ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"01" березня 2016 р. Справа № 922/2530/15
Колегія суддів у складі:
головуючий суддя Камишева Л.М., суддя Івакіна В.О. , суддя Сіверін В. І.
при секретарі Пляс Л.Ф.
за участю представників сторін:
позивача - ОСОБА_1, за довіреністю № 08-11/4660/2-14 від 24 грудня 2014 року;
відповідача - ОСОБА_2, за довіреністю № 1037 від 02 грудня 2014 року;
третьої особи - не з'явився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного господарського суду апеляційну скаргу відповідача (вх. № 2742 Х/1-6) на рішення господарського суду Харківської області від 09 червня 2015 року у справі № 922/2530/15
за позовом Харківської міської ради, м. Харків
до Товариства з обмеженою відповідальністю "PlatiNum", м. Харків
про внесенні змін до договору оренди землі
ВСТАНОВИЛА:
Позивач - Харківська міська рада, звернувся до господарського суду Харківської області з позовною заявою про внесення змін до договору оренди землі від 26 листопада 2003 року № 66102/03 шляхом визнання укладеною додаткової угоди до вказаного договору оренди землі.
Рішенням господарського суду Харківської області позовні вимоги задоволені частково. Внесені зміни до договору оренди землі від 26 листопада 2003 року № 66102/03 шляхом визнання укладеною додаткової угоди до вказаного договору оренди землі у редакції, викладеної у резолютивній частині оскаржуваного рішення.
Відповідач з рішенням суду першої інстанції не погодився, звернувся до Харківського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просить рішення господарського суду Харківської області від 09 червня 2015 року скасувати та прийняти нове рішення, яким в позові відмовити.
Відповідач, зокрема, зазначає, що суд першої інстанції неправомірно встановив, що базовим критерієм для зміни орендної плати є зміна нормативної грошової оцінки земельних ділянок згідно локальних нормативних актів Харківської міської ради; позивачем, на думку відповідача, документально не доведено підвищення земельного податку, у звязку з чим неправомірно підвищує орендну плату за землю для відповідача.
Позивач у відзиві на апеляційну скаргу просить рішення Господарського суду Харківської області від 09 червня 2015 року у справі № 922/2530/15 залишити без змін, а апеляційну скаргу відповідача без задоволення (вх. 693 від 21.01.2016р.).
В обґрунтування свої позиції у справі, позивач, зокрема, зазначає, що чинним законодавством передбачена можливість зміни умов договору за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у спірних правовідносинах, а також те, що розмір податку та орендної плати за користування земельними ділянками державної або комунальної власності знаходиться у прямому відношенні із розміром нормативної грошової оцінки земельної ділянки. Позивач зазначає, що оскільки укладений між сторонами договір передбачає можливість зміни розміру орендної плати, а орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності є регульованою ціною, тому зміна нормативної грошової оцінки земельної ділянки є підставою для перегляду розміру орендної плати, встановленого умовами договору.
Розпорядженням секретаря першої судової палати від 21 січня 2016 року, у звязку із відпусткою судді Пелипенко Н.М., для розгляду цієї справи сформовано колегію суддів у складі: головуючий суддя Камишева Л.М., суддя Івакіна В.О., суддя Сіверін В.І.
Розгляд справи відкладався за клопотанням представника відповідача, згідно ухвали Харківського апеляційного господарського суду від 21 січня 2016 року. В судовому засіданні від 23 лютого 2016 року оголошувалась перерва до 01 березня 2016 року.
Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши доводи апеляційної скарги та відзиву на неї, розглянувши справу відповідно до вимог статті 101 Господарського процесуального кодексу України, вислухавши пояснення представників сторін, перевіривши повноту встановлення місцевим господарським судом обставин, що мають значення для справи та правильність застосування норм матеріального і процесуального права, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга відповідача задоволенню не підлягає, виходячи з наступного.
Задовольняючи частково позовні вимоги, суд першої інстанції зазначив, що нормами чинного законодавства передбачена можливість зміни умов договору за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у цих правовідносинах. Враховуючи те, що розмір нормативної грошової оцінки змінився, а відповідно до цього і орендна плата повинна змінитись, місцевий господарський суд визнав доводи позивача підставними та такими, що підлягають задоволенню. Щодо зазначених в позові змін до пунктів 13, 14, 28 д) розділу 1 ОСОБА_3 угоди до договору оренди землі, місцевий господарський суд визнав їх необґрунтованими, безпідставними, такими, що виходять за межі підстав позову, а також такими, що не відповідають положенням Типового договору оренди землі.
Між тим повністю погодитись з такими висновками суду першої інстанції неможна, виходячи з наступного.
Згідно статті 2 Закону України "Про оренду землі" відносини, пов'язані з орендою землі, регулюються Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, цим Законом, законами України, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі.
За приписами статті 11 Цивільного кодексу України цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.
За приписами статей 126, 206 Земельного кодексу України використання землі в Україні є платним, оренда землі оформляється договором, який реєструється відповідно до закону.
Як убачається з матеріалів справи, 18.11.2003 р. між Харківською міською радою (Орендодавець) та Товариством з обмеженою відповідальності "PlatiNum" (Орендар) був укладений договір оренди землі, зареєстрований 26.11.2003 р. за № 66102/03 у Харківському регіональному центрі державного земельного кадастру, відповідно до п.1 якого Орендодавець на підставі рішення ХVІ сесії Харківської міської ради ХХІV скликання від 24.09.2003 р. за №178/03 "Про надання юридичним та фізичним особам" земельних ділянок для будівництва (реконструкції) та подальшої експлуатації обєктів" надає, а Орендар приймає в оренду земельну ділянку за адресою: м. Харків, вул.. Сумська (район іподрому), загальною площею 0,6186 га (а.с. 20-22).
Земельна ділянка надається в оренду строком до 01.09.2028 р. для будівництва та подальшої експлуатації готелю "PlatiNum" (п. 1.2 Договору).
Плата за землю вноситься Орендарем щомісячно у вигляді орендної плати у грошовій формі у розмірі 793,87 грн. до 01.09.2005 р.; 5794,22 грн. з 01.09.2005 р. на рахунок відділення держказначейства у м. Харкові не пізніше п'ятнадцятого числа наступного місяця (п.2.1 Договору).
В п. 2.2 Договору сторони домовились, що орендна плата за землю збільшується при зміні розміру земельного податку відповідно до Законів України, при цьому сторони укладають додаткову угоду, яка є невідємною частиною цього договору оренди.
За актом приймання-передачі земельної ділянки від 27.11.2003 р., Орендарю передано в оренду зазначену вище земельну ділянку (а. с. 23).
Відповідно до п.1.1 рішення Харківської міської ради від 03.07.2013р. № 1209/13 «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м. Харкова станом на 01.01.2013 р.», базова вартість одного квадратного метра земель міста Харкова складає 291,18 грн., яка отримана на підставі витрат на освоєння і облаштування території міста станом на 01.01.2013 р. та підлягає в подальшому індексації в порядку, встановленому законодавством України.
Пунктом 2 Рішення встановлено, що це рішення вводиться в дію з моменту оприлюднення в установленому порядку, а нормативна грошова оцінка земель міста Харкова станом на 01.01.2013 р. застосовується з 01.01.2014 року.
Попередня вартість 1 кв. м землі у місті Харкові була визначена станом на 01.01.2007 р. на підставі рішення Харківської міської ради від 25.12.2007 р. № 335/07 "Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м. Харкова станом на 01.01.2007 року", рішень Харківської міської ради від 27.02.2008 р. № 42/08 "Про затвердження "Положення про впровадження нормативної грошової оцінки земель м. Харкова станом на 01.01.2007 р." та була введена в дію з 01.03.2008р.
В пунктах 2,3 рішенням Харківської міської ради від 25.09.2013 р. №1269/13 "Про затвердження "Порядку впровадження нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станам на 01.01.2013" зазначено, що плата за землю на підставі даних "Технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01.01.2013" вводиться в дію з 01.01.2014 р.
Зміни до договорів оренди землі, пов'язані зі зміною розміру орендної плати, оформлюються додатковою угодою до договору оренди землі згідно з Порядком оформлення договорів оренди землі у місті Харкові.
Рішенням Харківської міської ради від 29.12.2012р. № 960/12 затверджено Порядок оформлення договорів оренди землі у місті Харкові. Відповідно до пункту 16.4 вказаного Порядку, зміни до договору оренди землі, пов'язані зі зміною розміру орендної плати, оформляються додатковою угодою до договору оренди землі. Розмір орендної плати, передбачений договором оренди землі, підлягає перегляду у випадку, також зміни нормативної грошової оцінки землі.
Управління Держземагентства у м. Харкові Харківської області надає інформацію про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки у формі витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки згідно з чинним законодавством.
Згідно витягу № 139 від 17.10.2013 р. з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, нормативна грошова оцінка земельної ділянки, кадастровий номер 6310136600:04:004:0025 складає 14 235 099 грн. (а.с. 32).
Пунктом 5 рішення Харківської міської ради від 25.09.2013 р. №1269/13 Департамент земельних відносин Харківської міської ради зобов'язано попередити всіх землекористувачів (орендарів) земельних ділянок, реєстрація яких у Державному земельному кадастрі не здійснена, про необхідність приведення розміру плати за землю відповідно до вимог чинного законодавства.
Харківська міська рада рішенням №960/12 від 29.12.2012 р. затвердила Порядок оформлення договорів оренди землі у м. Харкові.
Відповідно до п. 7.5 договору оренди землі від 24.09.2003 р., укладеного між Харківською міською радою та ТОВ "PlatiNum", у разі недосягнення згоди щодо зміни умов цього договору спори, повязані з орендою землі вирішуються у судовому порядку.
Департамент земельних відносин Харківської міської ради рекомендованим поштовим відправленням направив на адресу відповідача проект ОСОБА_3 угоди до Договору оренди разом із листом пропозицією за вих. №4786/0/225-13 від 12.12.2013 р. та № 4861/0/225-13 від 12.12.2013 р. (а.с. 34,35), проте, відповідач, звернення позивача залишив без відповіді, додаткову угоду не підписав, що змусило позивача звернутись до Господарського суду Харківської області з позовом про внесення змін до договору оренди землі шляхом визнання укладеної додаткової угоди до Договору у редакції, запропонованої позивачем в позовній заяві.
Статтею 13 Закону України Про оренду землі встановлено, що договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.
Згідно статті 15 Закону України Про оренду землі однією із істотних умов договору оренди землі є орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату.
Землекористувачі зобовязані своєчасно сплачувати земельний податок або оренду плату (стаття 96 Земельного кодексу України).
Відповідно до пункту 289.1 статті 289 Податкового кодексу України для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок.
В статті 13 Закону України Про оцінку земель зазначено, що нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться у разі визначення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.
Згідно зі статтею 15 цього Закону підставою для проведення оцінки земель (бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок) є рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування.
Органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обовязковими для виконання на відповідній території (стаття 144 Конституції України).
За змістом статті 73 Закону України Про місцеве самоврядування акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної в місті (у разі її створення) ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обовязковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, обєднаннями громадян, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.
Згідно п. 2.1., п. 2.2. Порядку впровадження нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01.01.2013 р., затвердженого рішенням Харківської міської ради від 25.09.2013 р. за №1269/13, Департамент земельних відносин на підставі п. 4 статті 33 Закону України Про місцеве самоврядування в Україні є власником програмного комплексу Нормативна грошова оцінка земель міста Харкова станом на 01.01.2013, здійснює загальну координацію робіт з визначення орендної плати за землю в місті Харкові згідно з рішенням Харківської міської ради від 03.07.2013 р. за №1209/13, здійснює розрахунки розміру орендної плати за землю та безпосереднє виконання робіт з укладання договорів оренди землі та додаткових угод до них, веде моніторинг виконання умов договорів оренди землі.
Відповідно до п. 3.1., п. 3.2. зазначеного Порядку зміна нормативної грошової оцінки земель є підставою для внесення змін до договору оренди землі. Зміни до договору оренди землі оформлюються додатковою угодою.
В пункті 4.1, 7.5. Договору оренди та в статті 30 Закону України Про оренду землі зазначено, що зміна умов договору здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку.
З приписів частин 1, 2 статті 21 Закону України "Про оренду землі" вбачається, що орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою. Розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.
Відповідно до частини 1 статті 632 Цивільного кодексу України ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін. У випадках, визначених законом, застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування.
Згідно з пунктами 34, 35 частини 1 статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування" до виключної компетенції міської ради належить вирішення на пленарних засіданнях питань регулювання земельних відносин, затвердження відповідно до закону ставок земельного податку, розмірів плати за користування природними ресурсами, що є у власності відповідних територіальних громад.
За умовами Договору оренди землі, розмір орендної плати переглядається у разі, зокрема, зміни розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів, в інших випадках, передбачених законом.
Статтею 288 Податкового кодексу України встановлено, що підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки. Розмір орендної плати встановлюється в договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою: для земель сільськогосподарського призначення - розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом; для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом, та не може перевищувати: для земельних ділянок, наданих для розміщення, будівництва, обслуговування та експлуатації об'єктів енергетики, які виробляють електричну енергію з відновлюваних джерел енергії, включаючи технологічну інфраструктуру таких об'єктів (виробничі приміщення, бази, розподільчі пункти (пристрої), електричні підстанції, електричні мережі), - 3 відсотки нормативної грошової оцінки; для земельних ділянок, які перебувають у державній або комунальній власності та надані для будівництва та/або експлуатації аеродромів - чотирикратний розмір земельного податку, що встановлюється цим розділом; для інших земельних ділянок, наданих в оренду, - 12 відсотків нормативної грошової оцінки.
Отже, встановлення статтею 288 Податкового кодексу України граничних розмірів річної орендної плати за земельну ділянку є підставою для приведення положень спірного договору оренди земельної ділянки у відповідність до вимог закону в частині визначення розміру орендної плати.
Правові позиції щодо зміни нормативної грошової оцінки земельної ділянки як підстави для перегляду розміру орендної плати, а також законодавча зміна граничного розміру цієї плати також є підставою для перегляду розміру орендної плати, встановленої умовами договору викладені, зокрема, у постанові Вищого господарського суду України від 03.07.2014 року у справі №922/533/14 та постановах Верховного суду України від 20.08.2013 року у справі №5017/781/2012 та від 03.12.2013 року у справі №5009/3430/12.
Відповідно до статті 188 Господарського кодексу України сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором.
У разі якщо сторони не досягли згоди щодо зміни (розірвання) договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду.
До того ж, як зазначено в резолютивній частині рішення Конституційного Суду України від 9 липня 2002 року у справі щодо офіційного тлумачення положення частини 2 статті 124 Конституції України (справа про досудове врегулювання спорів), положення частини 2 статті 124 Конституції України щодо поширення юрисдикції судів на всі правовідносини, що виникають у державі, в аспекті конституційного звернення необхідно розуміти так, що право особи (громадянина України, іноземця, особи без громадянства, юридичної особи) на звернення до суду за вирішенням спору не може бути обмежене законом, іншими нормативно-правовими актами.
Статтею 651 Цивільного кодексу України встановлено, що зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом. Договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом.
Отже, нормами чинного законодавства, а також умовами договору сторін передбачена можливість зміни умов договору за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у цих правовідносинах, що розглядаються.
Колегія суддів зазначає, що рішення Харківської міської ради на момент розгляду справи в судовому порядку не скасовані, є чинними; в матеріалах справи наявні: витяг з технічної документації №139 від 17.10.2013 (а.с.32), розрахунок розміру орендної плати №320/14 (а.с.33); пропозиції щодо змін умов договору здійснені позивачем відповідно до вимог чинного законодавства.
З огляду на наведене колегія суддів вважає правомірним висновок суду першої інстанції про задоволення позовних в частині визнання укладеною додаткової угоди до договору оренди землі в частині, яка стосуються кадастрового номеру земельної ділянки та розміру орендної плати, а саме: щодо внесення змін до п.п. 1.3, 1.4 розділу 1 та абзацу 2 п.п. 2.1 розділу 2 договору оренди земельної ділянки, зареєстрованого 11 серпня 2003 року за № 8220/03. Підпункт 1.3 розділу 1 доповнити словами Кадастровий номер земельної ділянки 6310136600:04:004:0025. Підпункт 1.4 розділу 1 викласти в наступній редакції: Нормативна грошова оцінка земельної ділянки відповідно до витягу з технічної документації №139 від 17.10.2013 р. становить 14 235 099 грн. (чотирнадцять мільйонів двісті тридцять пять тисяч девяносто девять гривень). Абзац 2 п.2.1. розділу 2 викласти в наступній редакції: Розмір орендної плати за земельну ділянку згідно з розрахунком № 320/14 від 23.10.2013 на рік становить 3 % від її нормативної грошової оцінки і складає 427 052,97 грн. (чотириста двадцять сім тисяч пятдесят дві гривні девяносто сім копійок), або в місяць 35587,75 грн. (тридцять пять тисяч пятсот вісімдесят сім гривень сімдесят пять копійок).
Колегія суддів зазначає, що наведена у позові додаткова угода містить положення щодо зміни інших пунктів договору оренди землі, які не стосуються розміру орендної плати (а.с. 28).
Такі інші вимоги позивача не підлягають задоволенню, оскільки вони частково дублюються з укладеними умовами Договору, та частково зводяться до покладення на відповідача додаткових обовязків, не передбачених умовами спірного договору.
Так, преамбула до запропонованої позивачем ОСОБА_3 угоди містить посилання на наявність домовленості між відповідачем та Харківською міською радою в особі її голови. Разом з тим, про відсутність таких домовленостей свідчить безпосереднє звернення позивача до суду, а тому наявний між сторонами спір з приводу зазначеного вище. У звязку із чим, дана вимога позивача не підлягає задоволенню.
Крім того, позивач в межах підстав позову не обґрунтував необхідність внесення змін до пунктів договору, які не стосуються зміни нормативної грошової оцінки землі.
Пункт 1.4, крім розміру нормативної грошової оцінки земельної ділянки, покладає на орендаря додаткові обовязки, як то виконання за свої кошти розрахунку оновленої грошової оцінки земельної ділянки та направлення екземплярів відповідним органам, тобто зазначення цього в додатковій угоді є недоцільним.
Позивач просить суд врегулювати ОСОБА_3 угодою в договорі відносини, які вже врегульовані нормативними актами, при цьому просить зробити це у інший спосіб, ніж це передбачено цими актами, оскільки згідно частини другій статті 6 Цивільного кодексу України сторони мають право врегулювати у договорі, який передбачений актами цивільного законодавства, свої відносини, які не врегульовані цими актами.
У відповідності до частини четвертої статті 179 Господарського кодексу України при укладенні господарських договорів сторони можуть визначати зміст договору на основі, в т.ч. типового договору, затвердженого Кабінетом Міністрів України, чи у випадках, передбачених законом, іншим органом державної влади, коли сторони не можуть відступати від змісту типового договору, але мають право конкретизувати його умови. Конкретизувати умови означає визначити ті умови договору, які мають змінюваний характер в залежності від конкретних умов відповідних правовідносин (стосовно договору оренди земельної ділянки, наприклад, це місцезнаходження, цільове призначення, площа та якісні характеристики земель, перелік, характеристика і стан лінійних споруд, інших об'єктів інфраструктури, у тому числі доріг, наявність обмежень, ставка та розмір орендної плати, строк дії договору тощо).
Позивач, пропонуючи умови договору, котрих немає у типовому договорі оренди землі, який затверджений постановою Кабінету Міністрів №220 від 30.03.2004 р. «Про затвердження Типового договору оренди землі», насправді просить не конкретизувати, а змінити і доповнити умови типового договору, що суперечить забороні на відступ від умов типового договору, встановлені частиною четвертою статті 179 Господарського кодексу України.
Такі висновки відповідають правовій позиції Вищого господарського суду України, викладені у постановах від 01.10.2014 р. у справі №922/1209/14 та від 18.02.2015 р. у справі № 922/3871/14.
Враховуючи те, що вимоги позивача щодо внесення змін до договору оренди землі судова колегія визнає частково обґрунтованими, а при прийнятті оскаржуваного рішення місцевий господарський суд не в повному обсязі зясував обставини справи, у звязку з чим рішення Господарського суду Харківської області від 09 червня 2015 року у справі № 922/2530/15 підлягає зміні.
Керуючись статтями 99, 101, пунктом 4 статті 103, пунктом 1 частини першої статті 104, статтею 105 Господарського процесуального кодексу України, колегія суддів
ПОСТАНОВИЛА:
Апеляційну скаргу відповідача задовольнити частково.
Рішення Господарського суду Харківської області від 09 червня 2015 року у справі №922/2530/15 змінити.
Викласти резолютивну частину рішення Господарського суду Харківської області від 09 червня 2015 року в наступній редакції:
Позов задовольнити частково.
Внести зміни до п.п. 1.3, 1.4 розділу 1 та абзац 2 п.п. 2.1 розділу 2 договору оренди земельної ділянки від 18 листопада 2003 року, зареєстрованого 26 листопада 2003 року № 66102/03.
Підпункт 1.3 розділу 1 доповнити словами Кадастровий номер земельної ділянки 6310136600:04:004:0025.
Підпункт 1.4 розділу 1 викласти в наступній редакції: Нормативна грошова оцінка земельної ділянки відповідно до витягу з технічної документації №139 від 17.10.2013 р. становить 14 235 099 грн. (чотирнадцять мільйонів двісті тридцять пять тисяч девяносто девять гривень).
Абзац 2 п.2.1. розділу 2 викласти в наступній редакції: Розмір орендної плати за земельну ділянку згідно з розрахунком № 320/14 від 23.10.2013 на рік становить 3 % від її нормативної грошової оцінки і складає 427 052,97 грн. (чотириста двадцять сім тисяч пятдесят дві гривні девяносто сім копійок), або в місяць 35587,75 грн. (тридцять пять тисяч пятсот вісімдесят сім гривень сімдесят пять копійок).
В частині стягнення судового збору рішення залишити без змін.
Постанова набирає законної сили з дня прийняття та може бути оскаржена до Вищого господарського суду України протягом двадцятиденного строку.
Повна постанова складена 03.03.2016р.
Головуючий суддя Камишева Л.М.
Суддя Івакіна В.О.
Суддя Сіверін В. І.