підакцизних товарів (продукції), вироблених або переобладнаних на митній території України; імпортер алкогольних напоїв та тютюнових виробів; суб'єкт господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів; оптовий постачальник електричної енергії подає щомісяця не пізніше 20 числа наступного періоду контролюючому органу за місцем реєстрації декларацію акцизного податку за формою, затвердженою у порядку, встановленому статтею 46 цього Кодексу (пп.223.2 ст.223 Податкового кодексу України).

Податковий обов'язок виникає у платника податку з моменту настання обставин, з якими цей Кодекс та закони з питань митної справи пов'язує сплату ним податку (п.37.2 ст.37 Податкового кодексу України).

Виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк (п.38.1 ст.38 Податкового кодексу України).

Згідно з «Класифікацією доходів бюджету», затвердженою 14.01.2011 Наказом Міністерства фінансів України №11, акцизний податок з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів має код класифікації доходів бюджету 14040000 (а.с.66-74).

Наказом Державної казначейської служби України від 06.01.2015 за №4 затверджено «Зміни до Довідника відповідності символу звітності коду класифікації доходів бюджету» згідно з якими код класифікації доходів бюджету 14040001 має акцизний податок з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів для міст з районним поділом (Донецьк, Дніпропетровськ, Харків, Київ) (а.с.75-77).

Судом з'ясовано, що позивачем своєчасно подана Декларація акцизного податку за січень 2015 року, в якій визначено податкове зобов'язання у сумі 76996 грн. 00 коп.

Відповідно до приписів Податкового кодексу України сума слати податку - до 02.03.2015.

Позивачем сплачений акцизний податок 02.03.2015. Під час сплати позивач у Платіжному дорученні №880 від 27.02.2015 зазначив код класифікації доходів бюджету 14040000.

При цьому, зазначення позивачем у Платіжному дорученні №880 від 27.02.2015 коду класифікації доходів бюджету 14040000 узгоджується з приписами «Класифікації доходів бюджету», затвердженої 14.01.2011 Наказом Міністерства фінансів України №11, та приписами «Змін до Довідника відповідності символу звітності коду класифікації доходів бюджету», затверджених 06.01.2015 Наказом Державної казначейської служби України №4.

Сторонами не заперечується, що 03.03.2015 на рахунок позивача ГУДКСУ у Запорізькій області повернуто суму 76996 грн. 00 коп. із приміткою про необхідність уточнення реквізитів отримувача. У той же день, 03.03.2015, позивач сплатив акцизний податок у сумі 76996 грн. 00 коп. із зазначенням коду класифікації доходів бюджету - 14040001.

Дії, які не містять ознак бездіяльності платника податків при сплаті узгодженої суми грошового зобов'язання, не можуть бути підставою для застосування штрафів, передбачених п.126.1 ст.126 Податкового кодексу України.

На думку суду, для підтвердження факту несплати узгодженої суми грошового зобов'язання необхідно встановити, що у строк, передбачений п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України, платник податків не вчинював дії, спрямовані на перерахування узгодженої суми грошового зобов'язання до бюджету. А оскільки така сума зараховується на казначейський рахунок, то невірне визначення коду бюджетної класифікації у платіжному дорученні під час сплати суми податкового зобов'язання не є достатньою правовою підставою для висновку про несплату необхідної суми грошового зобов'язання у визначений вказаною нормою Податкового кодексу України строк, а відтак і для застосування на підставі п.126.1 ст.126 Податкового кодексу України штрафних (фінансових) санкцій.

Аналогічна правова позиція щодо застосування зазначених норм матеріального права висловлена і колегією суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України, зокрема, у постанові від 16.06.2015 у справі №21-377а15 (а.с.83-84).

Враховуючи обставини справи, суд вважає, що відповідачем не доведено порушення ПАТ «Укрнафта» податкового законодавства України, як то вказано в Акті перевірки №80/08-26-21/00135390 від 28.08.2015.

За відсутності порушень податкового законодавства відсутніми є і підстави для вжиття заходів, передбачених ст.126 Податкового кодексу України.

Звідси є протиправним прийняття відповідачем 16.09.2015 податкового повідомлення-рішення №0000782100.

З урахуванням приписів ч.3 ст.2 КАС України суд оцінивши докази, які є у справі, в їх сукупності, приходить до висновку, що податкове повідомлення-рішення №0000782100 прийняте 16.09.2015 відповідачем не обґрунтовано, без урахування всіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, не розсудливо, а отже є не правомірним і підлягає скасуванню.

Як зазначено у ч.6 ст.19 Господарського кодексу України, органи державної влади і посадові особи зобов'язані здійснювати інспектування та перевірки діяльності суб'єктів господарювання неупереджено, об'єктивно і оперативно, дотримуючись вимог законодавства, поважаючи права і законні інтереси суб'єктів господарювання.

У ч.2 ст.71 КАС України зазначено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

З урахуванням з'ясованих обставин, досліджених матеріалів справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню. Доводи відповідача не приймаються судом до уваги виходячи з вище зазначеного.

Суд вирішує питання щодо судових витрат у постанові суду або ухвалою (ч.1 ст.98 КАС України).

Судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи (ч.1 ст.87 КАС України).

Відповідно до ч.1 ст.94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.

Оскільки суб'єктом владних повноважень у справі була Державна податкова інспекція у Жовтневому районі м.Запоріжжя Головного управління ДФС у Запорізькій області, то саме з бюджетних асигнувань цього органу повинні бути присуджені судові витрати позивачу, документально підтверджені у сумі 1218 грн. 00 коп.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.11, 17, 71, 94, 158-163 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення №0000782100, прийняте 16.09.2015 Державною податковою інспекцією у Жовтневому районі м.Запоріжжя Головного управління ДФС у Запорізькій області, яким до Публічного акціонерного товариства «Укрнафта» в особі Відділення реалізації нафтопродуктів по Запорізькій області застосовано штраф у сумі 7699 грн. 60 коп. (10% від суми сплаченого боргу).

Присудити на користь Публічного акціонерного товариства «Укрнафта» з бюджетних асигнувань Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м.Запоріжжя Головного управління ДФС у Запорізькій області судові витрати у сумі 1218 грн. 00 коп.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили у строк та порядок визначений ст.ст.167, 186, 254 КАС України.

Постанова суду першої інстанції оскаржується у строк та порядок встановлений ст.ст.167, 186 КАС України.

Постанова виготовлена у повному обсязі 29.02.2016.

Суддя О.О. Прасов