м. Лиман Справа № 236/475/16-п
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 березня 2016 року суддя Краснолиманського міського суду Донецької області, ОСОБА_1, розглянувши матеріали, які надійшли від Краматорського відділу поліції Головного Управління Національної Поліції в Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, який тимчасово не працює, ідентифікаційний номер картки платника податків , місце реєстрації: вул. Гутченко, буд. 65, с. Шандриголове, м. Лиман, Донецька область
за ст.122-4, 124 КУпАП розглянуто у присутності порушника, якому роз'яснено права, передбачені ст. 63 Конституції України та ст. 268 КУпАП, клопотань не заявлено, -
ВСТАНОВИВ:
01.01.2016 о 14 год. 00 хвилин громадянин ОСОБА_2, керуючи автомобілем "ГАЗ 31029 " з державним номерним знаком АН 4508 ВТ, на автошляху мікрорайон Південний - мікрорайон Зелений Клин при виїзді на головну дорогу автошляху Лиман-Т0514 не надав перевагу у русі автомобілю ВАЗ-21070 з державним номерним знаком АН3804ВН, під керуванням ОСОБА_3, який рухався по ній, в результаті чого скоїв зіткнення, автомобілі отримали механічні пошкодження та завдані матеріальні збитки, правопорушник ОСОБА_2 залишив місце дорожньо-транспортної пригоди, до якої він причетний, своїми діями ОСОБА_2 порушив вимоги ПДР за п.2.10"А", 16.11, тим самим скоїв адміністративні правопорушення, відповідальність за які, передбачена ст. 122-4, 124 КУпАП..
Правопорушник ОСОБА_2 в судовому засіданні підтвердив обставини викладені в протоколі про адміністративне правопорушення, свою вину у вчиненні адміністративних правопорушень визнав повністю. В скоєному розкаюється, просить строго не карати.
Повно та всебічно дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_2 вбачаються ознаки складу адміністративних правопорушень, передбачених ст. 122-4, ст. 124 КУпАП.
Статтею 122-4 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за залишення водіями транспортних засобів, іншими учасниками дорожнього руху на порушення встановлених правил місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої вони причетні
Статтею 124 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Факт вчинення ОСОБА_2 даних адміністративних правопорушень підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії АП1 № 976931 від 11.02.2016 року, схемою місця ДТП від 01.01.2016 року, поясненнями ОСОБА_2, ОСОБА_3 на окремих аркушах. ( а.с. 4-7).
За встановлених фактичних обставин справи, беззаперечно встановлено, що ОСОБА_2 вчинив правопорушення, передбачені ст.ст. 122-4, 124 КУпАП, оскільки вищезазначені факти його вини є переконливими, достатніми, в повному обсязі відповідають фактичним обставинам справи та знайшли своє підтвердження в доказах, які містяться в матеріалах справи, що були повно та всебічно досліджені під час судового засідання.
Згідно положень ст.23 КУпАП України, адміністративні стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.
На виконання вимог ст.33 КУпАП, при накладенні адміністративного стягнення, судом враховується характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Відповідно до вимог ч.2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення на порушника за скоєння адміністративних правопорушень, передбачених ст. 122-4, ст.124 КУпАП, враховую характер вчинених адміністративних правопорушень, особу порушника: вік та соціальне положення, ступінь його вини та відношення до скоєних адміністративних правопорушень, відсутність обставин, що обтяжують та обставину,що пом'якшує покарання - щире каяття.
За таких обставин, дотримуючись принципу співвідношення між тяжкістю вчинених адміністративних правопорушень та заходом державного примусу, за умов відсутності негативних наслідків за скоєння адміністративних правопорушень, вважаю за необхідне та достатнє застосувати до порушника адміністративне стягнення, в межах санкції статті, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених правопорушником ОСОБА_2,а саме за ст. 124 КУпАП, передбачена відповідальність у виді штрафу, оскільки саме такий вид стягнення, враховуючи вищевикладені обставини, буде достатньою мірою відповідальності для виховання особи, що вчинила данні адміністративні правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також в повній мірі забезпечить запобігання вчинення нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, та повністю відповідатиме меті його застосування.
На підставі вище викладеного, керуючись ст.122-4, 124, 283-284 КпАП України, суддя,
ПОСТАНОВИВ:
Визнати винним ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІНН НОМЕР_1, який зареєстрований та проживає ІНФОРМАЦІЯ_3 за ст. 122-4, 124 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави у розмірі 340 (триста сорок) гривень (реквізити сплати штрафу: код платежу 21081100; рахунок 31111106700564; одержувач: Краснолим. УК /отг м. Красний Лиман/21081100; ОКПО:37894853, МФО: 834016, банк одержувача ГУ ДКСУ в Донецькій області).
У разі не сплати штрафу в добровільному порядку, штраф підлягає стягненню в примусовому порядку в сумі 680 (шісот вісімдесят) грн.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІНН НОМЕР_1, який зареєстрований та проживає ІНФОРМАЦІЯ_3 на користь держави судовий збір в розмірі 275 (двісті сімдесят п'ять гривень) гривень 60 копійок (реквізити сплати судового збору - отримувач коштів: Краснолим.УК/отг м..ОСОБА_4/ 22030101; код отримувача за ЄДРПОУ: 37894853, банк отримувача ГУ ДКСУ в Донецькій області; код банка отримувача .МФО: 834016, рахунок отримувача 31215206700564; код бюджетної класифікації доходів: 22030101 Судовий збір (Державна судова адміністрація, 050), пункт 5)
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку через Краснолиманський міський суд Донецької області в Апеляційний суд Донецької області шляхом подачі апеляційної скарги протягом протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя -