Ухвала суду № 56261389, 02.03.2016, Солом'янський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
02.03.2016
Номер справи
760/4063/16-к
Номер документу
56261389
Форма судочинства
Кримінальне
Державний герб України

№1-кс/760/2517/16

(№760/4063/16-к)

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02. 03. 2016 року слідчий суддя Солом'янського районного суду міста Києва Бобровник О. В., при секретарі Яковенко Н. К., за участю детектива Мельник А. Г., розглянувши клопотання детектива Національного бюро Другого підрозділу (відділу) детективів Головного Підрозділу детективів Національного антикорупційного бюро України Мельника А. Г., погоджене начальником шостого відділу управління процесуального керівництва, підтримання державного в суді Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Козачиним С. С. - про надання дозволу на обшук в рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №52016000000000008 від 20.01.2016 за ч.5 ст.191 КК України,

В С Т А Н О В И В :

Детектив звернувся до слідчого судді з клопотанням про проведення обшуку в рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №52016000000000008 від 20.01.2016 за ч.5 ст.191 КК України.

В судовому засіданні детектив клопотання підтримав, просив його задовольнити з підстав наведених в клопотанні.

Заслухавши пояснення детектива, вивчивши матеріали клопотання і кримінального провадження, вважаю, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.

У відповідності до ч. 1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

З матеріалів клопотання вбачається, що Національним антикорупційним бюро України здійснюється досудове розслідування за матеріалами кримінального провадження, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 52016000000000008 від 20.01.2016 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи КП «Київпастранс», Департаменту транспортної інфраструктури Київської міської ради , за попередньою змовою зі службовими особами ТОВ «Татра-Юг» та ДП «Південьмаш», достовірно знаючи, що виготовити трамвайні вагони протягом листопада-грудня 2015 року іншим виробникам неможливо, зловживаючи своїм службовим становищем, з метою укладення контракту з ТОВ «Татра-Юг» на поставку 5 застарілих трамвайних вагонів за завищеною ціною внесли зміни до тендерної документації для забезпечення відповідності їй наявних у ТОВ «Татра-Юг» вагонів, та уклали з ТОВ «Татра-Юг» договір на закупівлю, чим вчинили розтрату коштів КП «Київпастранс» на суму 64,44 млн. грн, чим вчинили кримінальне правопорушення, передбачене ч.5 ст.191 КК України

27.08.2015 КП «Київпастранс» на веб-сайті tender.me.gov.ua оприлюднено оголошення №186816 про проведення торгів щодо закупівлі 7 трамвайних вагонів одним лотом, строк поставки - протягом 2015 року.

Відповідно до технічних вимог до предмета закупівлі, вагони мають бути новими, 2014 - 2015 року виготовлення, та відповідати наступним технічним вимогам: доля низького рівня підлоги для пасажирів, що стоять, повинен відповідати 100%; тягові двигуни повинні бути змінного струму; система управління тягою має бути енергозберігаюча, транзисторна, на IGВТ модулях для двигунів змінного струму; трамвай повинен мати можливість автономного ходу, не менше 1000 м.

Вказані вимоги ТОВ «Татра-Юг» оскаржено безпосередньо до Замовника, при цьому КП «Київпастранс» надано відповідь, в якій обґрунтовано причини закупівлі вагонів саме з такими характеристиками та з в задоволенні звернення ТОВ «Татра-Юг» відмовлено.

Процедуру закупівлі ТОВ «Татра-Юг» оскаржено також до Антимонопольного комітету України.

10.11.2015 рішенням Антимонопольного комітету України №2029 р/пк-ск, КП «Київпастранс» зобов'язано внести зміни до документації конкурсних торгів, а саме: виключити положення з істотних умов договору закупівлі товару щодо права замовника зменшити обсяг закупівлі товару та ціну договору залежно від виробничої необхідності. Вищевказані технічні вимоги визнано такими, що не порушують вимог закону. Обґрунтованість та необхідність зазначених вимог захищались представниками КП «Київпастранс» під час процедури оскарження.

Проте, вже через два тижні 23.11.2015 комітетом з конкурсних торгів КП «Київпастранс» внесено саме ті зміни до документації конкурсних торгів, на яких наполягало ТОВ «Татра-ЮГ». Виділено в окремий Лот №2 п'ять трамвайних вагонів, для яких, всупереч попереднім доводам самого КП «Київпастранс», встановлено інші умови, які б дозволили придбати застарілі вагони ТОВ «Татра-Юг» - вагони мають бути нові, що не були в експлуатації (без зазначення дати випуску), доля низького рівня для пасажирів, що стоять - не менше 35%, система управління тягою повинна бути транзисторною, на IGВТ модулях (без вимог щодо енергозбереження та призначеності для двигунів змінного струму), вимоги щодо типу двигунів та автономного ходу не наведено взагалі. Строк поставки вказаних трамваїв: протягом 2015 року.

Відповідно до звіту про результати проведення процедур відкритих і двоступеневих торгів та попередньої кваліфікації №103 від 22.12.2015 встановлено, що пропозиції конкурсних торгів на Лот №2 подали ТОВ «Татра-Юг» та ДП «Виробниче об'єднання Південний машинобудівний завод імені О.М. Макарова» (далі - ДП «Південьмаш»). Пропозиції конкурсних торгів на Лот №1 не надійшли.

За результатами розгляду пропозицій, незважаючи на наявність інформації про невідповідність запропонованого трамвайного вагону вимогам тендерної документації, визначено переможця торгів ТОВ «Татра-Юг» із ціною пропозиції 64,44 млн. грн., тобто 12,88 млн. грн. за один трамвайний вагон.

Відповідно до офіційного веб-сайту ТОВ «Татра-Юг» встановлено, що виробництво трамвайних вагонів організовано на базі заводу ДП «Південьмаш», натомість підтвердження того, що ДП «Південьмаш» виробляє трамвайні вагони, відсутнє.

28.12.2015 КП «Київпастранс» перерахувало ТОВ «Татра-Юг» за поставку трамвайних вагонів 64,44 млн. грн.

За таких обставин існує обґрунтована підозра про вчинення особливо тяжкого кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.191 КК України, що може бути підставою для вжиття заходів забезпечення кримінального провадження.

Обставинами, які дають підстави підозрювати службових осіб Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (далі - Департамент) у вчиненні кримінального правопорушення є наявність підпорядковання КП «Київпастранс» Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради; повноваження у службових осіб Департаменту щодо призначення генерального директора КП «Київпастанс» та інші повноваження, що свідчить про можливий вплив на керівництво КП «Київпастранс» та членів тендерного комітету при прийняті рішення за результатом вказаної процедури закупівлі та вчинення ними дій щодо визначення переможцем торгів ТОВ «Татра-Юг»; документи та матеріали щодо проведення процедур закупівель трамвайних вагонів у 2015 році, протокол допиту свідка ОСОБА_4 від 29.01.2016 року, інші матеріали кримінального провадження.

Відповідно до вимог ст.ст. 2, 9, 25, 38, 91 КПК України на орган досудового розслідування як сторону обвинувачення покладається вжиття заходів щодо швидкого, всебічного, повного та неупередженого дослідження обставин кримінального провадження, виявлення події кримінального правопорушення, осіб, які його вчинили, інших обставин, що підлягають доказуванню, і тим самим забезпечення ефективного досудового розслідування.

З метою виконання вказаного завдання необхідним є проведення обшуку за місцезнаходженням адміністративної будівлі Департаменту транспортної інфраструктури Київської міської ради з метою відшукання та вилучення речей та документів, які зберігаються в Департаменті, зокрема документи на підставі яких прийнято рішення про виділення бюджетних коштів на проведення зазначених конкурсних торгів; всі запити, звернення, відповіді на них, листування між Департаментом (у тому числі його структурними підрозділами) КП «Київпастранс» та органами державної влади, іншими юридичними особами щодо вказаних тендерних закупівель; чорнових записів із вказаних питань, документів з вільними зразками почерку та підпису осіб, причетних до вчинення злочину; а також інших документів, щодо проведення процедур закупівлі вказаного виду

Крім того, існує необхідність у вилученні оригіналів вказаних документів, оскільки вони містять підписи службових осіб та відбитки печаток підприємств, які можуть в подальшому бути надані відповідним експертам з метою проведення криміналістичних експертиз. Крім того в органу досудового розслідування виникла необхідність у вилученні.

Підставами вважати, що речі і документи, з метою відшукання яких вноситься це клопотання, перебувають у приміщеннях Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради є те, що зазначений Департамент є розпорядником бюджетних коштів, що були виділені на проведення тендерних закупівель КП «Київпастранс».

В зв'язку із зазначеним детектив просив про задоволення клопотання, на що слід зазначити наступне.

Згідно ч. 1 ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Згідно ч. 2 ст. 234 КПК України обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді.

Беручи до уваги вищевикладене, перевіривши надані матеріали клопотання, дослідивши докази по даним матеріалам, для встановлення обставин у кримінальному провадженні, наведено наявність підстав вважати, що було вчинено кримінальне правопорушення та відомості, які їх містять у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду, вбачається необхідність проведення обшуку, а тому прихожу до висновку про задоволення клопотання.

Керуючись ст.ст. 131, 132, 233-236, 309, 369-372 КПК України, слідчий суддя, -

У Х В А Л И В:

Клопотання задовольнити.

Надати дозвіл детективам Другого підрозділу (відділу) детективів Головного Підрозділу детективів Національного антикорупційного бюро України Снєгірьову Олександру Михайловичу, Мельнику Андрію Григоровичу, Рудніку Дмитру Леонідовичу, Догойді Роману Петровичу, Соломко Олександру Івановичу, Чайці Христині Анатоліївні на проведення обшуку, із правом доручення його проведення іншим детективам, за місцезнаходженням адміністративної будівлі

Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (код за ЄДРПОУ 37405284), розташованої за адресою: м. Київ, вул. Леонтовича, 6, з метою відшукання та вилучення оригіналів наступних речей та документів:

- Документів щодо проведення закупівлі трамвайних вагонів у 2015 році, зокрема за кодом 30.20.2 «Вагони залізничні чи трамвайні самохідні, багажні вагони та відкриті платформи, крім транспортних засобів, призначених для ремонтування й технічного обслуговування» (трамвайні вагони пасажирські самохідні з низьким рівнем підлоги) їх, а саме: документи на підставі яких прийнято рішення про виділення бюджетних коштів на проведення КП «Київпастранс» зазначених конкурсних торгів; всі запити, звернення, відповіді на них, листування між Департаментом (у тому числі його структурними підрозділами, КП «Київпастранс») та органами державної влади, іншими юридичними особами щодо вказаних тендерних закупівель; а також інших документів, щодо проведення процедури закупівель трамвайних вагонів;

- Чорнових записів із вказаних питань, документів з вільними зразками почерку та підпису осіб, причетних до вчинення злочину;

- Комп'ютерної техніки за допомогою якої готувалась вказані документи щодо проведення закупівлі трамвайних вагонів у 2015 році, зокрема за кодом 30.20.2 «Вагони залізничні чи трамвайні самохідні, багажні вагони та відкриті платформи, крім транспортних засобів, призначених для ремонтування й технічного обслуговування» (трамвайні вагони пасажирські самохідні з низьким рівнем підлоги), а також пристроїв накопичування електронних документів, інформації; принтерів та інші пристрої щодо роздрукування інформації.

Строк дії ухвали до 02. 04. 2016 року.

Контроль за виконанням ухвали покласти на начальника шостого відділу управління процесуального керівництва, підтримання державного в суді Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Козачина С. С.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Бобровник О. В.