Сквирський районний суд Київської області
Справа № 376/1466/15-ц
Провадження № 2/376/730/2015
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"13" серпня 2015 р. Сквирський районний суд Київської області у складі:
головуючого судді - Коваленка О.М.,
при секретарі - Шумак Л.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Сквира Київської області цивільну справу за позовом Управління соціального захисту населення Сквирської районної державної адміністрації до ОСОБА_2 про стягнення боргу, -
встановив:
Перший заступник Управління соціального захисту населення Сквирської районної державної адміністрації ОСОБА_3 звернувся до суду з вищевказаним позовом, в обгрунтування якого вказав, що 30.09.2009 року відповідачка звернулась до Управління з заявою про призначення допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами, допомоги при народженні дитини, допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку відповідно до вимог ЗУ « Про державну допомогу сім'ям з дітьми». Рішенням про призначення допомоги сім'ям з дітьми від 20.10.2009 року відповідачці було призначено допомогу по вагітності та пологах з 01.07.2009 року по 31.07.2009 року в розмірі 686,62 грн., одноразову допомогу при народженні дитини з 01.09.2009 року по 30.09.2009 року в розмірі 4800 грн., щомісячну допомогу при народженні дитини з 01.10.2009 р. по 30.09.2010 р. в розмірі 620 грн. та допомогу по догляду за дитиною до досягненню нею трирічного віку з 09.11.2009 року по ІНФОРМАЦІЯ_4 року в розмірі 130 грн. В заяві про призначення допомоги від 30.09.2009 року відповідачка зобов'язувалась повідомити про обставини, що можуть вплинути на виплату допомоги.
20.09.2011 року ОСОБА_2 знов звернулась до Управління із заявою про призначення допомоги в зв'язку з вагітністю та пологами, допомоги при народженні другої дитини, допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з урахуванням доходів, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям. Рішенням про призначення допомоги сім'ям з дітьми від 23.09.2011 року відповідачці призначено допомогу по вагітності та пологах з 01.05.2011 року по 31.05.2011 року в розмірі 988,90 грн., одноразову допомогу при народженні дитини з 01.07.2011 року по 31.07.2011 року в розмірі 8320 грн., щомісячну допомогу при народженні дитини з 01.08.2011 року по 31.07.2015 року в розмірі 866,67 грн., допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з 23.09.2011 року по 24.07.2014 року в розмірі 130 грн., допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з урахуванням доходів з 01.09.2011 року по 29.02.2012 року в розмірі 1081,46 грн. В заяві про призначення вище зазначених допомог відповідачка зобов'язувалась повідомити про обставини, що можуть вплинути на виплату допомоги.
Відповідно до Постанови КМУ від 25.06.2014 року № 208 «Про внесення змін до Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми» ОСОБА_4 було припинено виплату допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з 01.07.2014 року.
03.04.2015 року на адресу Управління надійшов лист від Служби у справах дітей та сім'ї Сквирської райдержадміністрації із проханням призупинити виплату всіх соціальних допомог ОСОБА_2 в зв'язку з влаштуванням її дітей - ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 року, ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_3 року до Центру соціально - психологічної реабілітації «Отчий дім». Діти перебувають в Центрі з 07.11.2014 року на повному державному забезпеченні, їх мати госпіталізована до Сквирської ЦРЛ для подальшого тривалого лікування в смт. Глеваха.
Розпорядженням начальника Управління від 03.04.2015 року ОСОБА_2 відповідно до ст. 11 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», п. 13,23 Постанови КМУ від 27.12.2001 року № 1751«Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми» припинено виплату допомоги при народженні дитини з 01.12.2014 року. В зв'язку з тим, що діти ОСОБА_2 перебувають в Центрі соціально - психологічної реабілітації «Отчий дім» на повному державному забезпеченні з 07.11.2014 року виплату допомоги припинено з 01.12.2014 року - з місяця, що настає за місяцем, в якому виникли зазначені обставини, за рішенням органу, який призначив допомогу.
В заявах про призначення допомоги від 30.09.2009 року та 20.09.2011 року відповідачка зобов'язувалась повідомити Управління про обставини, що можуть вплинути на виплату допомоги. ОСОБА_4 вчасно не повідомила Управління про вищезазначені обставини, в зв'язку з чим виникла переплата в сумі 2600,01 грн. Отриману допомогу при народженні дитини ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2 року за період з 01.12.2014 року по 28.02.2015 року в сумі 2600,01 грн. необхідно повернути на рахунок Управління.
Представник позивача просить суд стягнути з ОСОБА_2, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 переплату допомоги при народженні дитини в сумі 2600,01 грн. на користь Управління соціального захисту населення Сквирської райдержадміністрації на р/р 35411007004874, код 03193732, МФО 821018, банк отримувач УДК в Київській області, КФК 090304, КВК 15, КЕКВ 2730 в розмірі 2600,01 грн.
Представник позивача Управління соціального захисту населення Сквирської районної державної адміністрації Рибак А.О. у судове засідання не з'явилася, звернулася до суду з письмовою заявою, в якій просить ухвалити рішення в її відсутності, позов підтримує та не заперечує проти заочного розгляду справи (а.с.51 ).
Відповідачка ОСОБА_2 в судове засідання не з'явилась, причин неявки суду не повідомила, про час, місце та дату розгляду справи належним чином повідомлена, про що свідчить поштове повідомлення (а.с. 49).
На підставі ст. 225 ЦПК України судом постановлено ухвалу про заочний розгляд справи.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 197 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Судом встановлено, що 30.09.2009 року відповідачка ОСОБА_2 звернулась до позивача з заявою про призначення допомоги в з'язку з вагітністю та пологами № 515 (а.с.10,11).
Рішенням про призначення допомоги сім'ям з дітьми від 20.10.2009 року позивачем було призначено допомогу відповідачці з 01.07.2009 року по 31.07.2009 року в розмірі 686,62 грн., одноразову допомогу при народженні дитини з 01.09.2009 року по 30.09.2009 року в розмірі 4800 грн., щомісячну допомогу при народженні дитини з 01.10.2009 р. по 30.09.2010 р. в розмірі 620 грн. та допомогу по догляду за дитиною до досягненню нею трирічного віку з 09.11.2009 року по ІНФОРМАЦІЯ_4 року в розмірі 130 грн. (копія рішення а.с. 21).
20.09.2011 року ОСОБА_2 знов звернулась до позивача з питанням призначення допомоги при народженні другої дитини - ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2, про що свідчить її заява про призначення всіх видів соціальної допомоги № 737 (а.с.22,23).
Батьками ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2 року є відповідачка ОСОБА_2 та ОСОБА_8, про що свідчить копія свідоцтва про народження Серія НОМЕР_1 (а.с. 27).
03.04.2015 року на адресу позивача надійшов лист від Служби у справах дітей та сім'ї Сквирської райдержадміністрації із проханням призупинити виплату всіх соціальних допомог ОСОБА_2 в зв'язку з влаштуванням її дітей - ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 року, ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_3 року до Центру соціально - психологічної реабілітації «Отчий дім». Діти перебувають в Центрі з 07.11.2014 року на повному державному забезпеченні, їх мати госпіталізована до Сквирської ЦРЛ для подальшого тривалого лікування в смт. Глеваха (а.с. 43).
Відповідно до вимог ст. 11 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» від 21.11.1992 року виплата допомоги при народженні дитини припиняється у разі нецільового використання коштів і незабезпечення отримувачем
допомоги належних умов для повноцінного утримання та виховання
дитини.
Статтею 22 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» від 21.11.1992 року передбачено, що одержувачі державної допомоги зобов'язані повідомляти органи, що призначають і здійснюють виплату державної допомоги, про зміну
всіх обставин, що впливають на виплату допомоги. Суми державної допомоги, виплачені надміру внаслідок
зловживань з боку громадян (у результаті подання документів із
свідомо неправдивими відомостями, неподання відомостей про зміни у
складі сім'ї, приховування обставин, що впливають на виплату
державної допомоги тощо), стягуються згідно з законом. Органи, що призначають і здійснюють виплату державної
допомоги, мають право перевіряти матеріальний стан сімей з дітьми.
Згідно з п. 46 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, затвердженого Постановою КМУ від 27.12.2001 року № 1751 особи, яким виплачується державна допомога сім'ям з
дітьми, у разі виникнення обставин, які призводять до припинення
виплати допомоги, зобов'язані у десятиденний строк повідомити про
це органи соціального захисту населення. Виплата допомоги припиняється за рішенням органу, що призначає та виплачує цю допомогу з місяця, що настає після
місяця, у якому виникли такі обставини.
На підставі вищевикладеного, суд приходить до висновку, що відповідачка ОСОБА_2 в порушення вимог Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» та Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, затвердженого Постановою КМУ від 27.12.2001 року № 1751 не належним чином виконувала обов'язки щодо отримання матеріальної державної допомоги на дитину , що призвело до заборгованості відповідачки перед державою, в особі позивача у розмірі 2600,01 грн., які підлягають стягнення з відповідачки на користь позивача.
Керуючись ст.10,60,131,212-215,218, 224-228 ЦПК України,
ст.ст.11,22 Закону України«Про державну допомогу сім'ям з дітьми» від 21.11.1992 року , п.46 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, затвердженого Постановою КМУ від 27.12.2001 року № 1751, суд, -
вирішив:
Позовні вимоги Управління соціального захисту населення Сквирської районної державної адміністрації до ОСОБА_2 про стягнення боргу вимоги - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 переплату допомоги при народженні дитини в сумі 2600,01 грн. на користь Управління соціального захисту населення Сквирської райдержадміністрації на р/р 35411007004874, код 03193732, МФО 821018, банк отримувач УДК в Київській області, КФК 090304, КВК 15, КЕКВ 2730 в розмірі 2600,01 грн.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом 10 днів з дня отримання його копії.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
:Суддя:О. М. Коваленко