ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
_______________
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"29" лютого 2016 р.Справа № 924/178/15
Господарський суд Хмельницької області під головуванням судді Гладія С.В., суддів Музики М.В. та Магери В.В. розглянувши справу:
за позовом прокурора Білогірського району в інтересах держави смт. Білогір'я Хмельницької області
до фермерського господарства "Тімокс" с. Шимківці Білогірського району Хмельницької області
до Білогірської районної державної адміністрації Хмельницької області смт. Білогір'я Хмельницької області
про визнання недійсним договору оренди землі від 14.06.2006р., про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 18.09.2006р. за № 010674800003
про визнання недійсним договору оренди землі від 14.06.2006р., про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 19.06.2006р. за № 010674800001
Представники сторін:
позивач
відповідач 1: ОСОБА_1- голова ФГ "Тімокс"
відповідач 2: не з'явився
прокурор : Олійник І.О.- прокурор відділу прокуратури Хмельницької області
Відповідно до ч. 2 ст. 85 ГПК України, в судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Обставини справи :
Прокурор звернувся з позовом до суду в якому просить суд: визнати недійсним договір оренди землі від 14.06.2006р., зареєстрований у Білогірському районному відділі Хмельницької регіональної філії державного підприємства „Центр Державного земельного кадастру, про що у Державному реєстрі земель вчинено запис за № 010674800003 від 18.09.2006р. та визнати недійсним договір оренди землі від 14.06.2006р., зареєстрований у Білогірському районному відділі Хмельницької регіональної філії державного підприємства „Центр Державного земельного кадастру, про що у Державному реєстрі земель вчинено запис за № 010674800001 від 19.06.2006р.
В обґрунтування позовних посилається на те, що спірні договори оренди землі були укладені без проведення нормативної грошової оцінки землі, що призвело до незаконного укладення договорів оренди земельних ділянок державної власності, де розмір орендної плати встановлено з порушенням вимог ст. 13 Закону України "Про оцінку земель".
Зазначає, що у спірних договорах оренди землі вказана нормативна грошова оцінка, розрахунок якої фактично не проводився.
Крім того, згідно спірних договорів оренди землі ставка орендної плати істотно занижена, а саме становить у грошовій формі 20 грн. за 1 га земель зайнятих ріллею, 10 грн. - за 1 га земель зайнятих пасовищем, яка згідно з вимогами Податкового кодексу України має становити не менше 3%.
Прокурор, враховуючи те, що внаслідок не проведення нормативно-грошової оцінки відсутня така істотна умова договорів оренди, передбачена ст. 15 Закону України „Про оренду землі, як орендна плата, а саме її законодавчо встановлений розмір, внаслідок чого бюджет Курянівської сільської ради недоотримує грошові кошти, чим порушуються інтереси держави.
На підставі викладеного, враховуючи відсутність проведення нормативної грошової оцінки землі, встановлення ставки орендної плати на рівні, нижчому від 3% та визначення, у зв'язку з цим, невірного розміру орендної плати, а отже і відсутність законодавчо обґрунтованої істотної умови договору, просить спірні договори оренди, за ст. 13 Закону України „Про оцінку земель, а також ст. ст. 203, 215 ЦК визнати недійсними.
Щодо порушення інтересів держави зазначає, що звернення прокурора до суду спрямоване на задоволення суспільної потреби у відновленні законності при вирішенні суспільно-значимого питання законності передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення .
Відповідно до ст. 5 Закону України „Про державний контроль за використанням і охороною земель, здійснення державного контролю за використанням і охороною земель усіх категорій і форм власності покладено на центральними орган виконавчої влади, який забезпечує реалізацію державної політики у сфері нагляду в агропромисловому комплексі. Таким органом є Держсільгоспінспекція України. При цьому, у вказаного органу відсутні повноваження щодо звернення до суду з приводу спірних питань.
Підставою представництва інтересів держави є порушення економічних та інших інтересів держави які були допущені під час укладення спірних договорів. Зокрема, відсутність проведеної нормативно-грошової оцінки земельної ділянки вплинуло на визначення суми орендних платежів та зумовлює їх сплату у значно менших розмірах, а невиконання вимог закону щодо проведення оцінки порушує вимоги держави щодо неухильного виконання законів та підриває її авторитет у сфері реалізації функцій законотворення.
Відповідно до ст. 14 Конституції України, земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави.
Частиною 2 вказаної статті закону регламентовано, що право на землю гарантується. Це право набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою виключно відповідно до закону.
Відповідач (фермерське господарство "Тімокс") відзив на позов не подав його представник в судовому засіданні проти позову заперечує.
Відповідачем в судовому засіданні подано заяву про застосування строків позовної давності в якій посилається на те, що позовні вимоги не підлягають задоволенню в зв'язку з пропуском позивачем строку позовної давності, оскільки, відповідно до ст. 257, ст. 256 ЦК України, загальна позовна давність встановлюється тривалістю у три роки. Позовна давність - це строк, у межах якого особа може звернутися до сулу з вимогою про захист свого цивільного права або інтересу. Частиною 1 ст. 261 ЦК України передбачено, що перебіг позовної давності починається від дня, коли особа довідалася або могла довідатися про порушення свого права або про особу, яка його порушила.
Відповідно, робить висновок, що прокуратурою пропущено строк позовної давності щодо звернення до суду із даним позовом.
На підставі зазначеного просить в позові відмовити.
Представник прокуратури проти застосування строку позовної давності заперечує, посилаючись на те, що допущенні порушення стали відомі прокуратурі у грудні 2014 року, після надходження інформації з відділу Держземагентства у Білогірському районі. Отже, перебіг строку звернення до суду почався з грудня 2014 року. Враховуючи, що позов прокурором району пред'явлено в межах встановленого законом строку, з часу коли він довідався про вчинені порушення, твердження відповідача про пропущення строків звернення до суду є помилковим.
Зазначає також, що заява відповідача ґрунтується на доводах щодо проінформованості районної державної адміністрації про факт не проведення нормативно грошової оцінки ще з часу укладення спірного договору, однак прокуратура звернулась з позовом не в інтересах райдержадміністрації, а до неї, тому доводи ФГ «Тімокс» щодо застосування строків позовної давності у зв'язку з проінформованістю РДА про факти порушень не можуть слугувати підставою для задоволення заяви пропущення строків звернення до суду. Будь-яких інших доказів щодо можливого пропущення прокурором району строків звернення до суду ФГ «Тімокс» не надано.
Позов до відповідачів пред'явлено 05.02.2015р., тобто в межах встановленого чинним законодавством строку позовної давності, а тому прокурор просить в заяві про застосування строку позовної давності відмовити.
Відповідач (Білогірська районна державна адміністрація) в судове засідання не з'явився, надіслала на адресу суду відзив на позов в якому повідомила, що проти позову не заперечує та просить справу розглядати без участі представника відповідача.
ВСТАНОВИВ :
Голова ФГ „Тімокс ОСОБА_1 звернувся з заявою від 14.03.2005р. до голови Білогірської райдержадміністрації ОСОБА_2, в якому просить виділити в оренду земельну ділянку площею 38 га із земель запасу Куренівської сільської ради на території с. Шимківці, а також 0,28 га ( садку) для виробничих потреб на 25 років.
Розпорядженням Білогірської районної державної адміністрації Хмельницької області №125/2006-р від 26.04.2006р. було передано Фермерському господарству "Тімокс" землі запасу Кур'янківської сільської ради загальною площею 38,2852 га, в тому числі рілля - 27,4680 га, пасовище - 10,5424 га, для ведення фермерського господарства та болото для виробничих потреб строком на 25 років.
На підставі вищевказаного розпорядження 14.06.2006р. між Білогірською районною державною адміністрацією (далі - орендодавець) та Фермерським господарством "Тімокс" (далі - орендар) укладено договір оренди земельної ділянки, згідно п. 1 якого орендодавець надає, а орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку для ведення фермерського господарства, яка знаходиться на території Кур'янківської сільської ради.
Відповідно до п. 2 договору в оренду передається земельна ділянка загальною площею 38,0104 га, у тому числі: ріллі - 27,4680 га, пасовище - 10,5424 га (землі запасу Кур'янківської сільської ради).
Згідно п. 5 договору нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 212 266 грн.
Договір укладено на 25 (двадцять п'ять) років (п. 8 договору).
Відповідно до п. 9 договору орендна плата вноситься у грошовій формі у розмірі 20,0 грн. за один га земель зайнятих ріллею та 10,0 грн. за один га земель займаних пасовищами. Загальна сума орендної плати становить - 654,78 грн. в рік, яка вноситься на рахунок Кур'янківської сільської ради. Орендна плата вноситься щорічно до 15 червня та 15 листопада рівними частками (п. 11 договору).
Розмір орендної плати переглядається один раз на 3 роки у разі: зміни умов господарювання, передбачених договором, зміни розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів, у тому числі внаслідок інфляції, погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами, в інших випадках, передбачених законом (п. 13 договору).
Договір підписаний, скріплений печатками сторін та зареєстрований в Державному реєстрі земель 18.09.2006р. за №010674800003.
14.06.2006р. між Білогірською районною державною адміністрацією (далі - орендодавець) та фермерським господарством "Тімокс" (далі - орендар) укладено договір оренди земельної ділянки, згідно п. 1 якого орендодавець надає, а орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку для ведення фермерського господарства, яка знаходиться на території Кур'янківської сільської ради.
Відповідно до п. 2 договору в оренду передається земельна ділянка загальною площею 0,2748 га, у тому числі: болото - 0,2748 га (землі запасу Кур'янківської сільської ради).
Згідно п. 5 договору нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 1 432 грн. Договір укладено на 25 (двадцять п'ять) років (п. 8 договору).
Відповідно до п. 9 договору орендна плата вноситься у грошовій формі у розмірі 20,0 грн., за один га земель. Загальна сума орендної плати становить - 5,50 грн. в рік, яка вноситься на рахунок Кур'янківської сільської ради. Орендна плата вноситься щорічно до 15 червня та 15 листопада рівними частками (п. 11 договору).
Розмір орендної плати переглядається один раз на 3 роки у разі: зміни умов господарювання, передбачених договором, зміни розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів, у тому числі внаслідок інфляції, погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами, в інших випадках, передбачених законом (п. 13 договору).
Договір підписаний, скріплений печатками сторін та зареєстрований в Державному реєстрі земель 19.06.2006р. за №010674800001.
19.06.2006р. Білогірською районною державною адміністрацією Хмельницької області (орендодавцем) та Фермерським господарством „Тімокс (орендарем) складено акт приймання-передачі земельної ділянки про те, що відповідно до договору оренди приймає земельну ділянку загальною площею 0,2748 га, в т.ч. болото 0,2748 га (землі запасу сільської ради) яка розташована на території Курянівської сільської ради Білогірського району Хмельницької області.
Як підтверджується листами за вих. №09-3885/14 від 23.12.2014р. та №10-2206-0.4-133/2-15 від 21.01.2015р. відділом Держземагентства у Білогірському районі Хмельницької області були направлені заказні листи орендарю ФГ "Тімокс", щодо внесення змін до договорів оренди земельних ділянок сількогосподарського призначення в частині збільшення орендної плати відповідно до Податкового кодексу України. Окрім того ФГ "Тімокс" нормативної грошової оцінки не замовляло та ніяких дій щодо приведення умов договору в частині розміру орендної плати у відповідність до Податкового кодексу України не вчиняло.
Вважаючи, що спірні договори оренди землі від 14.06.2006р. не відповідають вимогам чинного законодавства України, оскільки були прийняті та укладені без проведення нормативної грошової оцінки землі, а ставка орендної плати істотно занижена, прокурор звернувся до суду із даним позовом.
На підтвердження позовних вимог прокурором подано листи відділу Держземагенства у Білогірському районі Хмельницької області № 09-3885/14 від 23.12.2014р., №10-2206-0.4-133/2-15 від 21.01.2015р., із змісту яких вбачається, що відділом було підготовлено та надіслано листи орендарям, в тому числі і ФГ "Тімокс" щодо внесення змін до договорів оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення в частині збільшення орендної плати відповідно до Податкового кодексу України. Також у вказаних листах повідомлено, що відповідачем 1 не вчинялось дій щодо приведення умов договору у відповідність до Податкового кодексу України.
Досліджуючи надані по справі докази та пояснення сторін, судом приймається до уваги таке.
Згідно з ч. 1 ст. 215 Цивільного кодексу України, підставою недійсності правочину є недодержання в момент вчинення правочину стороною (сторонами) вимог, які встановлені ч. ч. 1-3, 5 , 6 ст. 203 цього кодексу.
Частина 1 ст. 203 Цивільного кодексу України визначає, що зміст правочину не може суперечити цьому Кодексу, іншим актам цивільного законодавства, а також інтересам держави і суспільства, його моральним засадам.
Згідно з ч. 3 ст. 215 Цивільного кодексу України, якщо недійсність правочину прямо не встановлена законом, але одна із сторін або інша заінтересована особа заперечує його дійсність на підставах, встановлених законом, такий правочин може бути визнаний судом недійсним (оспорюваний правочин).
Спеціальним законом, яким регулюються відносини, пов'язані з орендою землі, є Закон України "Про оренду землі".
Згідно з ст.13 Закону України "Про оренду землі" від (в редакції, чинній на час прийняття спірних розпорядження та договору), договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.
Приписами ст. 15 вищевказаного Закону, визначено, що істотними умовами договору оренди землі є: об'єкт оренди (місце розташування та розмір земельної ділянки); строк дії договору оренди; орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату; умови використання та цільове призначення земельної ділянки, яка передається в оренду; умови збереження стану об'єкта оренди; умови і строки передачі земельної ділянки орендарю; умови повернення земельної ділянки орендодавцеві; існуючі обмеження (обтяження) щодо використання земельної ділянки; визначення сторони, яка несе ризик випадкового пошкодження або знищення об'єкта оренди чи його частини; відповідальність сторін.
Відповідно, орендна плата є істотною умовою договору оренди.
Згідно ч. 1 ст. 632 Цивільного кодексу України ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін. У випадках, визначених законом, застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування.
За змістом ст. 21 Закону України „Про оренду землі, орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою. Розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Закону України „Про плату за землю).
Судом враховується, що згідно з ст. 1 Закону України „Про оцінку земель, нормативна грошова оцінка земельних ділянок - капіталізований рентний дохід із земельної ділянки, визначений за встановленими і затвердженими нормативами. Частиною 1 статті 13 вищевказаного Закону встановлено, що нормативна грошова оцінка обов'язково проводиться, зокрема, у разі визначення орендної плати за землі державної та комунальної форми власності. Відповідно, нормативна грошова оцінка є основою для визначення розміру орендної плати для земель державної та комунальної власності. Така ж правова позиція у постановах Верховного Суду України від 20.05.2015р. по справі № 916/2294/14 та від 08.04.2015р. по справі № 916/2439/14, обов'язковість яких визначена ст. 111-28 ГПК України.
Крім того, згідно з ч.3 ст. 18 Закону України „Про оцінку земель, нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться юридичними особами, які отримали ліцензії на проведення робіт із землеустрою, згідно з ч. 2 ст. 20 цього Закону дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформляються як витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель. Згідно ст. 23 цього Закону, технічна документація нормативної грошової оцінки земельних ділянок у межах населених пунктів затверджується відповідною сільською, селищною, міською радою, за межами населених пунктів - районними радами. Витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки видається відповідним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів.
З вищенаведених положень вбачається, що обовязок зі сплати орендної плати є нормативно регульованим і не може визначатися чи змінюватися та припинятися сторонами договору за власним волевиявленням з порушенням умов та порядку, передбачених чинним законодавством; дотримання порядку визначення орендної плати відповідно до проведеної нормативної грошової оцінки є чинником економічного регулювання земельних відносин, визначення економічно обґрунтованих надходжень до місцевих бюджетів та можливості подальшої індексації відповідних надходжень, виконання вимог статті 627 Цивільного кодексу України щодо справедливості укладеного договору шляхом забезпечення застосування рівного підходу при визначенні орендної плати незалежно від особи учасника правовідносин.
Як на час укладання договорів оренди земельних ділянок, так і на час виникнення спору, обовязковим елементом визначення розміру орендних платежів є нормативна грошова оцінка земельних ділянок (ст. 5 Закону України „Про оцінку земель), яка у відповідності до положень статті 18 цього закону, проводиться не рідше як один раз у 5 - 7 років, а несільськогосподарського призначення - не рідше як один раз у 7 - 10 років. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок не залежить від волевиявлення сторін договору оренди землі, а є способом регулювання державою плати за користування землею.
Отже, законодавець чітко визначив, що нормативна грошова оцінка земель є основою для визначення розміру орендної плати для земель державної та комунальної власності.
02.03.2015р. відповідач 2 повідомив, що нормативна грошова оцінка земельних ділянок, що перебувають в оренді у ФГ „Тімокс визначалася на підставі наказу Державного комітету України по земельним ресурсам від 07.04.1995р. №24/87/70/45 „Про порядок грошової оцінки земель сількогосподарського призначення та населених пунктів, з урахуванням коефіцієнту індексації на момент укладення договору, як середня по сільській раді, проте, даний наказ втратив чинність 27.11.1995р.
Відповідно до листа від 28.01.2016 року відділу Держгеокадастру у Білогірському районі, технічні документації з проведення нормативно грошової оцінки земельних ділянок переданих в оренду ФГ „Тімокс на території Курянівської сільської ради Білогірського району не розроблялися, грошова оцінка не проводилась.
Як підтверджується листами за вих. №09-3885/14 від 23.12.2014р. та №10-2206-0.4-133/2-15 від 21.01.2015р. відділом Держземагентства у Білогірському районі Хмельницької області були направлені заказні листи орендарю ФГ "Тімокс", щодо внесення змін до договорів оренди земельних ділянок сількогосподарського призначення в частині збільшення орендної плати відповідно до Податкового кодексу України. Окрім того ФГ "Тімокс" нормативної грошової оцінки не замовляло та ніяких дій щодо приведення умов договору в частині розміру орендної плати у відповідність до Податкового кодексу України не вчиняло.
Як встановлено судом, всупереч вищезазначеним нормам законодавства, у ФГ „Тімокс відсутня затверджена документація щодо нормативної грошової оцінки, розробленої юридичними особами, які отримали ліцензії на проведення робіт із землеустрою, відсутній витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель, виданий відповідним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів.
Таким чином, враховуючи вимоги законодавства (зокрема, ст. ст. 13, 18, 20, 21, 23 Закону України „Про оцінку земель, ст. 15 Закону України „Про оренду землі), правові позиції, наведені в постановах Верховного Суду України від 20.05.2015р. по справі № 916/2294/14 та від 08.04.2015р. по справі № 916/2439/14, судом відзначається, що укладення між Білогірською районною державною адміністрацією Хмельницької області та Фермерським господарством „Тімокс договорів оренди землі від 14.06.2006р. в частині розміру орендної плати без попереднього проведення нормативної грошової оцінки земельної ділянки є неправомірним. Наведеним спростовуються доводи відповідача щодо дотримання ним як орендарем вимог чинного законодавства. Відтак, оспорювані договори підлягають визнанню недійсними.
При цьому, судом враховується також, що в процесі вирішення спору сторони могли самі усунути у встановленому порядку порушення, які тягнуть за собою визнання право чинів недійсними, зокрема, шляхом вчинення нового правочину, погодження правочину з відповідним державним органом, якщо це необхідно було для даного правочину, а таке погодження не було раніше здійснене, тощо. Сторони також не були позбавлені права вчинити правочин про внесення змін до правочину з метою приведення його у відповідність із законом. Якщо згаданий правочин (про внесення змін) не суперечить вимогам закону, господарський суд приймає рішення виходячи з його умов.
Однак, будь-яких дій за час вирішення спору, починаючи з 05.02.2015 року сторонами вчинено не було.
Судом враховується, що зважаючи на норми статті 236 Цивільного кодексу України і ч. 3 ст. 207 Господарського кодексу України, зобовязання за визнаним недійсним договором оренди припиняються на майбутнє. Тому спірні договори оренди підлягають визнанню недійсними з припиненням їх дії на майбутнє. Аналогічна правова позиція викладена у п. 2.29 Постанови Пленуму ВГСУ № 6 від 17.05.2011р. „Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин.
За таких обставин, позовні вимоги підлягають задоволенню.
Щодо застосування строку позовної давності, судом враховується наступне.
Оскільки прокурор не є стороною оспорюваних угод та був позбавлений можливості під час укладання цих правочинів перевірити їх відповідність приписам законодавства, а про обставини, які стали підставою звернення до суду, прокуратура дізналася у результаті проведеної перевірки, тож початок перебігу позовної давності слід обраховувати не з моменту, коли прокуратурі стало відомо про наявність оспорюваних договорів, а з моменту, коли органи прокуратури дізнались про невідповідність вимогам законодавства укладених на виконання розпорядження угод.
За змістом статті 256 Цивільного кодексу України, позовна давність - це строк, у межах якого особа може звернутися до суду з вимогою про захист свого цивільного права або інтересу. Загальний строк для захисту права за позовом особи, право якої порушено, встановлено в три роки. Відповідно до частини 1 статті 261 названого Кодексу, перебіг позовної давності починається від дня, коли особа довідалася або могла довідатися про порушення свого права або про особу, яка його порушила.
Судом враховується, що, що органом, який уповноважений передавати відповідно до законодавства земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності у власність або в користування для всіх потреб, є Головне управління Держземагентства в Хмельницькій області, а тому прокурором подано листи відділу Держземагенства у Білогірському районі Хмельницької області № 09-3885/14 від 23.12.2014р., № 10-2206-0.4-133/2-15 від 21.01.2015р., із змісту яких вбачається, що відділом було підготовлено та надіслано листи орендарям, в тому числі і ФГ "Тімокс" щодо внесення змін до договорів оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення в частині збільшення орендної плати відповідно до Податкового кодексу України. Однак, відповідачем жодних заходів щодо внесення змін до вказаних договорів у відповідності до вимог Податкового кодексу України не вжито. Встановлено, що у зв'язку з прийняттям розпорядження Білогірською районною державною адміністрацією № 125/2006-р від 26.04.2006р. та укладенню договорів оренди земельних ділянок від 19.06.2006р. та від 18.09.2006р. без проведення нормативно-грошової оцінки землі, яка є обов'язковою, орендна плата за користування вказаними земельними ділянками значно занижена, що призводить до ненадходження коштів у належному розмірі до бюджету.
З врахуванням викладеного суд приходить до висновку, що прокуратурою строк позовної давності не пропущено, оскільки допущенні порушення стали відомі прокуратурі у грудні 2014 року, а позов до відповідачів предявлено 05.02.2015р., тобто в межах встановленого чинним законодавством строку позовної давності, відповідно задоволенні заяви про застосування строку позовної давності належить відмовити.
Витрати по сплаті судового збору у звязку із задоволенням позову покладаються пропорційно на відповідачів згідно зі ст. 49 ГПК України.
Керуючись ст. ст. 1, 2, 4-4, 4-5, 4-7, 12, 13, 33, 34, 44, 49, 82-85, 87, 115, 116 Господарського процесуального кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
Позов прокурора Білогірського району в інтересах держави смт. Білогіря, Хмельницької області до фермерського господарства „Тімокс, с. Шимківці, Білогірського району, Хмельницької області до Білогірської районної державної адміністрації Хмельницької області, смт. Білогіря, Хмельницької області про визнання недійсним договору оренди землі від 14.06.2006р., про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 18.09.2006р. за № 010674800003, про визнання недійсним договору оренди землі від 14.06.2006р., про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 19.06.2006р. за № 010674800001 задовольнити.
Визнати недійсним укладений між Білогірською районною державною адміністрацією Хмельницької області смт. Білогір'я, Хмельницької області та фермерським господарством "Тімокс" с.Шимківці, Білогірського району, Хмельницької області договір оренди землі від 14.06.2006р. (зареєстрований у Білогірському районному відділі Хмельницької регіональної філії державного підприємства „Центр державного земельного кадастру, про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 18.09.2006р. за № 010674800003).
Визнати недійсним укладений між Білогірською районною державною адміністрацією Хмельницької області смт. Білогір'я, Хмельницької області та фермерським господарством "Тімокс" с.Шимківці, Білогірського району, Хмельницької області договір оренди землі від 14.06.2006р. (зареєстрований у Білогірському районному відділі Хмельницької регіональної філії державного підприємства „Центр державного земельного кадастру, про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 19.06.2006р. за № 010674800001).
Стягнути з фермерського господарства "Тімокс" (с. Шимківці Білогірського району Хмельницької області, вул. Корчмівська,1, код 33409730) в дохід державного бюджету України (по коду бюджетної класифікації 22030001, р/р 31218206783002 отримувач коштів УДКСУ у м. Хмельницькому, код ОКРО 38045529, банк отримувача - ГУ ДКУ у Хмельницькій області, МФО 815013, призначення платежу: "Судовий збір, код 03500128") судовий збір у розмірі 1218 грн. (одна тисяча двісті вісімнадцять гривень).
Видати наказ.
Стягнути з Білогірської районної державної адміністрації Хмельницької області (смт. Білогір'я, Хмельницької області, вул. Шевченка,46, код 21316233) в дохід державного бюджету України (по коду бюджетної класифікації 22030001, р/р 31218206783002 отримувач коштів УДКСУ у м. Хмельницькому, код ОКРО 38045529, банк отримувача- ГУ ДКУ у Хмельницькій області, МФО 815013, призначення платежу: "Судовий збір, код 03500128") судовий збір у розмірі 1218 грн. (одна тисяча двісті вісімнадцять гривень).
Видати наказ.
Повний текст складено 04.03.2016р.
Головуючий суддя С.В. Гладій
Суддя М.В. Музика
Суддя В.В. Магера
Пом. судді: І.М. Вальчук
Віддрук: 4 прим.:
1 - до справи,
2 - відповідачу 1 (Хмельницька обл., ,Білогірський р-н, с.Шимківці, вул.Корчмівська, 1)
3 - відповідачу 2 (Хмельницька обл., смт Білогір'я, вул.Шевченка, 46) ( простим.)
4 - прокуратура Білогірського району (Хмельницька обл., смт Білогір'я, вул.І.Франка, 19)