Кримінальне провадження № 1-кс/428/1850/2016
Справа № 428/2278/16-к
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 лютого 2016 року м. Сєвєродонецьк
Слідчий суддя Сєвєродонецького міського суду Луганської області Скочій Г.Д., за участю секретаря судового засідання Волкової О.М., сторони кримінального провадження прокурора відділу прокуратури Луганської області Дергачова М.С., слідчого СУ ГУНП в Луганській області Жиряди О.В.,
розглянувши в судовому засіданні в приміщенні суду в м. Сєвєродонецьку клопотання слідчого СУ ГУНП в Луганській області Жиряди О.В., погоджене прокурором відділу прокуратури Луганської області Дергачовим М.С., про дозвіл на проведення виїзної призначення позапланової документальної ревізії , -
ВСТАНОВИВ:
До слідчого судді Сєвєродонецького міського суду надійшло клопотання сторони кримінального провадження слідчого СУ ГУНП в Луганській області Жиряди О.В., погоджене прокурором відділу прокуратури Луганської області Дергачовим М.С., про дозвіл на проведення виїзної призначення позапланової документальної ревізії фінансово-господарської діяльності КП «Лисичанськтепломережа» (код 13401321).
Обґрунтовуючи внесене клопотання сторона кримінального провадження вказує, що службові особи Лисичанської міської ради Луганської області, зловживаючи владою та службовим становищем, в порушення постанови КМУ від 19.05.1999 р. № 859 «Про умови і розміри оплати праці керівників підприємств, заснованих на державній, комунальній власності, та об'єднань державних підприємств», в контрактах з керівником підприємства встановили завищений розмр посадового окладу директору КП «Лисичанськтепломережа» ОСОБА_3, згідно з яким останньому за період з 01.02.2014 по 30.06.2015 було зайво нараховано та виплачено заработіної плати на загальну суму 643728,76 грн.
Порядок та підстави проведення перевірок врегульовані Законом України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні». Згідно норм даного закону позапланова ревізія проводиться у разі надходження доручення щодо проведення ревізії у підконтрольних установах від МВС України, в якому містяться факти, що свідчать про порушення підконтрольними установами законів України, перевірку додержання яких віднесено законом до компетенції органів фінансового контролю.
Отже, як зазначає слідчий своєму клопотанні, під час досудового розслідування було встановлено, що вказані вище дії здійснюються в порушення вимог діючого законодавства, у зв'язку із чим він посилається на вимоги Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», згідно п.5 ч. 5 ст. 11 якого позапланова ревізія проводиться у разі надходження доручення щодо проведення ревізії у підконтрольних установах від МВС України. З метою повного, всебічного та об'єктивного дослідження всіх обставин вчинення кримінального правопорушення, а також з метою перевірки правильності, обґрунтованості нарахування посадового окладу, надбавок та інших заохочувальних виплат директору КП «Лисичанськтепломережа» ОСОБА_3 за період з 01.01.2011 по 31.01.2014, виникла необхідність у призначенні позапланової документальної ревізії фінансово-господарської діяльності КП «Лисичанськтепломережа» (код 13401321).
У судовому засіданні слідчий та прокурор підтримали клопотання з наведених у ньому підстав, просили його задовольнити.
Вивчивши зміст клопотання та додані до нього копії документів, слідчий суддя дійшов до висновку про відсутність правових підстав для його задоволення, зважаючи на наступне.
На розгляд слідчого судді надходять відповідні клопотання чи скарги, розгляд яких віднесений до компетенції слідчого судді.
Слідчий суддя під час досудового розслідування у справі за клопотанням відповідних осіб вирішує питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження.
Основними видами заходів забезпечення кримінального провадження відповідно до ст.131 КПК України є:
1) виклик слідчим, прокурором, судовий виклик і привід (ст.ст.133-143 КПК України);
2) накладення грошового стягнення (ст.ст.144-147 КПК України);
3) тимчасове обмеження у користуванні спеціальним правом (ст.ст.148-153 КПК
України);
4) відсторонення від посади (ст.ст.154-158 КПК України);
5) тимчасовий доступ до речей і документів (ст.ст.159-166 КПК України);
6) тимчасове вилучення майна (ст.ст.167-169 КПК України);
7) арешт майна (ст.ст.170-174 КПК України);
8) затримання особи (розділ ІІ Глава 18 КПК України);
9) запобіжні заходи (розділ ІІ Глава 18 КПК України).
Заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Відповідно до ст.132 КПК України, загальними правилами застосування заходів забезпечення кримінального провадження є наступні правила:
1. Заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.
2. Клопотання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження на підставі ухвали слідчого судді подається до місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування.
3. Застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що:
- існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження;
- потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора;
- може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням.
4. Для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов'язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.
5. Під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.
6. До клопотання слідчого, прокурора про застосування, зміну або скасування заходу забезпечення кримінального провадження додається витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання.
Отже, проаналізувавши вимоги діючого законодавства України та вивчивши клопотання слідчого, слідчий суддя дійшов до висновку про відсутність законних підстав для його задоволення, оскільки діючим Кримінальним процесуальним кодексом України не передбачено вирішення слідчим суддею клопотань щодо призначення позапланових документальних перевірок дотримання вимог податкового законодавства України, тобто розгляд вказаного питання не віднесений до компетенції слідчого судді.
Керуючись ст.ст. 131, 132, 309, 395 КПК України, слідчий суддя, -
УХВАЛИВ:
В задоволенні клопотання слідчого СУ ГУНП в Луганській області Жиряди О.В., погоджене прокурором відділу прокуратури Луганської області Дергачовим М.С., про дозвіл на проведення виїзної призначення позапланової документальної ревізії фінансово-господарської діяльності КП «Лисичанськтепломережа» (код 13401321) - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Г. Д. Скочій