ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
______________________________
УХВАЛА
"02" березня 2016 р. Справа № 916/5033/14
За позовом: Українського державного підприємства "Укрхімтрансаміак"
до відповідача: Публічного акціонерного товариства "Одеський припортовий завод"
за участю третьої особи яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Відкритого акціонерного товариства „Тольяттіазот”
про врегулювання розбіжностей при укладанні договору
Суддя Оборотова О.Ю.
СУТЬ СПОРУ: про врегулювання розбіжностей при укладенні договору
Рішенням господарського суду Одеської області від 31.03.2015 по справі № 916/5033/14 залишеним без змін постановою Одеського апеляційного господарського суду від 20.10.2015 у задоволені позовних вимог відмовлено в повному обсязі.
Постановою Вищого господарського суду України від 25.01.2016р. касаційну скаргу Відкритого акціонерного товариства "Тольяттіазот" задоволено; постанову Одеського апеляційного господарського суду від 20.10.2015р. у справі №916/5033/14 та рішення господарського суду Одеської області від 31.03.2015 у справі №916/5033/14 скасовано. Справу №916/5033/14 направлено на новий розгляд до господарського суду Одеської області.
На підставі розпорядження керівника апарату господарського суду Одеської області від 11.02.2016р. № 180, відповідно до Положення про автоматизовану систему документообігу суду призначено повторний автоматичний розподіл справи №916/5033/14. Згідно з автоматизованим розподілом справ, в порядку ст. 2-1 Господарського процесуального кодексу України, справу № 916/5033/14 передано на розгляд судді Оборотової О.Ю.
Ухвалою господарського суду Одеської області від 12.02.2016 року суддею Оборотовою О.Ю. прийнято справу № 916/5033/14 до свого провадження.
01.03.2016р. від Відкритого акціонерного товариства „Тольяттіазот” надійшло клопотання про витребування доказів у Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.
У судовому засіданні, представники Публічного акціонерного товариства "Одеський припортовий завод" не заперечували стосовно задоволення даного клопотання.
Згідно ст.38 ГПК України (зі змінами та доповненнями) сторона або прокурор у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування господарським судом доказів. У клопотанні повинно бути зазначено: який доказ витребовується; обставини, що перешкоджають його наданню; підстави, з яких випливає, що цей доказ має підприємство чи організація; обставини, які може підтвердити цей доказ. У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує необхідні докази. Господарський суд може уповноважити на одержання таких доказів заінтересовану сторону.
Враховуючи обґрунтування клопотання Відкритого акціонерного товариства „Тольяттіазот”, господарський суд Одеської області дійшов висновку про доцільність задоволення даного клопотання у зв’язку з тим, що Вищий господарський суд України у постанові від 25.01.2016р. зазначив, що судами не було досліджено і визначено, чи регулює спірні правовідносини дія Закону України "Про здійснення державних закупівель" в редакції від 10.04.2014 та чи поширюється на господарську діяльність УДП "Укрхімтрансаміак" і ПАТ "Одеський припортовий завод" приписи цього Закону.
Таким чином, встановлення обставин щодо питання, чи регулює договірні правовідносини Закон України "Про здійснення державних закупівель" в редакції 10.04.2014р. безпосередньо пов'язане з предметом даного спору та має важливе значення для правильного вирішення даної справи, винесення законного та обґрунтованого рішення.
Постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 р. № 459 затверджено Положення про Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, яким визначено, що Мінекономрозвитку України є головним органом і системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує державну політику у сфері державних закупівель.
Згідно з п. 13 ч. 1 ст. 8 Закону України "Про здійснення державних закупівель" лише уповноважений орган у сфері державних закупівель, тобто Мінекономрозвитку, наділений компетенцією надавати роз’яснення щодо застосування законодавства у сфері закупівель, яка є однією з основних його функцій.
Приписами п. 4 (підпункт (57) Положення передбачено, що Мінекономрозвитку відповідно до покладених на нього завдань, надає роз'яснення щодо застосування законодавства у сфері державних закупівель.
Отже, відповідно до положень чинного законодавства, Мінекономрозвитку є єдиним уповноваженим органом для надання відповідного висновку - роз’яснення щодо застосування законодавства про державні закупівлі до спірного договору.
Розглянувши заяву Відкритого акціонерного товариства „Тольяттіазот” про витребування доказів у Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, яке заявлено в порядку ст.38 ГПК України, з метою повного та всебічного розгляду справи, зважаючи на необхідність отримання вказаних доказів для правильного вирішення спору, суд вважає за доцільне задовольнити заяву, з витребуванням у Міністерства економічного розвитку і торгівлі України роз'яснення з таких питань:
- чи підлягають застосуванню вимоги Закону України "Про здійснення державних закупівель" в редакції 10.04.2014р. при укладенні з ПАТ "ОПЗ" Договору № 1006/1ТА-2015 про надання послуг з прийому, захолоджування та відвантаження на морські судна транзитного аміаку в період з листопада 2014 по грудень 2015 року між Українським державним підприємством "Укрхімтрансаміак" та Публічним акціонерним товариством "Одеський припортовий завод"?;
- чи є УДП "Укрхімтрансаміак" "замовником" в розумінні Закону "Про здійснення державних закупівель" в редакції 10.04.2014р. з метою укладення з ПАТ "Одеський припортовий завод" Договору № 1006/1ТА-2015 про надання послуг з прийому, захолоджування, зберігання та відвантаження на судна транзитного аміаку?.
А також належним чином засвідчені копії наступних документів:
- Звіт про результати проведення переговорної процедури закупівлі № 20 від 26.05.2014р.
разом з документами, зазначеними у пункті 13 звіту, а саме Висновком Департаменту з питань транспортування та транзиту аміаку. Висновком Департаменту з питань транспортування та транзиту аміаку. Висновком Державного підприємства "Український державний науково-дослідний та проектний інститут азотної промисловості та продуктів органічного синтезу" (УкрДІАП) від 30.04.2014 № 555.
- Звіт про виконання договору на надання послуг з прийому, захолоджування та відвантаження на морські судна транзитного аміаку, що надходить від підприємств Росії, укладеного між Українським державним підприємство« "Укрхімтрансаміак" та Публічним акціонерним товариством "Одеський припортовий завод" від 20.05.2014.
Крім цього, наявну інформацію, документи та матеріали щодо проведення УДП "Укрхімтрансаміак" процедур закупівлі послуг ПАТ "ОПЗ" з прийому, захолодження та відвантаження на судна транзитного аміаку за договорами на 2014, на 2015 та на 2016 роки, та матеріали за результатами контролю (перевірки) державних закупівель вищезазначених послуг у 2013-2015 роках.
Враховуючи, що строк розгляду справи закінчується 11.04.2016р., з метою недопущення порушення процесуального строку, суд вважає за доцільне надати витребувані документи до канцелярії господарського суду Одеської області не пізніше 01.04.2016р.
Керуючись ст.ст. 38, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Клопотання Відкритого акціонерного товариства „Тольяттіазот” в порядку ст. 38 Господарського кодексу України – задовольнити.
2. Витребувати у Міністерства економічного розвитку і торгівлі України роз'яснення з таких питань:
- чи підлягають застосуванню вимоги Закону України "Про здійснення державних закупівель" в редакції 10.04.2014р. при укладенні з ПАТ "ОПЗ" Договору № 1006/1ТА-2015 про надання послуг з прийому, захолоджування та відвантаження на морські судна транзитного аміаку в період з листопада 2014 по грудень 2015 року між Українським державним підприємством "Укрхімтрансаміак" та Публічним акціонерним товариством "Одеський припортовий завод"?;
- чи є УДП "Укрхімтрансаміак" "замовником" в розумінні Закону "Про здійснення державних закупівель" в редакції 10.04.2014р. з метою укладення з ПАТ "ОПЗ" Договору № 1006/1ТА-2015 про надання послуг з прийому, захолоджування, зберігання та відвантаження на судна транзитного аміаку?.
А також належним чином засвідчені копії наступних документів:
- Звіт про результати проведення переговорної процедури закупівлі № 20 від 26.05.2014р.
разом з документами, зазначеними у пункті 13 звіту, а саме Висновком Департаменту з питань транспортування та транзиту аміаку. Висновком Департаменту з питань транспортування та транзиту аміаку. Висновком Державного підприємства "Український державний науково-дослідний та проектний інститут азотної промисловості та продуктів органічного синтезу" (УкрДІАП) від 30.04.2014 № 555.
- Звіт про виконання договору на надання послуг з прийому, захолоджування та відвантаження на морські судна транзитного аміаку, що надходить від підприємств Росії, укладеного між Українським державним підприємство« "Укрхімтрансаміак" та Публічним акціонерним товариством "Одеський припортовий завод" від 20.05.2014.
Крім цього, наявну інформацію, документи та матеріали щодо проведення УДП "Укрхімтрансаміак" процедур закупівлі послуг ПАТ "ОПЗ" з прийому, захолодження та відвантаження на судна транзитного аміаку за договорами на 2014, на 2015 та на 2016 роки, та матеріали за результатами контролю (перевірки) державних закупівель вищезазначених послуг у 2013-2015 роках.
3. Документи витребувані ухвалою господарського суду Одеської області надати до канцелярії суду не пізніше 01.04.2015р.
Суддя О.Ю.Оборотова