ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
__________
10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua
Головуючий у 1-й інстанції: Попова О.Г.
Суддя-доповідач:Одемчук Є.В.
УХВАЛА
"01" березня 2016 р. Справа № 806/3235/15
Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді Одемчука Є.В.
суддів: Бучик А.Ю.
Майора Г.І.,
при секретарі Витрикузі В.П. ,
розглянувши апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Агроукрзем" на постанову Житомирського окружного адміністративного суду від "14" вересня 2015 р. у справі за позовом Лугинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Житомирській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Агроукрзем" про припинення юридичної особи , -
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою судді Житомирського апеляційного адміністративного суду від "09" лютого 2016 р. відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю "Агроукрзем" на постанову Житомирського окружного адміністративного суду від "14" вересня 2015 р.
29 лютого 2016 року на адресу Житомирського апеляційного адміністративного суду надійшла заява позивача - Лугинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Житомирській області про відмову від адміністративного позову до Товариства з обмеженою відповідальністю "Агроукрзем" про припинення юридичної особи
Дослідивши матеріали справи, апеляційну скаргу, заяву позивача, колегія суддів приходить до висновку про те, що заяву слід задовольнити та закрити провадження у справі з таких підстав.
Згідно положень ст.194 КАС України позивач може відмовитися від адміністративного позову, а сторони можуть примиритися у будь-який час до закінчення апеляційного розгляду. У разі відмови від адміністративного позову або примирення сторін суд апеляційної інстанції постановляє ухвалу відповідно до вимог статей 112 і 113 цього Кодексу.
Відповідно до ч.ч.1,2 ст.112 КАС України позивач може відмовитися від адміністративного позову повністю або частково, а відповідач - визнати адміністративний позов повністю або частково. Відмова від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову під час підготовчого провадження мають бути викладені в адресованій суду письмовій заяві, яка приєднується до справи. Про прийняття відмови від адміністративного позову суд постановляє ухвалу, якою закриває провадження у справі. У разі часткової відмови позивача від адміністративного позову суд постановляє ухвалу, якою закриває провадження у справі щодо частини позовних вимог.
Відмова від адміністративного позову є диспозитивним правом позивача і означає, що позивач не підтримує своїх вимог до відповідача і бажає зняти їх з розгляду суду.
Крім того згідно ч.4 ст.112 цього ж Кодексу, суд не приймає відмови від адміністративного позову, визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії позивача або відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Приймаючи рішення за заявою про відмову від позову суд апеляційної інстанції переконався в тому, що така відмова не суперечить закону та не порушує чиїх-небудь прав, свобод або інтересів.
Відповідності до п.2 ч.1 ст.157 Кодексу адміністративного судочинства України, суд закриває провадження у справі, якщо позивач відмовився від адміністративного позову і відмову прийнято судом.
Таким чином, колегія суддів зазначає, що відмова від позову не суперечить закону та не порушує чиїх-небудь прав, свобод або інтересів, а тому може бути прийнята судом.
За змістом частини 2 статті 203 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, які стали підставою для закриття провадження у справі, виникли після ухвалення рішення, суд апеляційної інстанції визнає таке рішення нечинним.
Підсумовуючи зазначене, апеляційний суд приходить до висновку, що заяву про відмову від адміністративного позову слід задовольнити, прийняти відмову від адміністративного позову, постанову суду першої інстанції визнати нечинною та провадження у справі закрити.
Керуючись ст. 193 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
УХВАЛИВ:
Заяву Лугинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Житомирській області задовольнити.
Прийняти відмову Лугинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Житомирській області від позову.
Визнати нечинною постанову Житомирського окружного адміністративного суду від "14" вересня 2015 р. у справі № 806/3235/15 .
Провадження у справі № 806/3235/15 закрити.
Ухвала може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня набрання нею законної сили шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя Є.В.Одемчук
судді: А.Ю.Бучик
Г.І. Майор
Роздруковано та надіслано:р.л.п.
1- в справу:
2 - позивачу: Лугинська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Житомирській області вул.Горького,8/42,смт.Лугини,Лугинський район, Житомирська область,11301
3- відповідачу: Товариство з обмеженою відповідальністю "Агроукрзем" вул.Шкільна,13,с.Кремне,Лугинський район, Житомирська область,11301
4- відповідачу: ОСОБА_3 - Товариство з обмеженою відповідальністю "Агроукрзем" вул. Шевченка, 92, с. Петропавлівська Борщагівка, Києво-Святошинський район,, Київська область - ,