Постанова № 56248442, 11.02.2016, Кіровоградський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.02.2016
Номер справи
п/811/2094/14..
Номер документу
56248442
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

11 лютого 2016 року Справа № П/811/2094/14..

провадження № 2-ап/811/81/15

Кіровоградський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді: Притули К.М.,

за участю секретаря: Потєхіної І.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кіровограді справу за позовом Державної фінансової інспекції в Кіровоградській області до комунального підприємства "Оберіг" про зобов'язання вчинити певні дії,-

в с т а н о в и в

Державна фінансова інспекція в Кіровоградській області звернулась до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом в якому просить, з урахуванням змінених позовних вимог, стягнути з комунального підприємства "Оберіг" (вул.. Володарського, 28а, смт. Олександрівка, Кіровоградська область, 27300, код ЄДРПОУ - 34200667) в дохід держави кошти, отримані без установлених законом підстав та з порушенням законодавства, в сумі 59847,11 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що Державною фінансовою інспекцією в Кіровоградській області було проведено ревізію фінансово-господарської діяльності комунального підприємства "Оберіг", за результатами якої складено акт від 21.05.2013 року № 01-10/30.

За результатами ревізії, в порядку ст. 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», 28.05.2013 року відповідачу було вручено лист-вимогу від 28.05.2013 року №01-14/298 щодо усунення виявлених порушень законодавства. Позивач просить задовольнити вимоги, в зв'язку з тим, що з порушення зазначені в листі-вимозі у встановлений термін усунення порушень законодавства, відповідачем не виконано.

Представники позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримали в повному обсязі та просили їх задовольнити.

Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнав та просив відмовити в їх задоволенні.

Заслухавши думку представників сторін та оцінивши наявні в матеріалах справи, суд дійшов висновку, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що відповідно до п. 2.3.4. Плану контрольно-ревізійної роботи Олександрійської об'єднаної державної фінансової інспекції на І квартал 2013 року, було проведено ревізію фінансово-господарської діяльності в КП «Оберіг» за період з 01.06.2010 року по 28.02.2013 року, за результатами якої складено акт від 25 жовтня 2013 року № 03-09/212 (а.с. 20-68).

На підставі зазначеного акту ревізії, 28.05.2013 року Державною фінансовою інспекцією в Кіровоградській області було винесено лист-вимогу за №01-14/298 (а.с. 69-73).

Відповідно до частини другої ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. 2 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" №2939-ХІІ від 26.01.1993 (далі за текстом -Закон №2939-ХІІ), головними завданнями органу державного фінансового контролю є: здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяттям зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності у міністерствах та інших органах виконавчої влади, державних фондах, фондах загальнообов'язкового державного соціального страхування, бюджетних установах і суб'єктах господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах, в установах та організаціях, які отримують (отримували у періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів, державних фондів та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), за дотриманням законодавства на всіх стадіях бюджетного процесу щодо державного і місцевих бюджетів, дотриманням законодавства про державні закупівлі, діяльністю суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені законодавством до підконтрольних установ, за рішенням суду, винесеним на підставі подання прокурора або слідчого для забезпечення розслідування кримінальної справи.

Згідно п. 3 ч. 1 ст. 8 Закону орган державного фінансового контролю вживає в установленому порядку заходів до усунення виявлених під час здійснення державного фінансового контролю порушень законодавства та притягнення до відповідальності винних осіб.

У відповідності до п. 7,10 ч. 1 ст. 10 Закону №2939-ХІІ органу державного фінансового контролю надається право: - пред'являти керівникам та іншим особам підприємств, установ та організацій, що контролюються, обов'язкові до виконання вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства, вилучати в судовому порядку до бюджету виявлені ревізіями приховані і занижені валютні та інші платежі, ставити перед відповідними органами питання про припинення бюджетного фінансування і кредитування, якщо отримані підприємствами, установами та організаціями кошти і позички використовуються з порушенням чинного законодавства; - звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених під час здійснення державного фінансового контролю порушень законодавства з питань збереження і використання активів.

Судом з'ясовано, що в ході ревізії фінансово-господарської діяльності КП «Оберіг» встановлено факт нанесення збитків, які залишились невідшкодованими, на загальну суму 59847,11 грн.

Ревізією достовірності дебіторської та кредиторської заборгованості за наявними в бухгалтерськими документами встановлено, що «КП «Оберіг» не віднесено на розрахунки з Олександрівською селищною радою у грудні 2011 року вартість матеріальних цінностей по будівництву даху та горища житлового будинку №1 в сумі 13576,33 грн., та лютому 2013 року вартість використаних товарно-матеріальних цінностей та виконаних робіт по благоустрою, а саме: відновлення освітлення по вул. Леніна на загальну суму 13887,84 грн., що відповідно призвело до збитків КП «Оберіг» на загальну суму 27464,17 грн.

Ревізією встановлено, що КП «Оберіг» укладено з Олександрівською селищною радою договір №179/08 від 21.08.2012, предметом якого є забезпечення екологічно безпечного зберігання та оброблення відходів. Вартість робіт по договору склала 45000,00 грн., які Олександрівською селищною радою сплачені КП «Оберіг» в повному обсязі. Під час ревізії встановлено, що порушення п. 2 ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні від 16.07.1999 № 996, п. 2 п. 2.4 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, виконання робіт на суму 45000,00 грн. документально не підтверджено, що відповідно призвело завищення робіт здійснених за рахунок бюджетних коштів та збитків Олександрівській селищній раді на суму 45000,00 грн. Під час ревізії 18000,00 грн. відшкодовано Олександрівській селищній раді. Невідшкодований залишок становить 27000,00 грн.

В ході обстеження виявлено споживачів - фізичних осіб з якими не укладені договори про надання КП «Оберіг» послуг, що є порушенням ст. 19 Закону України «Про питну воду та питне водопостачання». Внаслідок зазначеного порушення від споживачів недоотримано вартості послуг з водопостачання та водовідведення на загальну суму 3490,94 грн. Невідшкодований залишок складає 3181,54 грн., в тому числі: від громадянина ОСОБА_1 - 2024,46 грн., від громадянина ОСОБА_2 - 219,60 грн., від громадянина ОСОБА_3 - 745,20 грн., від громадянина ОСОБА_4 -192,28 грн., що призвело до збитків КП «Оберіг».

Ревізією встановлені факти заниження вартості послуг з вивезення та розміщення твердих побутових відходів в порівнянні з вартістю визначеною калькуляціями. Так занижено вартість послуг комунальному підприємству «Комсервіс» на суму 496,93 грн., ТОВ «Хімконтакт» на суму 1200,36 грн., ПАТ «Кіровоградавтотранс» на суму 72,00 грн., ТОВ «Ювента - Оіл» на суму 240,00 грн., Олександрівське ТВБВ № 10010/0135 на суму 63,26 грн, ТОВ «ОМІС» 128,85 грн., що призвело до збитків КП «Оберіг» на загальну суму 2201,40 грн.

Акт ревізії від 21.05.2013 року № 01-10/30 підписано посадовими особами Відповідача - директором комунального підприємства «Оберіг» - ОСОБА_5, та виконуючим обов'язки головного бухгалтера - ОСОБА_6, без зауважень. Протягом визначеного законодавством терміну заперечень на адресу Держфінінспекції не надійшло, що свідчить про визнання посадовими особами відповідача фактів порушень виявлених ревізією.

Відповідно до ч. 2 ст. 15 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні", законні вимоги службових осіб органу державного фінансового контролю є обов'язковими для виконання службовими особами об'єктів, що контролюються.

На підставі акту перевірки, позивачем пред'явлено відповідачу лист-вимогу про усунення виявлених порушень і недоліків від 28.05.2013 року № 01-14/298, щодо усунення виявлених порушень законодавства.

Зазначений лист-вимога у встановленому порядку не оскаржений.

Відповідно до п.10 ст.10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», органу державного фінансового контролю надається право звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених під час здійснення державного фінансового контролю порушень законодавства з питань збереження і використання активів.

Суд враховує, що на момент розгляду справи доказів про виконання в повному обсязі листа-вимоги від 28.05.2013 року № 01-14/298 та усунення фінансових порушення на загальну суму 59847,11 грн. немає, доказів протиправності даної вимоги відповідачем не надано, в установленому законом порядку вона не оскаржена, а відтак, не скасована і є чинною.

За наведених обставин, суд вважає, що позовні вимоги Державної фінансової інспекції в Кіровоградській області обґрунтовані та підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 162, 163 КАС України суд,

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Державної фінансової інспекції в Кіровоградській області - задовольнити.

Стягнути з комунального підприємства "Оберіг" (вул. Володарського, 28а, смт. Олександрівка, Кіровоградська область, 27300, код ЄДРПОУ - 34200667) в дохід держави кошти, отримані без установлених законом підстав та порушенням законодавства в сумі 59847,11 грн.

Постанова відповідно до ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення апеляційної скарги. У разі застосування судом частини третьої ст. 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.

Дата складання та підписання постанови в повному обсязі 16 лютого 2016 року.

Суддя Кіровоградського окружного

адміністративного суду К.М. Притула