УХВАЛА
про залишення апеляційної скарги без руху
03 березня 2016 року№ 876/1504/16Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Гінда О.М., перевіривши апеляційну скаргу Управління патрульної служби МВС у м. Львові на постанову Шевченківського районного суду м. Львова від 4 лютого 2016 року у справі № 466/9914/15-а за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління патрульної служби МВС у м. Львові, Інспектора патрульної служби Управління патрульної служби МВС у м. Львові Горбаль Андрія Романовича про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення, -
встановив:
постановою Шевченківського районного суду м. Львова від 04.02.2016 позов задоволено повністю.
Із цією постановою не погодилось Управління патрульної служби МВС у м. Львові та подало на неї апеляційну скаргу.
Однак, така подана без додержання вимог частини 5 статті 187 КАС України, згідно якої апеляційна скарга підписується особою, яка її подає, або представником, який додає оформлений належним чином документ про свої повноваження, якщо цей документ не подавався раніше.
Частиною 3 статті 56 КАС України визначено, що представники беруть участь в адміністративній справі на основі договору або закону.
Згідно частини 7 цієї статті, законним представником органу, підприємства, установи, організації в суді є його керівник чи інша особа, уповноважена законом, положенням, статутом.
Згідно ч. 2 ст. 58 КАС України повноваження законних представників, зокрема, підтверджуються документами, які стверджують займану ним посаду.
Як вбачається із матеріалів справи, апеляційна скарга від імені Управління патрульної служби МВС у м. Львові підписана заступником начальника Управління. При цьому, прізвище ім'я та особи, яка підписала апеляційну скаргу, зазначено ОСОБА_3, який виходячи з наявної у справі заперечення на позовну заяву, обіймає посаду начальника Управління.
Також, апеляційна скарга подана без додержання вимог ч. 3 ст. 187 КАС України, оскільки у ній не зазначено, чи бажає особа, яка подала апеляційну скаргу взяти участь у судовому засіданні суду апеляційної інстанції, чи просить суд розглянути справу за її відсутності.
Крім цього, апеляційна скарга подана без додержання вимог ч. 6 ст. 187 КАС України, так як до неї не долучено документ про сплату судового збору у розмірі визначеному законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені Законом України «Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VI (далі - Закон № 3674-VI).
З 01.09.2015 набули чинності зміни внесені до Закону № 3674-VI Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» від 22 травня 2015 року № 484-VIII.
З урахуванням цих змін, ч. 2 ст. 4 Закону № 3674-VI визначено, що за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду, ставка судового збору становить 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Отже, базою визначення ставки судового збору за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на судове рішення, є ставка, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону № 3674-VI (в редакції на час подання позовної заяви), ставка судового збору за подання фізичною особою адміністративного позову майнового характеру, ставка судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 5 розмірів мінімальної заробітної плати.
Відповідно до ст. 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» станом на 1 січня цього року мінімальна заробітна плата становив 1218 грн.
Як вбачається із матеріалів справи, предметом спору у цій справі є постанова у справі про адміністративне правопорушення, якою на позивача накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 425 грн, що свідчить про майновий характер спору, а відтак ставка судового збору, яка підлягала сплаті при поданні позовної заяви становила 487,2 грн (425 * 0,4, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати 1218 * 0,4)
Отже, розмір судового збору, який підлягає сплаті при поданні цієї апеляційної скарги, становить 535,92 грн.
Враховуючи те, що апеляційна скарга подана без додержання вимог ч.ч. 3, 5, 6 ст. 187 КАС України, у відповідності до ст.ст. 108, 189 КАС України, таку слід залишити без руху та надати 10-денний строк, з дня отримання копії цієї ухвали, для усунення недоліків.
Зазначені недоліки мають бути усунуті шляхом надіслання на адресу Львівського апеляційного адміністративного суду апеляційної скарги, яка б відповідала вимогам ст. 187 КАС України із долученням до неї, зокрема, оригіналу документа про сплату судового збору у розмірі 535,92 грн за реквізитами: отримувач коштів - УДКСУ у Галицькому районі м. Львова, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38007573, Банк отримувача - ГУДКСУ у Львівській області, Код банку отримувача (МФО) - 825014, рахунок отримувача - 31219206781004, Код класифікації доходів бюджету - 22030001, Призначення платежу - Судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Львівський апеляційний адміністративний суд, код ЄДРПОУ - 38007573.
Керуючись ст.ст. 108, 187, 189, 212, 254 КАС України, суддя -
ухвалив:
апеляційну скаргу Управління патрульної служби МВС у м. Львові на постанову Шевченківського районного суду м. Львова від 4 лютого 2016 року у справі № 466/9914/15-а за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління патрульної служби МВС у м. Львові, Інспектора патрульної служби Управління патрульної служби МВС у м. Львові Горбаль Андрія Романовича про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення - залишити без руху.
Зазначені в ухвалі недоліки особі, яка подала апеляційну скаргу слід усунути в 10-денний строк з дня отримання копії цієї ухвали.
Копію ухвали направити особі, яка подала апеляційну скаргу.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення.
На ухвалу протягом двадцяти днів, з дня набрання нею законної сили, може бути подана касаційна скарга безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя О.М. Гінда